Как се стимулира раждаемостта в България?

  • 12 940
  • 393
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 920
Ние протестираме по форумите с люти закани и мрънкотене и бясно плюене на Държавата....

# 166
  • София
  • Мнения: 17 592
Много е лесно да кажеш, че си недоволен, НО аз пак да питам- недоволните, какво предлагате?


Хей, АЗ също съм от недоволните - и съм предлагала... многократно! решения.
Примерно предлагам от дата утре да се изгонят ВСИЧКИ частни и държавни обекти, настанени в сгради, строени за ДЗ. Без разлика за какво се използват, дали е печелившо или хуманно. За неустойките ще се грижим после. Като начало ще се постараем да протакаме поне година жалбите по различни съдилища... но от след месец ще има места за всички дечица в Сф, в Пловдив, Варна... и т.н.

Предлагам от дата утре да се освободят от ДДС таксите в ЧДЗ, както и да се връщат парите, взети от акциз и ДДС в/у горивата, използвани за превозване на тези деца до мястото, в което посещават градина.

Предлагам да се обособи като признат разход - на 100% - заплатите за детегледачи/ки. Т.е. тази сума да се приспадне от данъчната основа на семействата - както и, очевидно, таксите за ЧДЗ.

Предлагам от дата утре да се освободят от ДДС всички лекарства... или поне всички лекарства, изписани с рецепта за деца. ЛИМИТ ЗА РЕЦЕПТИТЕ, ОЧЕВИНО, да НЕ се предвижда.

Да се премахнат всякакви лимити за направления, предназначени за деца. Т.е. всички направления - за специалист, изследване или... каквото и да било, предназначени за деца, да не се включват в месечните квоти на лекарите.

Да се върне семейното подоходно облагане.

...

Бих могла да продължа в тази насока - но има ли смисъл?

# 167
  • Мнения: 14 654
Но сега тези, които 12 месеца им е много ще вряснат каква съм злобна и лоша да имам такива изисквания.

Не че са много 12м, но ако се вдигне на 5 г. да кажем, какво ще стане - младите майки няма да взимат майчинство. Една проста сметка - на 22-23 години се започва работа на трудов договор най-често, защото това е възрастта, на която се дипломират хората. Значи най-рано на 27 години ще ти се полага майчинство, а най-фертилната възраст кога е, всички знаем Simple Smile

# 168
  • Мнения: 2 376
И като си образована и самотна майка, държавата е длъжна да ти гледа децата ли? Да не би да ти ги е направила тя? И докога предлагаш да ти ги гледа? Докато завършат средно? Висше?
[/color]
Mай не четеш! Само си плюеш. Къде съм казала, че държавата трябва да ми гледа децата? Казвам, че не съдейства на хората в нужда. Което е истинската соц политика. Да помогнеш не значи само да наливаш пари. Може да се стимулира работодател да взима на работа такива майки. Може да се приемат децата в детска градина с предимство (ама истински). Може да се съдейства в избора на бавачка. Може много неща да се направят. Трябва желание обаче. Сигурно дори не са усвоени пари от някой еврофонд по въпроса.  Т.е. ние плащаме, а не получаваме... Аз си изпълнявам задълженията към държавата. Плащам си данъците, спазвам закона. Очаквам и държавата да си спазва задълженията към мен като гражданин.

# 169
  • Мнения: 539
Франи...........просто предложение беше това към недоволстващите.Не казвам че аз съм доволна,но няма и да роптая,нищо няма да променя,а и да бягам-няма да стане и какво остава...........да се примириш и да оставиш да ти дърпат конците.Нещата по добри няма да станат,за това си гледайте живота и се усмихвайте повече Laughing.Освен да се правиш на куку непукист,друго не остана.Смях до сълзи в големия цирк.

# 170
  • София
  • Мнения: 17 592
Но сега тези, които 12 месеца им е много ще вряснат каква съм злобна и лоша да имам такива изисквания.

Не че са много 12м, но ако се вдигне на 5 г. да кажем, какво ще стане - младите майки няма да взимат майчинство. Една проста сметка - на 22-23 години се започва работа на трудов договор най-често, защото това е възрастта, на която се дипломират хората. Значи най-рано на 27 години ще ти се полага майчинство, а най-фертилната възраст кога е, всички знаем Simple Smile


Да си стиснем ръцете на година.

# 171
  • Мнения: 14 654
Да си стиснем ръцете на година.

To не зависи от нас. За 4-5 годишния трудов стаж преди майчинство го чух случайно в новините. Идея на Дянков, разбира се Simple Smile

# 172
  • Мнения: 920
Но сега тези, които 12 месеца им е много ще вряснат каква съм злобна и лоша да имам такива изисквания.
Не че са много 12м, но ако се вдигне на 5 г. да кажем, какво ще стане - младите майки няма да взимат майчинство. Една проста сметка - на 22-23 години се започва работа на трудов договор най-често, защото това е възрастта, на която се дипломират хората. Значи най-рано на 27 години ще ти се полага майчинство, а най-фертилната възраст кога е, всички знаем Simple Smile

Да си стиснем ръцете на година.

Не съм казала пет години, просто ако и аз имам същите претенции според това , което съм дала трябва да са поне 18 месеца назад, защото инак е несправедливо от моя гледна точка. Гледам от другата страна - на работеща. И ние имаме право на мнение при това, то трябва  да се чува най - много, защщото ние издържаме  системата. Само че ние не мрънкотим, недоволстват тези, които не са дали нищо и очакват мноооооооооого.
Ето, в случая аз лично смятам идеята на Дянков за добра, нека сложи праг 18-24 месеца, за мен това е справедливо.Не може малко хора да дават, а много да искат да се възползват

# 173
  • Мнения: 9 052
Как се стимулира раждаемостта в България?- Никак!
А отглеждането на децата?- Пак така!

Верно не оценявате какво все пак ви дава държавата  Whistling
Не, че нещо, не, че няма и по-добри варианти, но ако се озовете в някоя "бяла" държава, в която седите и ражадте 2-3 деца едно след друго и ги гледате до 3-4 не за друго, а защото градината е толкова скъпа, че не можете да си я позволите даже ако сте средна класа, пак ще си говорим.

Скъпи са само частните. А и без това се приспада сумата от данъци. И поне се държат човешки с децата в градините. Аз на толкова теми попадам във форума за обиждани и удряни в градините деца и оставяни да гледат телевизия и неизвеждани по цяла есен и зима  ... Sick

За да има добър жизнен стандарт обаче не трябва 30 процента от населението да се осигурява на минимална работна заплата.

http://dnes.dir.bg/news/zaplati-hristina-mitreva-pensionnata-reforma-6623774?fp=1

да .... повече трябва да им се дадат, та да си накупят по-скъпи коли и да си понатрупат повече по сметките! Айде  .

Аха...а за места в градините протестирате, за всякакви придобивки също, за високи пенсии също протестират - е, откъде да дойдат тези приходи?

 Rolling Eyes нали родителите ни плащаха и за фондове и за пенсии ... и къде са парите  newsm78  newsm78  newsm78
 
Тема за размисъл:
Във Франция се проведоха протести срещу увеличаването на пенсионната възраст
28 май 2010 | 00:19 | Агенция "Фокус"
Начало / Европейски съюз
Париж. В цяла Франция се проведоха протести срещу увеличаването на пенсионната възраст на 60 години. По данни на полицията, около 400 хил. французи са участвали с протестните шествия в различни градове на страната, предаде Ройтерс. Но според синдикатите, участниците са били почти половин милион души. По данни на социалните служби между 10% и 20% от служителите в училищата, пощите, „Франс телеком” не са се явили на работа.

У нас колко души и за какво са протестирали последно?

jeni80, човек, който няма воля да се справи с проблемите си, намира най-лесното решение- бяга.

Франческа , преди някоя година (не помня 1 или 2) не потушиха ли вСофия насилствено един протест  newsm78 четох нямало значение жени, майки с деца ... всякакви ги бяха насмели  Sad

Последна редакция: пт, 25 юни 2010, 12:41 от AnMary

# 174
  • София
  • Мнения: 12 554
За да има добър жизнен стандарт обаче не трябва 30 процента от населението да се осигурява на минимална работна заплата.

http://dnes.dir.bg/news/zaplati-hristina-mitreva-pensionnata-reforma-6623774?fp=1

да .... повече трябва да им се дадат, та да си накупят по-скъпи коли и да си понатрупат повече по сметките! Айде  .

Аха...а за места в градините протестирате, за всякакви придобивки също, за високи пенсии също протестират - е, откъде да дойдат тези приходи?

 Rolling Eyes нали родителите ни плащаха и за фондове и за пенсии ... и къде са парите  newsm78  newsm78  newsm78
 

Това че някой преди 20 години е изял и изпил пари не е аргумент масово да се осигуряват на МРЗ. А да искат високо майчинство и високи пенсии после.

# 175
  • Мнения: 9 814
Тема за размисъл:
Във Франция се проведоха протести срещу увеличаването на пенсионната възраст
28 май 2010 | 00:19 | Агенция "Фокус"
Начало / Европейски съюз
Париж. В цяла Франция се проведоха протести срещу увеличаването на пенсионната възраст на 60 години. По данни на полицията, около 400 хил. французи са участвали с протестните шествия в различни градове на страната, предаде Ройтерс. Но според синдикатите, участниците са били почти половин милион души. По данни на социалните служби между 10% и 20% от служителите в училищата, пощите, „Франс телеком” не са се явили на работа.

У нас колко души и за какво са протестирали последно?

jeni80, човек, който няма воля да се справи с проблемите си, намира най-лесното решение- бяга.

Франческа , преди някоя година (не помня 1 или 2) не потушиха ли вСофия насилствено един протест  newsm78 четох нямало значение жени, майки с деца ... всякакви ги бяха насмели  Sad

Не съм чула, отразила такова нещо.
Имаше едни протести на пенсионери през 2007-ма, тогава имаше уж полицейско насилие.

# 176
  • Мнения: 9 052
За да има добър жизнен стандарт обаче не трябва 30 процента от населението да се осигурява на минимална работна заплата.

http://dnes.dir.bg/news/zaplati-hristina-mitreva-pensionnata-reforma-6623774?fp=1

да .... повече трябва да им се дадат, та да си накупят по-скъпи коли и да си понатрупат повече по сметките! Айде  .

Аха...а за места в градините протестирате, за всякакви придобивки също, за високи пенсии също протестират - е, откъде да дойдат тези приходи?

 Rolling Eyes нали родителите ни плащаха и за фондове и за пенсии ... и къде са парите  newsm78  newsm78  newsm78
 

Това че някой преди 20 години е изял и изпил пари не е аргумент масово да се осигуряват на МРЗ. А да искат високо майчинство и високи пенсии после.

Това, че от 20 години се крадат пари ... имаш в предвид. България е една мног оокрадена държава и продължават да я крадат.
И никой не те защитава за нищо!
Дали някой ненормалник ще стрела от балкона по теб и кучето ти и ще учи сина си да стреля по кучета , дали ще оставят в провинцията циганите да ти оберат реколтата ... Ти обаче ТРЯБВА да плащаш! ОК. И какво се постигна? Който може се измита от ДЪРЖАВАТА (основно образовани и млади), в провинцията си зарязват земие и кравите и кой каквото има (цели села) и се местят по градовете и или краде или работи като охрана на нещо си или е шофьор или продавачка в празен МОЛ  Rolling Eyes  

Тема за размисъл:
Във Франция се проведоха протести срещу увеличаването на пенсионната възраст
28 май 2010 | 00:19 | Агенция "Фокус"
Начало / Европейски съюз
Париж. В цяла Франция се проведоха протести срещу увеличаването на пенсионната възраст на 60 години. По данни на полицията, около 400 хил. французи са участвали с протестните шествия в различни градове на страната, предаде Ройтерс. Но според синдикатите, участниците са били почти половин милион души. По данни на социалните служби между 10% и 20% от служителите в училищата, пощите, „Франс телеком” не са се явили на работа.

У нас колко души и за какво са протестирали последно?

jeni80, човек, който няма воля да се справи с проблемите си, намира най-лесното решение- бяга.

Франческа , преди някоя година (не помня 1 или 2) не потушиха ли вСофия насилствено един протест  newsm78 четох нямало значение жени, майки с деца ... всякакви ги бяха насмели  Sad

Не съм чула, отразила такова нещо.
Имаше едни протести на пенсионери през 2007-ма, тогава имаше уж полицейско насилие.
За9о УЖ?

Последна редакция: пт, 25 юни 2010, 12:42 от AnMary

# 177
  • Мнения: X
Като е толкова гадно тук, що не идете да бачкате в чужбина, там да плащате данъци, там да раждате деца и там да ги гледате, а? Вече няма визи, позволено е да се работи, какъв е проблема? Хем повече пари дават. А после и чужбинска пенсия ще вземате.

# 178
  • Мнения: 628
Тема за размисъл:
Във Франция се проведоха протести срещу увеличаването на пенсионната възраст
28 май 2010 | 00:19 | Агенция "Фокус"
Начало / Европейски съюз
Париж. В цяла Франция се проведоха протести срещу увеличаването на пенсионната възраст на 60 години.
....................
jeni80, човек, който няма воля да се справи с проблемите си, намира най-лесното решение- бяга.

Първо да споделя, че пенсионната възраст в МОМЕНТА във Франция е 60 г., проекта е до 2018 да достигне 62 г. .... Не ги мислете французите, те са перманентно в стачка за всяко нещо (такъв е духа на нацията).

Колкото до емиграцията - да не мислите, че с хляб и сол ще ви посрещнат? Има си закони навсякъде, просто на запад се спазват и са измислени от хора, които "отбират" от въпросната материя...не като в България.

# 179
  • Мнения: 9 814
 bobi40, аз не ги мисля франсетата. Давам ги за пример като човек живял достатъчно в страната им.
Там се и научих, че имам права, които да отстоявам, а не овчедушна форма на живот. Там си, няма какво да обяснявам.
Та давам ги за пример, защото и тук имаше намерение да се увеличи пенсионната възраст, но и 4,5 човека не излезнаха на протест.
Да духът на нашата нация е стойка Г-е.

Общи условия

Активация на акаунт