Как се стимулира раждаемостта в България?

  • 12 942
  • 393
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 9 814
Аз си плащам данъците и се осигурявам на реална заплата. Детски не получавам.

Е, и? Не си нито единствената.
Все повече са хората, които са осигурявани така.
Интересно ми е, колко от вас биха казали "Аз напускам, ако не ме осигрявате на реалната заплата?"

# 196
  • Мнения: X
Изобщо не бих започнала работа, за която не ме осигуряват на реално работно време и на реална заплата.

# 197
  • Мнения: 2 376
Не знам защо не разбирате, че баницата, за да я вземеш даром, има кой да ти я даде.

Разбираме само, че няма гражданско мислене в държавата  hahaha И във Франция има минимална заплата, но на никой няма и да му скимне да назначи инженер на минимална заплата, само за да "измами" държавата. Това е ... начин на мислене!
О, веднага ще му хрумне, ако няма кой да го санкционира. Във Франция, особено с камъни ще го убият, ако се опита да прецака работник, ако не, данъчните ще го довършат Simple Smile.

# 198
  • Мнения: 1 092
Не знам защо не разбирате, че баницата, за да я вземеш даром, има кой да ти я даде.

Разбираме само, че няма гражданско мислене в държавата  hahaha И във Франция има минимална заплата, но на никой няма и да му скимне да назначи инженер на минимална заплата, само за да "измами" държавата. Това е ... начин на мислене!
О, веднага ще му хрумне, ако няма кой да го санкционира. Във Франция, особено с камъни ще го убият, ако се опита да прецака работник, ако не, данъчните ще го довършат Simple Smile.

, В България минималната заплата за всяка една професия по кодекса на труда е различна. За продавач заплатата е една за сервитьорка минималната заплата е друга за учителка трета.  Така, че няма как инжинер да се осигурява на пълен работен ден на 200 лв освен ако длъжността му не е друга (то и минимума не е 200 де ама айде)
и

# 199
  • Мнения: 9 814
Женя, въпреки минималните осигурителни прагове, вместо инженер, може да се водиш чистач по договор.

# 200
  • Мнения: 2 376
При положение, че минималната работна заплата в бранша е 1000лв (примерно)..., е подозрително някой да работи офицялно за 200лв. (примерно)

# 201
  • Мнения: 1 092
Женя, въпреки минималните осигурителни прагове, вместо инженер, може да се водиш чистач по договор.

ами тогава няма как това да направи впечатление на проверяващите, нали?

При положение, че минималната работна заплата в бранша е 1000лв (примерно)..., е подозрително някой да работи офицялно за 200лв. (примерно)

това няма как да стане защото ако минималната заплата в бранша е 1000 лв ти няма как да бъдеш назначен на такава длъжност за 999 лв

# 202
  • Мнения: 2 376


При положение, че минималната работна заплата в бранша е 1000лв (примерно)..., е подозрително някой да работи офицялно за 200лв. (примерно)

това няма как да стане защото ако минималната заплата в бранша е 1000 лв ти няма как да бъдеш назначен на такава длъжност за 999 лв

Аз ли не се изразявам ясно?
За всеки бранш си има статистика. Статистически мин. заплата е 1000 лв. (не знам в КТ да има мин. заплата 1000лв. за управителите е 800 лв).
За чистачите, ще направи впечатление, ако дейността ти е софтуер, ще направи впечатление, че имаш 200 чистачи и ни един програмист. А дори и всичко да изпипаш, все някъде ще се рекламираш като  разработчик.

# 203
  • Мнения: 9 814
Не се работи по статистика, защото за една и съща длъжност в София и в Пловдив например заплатата е различна.
Има минимални осигурителни прагове за дадена длъжност.

# 204
  • Мнения: 1 092
Наистина не мога да разбера как статистически минималната заплата е 1000 лв а в кодекса на труда 800

# 205
  • София
  • Мнения: 12 554


При положение, че минималната работна заплата в бранша е 1000лв (примерно)..., е подозрително някой да работи офицялно за 200лв. (примерно)

това няма как да стане защото ако минималната заплата в бранша е 1000 лв ти няма как да бъдеш назначен на такава длъжност за 999 лв

Аз ли не се изразявам ясно?
За всеки бранш си има статистика. Статистически мин. заплата е 1000 лв. (не знам в КТ да има мин. заплата 1000лв. за управителите е 800 лв).
За чистачите, ще направи впечатление, ако дейността ти е софтуер, ще направи впечатление, че имаш 200 чистачи и ни един програмист. А дори и всичко да изпипаш, все някъде ще се рекламираш като  разработчик.


Управителите не са на трудов договор обаче, а на договор за управление. Има разлика.

# 206
  • Мнения: 2 376
Ок, да кажем, че повечето хардуерни инженери в страната ги осигуряват на 1000 лв. Прави впечатление,  ако някой се осигурява на много по-малко.
Да, има си  минимални осигурителни прагове, но ти ако си журналист, примерно, ще знаеш как се движат заплатите в бранша.
Както и да е, това е работа на данъчните. Те няма как да работят по статистика, но може да използват информация, за да назначат проверки, примерно..  


нана77, казвам, че в Кодекса на труда, най-високата мин. заплата, за която знам е 800 лв. дали е по договор за управление или трудов, няма отношение.

# 207
  • Мнения: 6 274
Уф, от телефона пиша - по-трудно с цитирането, но на Диването (защо си сменила ник-а бре, жена, да отговоря:
детските са 180 е на месец на "чаве", помощите са 800 за първо, после се увеличават, ако сте под наем и под границата на доходи, има част от наема се поема, градината... Данъците също - тук семейството е 1 единица (ние сме обаче 2 части, уф не знам как д аго обясня), с първо дете ще сме 2,5 части, с второ -3, от трето натам по още една единица се добавя и тези с по 3 "сладки французойчета" и повечето буквално не плащат данъци (плащат само разни общински, за паркове, улици, инфраструктура, боклук, и подобни).

Я, що никой не коментира?
Не ви изнася или?

# 208
  • Мнения: 1 167
Както и да е, това е работа на данъчните. Те няма как да работят по статистика, но може да използват информация, за да назначат проверки, примерно..  

... и след една такава проверка данъчните си отиват щастливи с подути джобове  Wink

# 209
  • Мнения: 2 376
Както и да е, това е работа на данъчните. Те няма как да работят по статистика, но може да използват информация, за да назначат проверки, примерно..  

... и след една такава проверка данъчните си отиват щастливи с подути джобове  Wink
Е, цялата държава няма как да  оправя, мисля осигуровките ми стигат  hahaha

Общи условия

Активация на акаунт