Как се стимулира раждаемостта в България?

  • 12 976
  • 393
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 9 814
Какви ми ги говориш?
Нещо се обърка, май.


Ни най-малко.
За мен е дискриминационно отношението към мен като омъжена, както и към децата ми, като деца на сключили граждански брак родители. За това осъзнала тази неправда, вече се обърнах към няколко депутати с предложения за законови промени.
Ти ми предлагаш да правя експерименти, а аз ти отговарям, че действам за да спрат подобни.

# 361
  • Мнения: 2 376
Чудесно правиш, макар не по същите причини и хората, които не искат да подписват също биха искали да им се уреди въпроса. За съжаление преди 3 години проектозаконът не мина. Sad Решиха, че бракът е свещен или нещо такова и точка.

# 362
  • Мнения: 2 898
За някои хора бракът наистина е свещен, но това е друга тема. 

За мен е дискриминационно отношението към мен като омъжена, както и към децата ми, като деца на сключили граждански брак родители.

  Точно така е. Знаеш ли как се чувства човек , виждайки как "самотната" майка си взема детските, не я съкращават от работа, приемат детето и с предимство тук и там, и не пропуска да се възползва от всяка привилегийка на закона?!

# 363
  • Мнения: 6 446

За мен е дискриминационно отношението към мен като омъжена, както и към децата ми, като деца на сключили граждански брак родители.

  Точно така е. Знаеш ли как се чувства човек , виждайки как "самотната" майка си взема детските, не я съкращават от работа, приемат детето и с предимство тук и там, и не пропуска да се възползва от всяка привилегийка на закона?!
Нали знаеш, че пред закона "самотна" е не майка, която няма брак, а майка, на което дете в акта за раждане пише "неизвестен"?

# 364
  • Мнения: 9 814

За мен е дискриминационно отношението към мен като омъжена, както и към децата ми, като деца на сключили граждански брак родители.

  Точно така е. Знаеш ли как се чувства човек , виждайки как "самотната" майка си взема детските, не я съкращават от работа, приемат детето и с предимство тук и там, и не пропуска да се възползва от всяка привилегийка на закона?!
Нали знаеш, че пред закона "самотна" е не майка, която няма брак, а майка, на което дете в акта за раждане пише "неизвестен"?


"Самотен родител" е лице, което поради вдовство, развод или несключен граждански брак отглежда сам деца до 18-годишна възраст, както и навършилите пълнолетие лица, в случай че продължават да учат, до придобиване на средно общо или професионално образование, но не по-късно от навършване на 20-годишна възраст."

# 365
  • Мнения: 6 446

За мен е дискриминационно отношението към мен като омъжена, както и към децата ми, като деца на сключили граждански брак родители.

  Точно така е. Знаеш ли как се чувства човек , виждайки как "самотната" майка си взема детските, не я съкращават от работа, приемат детето и с предимство тук и там, и не пропуска да се възползва от всяка привилегийка на закона?!
Нали знаеш, че пред закона "самотна" е не майка, която няма брак, а майка, на което дете в акта за раждане пише "неизвестен"?


"Самотен родител" е лице, което поради вдовство, развод или несключен граждански брак отглежда сам деца до 18-годишна възраст, както и навършилите пълнолетие лица, в случай че продължават да учат, до придобиване на средно общо или професионално образование, но не по-късно от навършване на 20-годишна възраст."
И по това описание какви привилегии има?  newsm78 Rolling Eyes

# 366
  • Мнения: 9 814
Не декларира дохода на бащата на детето/децата си т.е. за закона за семейните помощи за деца, този индивид не съществува, ако ще и да получава  1 млн. лв. заплата.
Бегъл пример е, и това че заплаща 50% от цената на държавната детска кухня....
Надявам се, да те почесах вече.

# 367
  • Мнения: 2 898
"Самотен родител" е лице, което поради вдовство, развод или несключен граждански брак отглежда сам деца до 18-годишна възраст, както и навършилите пълнолетие лица, в случай че продължават да учат, до придобиване на средно общо или професионално образование, но не по-късно от навършване на 20-годишна възраст."

  Е, с какво по-долу са децата на тия, дето са сключили граждански брак?

# 368
  • Мнения: 2 658
Ами да, така си е. Но съм съгласна с Брит напълно по тоzи въпрос - всички иzредени неща биха се оправили с приемането на иzменения в zакона, включващи термина "съвместно съжителство" , което да поствя логичните нормативни пречки, zа да не се случват теzи абсурди. Ето, това си е поредният абсурд.. Да се очаква всички да сключват граждански брак в днешно време няма как, тъй че.. аz само това виждам, като логично решние на тоzи въпрос.

# 369
  • Мнения: 2 376
Не декларира дохода на бащата на детето/децата си т.е. за закона за семейните помощи за деца, този индивид не съществува, ако ще и да получава  1 млн. лв. заплата.
Бегъл пример е, и това че заплаща 50% от цената на държавната детска кухня....
Надявам се, да те почесах вече.
Също така, ако реши да се раздели с бащата не получава абсплютно нищо от нещата, които би получила при един развод примерно. Е, освен, че раздялата излиза по-евтино.  Flutter Детската кухня мисля е към 20 лв., детските 35... не ми се вижда равностойно с липса на 1/2 от семейната собственост и издръжка примерно.
Монетата си има две страни, но си права съжителството без брак трябва да се уреди законово най-накрая.

# 370
  • Мнения: 9 814
"Самотен родител" е лице, което поради вдовство, развод или несключен граждански брак отглежда сам деца до 18-годишна възраст, както и навършилите пълнолетие лица, в случай че продължават да учат, до придобиване на средно общо или професионално образование, но не по-късно от навършване на 20-годишна възраст."

  Е, с какво по-долу са децата на тия, дето са сключили граждански брак?

Написах го преди твоя пост, прочети.

Сова, аз не се боря за това всеки да сключва граждански брак  Laughing, а децата да имат равни права.

Брит, не е точно така както го описваш, но както и да е.
Аз съм семейна и се интересувам от правата на семейните. Ако несемейните са недоволни, да дерзаят, и те като мен.

# 371
  • Мнения: 2 658
Е това каzвам де, трябва да се направи нещо, след като хората не сключват бракове вече масово, zа да не е така, както го описваш. И "нещото" май е уреждането на НЕсключването на брак със zакон.
Никъде не пиша, че ти се бориш хората да се женят. Това бяха само неадресирани раzсъждения по темата.

# 372
  • София
  • Мнения: 17 596
Не декларира дохода на бащата на детето/децата си т.е. за закона за семейните помощи за деца, този индивид не съществува, ако ще и да получава  1 млн. лв. заплата.
Бегъл пример е, и това че заплаща 50% от цената на държавната детска кухня....
Надявам се, да те почесах вече.
Също така, ако реши да се раздели с бащата не получава абсплютно нищо от нещата, които би получила при един развод примерно. Е, освен, че раздялата излиза по-евтино.  Flutter Детската кухня мисля е към 20 лв., детските 35... не ми се вижда равностойно с липса на 1/2 от семейната собственост и издръжка примерно.
Монетата си има две страни, но си права съжителството без брак трябва да се уреди законово най-накрая.

Съжителството е уредено със закон.
Меко казано смешно изглежда искането да се направи специален закон за онези, които не искат да - доброволно - да се подчиняват на даден закон, влизането в сферата на който е доброволно.
За онези, които искат да имат уредено в законово отношение съжителство има закон. Има вариант. Сключват договор, наречен граждански брак. За другите, които НЕ желаят това също има вариант - просто не сключват въпросния договор. Но идеята "абе аз не искам да сключвам договорни отношения, обаче, от друга страна, искам пък някак, при нарушения на съжителството, вече за мен да важат всички произтичащи от договора, който не съм подписала, последствия... ама не, не всички, само някои - онези, които към отдалечения хипотетичен момент на прекратяване на съжителството биха били изгодни за мен."

# 373
  • Мнения: 2 376
Е, да, но ето тук хората се възмущават, че някой получава някакви пари / привилегии, защото законът го позволява, а реално не би трябвало да има право на тях. За да засегне законът тези случаи, т.е. да им отнеме правото на привилегия само заради това, че не са сключили брак, трябва да признае, че това е вид съжителство с произтичащите от това права и задължения, нали?
Лично мен всъщност не ме бъркат тези неща, но при положение, че о/о 50% от ражданията на деца са от несключили граждански брак, все пак законът трябва да следва обществото, малко или много в това отношение.
Пък и бракът не е задължение, а избор все пак.

# 374
  • Мнения: 2 898
Но идеята "абе аз не искам да сключвам договорни отношения, обаче, от друга страна, искам пък някак, при нарушения на съжителството, вече за мен да важат всички произтичащи от договора, който не съм подписала, последствия... ама не, не всички, само някои - онези, които към отдалечения хипотетичен момент на прекратяване на съжителството биха били изгодни за мен."[/b][/color]

 Много точно казано!

Общи условия

Активация на акаунт