Как се стимулира раждаемостта в България?

  • 13 011
  • 393
  •   1
Отговори
# 375
  • София
  • Мнения: 17 597
Е, да, но ето тук хората се възмущават, че някой получава някакви пари / привилегии, защото законът го позволява, а реално не би трябвало да има право на тях. За да засегне законът тези случаи, т.е. да им отнеме правото на привилегия само заради това, че не са сключили брак, трябва да признае, че това е вид съжителство с произтичащите от това права и задължения, нали?
Лично мен всъщност не ме бъркат тези неща, но при положение, че о/о 50% от ражданията на деца са от несключили граждански брак, все пак законът трябва да следва обществото, малко или много в това отношение.
Пък и бракът не е задължение, а избор все пак.



Брит, разбира се, че е избор!
Въпросът е, че не може да се направи вариант на обвързващ договор "по подразбиране" за хората, които не желаят да сключат обвързващ договор.
Децата на помощничката ми познават баща си, той им е "тати", през по- голямата част от времето живее при тях, участва в отглеждането... както си се полага, но в документите им пише "баща - неизвестен".

Сега какво - да вземем да разпитваме съседите кога при нея ходи мъж, кой е той, да им правим ДНК - експертиза... че да проверим дали той наистина им е баща... и т.н.?

Впрочем, бихме могли да определим родителите, получаващи специални привилегии от държавата поради това, че отглеждат сами децата си, като такива, които са станали самотни поради смърт на съпруг... един вид, така или иначе не насърчаваме изрично правенето на деца от непълнолетни особи или такива, неспособни да се грижат за себе си...

# 376
  • Мнения: 2 376
Аз по-скоро си мислех хората да могат да се регистрират доброволно в общината, че живеят съвместно.
Всеки би го направил, ако е попълване на една форма и това им гарантира някакви права, пък макар и да им ограничава други. 

# 377
  • Мнения: 3 066
И какво е токова страшното при брака ,че така се страхуват масово всички от него? Нали искат привилегиите идващи с него,но задълженията,не ,благодаря! Това не го разбирам! Като искаш да имаш деца при несключен брак ,не би могло да се очаква държавата да подпомага финансово , а вие да си живеете с таткото в общинско жилище и с малки,но наготово помощи!  newsm78

# 378
  • София
  • Мнения: 17 597
Аз по-скоро си мислех хората да могат да се регистрират доброволно в общината, че живеят съвместно.
Всеки би го направил, ако е попълване на една форма и това им гарантира някакви права, пък макар и да им ограничава други. 

И каква е, собствено, разликата?
За едно (добре де, две) медицински ли е проблем?
Хайде, моля те - ще се счупят горките, че трябва и през някое ДКЦ или подобно да минат... ужасТ! Да не говорим, че като нищо може и 10-на лв. да струва...  Rolling Eyes

# 379
  • Мнения: 2 376
Какви медицински?
Аз за друго говоря. В Холандия, Испания при съвместно съжителство хората имат равни права, с тези които са сключили брак. Няма как да минат за самотни майки и да имат каквито и да е незаслужени привилегии, но пък при раздяла 1/2 от имуществото + издръжка, също и по-ниски данъци докато са едно домакинство.

# 380
  • Мнения: 2 898
Ок, никой няма да е против. Само дето сме много далеко от посочените държави, че и от много други.

# 381
  • София
  • Мнения: 17 597
Какви медицински?
Аз за друго говоря. В Холандия, Испания при съвместно съжителство хората имат равни права, с тези които са сключили брак. Няма как да минат за самотни майки и да имат каквито и да е незаслужени привилегии, но пък при раздяла 1/2 от имуществото + издръжка, също и по-ниски данъци докато са едно домакинство.


За сключване на граждански брак се изисква валидно медицинско свидетелство.
Това е единствената разлика м/у сключването на този договор и на договор за, примерно, наемни отношения.
Е, тъй де, и 2 бр. свидетели се искат...

# 382
  • Мнения: 2 376
а, да свидетелствата  Crazy голямо газене в кал падна заради тях.
Всеки си решава дали иска да сключва брак или не. Ние сами направихме всичко о/о сватбата ни и бих казала, че втори път с това не се захващам  hahaha, не че не беше хубава, но си е голяма занимавка. Е вярно, че имахме много повече бюрокрация от останалите хора, но все пак...

# 383
  • Мнения: 1 125
 Rolling Eyes Не мога да разбера защо изобщо е необходимо да се обсъжда колко "лесно" е подписването на въпросния договор ... който е решил, че няма да го подпише, пак няма да се навие! А "проблем" имат тия, които са го подписали - ми да се разведат, да си живеят на семейни начала и да ползват 35 лв на месец ... ама не е това начинът, нали? Между другото са ми много смешни изказвания в стил "колко мнооого привилегии имат самотните родители" ...

# 384
  • Варна
  • Мнения: 389
Rolling Eyes Не мога да разбера защо изобщо е необходимо да се обсъжда колко "лесно" е подписването на въпросния договор ... който е решил, че няма да го подпише, пак няма да се навие! А "проблем" имат тия, които са го подписали - ми да се разведат, да си живеят на семейни начала и да ползват 35 лв на месец ... ама не е това начинът, нали? Между другото са ми много смешни изказвания в стил "колко мнооого привилегии имат самотните родители" ...

Абе, може да ти е смешно, ама знаеш ли в колко градове има недостиг на места в ДГ и ДЯ, и колко много "самотни" влизат с предимство, а аз трябва да си седя в нас и да гледам малката, а нямаше изобщо да е зле  да влиза още една заплата в къщи.... Айде сега е още малка, ами догодина ако не ни приемат в ДГ?

# 385
  • Мнения: 9 814
Rolling Eyes Не мога да разбера защо изобщо е необходимо да се обсъжда колко "лесно" е подписването на въпросния договор ... който е решил, че няма да го подпише, пак няма да се навие! А "проблем" имат тия, които са го подписали - ми да се разведат, да си живеят на семейни начала и да ползват 35 лв на месец ... ама не е това начинът, нали? Между другото са ми много смешни изказвания в стил "колко мнооого привилегии имат самотните родители" ...

И на мен подобни като твоето са ми смешни.
Равни права, нека от там да тръгнем.

И да се разведа, пак не се водя самотен родител.

# 386
  • Мнения: 1 125
Напротив, според дефиницията, която беше цитирана, се водиш точно самотен родител като се разведеш! И освен това никога и в нищо няма равни права (между другото нямам нищо против да се дават поголовно въпросните 35 лв доколкото всички са деца, както и не считам, че е необходимо тъпата ни държава да стимулира раждаемостта, по-важното е да не пречи!).

Просто проблемите не са само до пари! Дадох пример с източване на средства от НОИ чрез осигуровки за кратък период върху висока сума - "възползването" е в по-голяма степен отколкото детските за целия живот на детето!

Колко от вас могат да си платят на детегледачки да им водят и вземат децата от градина/училище до 12-годишна възраст? Вие считате ли това за нормално? Ама детегледачка, подписала договор - щото иначе все едно че детето не е с пълнолетен придружител, може примерно да е тръгнала да го отвлича ...

# 387
# 388
  • Мнения: 1 125
 Wink Ами да, в случая тъпата държава пречи на самоосигуряващите се да си получат овреме майчинството, както и да се осигуряват върху реалните си доходи, защото голям (явно) е процентът на злоупотреби, а никой не се е сетил как да се справи само със злоупотребилите ... типично по български!

# 389
  • Мнения: 303
Истината е, че искат да ни накарат да се махнем от тази тъпа държава! Лично аз смятам да съдя държавата ако това безумие се приеме!
Сега се осигурявам на тавана 2000 лв., без да съм бременна! Просто защото съм съвестна!
Да приемем, че януари 2012 г. родя и изляза в майчински.
По въпросната схема ще вземам по триста и няколко лева.
Април 2013 г. декларирам, че съм получавала триста и няколко лева на месец защото нали съм в майчински!
Е къде ми е разликата до майчинските?!
Значи аз сега наливам по 550 лв. всеки месец... отделно си плащам данъците авансово...
Ми много е лесно, който с данъчната декларация е декларирал по-малко пари да връща полученото над декларираното... От къде на къде всички, които си плащаме ще страдаме за да хрантутим една социално група, която няма 1 ден трудов стаж!

Общи условия

Активация на акаунт