"Слънце, пясък, плаж, море...ОКТОМВРИйче дупето пече"

  • 66 309
  • 729
  •   1
Отговори
# 615
  • Варна, България
  • Мнения: 730
Житейски теми на фона на отминалото земетресение...  Mr. Green

Аз също не знам как бих реагирала, не го и мисля.
Мисля, че не бих била крайна, но от друга страна бих загубила доверие и със сигурност ще си променя отношението. Не бих го преглътнала лесно.
Моят мъж (поне на думи) винаги е казвал, че не е роб на оная си работа.
Не е поставен в положение да има покрай себе си много жени, които да го изкушават.
Или е вкъщи покрай мен, или на кораба само с мъже.
Знам, че има акъл в главата си и не би се хвърлил на някоя пристанищна "безделничка" (както ги нарече министър Цветанов) и да докара някоя болест вкъщи.
С 2 думи привилегирована съм да няма край него трайни изкушения по които да залитне!

ПП. По друг начин стои въпроса, ако е на някой пасажерски кораб и има покрай себе си много жени. Там не бих била спокойна!

# 616
  • Мнения: 1 930
Добре де, край, доверие градено с години - ок съгласна съм......Ама после ти какво - мислиш ли, че е лесно след 10-15 години съвместен живот изведнъж да останеш сама, с дете, а той какво не стига, че си го развявал по някакви си, ами и накрая пак е свободен да си го доразвее. Колкото и да обича детето и да си се грижи за него, едно е понеделник, сряда и петък да е при него, а всичкото останало време при теб + абе днес няма да мога да дойда да го взема.
От друга страна - предполагам, че не е лесно да живееш с някой и колкото пъти го погледнеш винаги да е това в главата ти, но пък минава и се забравя, като те грабне ежедневието, не знам разсъждавам си само, нямам идея какво и как бих реагирала наяве. Само знам, че не мога да съм крайна...разбира се, че има и значение дали само си го е потопил за два часа някъде или си е система някаква - при това положение и аз не бих търпяла, ако науча де........
ша потапя за 2 часа някъде.....да бе и да дойде в нас да потапя - друг път.....подобна мисъл ме отвращава. Може би оттам идва  крайното ми мнение. Може да съм старомодна, ама подобно отношение към жена, която е майка на децата му, да го направи.....унизително и гнусно  Sick.
 Както и аз не бих.....

# 617
  • Мнения: 1 046
хаха- приеми потапянето и на друго място, като така "мечтаната тройка" във вашата спалня.... hahaha

# 618
  • Варна, България
  • Мнения: 730
хаха- приеми потапянето и на друго място, като така "мечтаната тройка" във вашата спалня.... hahaha
ами ако така мечтаната тройка е с 2 мъже, кво ша праи  Rolling Eyes

# 619
  • Мнения: 1 930
...ша гледа и ша пие кафе, кво да прави.....

# 620
# 621
  • Мнения: 439
ех,проспала съм готиният лаф...тюх
 Joy

# 622
  • Мнения: 1 930
'ма ние още бием лафа, бе

# 623
  • София
  • Мнения: 203
Здравейте, момичета! Искам да споделя нещо много лично и тежко за мен. От около година имам главоболие, придружено с гадена, повръщане, световъртеж и схващане на ръцете. Ходих по невролози, скенери всичко е ОК, лекуваха ми "нервно-вегетативна дистония", то ест по-чувствителна нервна система. Накрая ме изпратиха на психиатър (едната невроложка беше "за", другата "против"). Та аз отидох и ме сюрпризираха с диагнозата "паническо разтройство". Естествено, изписаха ми антидепресант и две други лекарства. Взех аз от вторник да ги пия, но като им прочетох листовките и в различните форуми, се ужасих. Реших от утре да ги спра и да пробвам с хомеопатия - стискайте палци, защото не мисля, че съм за лекарства. Някакви сериозни проблеми нямам - по-скоро аз си ги създавам (искам да съм идеална навсякъде и във всичко, искам да успявам навсякъде, абе да съм перфектна). Страдам, че съм дебела и грозна и че не ме бива в нищо - ей такива мисли ми се въртят в главата. Трудно ми беше да го споделя с вас, защото се притеснявам как ще ме възприемате оттук нататък и търся подкрепа и идеи за справяне със стреса. Благодаря ви!

Последна редакция: пт, 27 авг 2010, 18:50 от mmz

# 624
  • Мнения: 439
mmz Hug
първата крачка си я направила...щом търсиш помощ...мога да ти препоръчам някои неща да прочетеш!
...добре,че си решила да оставиш антидепресантите!

# 625
  • Мнения: 1 046
MMz що ли си мисля, че Облачка би могла да ти забърка някоя от нейните есенции за успокоение на душата....
А пък радвам се, че споделяш такива неща  Hug, по-честото преглеждане на наш'та темичка би могла да ти бъде от полза, пишат се много интересни неща, които спокойно отвличат мислите от съществени проблеми. Wink
Хоби някакво, в другата ми отчетна тема има девойки се зарибиха по изработка на различни бижута, аксесоари. Плетене, четене, игри, готвене ако щеш...

# 626
  • Варна, България
  • Мнения: 730
Мими,  Hug
Не съм запозната с това заболяване, но това, че признаваш за проблема и търсиш решение извън традиционната медицина, е на половина извървян път.
Тук не мисля, че някой ще те възприеме по различен начин. Не се притеснявай!
Важното е да имаш подкрепа и вкъщи и най-вече от съпруга си, и от роднините и близките си.

Не знам дали хомеопатията ще помогне, но мислила ли си за психотерапевт, не психиатър? Психиатрите все пак са лекари и гледат да изпишат лекарства, които в повечето случаи имат временен успех.
Щом осъзнаваш, че проблема ти е от това как се чувстваш и как възприемаш себе си, мисля, че психотерапевт би ти бил от полза. Най-вече да промениш преценката за себе си.

Аз също в момента (от известно време) съм с понижено самочувствие, заради излишни кг и визия, различна от спряганата за модел и красота. С едното човек може да се пребори - със спорт, диета, здравословно хранене. А другото просто приема и гледа да заложи на други качества.
Знаеш ли, че през зимата, когато бях на диета се чувствах невероятно - изпълнена с енергия, тонус, имах чувството, че мога да преобърна света. А като се наврях и в едни стари дрехи задоволството беше неописуемо.
Пиша това, за да те уверя, че всички имаме своите притеснения и съмнения.
Допадат ми книгите на Робин Шарма - можеш да ги прочетеш. За малките радости и начините дг ги откриваш и оценяваш.
 Heart Eyes

Последна редакция: пн, 30 авг 2010, 08:12 от voltage13

# 627
  • Мнения: 439
Добро утро прекрасни! Heart Eyes
днес станах рано и съм сварила кафе...не се бутайте има за всички Grinning
     

и една препечена курабийка за разкош Wink


вместо физзарядката на Гея предлагам това...любимо ми е Grinning
Клик


искам да споделя и нещо,на което попаднах...много хубаво и мъдро Peace

Когато си мислиш, че не те гледам

Съобщението, което всеки възрастен трябва да прочете, защото децата наблюдават и правят това, което ти правиш, а не това, което казваш!

 * Когато мислеше, че не те гледам, аз видях, че закачи първата ми картина на хладилника и веднага поисках да нарисувам друга.
    * Когато мислеше, че не те гледам, аз видях как нахрани изгубено коте и научих, че е добре си мил с животните.
    * Когато мислеше, че не те гледам, аз видях как направи любимата ми торта за мен и научих, че малките неща могат да бъдат най-специалните неща в живота.
    * Когато мислеше, че не те гледам, аз чух как каза една молитва и аз знаех, че някъде има Бог, с когото винаги мога да говоря и се научих да вярвам в Господ.
    * Когато мислеше, че не те гледам, аз видях как приготви храна и я занесе на приятел, който беше болен и научих, че ние всички трябва да помагаме грижейки се един за друг.
    * Когато мислеше, че не те гледам, аз видях как отдели от времето и парите си, за да помогнеш на хора, които нямат нищо и научих, че тези които имат нещо трябва да дават на тези, които нямат.
    * Когато мислеше, че не те гледам, аз видях как се грижиш за нашата къща и всеки в нея и научих, че трябва да се грижим за това, което ни е дадено.
    * Когато мислеше, че не те гледам, аз видях как се справяш с отговорностите си, дори когато не се чувстваш добре и научих, че би трябвало да бъда отговорен когато порастна.
    * Когато мислеше, че не те гледам, аз видях сълзите в очите ти и научих, че понякога биваш наранен, но няма нищо страшно в това да поплачеш дори.
    * Когато мислеше, че не те гледам, аз видях как се безпокоиш и исках да бъда всичко онова, което бих могъл да съм.
    * Когато мислеше, че не те гледам, аз научих най-много от уроците на живота, които трябва да знам, за да бъда един добър и творчески човек, когато порастна.
    * Когато мислеше, че не те гледам, аз те погледнах и исках да ти кажа “Благодаря!” за всички онези неща, които видях, когато ти си мислеше, че не те гледам.

 Всеки от нас, родител, дядо и баба, роднина или приятел, оказва влияние в живота на едно дете! Как ще докоснеш нечий живот днес? Просто насочи някой към това, за да го прочете и може би ще го накараш поне да помисли за неговото въздействие върху другите!



В края на миналата седмица се бях настроила и очаквах засилено форумско присъствие в нашето китно градче,но никой не ми се обади,никой... Sad

днес ще заформим ли лафче?!
обичам ви и ви чакам! Heart Eyes

Последна редакция: пн, 30 авг 2010, 08:51 от bella_

# 628
  • Варна, България
  • Мнения: 730
добро утро!
Бела, мерси за кафенцето, курабийката и мъдрите думи.  Hug
Аз съм квестор на Държавен изпит и до към 13 часа ме пишете бегала.
Цунки
До после

# 629
  • Мнения: 1 930
  Ooooo, мацки,
а, добро утро......
 Гледам рано зарана сте седнали на дупетата си , че и пишете, пишете......
 Дилянче, благодаря за кафето и за допълнението за разкош Mr. Green
 
Днес ще тъча на 2 стана, колежката е болна и ще ми се вземе здравето, ама да не се оплаквам.

Миме....и аз бях с такава поставена диагноза - отдавна, може би бях 2 или трети курс в университета. Много добре си спомням как майка ми ме влачеше по доктори и как едно светило в Плевен постави диагноза " паническо разстройство". Изписа ми хапове, рецептурна книжка и т. н. Пих ги - може би месец. По-зле не съм се чувствала в живота си.....спрях ги. Бях в сесия и не можех да чета от тях......баси гадния период.....ама мина - може би средата, приятелите, семейството, бъдещият ми мъж...знам ли.....не се сещам сега за "онзи" период.
Ако ти трябва рамо - насреща съм. Имаш ми телефона, с каквото мога Hug, а може и само кафенце да пием Hug. Стягай се, момиченце!!!!

Имам ужасна мускулна треска, ама ужасна, ама дали е от помагането в ремонта или от атакуването на овулацията, не е ясно Mr. Green. Стискайте ми палци......
Наваксах си ядЪ от командировката с колежката Mr. Green...

Пожелавам ви страхотна и успешна седмица!

Общи условия

Активация на акаунт