Автоимунен тиреоидит на Хашимото (14)

  • 95 921
  • 772
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 148
И аз се разписвам. Птица, благодаря за хубавата тема!  bouquet
......и аз стискам палци за още успехи с бебчетата:)

# 31
  • Мнения: 16
Птица благодаря и аз за темичката. Само хубави новини и позитиви тук  Hug
SURF аз откакто открихме проблем с ТСХ ендото ме кара да го изследвам всеки месец, може би е по-добре така защото ако има проблем може да се реагира на време. Успешна и лека бременност от мен. Hug

# 32
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Момичета ще прехвърля въпроса си за хранителната добавка и във вашата тема , тъй като виждам тя е по активна  Hug


Преди около 2 години ми отстраниха левия лоб на щитовидната жлеза , слава богу десния  лоб си е цял  и здрав   Hug
Тия  дни си направих профилактичен преглед и TSH резултата ми е 3.7 при горна граница 5.0  Thinking доктара ми каза че съм в горната граници че няма нищо обезпокоително но да си имам едно наум  Thinking че в бъдеще може да ми се наложи да пия хормони  Crossing Arms
Не ми хареса това което ми каза мисля си че  дясния  лоб може идиално да компенсира липсата на левия , ще си правя често изследвания и ще ям повече богати на йод храни   Grinning

Вчера се разрових в нета и се "оглеждах" за хранителни добавки и попаднах на КЕЛП , да питам имали някой който е пил тази добавка , много се чудя дали да не си я взема и да я пия известно време профилактично ( въпреки доктора не ми препоръча нищо като изключая препоръката  да ям повече морски храни  )


rosiel бързо възтановяване на твоето майче  Hug


и да попитам още нещо някъде четох по темите че не е хубаво да се ползват добавки с йод ако има занижена функция на щитовидната жлеза  newsm78 чудя се защо да е така  Rolling Eyes


Благодаря ви прадварително   bouquet

# 33
  • София
  • Мнения: 6 302
Ей аз един ден да нямам време за тук, и то не само че нова тема имаме, ами и на трета страница стигнахме  Heart Eyes Птица, благодаря!

Коколина, опитайте да нацелите точната доза от лекарството. Ако трябва, всеки месец изследвай ТСХ и ходи при доктора. наистина е много неприятно като играе хормона и се чувстваш зле.

fever, напълно е възможно да спадне, все пак не е голяма разликата. Но е индивидуално и зависи все пак от кога се лекуваш и с какви дози.... Успех!

Desss, не съм чувала за КЕЛП. Но ако имаш Хашимото, не започвай да пиеш нищо преди да си се консултирала с ендокринолог.

# 34
  • Мнения: 13 780
И аз не мога да разбера защо при чиста хипофункция йодът е добър, при нас - не. Може би е свързано с първата част от името на нашето заболяване - автоимунно, може би йодът влияе по някакъв начин на имунната система.
Та по тази логика, Келп-а, който е на базата на водорасли, доколкото си спомням, не е подходяща добавка за нас.

Вижте какво намерих - http://www.medicalcenterlife.bg/blog/2010/06/22/%D1%82%D0%B8%D1% … 0%BE%D1%82%D0%BE/

Има препратки и към други въпроси относно щитовидната жлеза.

ето тук за храненето - http://www.medicalcenterlife.bg/blog/2010/06/04/%D0%BA%D0%B0%D0% … 1%85%D0%B8%D0%BF/

Аааа, ето тук е може би разковничето "Повишеният прием на йод потиска функцията на щитовидната жлеза, затова дневният му прием с храната и под формата на хранителни добавки не трябва да надвишава 600 mcg. дневно.", а при нас функцията на жлезата поначало е потисната от имунната система и йод-ът допълнително само ще я влоши.

Последна редакция: чт, 24 юни 2010, 16:18 от птица

# 35
  • Мнения: 484
момичета, моля припомнете за разсеяните- на кой ден от МЦ трябваше да се прави TSH и FT4? Мислех си, че само половите са обвързани с деня на МЦ? Вече съм си пускала останалите, но да го направя ли и сега? Нямам препоръка за собствено успокоение...Мислех си и за LH.....MAT константа ли е?

# 36
  • Мнения: 348
Птица,благодаря за информацията.  bouquet

# 37
  • София
  • Мнения: 6 302
Lynette, ТСХ и ФТ4 няма значение на кой ден от цикъла ги изследваш. Някои доктори искат за ТСХ-то конкретно да не е в първите дни, когато има кървене, но повечето казват, че няма значение. Виж, LH е добре да бъде на 3- 5 ден от цикъла. А МАТ със сигурност не е константа, но и не е много ясно от какво се повлиява....

Птица, страшна си  Heart Eyes и умна!

# 38
# 39
  • Мнения: 1 080
Каква е разликата между хипофункция и с хашимото аз си мислех, че е едно и също. Колкото ви чета толкова се обърквам как от един хормон и антитела моят лекар разбра, че става въпрос за хашимото и не ми каза, че би било проблем да забременея с високо ТСХ каза ми ако се случи да не спирам еутирокса.

# 40
  • Мнения: 348
Каква е разликата между хипофункция и с хашимото аз си мислех, че е едно и също. Колкото ви чета толкова се обърквам как от един хормон и антитела моят лекар разбра, че става въпрос за хашимото и не ми каза, че би било проблем да забременея с високо ТСХ каза ми ако се случи да не спирам еутирокса.
При Хашимото има завишени антитела и хипо- или хиперфункция на жлезата.Това е автоимунно заболяване.
А при хипофункция  просто жлезата не работи на пълни обороти.

# 41
  • Мнения: 62
Здравейте и от мен Peace Взех направление, следващата седмица ще се занимават със здравето си. Препоръчате ми добър ендокринолог в Специализирана болница по Ендокринология.

# 42
  • Мнения: 104
Привет и от мен Hug
Благодаря за темичката Птичке Hug  bouquet
Една приятелка ходи при д-р Захариева в Майчин дом, и понеже не помня да си питам - дали има нейни пациенти в темичката и ако има дали биха споделили впечатленията си?

# 43
  • Мнения: 776
Птица, много интересна и полезна информация си пуснала, страхотна си!  bouquet

Много неща ми се изясниха, като например това, че когато ми е зле и пия вит.С от 1000 мгр. се чувствам значително по-добре. Както и това, че витамините и някои минерали и добавки са полезни за нас, а не опасни за вдигането на антителата, както в началото си мислехме и се чудехме.

# 44
  • Мнения: 2 111
Птица,много полезна информация   bouquet
Не знаех,че муск.крампи са характерни при Хашимото.Сега поне няма да се чудя защо периодично се появяват.Купих си магнезий преди 2 дни,защото напоследък са много чести,по цял ден ми е болезнено схванат мускула и ми е трудно да ходя.

Хареса ми и информацията за вечерната иглика и мисля да я пробвам по-нататък:
МАСЛОТО ОТ ВЕЧЕРНА ИГЛИКА е полезно в случайте на косопад който често се наблюдават при хипофункция на щитовидната жлеза. При страдащите от тиреоидит на Хашимото често се наблюдава alopecia areata – окапване на косата на определени участъци. Маслото от вечерна иглика спира косопада и стимулира растежа на нова коса в рамките на три месеца от началото на терапията.
Ето това се предлага в аптеките:
масло от вечерна иглика

Общи условия

Активация на акаунт