Операция на щитовидната жлеза - 2

  • 136 202
  • 741
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 0
Здравейте момичета,
моите възли ги откриха преди 7 години случайно, но така или иначе изпитвах дискомфорт в шията (натиск).
От този момент ги следях всяка година, а в последно време на 6 месеца. Най-големият ми възел е 2,2 см, имам други малки и в двата лоба и кисти. Възелът расте.. при последната проверка..април месец не беше пораснал, но много ме мъчи натиска, изнервена съм почти постоянно.. Хормоните са ми в норма.
Имам кой да ме оперира, но все отлагам..най-много ме плаши идеята да пия таблетки цял живот.. аз съм на 25..
Пробвах какво ли не.. хомеопати, билкари, за последните 6 месеца когато не беше пораснал възела пиех билки+капки предписани ми на ирисодиагностика.
Мисля, че ще опитам и аз рецептата с алое.. поне няма да навреди, ако не помогне   bouquet

# 331
  • Мнения: 186
Lalu  Здравей Hug
Само мисълта за това че трябва да пиеш хаповете ли те спира,сега не пиеш ли хормони.Когато открих проблема при мен бях на 22 до 27 пих лекарства след операцията пак продължавам,но определено се чувсвам по добре.Ако при теб може да я подържаш без операция по добре, давай пробвай и рецептата с алое дано ви помогне.

# 332
  • Мнения: 572
yori81 на мен никога не са ми изписвали хапове. Хормоните ми са били винаги в норма и затова вече години наред и аз съм без терапия.  
Това което мен ме плаши по-скоро е факта, че чувам че след операция момичетата пак не се чувстват добре. Пак имат проблеми в жегите или когато сменят климата или и т.н.
Lalu, ти имаш ли откъде да намериш растение алое? Ако решиш да поръчаш от сайта течно мога да ти дам и код за отстъпка от сайта  Peace

Последна редакция: сб, 19 юни 2010, 22:07 от Голямо дете

# 333
  • Мнения: 148
Голямо дете ,
сега хвърлих един поглед на този сайт. Екстракт от алое ли е това? Няма ли някаква готова комбинация от алое и др. продукти (както е рецептата), предназначена за такива оплаквания, та да си поръчаме направо нея? Виждам, че си на моя хал  общо взето. Не ходеше ли ти на някаква терапия, биорезонанс ли беше или бъркам?

Много се зачудих на последните отзиви. Лалу, когато ти откриха възела колко голям беше, та е пораснал? И никакъв ли ефект нямаше от хомеопатията и т.н.?

Ина, нормално ли е понякога да чувствам шията все едно още съм с лейкопласта? И някак да си усещам адамовата ябълка? Плахо попитах ендокр., но думите й бяха-докато разреза е червен ще чувстваш доста работи. Ама нещо не се успокоих. Ох, пушите ли? Имах някъв напредък, ама много временен се оказа.

# 334
  • Мнения: 0
  bouquet Привет на всички отново,
благодаря за топлото посрещане Hug
Хормоните са ми в норма, никога не съм пила хапчета за щитовидна. Освен преди години, когато лекарката реши да пробвам дали пък няма да  помогне.. Л-тироксин..без да имам проблем с хормоните.. ooooh!
Да, мисля че ме спира само идеята за хапчетата и самата идея изобщо за операция не ми се нрави, въпреки че знам че е опасно да си ги "пазя" възлите. Също съм чувала, че ако забременееш, възлите може да се увеличат още ooooh!
Относно алоето не разбрах дали може течен вариант или трябват листа? Моля осведомените да споделят, защото имам гел за пиене 91% Алое на ЛР, но не знам дали да го "жертвам".
Голямо дете благодаря за предложението, можеш ли да ме ориентираш колко горе долу струва доставката и за колко време?
Също дали си пробвала рецептата?  Peace
4ик4ирик Ако не се лъжа най-големия беше под 1 см или някъде около него. За съжаление нито билкари, нито хомеопати помогнаха. Само за последните 6 месеца, когато пиех билки+капки, но и за това не мога да съм 100% сигурна, понеже предишните пъти когато отбелязваха растеж беше през 1 година с около 2 мм...

Последна редакция: сб, 19 юни 2010, 22:42 от Lalu

# 335
  • Мнения: 148
Значи да разбирам, че през времето, когато си се лекувала с хомеопатия възлите не са нарастнали. Това също е нещо!

Рецептата се приготвя с 20 листа алое. Според мен са заменими с екстракт все пак. Въпросът е колко от този екстакт се равнява на това, което ще се извлече от 20-те листа

# 336
  • Мнения: 0
4ик4ирик От хомеопатията нямаше полза, от билки + капки по-вероятно, но пак подчертавам, че не съм напълно сигурна, защото времето за контролен беше по-малко от миналите пъти.  Peace
Ще помисля дали мога да намеря листа от някъде, ако не от бутилка..

# 337
  • Мнения: 572
Lalu, какво е ЛР ?  Относно сайта - идват за 10 дни в пощенския клон. Въпреки че сайтът е щатски превозвачът е немска фирма и доставките не ходят на митница и не се плаща мито. Доставката е 4 $ за пакети до 1, 350 кг. Над 60 $ доставката е безплатна.

Код за 5 $ отстъпка при първа поръчка MOV746Peace

4ик4ирик, за съжаление няма такава комбинация готова  Wink , но пък има хубави шампоани и кремове. Сайтът е огромен, има какво ли не. 
Не съм ходила аз на биорезонанс, аз бях на диета - 3 седмици вегетарианствах и ядях по часове. Добре ми беше, но тя беше 3 седмици и за такова кратко време възли като моите не могат да изчезнат, а и с нашия стресиран живот трудно може да се пази диета дълго време. Не е и здравословно. Сега ям пиле и риба, просто свинското, саламите и кремвиршите ги изключих.
Аз намерих в нета още един подобен вариант на рецептата. Там е описано - 1 част алое, 3 части вино и 2 части мед. Това може да ни помогне за пропорциите ако вземем течен вариант алое.

# 338
  • Мнения: 0
Голямо дете ЛР е немска козметика  Peace

# 339
  • Мнения: 0
Момичета, здравейте!  Hug
В Сф се позахлади от няколко дни и е супер ... като за мен, че в жегите никъде ме нямаше.
Днес изследвах ТСХ - резултатът ми е 0.106, което ме навежда на мисълта, че хирурга ми е изписал висока доза еутирокс.
Офф, айде да я взимам тая епикриза, че да ида на ендо.

А, започнах физиотерапевтичните процедури. Назначиха ми ултразвук с Контрактубекс и парафин. Днес бях на ултразвук. Утре ще направя парафина.

Поздрави от мен   bouquet

# 340
  • Мнения: 0
rosiel Какво се случва с майка ти? Относно доц. Петков съм чувала само добри отзиви и хора, които е оправял след некадърни операции, той завежда Ендокринологията в Александровка. Дано се оправите бързо Praynig
При мен продължават мъките с душенето в шията, чудя се и аз до кога ще го търпя, вече не съм сигурна какво е правилно и какво не  #2gunfire

# 341
  • Варна
  • Мнения: 478
Майка ми е оперираха вчера в Александровска при доц.Петков.Беше много рисковано и не даваха особен шанс дали въобще ще оживее по време на самата опрерация.Няма да ви казвам как се чувствах докато  чаках отпред.Но всичко мина благополучно за сега.Вече е добре и даже е изкарана от реанимация,става ,говори и даже и си хапва,което е мн.учудващо и за самите лекари,защото беше събран екип от много големи специалисти и само доценти и професори,защото както казаха много рядък и странен случай.Даже лекаря каза ,че не е рак,за което се съмняваха,но след хистологията ще сме най сигурни.Доц.Петков каза че са изкарали огромна гуша,стигаща чак в белите дробове и влизаща и в трахеята и голяма колкото ролка тоалетна хартия-представете си.Така че момичета ако са ви казали че сте за операция,не я отлагайте за да не станете като майка ми и да не е късно някой ден.На мен също доцента ми каза че съм за операция,защото и аз съм с хашимото и смятам да не отлагам много време.Надявам се от сега нататък да е наред всичко с майка ми.

Последна редакция: вт, 22 юни 2010, 17:09 от rosiel

# 342
  • Варна
  • Мнения: 478
Искам да ви попитам нещо,докато майка ми излизаше от упойка в операционната,доцента ме извика в кабинета си и каза че чака резултати от едно съмнително парчеце и след 10 мин. му се обадиха и казаха че не е рак.Някой знае ли какво е това изследване,от хистологията не е ли най достоверно?

# 343
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Преди около 2 години ми отстраниха левия лоб на щитовидната жлеза , слава богу десния  лоб си е цял  и здрав   Hug
Тия  дни си направих профилактичен преглед и TSH резултата ми е 3.7 при горна граница 5.0  Thinking доктара ми каза че съм в горната граници че няма нищо обезпокоително но да си имам едно наум  Thinking че в бъдеще може да ми се наложи да пия хормони  Crossing Arms
Не ми хареса това което ми каза мисля си че  дясния  лоб може идиално да компенсира липсата на левия , ще си правя често изследвания и ще ям повече богати на йод храни   Grinning

Вчера се разрових в нета и се "оглеждах" за хранителни добавки и попаднах на КЕЛП , да питам имали някой който е пил тази добавка , много се чудя дали да не си я взема и да я пия известно време профилактично ( въпреки доктора не ми препоръча нищо като изключая препоръката  да ям повече морски храни  )


rosiel бързо възтановяване на твоето майче  Hug

Последна редакция: вт, 22 юни 2010, 20:15 от Desss

# 344
  • Мнения: 339
Здравейте момичета.
Отдавна не съм влизала тук, но сега реших да попрегледам темата която пуснах преди време и се натъквам на нова ,което ме натъжава ,защото явно все повече се събираме с този проблем.

Аз си имам второ момченце и разбрах ,че два месеца след раждане трябва да отида на ендокринолог. Това време наближава и аз си търся добър ендо работещ с направление,защото този при който ходих в поликлиниката е с ужасно работно време и не ме устройва(работи 2 дни в седмицата след 16ч ooooh!) . Бихте ли ме насочили към някой в Люлин?

Общи условия

Активация на акаунт