Операция на щитовидната жлеза - 2

  • 136 513
  • 741
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 438
Julai4o , веднага след като разбра, че си бременна ли отиде на ендокринолог? И кой ти издаде направлението - личния лекар или лекарят, следящ бременността ти?

# 346
  • Мнения: 339
Julai4o , веднага след като разбра, че си бременна ли отиде на ендокринолог? И кой ти издаде направлението - личния лекар или лекарят, следящ бременността ти?

sonya, понеже правохме опити за второ бебе и си знаех от много рано ,че съм бременна. Затова взех направление за акушер-генеколог още към 8-ма седмица и той ми даде за ендокринолог. Общо три направления за ендо ми е давал през бременността. Аз така и исках ,от рано да си следя хормоните.

# 347
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
аз да си повтаря въпроса от миналата страница  Blush


Цитат
Вчера се разрових в нета и се "оглеждах" за хранителни добавки и попаднах на КЕЛП  , да питам имали някой който е пил тази добавка , много се чудя дали да не си я взема и да я пия известно време профилактично ( въпреки доктора не ми препоръча нищо като изключая препоръката  да ям повече морски храни  )

# 348
  • Мнения: 4 350
аз съм доволна от келп и от водораслите на аквасорс,но аз съм от малкото,на които йода им повишава щит.хормони.

# 349
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
ina15 доктор ли ти препоръча добавката ?

Решила съм да си направя още една консултация с наличтите ми изследвания и директно ще питам докито дали да ползвам тези водорасли  Grinning
Много се изкушавам да си ги взема на своя глава  Embarassed
Десния ми лоб е запазен та се надявам само да ми е от полза тази добавка  Thinking

# 350
  • Мнения: 4 350
не,четох ги из разни литератури..по това време даже не знаех,че имам проблем с щит.жлеза,но ми капеше косата,ноктите ми се чупеха,бях в хронична умора и си ги пиех ..
сега добър фармацефт ми каза,че няма с какво да ми навредят..аз все се каня редовно да ги пия и после да засека тсх,но съм несериозна в пиенето..
селена също е добавка за щитовидната.

# 351
  • Мнения: 148
Момичета, здравейте!  Hug

А, започнах физиотерапевтичните процедури. Назначиха ми ултразвук с Контрактубекс и парафин. Днес бях на ултразвук. Утре ще направя парафина.

Поздрави от мен   bouquet

Кой ти ги назначи? Ендото или личният?

# 352
  • Мнения: 0
4ик4ирик, личната ме информира, че имам право на физиотерапия. Взех направление и посетих лекар - физиотерапевт, който ми ги предписа - по 10 бр. парафин и ултразвук. Обикновено се започват до 20-30 дни след операцията. Чисто козметични са - за подобряване на състоянието на белега.

# 353
  • Мнения: 148
Хм, звучи доста добре, чак не мога да повярвам, че ни се полагат такива "глезотии". Само дето няма кой да те информира (от страна на лекарите), сякаш човек знае всяка предистория, последици и всякакви подробности относно всяка болест, която го застигне... Аз 4-ри месеца след операцията сигурно вече нямам право? Макар че надали ще е безсмислено...

# 354
  • Варна
  • Мнения: 478
Ние знаехме за физиотерапията,но след операцията питахме хирурга и той каза на майка ми,че няма нужда от физиотерапия,така че предполагам че това е индивидуално или според случая.Да ви питам,че нещо не разбрахме от лекаря кога да почваме с контратубекса,че днес е 7-я ден и да не закъснеем.И още нещо да питам,тези които вече са се оперирали -имахте ли оток на разреза след това,че на майка ми е ужасно утекъл и много зачервен-дали е нормално това?

Последна редакция: нд, 27 юни 2010, 10:38 от rosiel

# 355
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
че на майка ми е ужасно утекъл и много зачервен-дали е нормално това?
Wink нормално е , все пак е операция
Белега е най-малката грижа, при мен 2 години след операцията белега ми не се вижда  Grinning освен ако не се загледа човек  Wink

# 356
  • Мнения: 186
Да ви питам,че нещо не разбрахме от лекаря кога да почваме с контратубекса,че днес е 7-я ден и да не закъснеем.И още нещо да питам,тези които вече са се оперирали -имахте ли оток на разреза след това,че на майка ми е ужасно утекъл и много зачервен-дали е нормално това?
Мисля че разреза трябва да е заздравял за контратубекса и аз без да се мажа разреза едва се забелязва. И да нормално е да е отекло ,ще спадне постепено.

# 357
  • Мнения: 8
Здравейте момичета.
semirami , в нашата болница май няма физиотерапевтичен кабинет.
rosiel , много се радвам за майка ти. Hug Трябва разреза да е заздравял тогава се почва контратубекса. Аз докато напълно заздравее разреза, два пъти на ден йодирах раната. Чак след 20 ден започнах контратубекса.
При мен като че ли се събраха всички отрицателни последици след операцията. Все още имам макар и много леко изтръпване, но хирурга ми каза,че всичко ще отшуми. Косата ми пада прекалено много. Вчера изследвах хормон и е много висока стойността 10,130mlU/l. Лекарката е в отпуска и сестрата ме посъветва да вземам по 100 елтироксин, защото след операцията вземах по 75. Всъщност съм вземала по 75 елтироксин само 15 дни. Някой имал ли е такава стойност на хормона и какви дози елтироксин пие. Моята жлеза цялата е махната, такива ли големи дози ще пия или ще се нормализират нещата? Казвайте вие като по- опитни.

# 358
  • Варна
  • Мнения: 478
На майка ми и изписаха по 100 елтироксин.

# 359
  • Мнения: 0
gelika, и аз все още имам леко изтръпване на кожата, а и косата ми пада повече от обикновено. Ушите продължават да ми шумят и това е нещото, което мега яко ме изнервя.  SickЕст. ходих и на отоневролог.  ooooh!Искрено се надявам тези неща да изчезнат след време.  Praynig
Относно стойностите на ТСХ ... като гледам твоите резултати са трети вариант.
Аз - 100 еутирокс, резултат 0.106
Жената, с която бяхме оперирани заедно - без прием на еутирокс, резултат 3.0,
като и на двете ни е оставена малка част от жлезата.
Голямото дозиране тепърва предстои.  Shocked
Утре съм на преглед при хирурга. После тръгвам и на ендо.
п.п. Дозата може да зависи и от телесното тегло.

rosiel , бързо възстановяване на майка ти.   bouquet

Последна редакция: нд, 27 юни 2010, 19:54 от semirami

Общи условия

Активация на акаунт