ПЛЕТКИ игриви, на няколко бири

  • 100 990
  • 727
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 328
Pepito, моята златна рокля е също от Еделвайс фроте, което беше 70/30 памук/вискоза.
Гледах по каталозите но не мога да го позная, а и там състава е различен. За моята рокля преждата беше 400 гр. ,а аз съм S размер. Нишката е вълнообразна. Много съм доволна от преждата, добре пада и след пране се държи добре  Simple Smile
И на мен това ми прави впечатление, че споменавате за прежда "еделвайс фроте" а в сайта им под това име нищо не намирам, или аз нещо бъркам?  Thinking Ти онлайн ли си я поръча или от магазин си я купи?

# 706
  • Мнения: 1
От магазин я купих Simple Smile
Мисля, че е тази, но не съм сигурна http://prejdi-edelvais.dir.bg/_files/t5_5106992.jpg  на кука 1,5

# 707
  • Мнения: 27
Pepito, ето я преждата. Отидоха ми към 650 грама. кума 3 мм. Така най-много ми хареса, хем мекичко, хем не много хлабаво  Peace

# 708
  • Мнения: 112
Това Фроте 70736 тюркоазено ли е? Много ли е тънка тази прежда?

# 709
  • Мнения: 1 072
Снимката е ужасна и не знам колко ще се ориентираш, но цвета е същия, за който питаш.



Кука 2,1 мм. На мен това ми е най-удобната за плетене на кука прежда.

# 710
  • Мнения: 112
Малко ми зеленее на снимката. Какво ще кажете за прежда Дива и мохера им?

# 711
  • Севлиево
  • Мнения: 491
От Фротето има хубаво тюркоазено синьо, не съм поглеждала дали го има в сайта, но е нов цвят и много хубав.
...
Май говоря за цвят 0022 - сега видях че са го сложили.

# 712
  • Мнения: 1 072
Дива не съм плела. Котето може да ти каже повече за нея.
Мохера е много приятен и нежен, имам оплетен шал от него, но не съм го прала. Като отхвърля текущите задачи, ще експериментирам малко с този мохер, че нещо вече се замислям за зимната колекция от шалове и шапки.

Последна редакция: ср, 21 юли 2010, 08:26 от Летящата крава

# 713
  • Мнения: 112
Летяща, питам за мохера, защото съм от тези дето вълната им боцка. А видях чудно тюркоазено.
Доци, не го виждам тоя цвят нещо.  newsm78

# 714
  • Севлиево
  • Мнения: 491
Отиваш на продуктов каталог и в първата снимка го има. Втората мостричка от горе на долу.

# 715
  • на брега на реката
  • Мнения: 141
[
canu6a, не знам каква прежда са ти предложили като съвместима с Джинс-а, но ако е била Lanoso alara, направо си изпуснала... Страхотна, една идея по-мека от джинс, в много готини цветове... докато не я развалят. Аз също плета одеалце от комбинация от двете прежди и съм много доволна от съвместимостта. За съжаление, с всички потресаващи ангажименти, които имам май ще се наложи да си завивам бебето накрая с купешко одеало, вместо със започнатото с толкова желание мамино одаелце... Confused
[/quote] Не беше Lanoso alara, някаква друга беше. Пазарувах онлайн от Статекс, не съм я виждала там тази прежда, ще я потърся, щом е хубава. Пуснах я в търсачката , но излиза само в руски сайтове. Продава ли се в България някъде?

Последна редакция: ср, 21 юли 2010, 08:32 от canu6a

# 716
  • Мнения: 112
а, да видях го. Че то много готино бе. В плановете ми ще е. Дано само да не е много тънко, че не го умея тънкото.

# 717
  • Мнения: 27
canu6a , продава се в магазина на Хоби. Използвах едно пътуване, за да си купя преждичките за този проект, че са 10 цвята и някак си нямах доверие на он-лайн пазаруването в тази ситуация.

# 718
  • София
  • Мнения: 0
Момичета, аз днес сефтосах паяжината и се изкушавам да ви я покажа в "търговски вид"
http://sisivas.snimka.bg/hobby/moite-pletiva-2009-2010.473417.19705542

Не мога да не вляза, за да те поздравя за поредното страхотно изпълнение.
Златната рокля ми е в проекти - за щерката, паяжината пък след твоето изпълнение все повече ме изкушава. Да знаеш, че ако се престраша може да ти досаждам с въпросчета.
 Пък аз тази сутрин докато пътувах за работа си мислех, естествено за плетки и  реших да разплета едно почти завършено нещо и да сменя тотално модела - май нещо съм се смахнала от жегите, щото по принцип не разплитам.
А каква торба съм си приготвила да мъкна със себе си през отпуската....сякаш ще летувам два месеца, а не две седмици, но вие ще ме разберете - като имам толкова много идеи и проекти, пък само две ръце... Laughing

# 719
  • Мнения: 1
Благдаря отново, Памира нямаш проблеми с въпросчетата Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт