Ще се оплача иначе ще полудея...

  • 2 338
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 467
И моя съвет е да му даваш да яде вечер като е гладно. Аз като съм гладна се изнервям  Wink и ще рева не ми ...
Моята хубост ако я оставя гладна и 5 минути се дере до посиняване! Така че давам цица когато поиска. Вечер промрънка, слагам я на гърдата, яде и заспива за 15-на минути цялата работа и после спим спокойно - и аз, и беба. А водата - ми аз не давам грам вода.
А за през дена и ние сме на ръце основно, но ми прави кеф да се гушкаме  Hug. Слагам в кенгурото и гуш гуш гуш  Laughing Така и мама спокойна и беба усмихната  Laughing

# 16
  • Мнения: 3 550
Ами, храни го. Сигурно знаеш, че през 3-тия месец се отбелязва фаза на усилен растеж при бебетата. Искат да ядат постоянно, за да си набавят нужните количества. Всякакви чайчета, вода със захар и т.н. запълват полезен обем в коремчето, вместо то да поеме така необходимото мляко. Храни и вечер, ще се наяде за 15-20 минути и после рахатлък и за теб, и за таткото. С тая вода бебокът явно все главен си стои. Не го ограничавай, какво като е 7 кг? Има време за отслабване, като пролази и проходи, ще ги стопи. За диети още е рано.  Grinning Успех и горе главата!

# 17
  • Мнения: 221
Виждам,че на пове4ето от нас положението ни е траги4но,ние с моя Алекс,в4ера играхме от 02.00 до 03.15 и на другата сутрин не бях на себе си,2месеца моя сладур беше при майка м и,аз отцъствах 20 дни и детето ми станало още по-хитро,ревливо , обсебващо и чаровно.Сега аз имам чувството че ще полудея,това безсъние-ГОЛЯМ КУШМАР newsm10

# 18
  • Мнения: 1 866
Не знам на какъв режим си храниш детето но аз бих те посъветвала да го правиш на поискване. Забрави сладката вода. Давай само мляко на поискване. Ако иска през 2 часа, ако иска през 5. Напълваш биберона и даваш колкото поиска. Пробвай така известно време и виж какво ще стане. Мисля че след време сам ще се откаже от някои хранения, децата по-добре знаят колко и кога трябва да ядат. Трябва да се доверяваме повече на природата. Много педиатри в България препоръчват все още режима на 3 часа и от 12 до 6 сутринта пауза. Да, ама не! Не можеш да искаш да пречупиш естествените инстинкти на бебе на 1-2 или 3 месеца. Аз лично съм се придържала към системата на свободното хранене + никакво носене и приспиване на ръце. След като се е нахранило, детето е спокойно и мястото му е в легленцето да спинка и да почива а и мама с него. Има си моменти през деня за ласки и гушкания но не всеки път като изскимти. Това е моят съвет.

# 19
  • Мнения: 2 807
Я пробвай да му върнеш нощното хранене на детето - очевидно за това те тормози  Wink
По-добре да ставаш един-два пъти да го храниш, отколкото да будувате и да се мъчите цяла нощ.
И ще започнете да се обичате и през нощта  Heart Eyes

# 20
  • Мнения: 136
Ами те са ти казали - храни го, не го залъгвай с вода. Не се притеснявай за килограмите - той ще си ги израстне. На тази възраст няма опасност от затлъстяване Simple Smile

А за спането - пробвай да спиш с него. Дребосъчката като я взема при мен спи докато спя и аз (с кратки прекъсвания за хранене) - понякога и до 11.30 - 12  Embarassed хората не ми вярват, че спя толкова с такова малко бебе...

# 21
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Малко не съм съгласна, на тази възраст има опасност от затлъстяване.  Naughty
Но затова е родителят-нощното хранене като залъгване със захарена вода няма да предотврати затлъстяването, но когато започне захранването може да регулира приема на храни.
Дебело бебе=здраво бебе не е много точно изказване. Което, естествено, не означава да си оставим децата на "хляб и вода"  Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 1 752
Мили мами на ящни и нощноревливи бебоци, не искам да звуча като стара свекърва, но не устоях да не се намеся. Моят Дзверчо вече е на седем и сега ядовете с него са от съвсем друго естество, но сме имали идентичен с вашия проблем. Като изчетете повечето постинги се вижда, че всички давате съвети или сте взели решение да оставите/подновите нощното хранене, но с това не сте оправили нещата, а по-скоро сте се примирили, защото сте изтощени, втръснало ви е, не можете да се борите и упорствате повече или защото "то на детето му се яде". Ами, то на детето и ще му се пишка в гащите след половин-една година, ама няма да го оставите да се напикава, а ще го приучвате на навици, нали?
Нашият проблем реших, стискайки зъби и плътно следвайки съветите на д-р Спок. Не съм от тези, които живеят по книга или се трогват от трудовете на тоя-оня, но съм признала докторът като авторитет и специалист и за нищо не ни е подвел. Та той казва, че не бива да позволявате "бебо" да ви тероризира и да сте упорити. Реве, дере се - подсладена вода, колкото пъти е необходимо и вяра, че постъпвате правилно - за бебово и ваше добро. Струва си адът от няколко седмици, защото после и вие ще сте по-спокойни, по-отпочинали и по-уверени, че сте мами, които могат да си гледат и възпитават съкровищата. Успех!

# 23
Aleksa, защо не си го храниш детенцето и през нощта Party Четох в Спок, че децата сами се отказват от нощното хранене, когато му дойде времето. Явно детето е гладничко и чайчето само го залъгва. А пък за плачкането, използвай максимално слънчевите дни, на вън ще ти спинка като къпано Mr. Green И аз имам двама сина (малкия е на 2 месеца) и знам, че е много трудно, но горе главата, ще се справиш!Мисля, че основния ти проблем е носенето на ръце и ако успееш да го преодолееш, нещата ще се подредят. Смятам знаеш от собствен опит, че колкото по-големи стават децата, толкова повече изискват от родителите #Cussing out.Вярвам, ще се справиш с положението!

# 24
  • Мнения: 1 999
Давай на детенцето като реве през нощта цица щом е на кърма, а не водичка. Много бързо ще се успокои и ще заспи. Гушкай го, милвай го, всичко е до време и ще мине. Аз не бих напълнила малкото стомахче на София с подсладена вода когато е гладна! И аз да съм гладна, с вода няма да се наям! Naughty

# 25
  • Мнения: 1 866
Съгласна съм с Миленита в общи линии но с тази уговорка че Спок не препоръчва отказване от нощния режим чрез подсладена вода, поне в най-новите издания. Когато детето се храни на поискване то само се регулира и се отказва от нощното хранене. Ако е яло през 2 часа през деня, до вечерта е вече заситено и при положение че му се помогне да се научи да заспива само, през нощта няма да има проблеми. Ако не се откаже само, то трябва да му се помогне но не с вода, защото така пък привиква да му се дава вода и обръща внимание всеки път като реши. Мисля че проблемът за нощното хранене и съня вървят ръка за ръка. Ако бебчо е научен да заспива сам, то даже и да се събуди през нощта той пак ще заспи без много шум. За моето дете аз спазвах стриктно съветите на Спок и на други западни педиатри и след 3-ия месец никога не съм била събуждана през нощта от детето си. Важното е навиците да се изработят още в началото, трябва малко търпение и да се действа спокойно и последователно.

# 26
  • sofia
  • Мнения: 8 938
За моето дете аз спазвах стриктно съветите на Спок и на други западни педиатри и след 3-ия месец никога не съм била събуждана през нощта от детето си. Важното е навиците да се изработят още в началото, трябва малко търпение и да се действа спокойно и последователно.
Просто си имаш добро дете Mr. Green
Моя до скоро ядеше нощно време (кото (млекото) и шето (шишето), а сега пък ми бълнува насън и пак ме буди...а бе от как се е родил не съм спала непробудно от вечерта до сутринта #Cussing out....оооопс, излъгах, като го метна на баба му се случва, ама това става много рядко.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 361
И Иьката беше така, докато не се наяде. Аз го кърмих (уж) ама явно не е можел да яде , и като се наяде с адаптето и О!Тишина и мир!
Не искам да влизам в конфликт с кърмещите мами, аз също много исках да кърмя, но може просто да е гладен човека ....

# 28
  • Мнения: 1 866
За Веси 1: не мисля че моето дете е добро а тези на другите са лоши Laughing Моето си го научих с много постоянство и воля да спи само оставяйки го от 2-месечна възръст само в стая. Освен това наложих пълно вето на люлянето и друсането на ръце. Гушках си я като кърмех и по време на другите грижи,но не както съм наблюдавала при някои други при всяко изхленчване. Оставяла съм я и да си поплаче след което просто се научи...Не съм съгласна че трябва да разчитаме само на късмета да попаднем на така нареченото "добро дете"!Мисля че правилният подход е най-важен. Примерите около мен са много. Пък и ако не беше така нямаше да се изпишат томове литература по темата...
Иначе и аз се побърках с кърменето, мноооого исках да кърмя но по едно време не ставаше и това е. Детето си пищеше и аз все си внушавах че са колики. Само дето коликите минаваха мигновено като дадях биберона...Даването на биберона мисля че също ми помогна за спането. Това си го признавам. Специално с кърменето правилният подход не го намерих  Embarassed

# 29
  • Мнения: 768
Като стане на около 5 месецаще почне да спи. Моите и двете са хиперактивни. Но да те "зарадвам" след 9 месеца до кьм 3 годинки(така ни успокои лекарката) пак често не щат да спят и денем и нощем по нервничките деца. Така че стискай зьби няколко години  Grinning Grinning
Аз сьм подложена на постоянен терор и когато някой пьт не плачат денем или нощем направо се плаша че нещо им има. Постоянно се ослушвам дали някой плаче, и като чуя рев се успокоявам. Ей до там сьм я докарала Grinning

Общи условия

Активация на акаунт