Вкусовите предпочитания на бременните според пола на бебето!

  • 67 930
  • 105
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 44 120
не вярвам...имам момче, освен, че ми се гадеше от яйца, другото си беше както винаги.
и сладко и солено съм си яла на корем и понеже много обичам сладко...доста съм си хапвела и бременна с него Wink

# 16
  • Мнения: 945
Никога не съм обичала сладко Naughty Ям кисели и солени храни и доста оцет Mr. Green
Но не мисля, че има връзка с пола на децата, нищо че имам две момчета Laughing

# 17
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Са мит, според мен.
На мен ми се ядеше всичко - кисело, солено, сладко.
Два пъти за цялата бременност ми се е дояждало нещо "като на бременна".
Първият път - баничка, втория - пастет от маслини.

# 18
  • Мнения: 1 473
И аз си мисля, че няма връзка с пола на бебето, но докато бях бремена първите 6 месеца не можех да хапна месо, сладко и банани.
След това обаче проядох всичко до раждането бях с 27 кг. отгоре.

# 19
  • Мнения: 1 420
И с двете бременности си хапвах доста сладко, особено шоколад и имам 2 момиченца.  Peace

# 20
  • Мнения: 31 198
Мисля, че няма връзка.

# 21
  • Мнения: 405
Я си кажи момиче ли искаш тоя път? Mr. Green

Ами даа! Mr. Green Всички да сме доволни (при всяко положение ще сме само здраво да е) Laughing. Но нещо поне за сега не налитам на сладко, на плодове доста - диня има постоянно в хладилника от тази седмица, праскови, ягоди - не бях яла от 1 1/2 година, с такъв апетит. Да видим дали ще има промяна в бъдеще! newsm78 Grinning
 Както виждам обаче при повечето това твърдение важи, явно има някаква доза истина, е не е задължително при всички да е еднакво... Thinking

Последна редакция: пт, 25 юни 2010, 00:40 от Кобрелия

# 22
  • Palma de Mallorca (Baleares)
  • Мнения: 155
Незнам има ли няма ли връзка, ама аз имам две момчета та с големия изядох цялата трушия за две седмици още от октомври месец,че нашите трябваше да правят пак,а с малкия ядях по два буркана (големи) кисели краставички на ден,а по принцип съм по сладките неща не обичам люто или кисело

# 23
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Вие вярвате ли, че това е така или не? Дали, както казват хората - ако чакаш момиче, ще ядеш много сладко или ако чакаш момче ядеш повече солени храни!

Може и да има някаква връзка, кой знае.
Предната бременност се скъсах да ям сладко - имам момче. Сега въобще не ми се яде сладко, ама и солено и кисело не ми се яде... Та за мен по-скоро не е вярно...

Според алтернативната медицина желанието за сладко у бременната (и не само при бременната жена) се свързва с дисбаланс на хормоните. Аз по-скоро с това си го обяснявам това мое желание за сладко дето го имах. Сега нещата са наред и определено нямам желание да ям сладко.

Последна редакция: пт, 25 юни 2010, 01:15 от Нощни очи

# 24
  • Мнения: 2 926
Имам момче - още съвсем в началото на бременността спрях да ям сладко, а ядях промишлени количества.
А колко буркани с туршии и кисели краставички ометох...  ooooh!

# 25
  • София
  • Мнения: 39 766
Ето една тема от архива - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=323315.0
Цитат
Въпрос:   Ако по време на бременност ви се е хапвало:
солено- имате момченце    34 (25.2%)
сладко - имате момиченце    39 (28.9%)
солено- имате момиченце    32 (23.7%)
сладко - имате момченце    30 (22.2%)

По време на 1вата ми бременност ядях много сладко. Унищожавах шоколади в невероятни количества. Имам момиче.
След раждането не ям шоколад. Прияжда ми се веднъж на няколко месеца, в малки количества.

През 2рата бременност ядях само солено и кисело. Имам момче.

# 26
  • Карлово
  • Мнения: 328
имам момче и обожавах сладко

# 27
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Това са суеверия от време оно на които аз лично грам не вярвам.И с двете си бременности ядех и сладко и солено.Имаше моменти, в които първо хапвах сладко след 10 мин хапвах солено.А най-голямата тъпня за мен беше когато прочетах, че ако имаш киселини бебето щяло да има голяма коса.Другото дето чух от една позната за гаденето до 3-я месец беше , че косата му гъделичкала  стомаха ми и затова ми се повръщало. Laughing Laughing

# 28
  • София
  • Мнения: 3 679
Може и да е вярно
Аз не обичам сок от портокал,но пиех литри
Ядях тонове мандарини и хрупах солети като мишка още щом си отворех очите- но всичко това ми помагаше за постоянните киселини Sick
От сладкото не съм се отказала въобще- няма начин да не ям шоколад
Имам момче

# 29
  • Мнения: 1 310
По време на бременността ядях много сладолед с бисквити.  Crazy
Имам момченце.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт