Яко ми писна да кърмя!

  • 4 002
  • 63
  •   1
Отговори
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Знам че ще ме линчувате, ама искам все пак да споделя... Много ми писна това кърмене! По цяла нощ се буди и й давам да суче, яля-неяла друга храна, пак търси гърдата... Дърпа се от всеки и все ми налита, понякога не за да яде, а само си стои така с гърдата в устата... Няма никакви признаци на отбиване, дори обратното... Очаквах че на по-голяма възраст ще почне да се интересува повече от игри, движение и т.н., но напротив - готова е да зареже всичко на секундата, ако ме види (а недай си боже да се събличам  Twisted Evil )... Нещо взе да ми писва тая история... Хем ми е жал да я отбия (то не че има как в момента  Rolling Eyes), хем ми идва да грабна едни хапчета и да я натъпча с адаптирано!  Close Дайте съвет как да урегулирам нещата да станат поносими за мен, или да я отбия направо. Не мога повече!  Sad 

# 1
  • Мнения: 579
Като ти четях постинга,направо си се смях с глас.

Знам,че на теб,не ти е смешно,но как само си го обяснила
Цитат
author=Зъхиlink=topic=50660.msg934132#msg934132 date=1130335017]
.....(а недай си боже да се събличам Twisted Evil )...
Joy Joy Joy

Всъщност незнам какво да те посъветва,ама само да ти дам виртуална подкрепа,да ти кажа че сме с теб и бля-бля-бля.....

Успех и

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Зъхи, още като видях заглавието на темата, си знаех просто, че само ти ще да си автора Simple Smile
И аз като Станислава бля-бля, а пък иначе можем утре да си поговорим на кю, ако искаш Simple Smile

# 3
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Малко да ти поохладя ентусиазма - може и да ти откаже адаптираното  Laughing
Но много добре те разбирам, ама ще го минете и тоя период! И ти и тя - аз обещавам!  Grinning Като един кандидат-кмет, поемам отговорността до 2-3 месеца кърменето да не ти тежи - сериозно.

# 4
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Пак ли, слънце Laughing
Няма линч тука - нали си те коткаме, да продължаваш да си нашата гордост как се справяш независимо от всичко Grinning Ще се справиш и с това Grinning
Няма много да те успокоя като кажа, че е просто период - но се сещам, че наскоро беше писала, че постоянно върви след теб и е залепена като гербова марка - явно е точно в разгара на периода на страх от раздяла и затова се държи по този начин. С порастването тези неща ще се регулират, наистина - обещавам ти Heart Eyes
И сега ще ти дам един много радикален съвет, който няма да ти хареса Laughing Защо не опиташ за няколко дни напълно да й се посветиш - просто доколкото е възможно да не се занимаваш с нищо друго, а само с нея, да си постоянно до нея, да е в ръцете ти и на гърдата колкото иска - понякога това ги успокоява много Grinning

# 5
  • assenovgrad
  • Мнения: 254
Като увеличиш твърдата храна и като ви поникнат повечето зъбки  и т.н. по-малко ще те търси. Иначе играта не е достатъчна причина да не си търси цица...За твое съжаление #Cussing out Wink

# 6
  • Мнения: 35 961
щом не ти се кърми, просто не кърми! твоето ми прилича вече на идея фикс!
няма да отровиш детето с адаптираното мляко, само си тровиш нервите!
прецени кое ти е по важно и приеми негативите от него, средно положение няма

# 7
  • София
  • Мнения: 18 679
Еми, Зъхи, аз пък като един първокласен гадняр Twisted Evil ще ти кажа, че може така да си векувате - или свиквай, или....не знам, ти ще си решиш.Но истината е, че Ники едвам го отучих от нощното сукане/да, ама пак не спи особено спокойно Close/ и освен това, всеки път като ме види, налита като невиждал #CrazyКогато е с други хора е слънчице, най-доброто дете.Щом аз вляза в стаята се почва една лигняяяяяяя, едно мрънкотене, умилкване, събличане - пълна лудост #SillyМоже току що да е станал от масата и да суче докато повърне, но ще суче Crossing Arms
И Зъхи, още нещо.....и на мене почва вече да ми писва, ама не казвай на никого newsm43Не от самото кърмене, от този непрестанен квич за цица.....Оххх.......

# 8
  • Мнения: 8 462
Знам че ще ме линчувате, ама искам все пак да споделя... Много ми писна това кърмене! с
Ами като ти е писнало,не кърми Laughing.Айде сега пък и линчуване Wink?Защо си мисля,че искаш да те убедим да продължиш? Laughing Laughing Laughing
На мен ако ми писне просто спирам да кърмя и толкоз.Цялата Ла Лече Лига на крака да ми дойде,пак няма да може да ме убеди.И направо ще пусна тема-Спрях да кърмя, а не Писна ми да кърмя. Grinning

# 9
  • Мнения: 1 041
Ох, не си сама както виждаж! И на мен от кога ми писва, особено като взе и да ме ръфа Embarassed! Един ден даже го удари на игра и насмалко да ме осакати - умрях си от болка. Такова ръфане беше ..... с 6 остри зъба Mr. Green. Обаче всеки ден отлагам отбиването, че връщане назад няма. Ще трябва да си вземем в кухнята една крава и по цяла нощ да правя шишета с кисело мляко/ад. мляко не иска и да го помирише/.
Чакам следваща темичка - Ура! Отбихме се и започнахме да спим от 20 ч. до 9 ч. минимум Laughing! Тогава направо ще се командироваме при теб с Ицо на обучение!

# 10
  • Мнения: 1 896
Why don't you just embrace it?  Hug  Grinning

# 11
  • София
  • Мнения: 2 210
Еми, Зъхи, аз пък като един първокласен гадняр Twisted Evil ще ти кажа, че може така да си векувате - или свиквай, или....не знам, ти ще си решиш.Но истината е, че Ники едвам го отучих от нощното сукане/да, ама пак не спи особено спокойно Close/ и освен това, всеки път като ме види, налита като невиждал #CrazyКогато е с други хора е слънчице, най-доброто дете.Щом аз вляза в стаята се почва една лигняяяяяяя, едно мрънкотене, умилкване, събличане - пълна лудост #SillyМоже току що да е станал от масата и да суче докато повърне, но ще суче Crossing Arms
И Зъхи, още нещо.....и на мене почва вече да ми писва, ама не казвай на никого newsm43Не от самото кърмене, от този непрестанен квич за цица.....Оххх.......

И аз съм така 1:1, ама Иво е мааалко по-голям от Ники Laughing
Зъхи дай да направим клуб на кърмещите майки, на който ве4е им е писнало Twisted Evil Twisted Evil Пък да видим колко още ще си признаят и ще дойдат при нас Laughing

# 12
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Зъхи, ти изтрепа рибата  Mr. Green
А на мен пък точно сега започва да ми става интересно кърменето, защото хищника сам започна да се обслужва, намествайки с ръце "изворчетата"  в устата си.

# 13
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Към bubanka и Е-Миа (най-вече Wink): Ами аз определено не кърмя за кеф, това не е тайна за никого тук. Причините съм ги обяснявала многократно, не смятам да ги повтарям, все още са валидни. Освен това отбиването в момента е невъзможно, толкова е привързана и пристрастена към това, че би било огромен стрес за нея. Кърменето не ми е фикс идея определено, просто се завъртях в един омагьосан кръг от чувство за дълг и желание да направя най-доброто за детето и резултата е, че съм на предела на нервите и силите си. Не съм пуснала темата, за да ме убеждавате да продължа, нищо ново не можете да ми кажете, което да не знам като плюс на кърменето. Съвсем точно съм написала защо я пуснах - за съвет как да направя нещата поносими за мен или да я отбия по-безболезнено. А ако на някого съм досадна с вечното си мрънкане (за което няма да упрекна никого  Wink) , просто като видите нещо, написано от мен не го четете. Към останалите - мерси за съпричастността (Белинда, ти ме отчая тотално човече!  Rolling Eyes Sad)

# 14
  • Мнения: 1 896
Зъхи, да не се обидиш за горното? Да знаеш че те подкрепям каквото и да решиш да правиш. Ма само не ми се иска да се терзаеш за нещо, дето смяташ за невъзможно да се направи сега.
Мойто пък чаве не реве така за мен, няма никакви проблеми кой ще бъде, стига да има някой да се занимава с него, даже непознат. То си е до дете, не е от кърменето сигурно.
Пожелавам скорошно излизане без деца някъде. Все трябва да има начин  Simple Smile

# 15
  • Мнения: 181
И на мен ми писна и спрях, и да ти кажа, чувствам се много добре. Влади се отучи да суче за два дни и сега спим спокойно, но все пак кърмата е най-доброто за Емата.

# 16
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
Зъхи, честно казано твоят постинг все едно аз съм го писала - и на мен вече започва да ми писва от кърмене, всъщност не толкова от кърменето, колкото от "гербовата марка", или това, че е постоянно залепена за мен и непрекъснато си търси. Като теча тук и там, май и при вас върви по-трудно захранването, както и при нас, ето че на 1,3 год Вики продължава много основно да си е на кърма.

Преди време беше пуснала една тема, в която казваше, че около годинката ще я отбиваш, ама как ще я отбиеш, ако основното й ядене е кърма? Ами както отказва пюретата, така ще откаже и адаптето Laughing Така че нищо друго не ти остава, освен да кърмиш Laughing При нас ситуацията е такава каквато я описваш вече 8 месеца, откакто Вики стана на 6 месеца, едиствената разлика е, че на мен отскоро взе да ми писва, ама .......

и аз питам какво да направя? Само че без да спирам да кърмя!

# 17
  • София
  • Мнения: 1 121
Ех, Зъхи, пак ли ти бе, пиле!  hahaha
На мен мислите за дълго кърмене взеха да се разсейват с току-що започналия хапещ период... Ама то това твойто на нищо не прилича, само обнадеждаваш хората...

# 18
  • Мнения: 2 531
 Joy Joy и аз така като видях постинга....
Не мога да ти дам съвет , на път са да мина кърмаческия стаж с първото си дете ,но сравнявам: - Боткото гледан по правилата, т.е. хранене на 3 ч. нощна пауза на вода и в резултат- рееев деноношно, а от 7 м. беше непоносимо буденето- няма връзка с храната , а по- скоро от зъби Mr. Green
Бебата- кърмене на поискване и до сега поне не съм си представяла че толкова кротко дете съществува.
Май търсиш утеха... е това е да си майка правиш жертви и компромиси с много неща, и все повече ще се налага по други поводи.

# 19
  • Мнения: 5 228
Да ти кажа, че едва ли сама ще се отбие скоро. Моята дъщеря беше изгубила всякакъв интерес към кърменето до скоро и аз бях супер доволна, че ще приключваме вече, защото страшно ми писна и вече направо като някакво задължение досадно приемам кърменето, обаче няма такова нещо. Като разбра накъде отиват нещата започна да се буди по сто пъти на нощ да суче, отделно че не заспива без цица, направо вече не издържам. Няма отбиване и това си е. Не искам да правя нищо насилствено, та не знам. Имам чувството, че докато са по-малки е по-вероятно да ги отбиеш, обаче като станат по-големи и няма отбиване.

# 20
  • Мнения: 4 629
Зъхи, ами спри да кърмиш като така се чувстваш. Не помагаш на никого нито на себе си нито на бебето. Не е най-доброто за детето да има кърмеща, но на ръба на нервите си мама - както ти казваш.
Опитай така - ако имаш възможност. Вземи си хапчета за спиране на кърмата. И отиди някъде за 4-5 дни. Като не те вижда Емата и вместо цица получава шише ще се примири. Децата много бързо се адаптират към промените. Този начин е рязък, но дава резултати. Не знам на теб дали ще ти допадне

# 21
  • Мнения: 980
Зъхи, сериозно? Или търсиш топлина и утеха?  Simple Smile
На бебоците така им е познато удоволствието от сукането...  Ще бъде стрес рязко да прекъснете тази връзка. Обмисли стратегия да стане постепенно.
Ако можеш да я свикнеш да не заспива с цица, а по друг начин (таткото да я приспива с люшкане например) и постепенно да ограничиш сукането за удоволствие и да остане само когато е гладна... И накрая да предложиш шише...  Sick
И пак всичко това е бла..бла..бла. Щото нямам опит в тези техники. Вървим по вашите стъпки. Бебешка напаст е решена на всичко да има кърмене. Затова са тез' среднощни закуски.
Желая ти успех и се пази от зимни депресии и апатии. Heart Eyes

# 22
  • Мнения: 3 818
Аз веднага кандидатствам за място в клуба на тези, дето кърменето не им се вижда най-висшето удоволствие.

Зъхи, не знам доколко моят опит ще ти помогне, ама аз да си кажа за всеки случай Wink

И моята беба ги правеше разни подобни. Е, през нощта спи вярно, обаче през деня по едно време ядеше през половин-един час, не толкова от глад, колкото да се гуши в мене и да си дъвче цицата. И на мен наистина ми писна, особено като съм навън, щото непрекъснато тичах по пейките да кърмя- упражнение, което честно казано не ми е приятно.
Откакто навърши шест месеца, започнах навън да й давам адаптирано мляко. Това означава веднъж дневно друга храна, но не знам, имам усещането, че това й разреди мерака, много ли я засища, кво ли, не ми е ясно, но оттогава се родих и сега хем ми е приятно кърменето през останалото време, хем не се тормозя като излизам.

Това всъщност не знам как да го приложиш в твоя случай newsm78 , но поне да ти кажа, че не си единствената, на която кърменето й писва Wink

# 23
  • Мнения: 3 146
Зъхи
Спирай го вече това кърмене , щом ти действа зле. Осем месеца си е голямо постижение. Вече си добра майка, споко.  Grinning

# 24
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Вече си добра майка, споко.  Grinning

Моля те, мамо Кенга, нямам нужда от сарказъм, не и в момента...

И изобщо, моля всички - въздръжте се от "хитроумни" забележки и коментари точно тук. Ако обичате!
Тези, които четат внимателно, разбират, че точно в момента такова "спиране" на кърменето не е възможно в нашия случай. Всъщност темата е точно за това - как да стане номера възможно най-леко за детето, или да продължи кърменето възможно най-леко за мен... Ако имате нещо за казване по темата, ще бъда благодарна, в противен случай ще помоля да си четете и да си се хихикате наум!

# 25
  • Мнения: 8 462
Изобщо не си хихикам,нито наум,нито на глас.Попита за съвет и аз си казах мнението.Стига си се правила на разпоредител и си давала оценки за всички около себе си.Дано да го прочетеш,преди Бу да ме клъцне.Сори,Бу,нищо лично!
Явно аз не съм от внимателно четящите или по-скоро съм от тъпичките,които не схващат за какво иде реч.Не можеш да обиждаш всички около себе си и после да търсиш съвет.

# 26
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Не можеш да обиждаш всички около себе си и после да търсиш съвет.

Цитирай една моя обида, моля те!

# 27
  • Мнения: 35 961
Явно виждаш сарказъм там, където няма /поне в моя случай/
единственият съвет, който ми хрумна, беше да научиш бебо да смуче залъгалка; после прецених колко глупав /`щото ще трябва да я отказваш след някой-друг месец/ и невъзможен /`щото бебо няма да зареже топлата, мека, вкусна цица и мамината гушка, за да лигави самотна студения, твърд, непускащ силикон/

# 28
  • Мнения: 3 550
Ти затова ли свали медала, дето Бу ти го закачи?  Grinning Grinning Grinning

Иначе, сериозно не знам какво да ти кажа. Да не си изнервена всъщност от съвсем други домашни и майчински грижи, а да си го изкарваш на кърменето, като най-неприятната от тях. Това е все пак време, когато можеш да полегнеш след или по време на цялата въртележка. Ако я отбиеш, си създаваш още една задача - да забъркваш млякото, да му следиш температурата, да изваряваш шишета и биберони. Абе, ти си знаеш най-добре от баткото. Но обмисли още веднъж нещата.

# 29
  • Мнения: 8 462
Не можеш да обиждаш всички около себе си и после да търсиш съвет.

Цитирай една моя обида, моля те!
"хитроумни"забележки и коментари

# 30
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Залъгалка имаме, но тя е отделна работа. Просто много добре знае кога иска залъгалка и кога - да суче... Не мож я излъга!  Mr. Green

# 31
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Е-Миа, много си обидчива...  Rolling Eyes Приеми моите най-искрени извинения тогава! Лягай и спи спокойно!  Wink

# 32
  • Мнения: 8 462
Е-Миа, много си обидчива... Rolling Eyes Приеми моите най-искрени извинения тогава! Лягай и спи спокойно! Wink
Не,мила не съм обидчива.Просто ти не приемаш мнения, а ги търсиш.А това твоето към мен си е направо похвала,какво друго да е.Ще легна като му дойде времето.

# 33
  • Мнения: 35 961
Залъгалка имаме, но тя е отделна работа. Просто много добре знае кога иска залъгалка и кога - да суче... Не мож я излъга!  Mr. Green

предположих, че си се сетила преди мен  Mr. Green
/моята беба пък грам не иска залъгалка, а само внимание и игри, цица и спане, много е трудна със самозабавленията  Sad/

върти ми се, че поради вероятни или настоящи здравословни проблеми на бебчо кърмиш

# 34
  • Мнения: 6 206
Зъхи, като разбереш како стоят нещата, моля обади си и ми сподели!
Аз мислех да прекратявам към годинката, ей ме на година и пет почти и хабер си няма от спиране, за война говорим направо. Ограничила съм ги почти кърменията само вечер и нощем един път, максимум два пъти. Но щом се прибера вечер от вратата се почват писъци и красяци с опъвания на блузи, викове и настояване. Няма успокояване докато не си получи кърменето. А цял ден ме като ме няма и е спокоен и послушен.
Какво да ти кажа, пробвай да я разсейваш с нещо друго, не се събличай пред нея и малките стъпките ще направят големия път. Wink

# 35
  • Мнения: 6 243
Зъхи, моето изказване малко като да не е по темата, ама напоследък ми се заформи тая мисъл в главата и сега й дойде реда. Та въпросната ми ценна мисъл е следната: струва ми се, че всичко, по което Ема се различава от Теди, ти го отдаваш на кърменето. Ето както е в тоя случай - ходи като залепена за тебе, дебне те и пр. Теди няма как да ти е дебнал циците, защото на 8 м. не е имал идея за какво стават тия цици, инак и той нямаше лесно да те остави да ходиш гола край него. Айде - гоненето на мамините гърди е едно на ръка. Ама изобщо - ти неволно сравняваш двамата и това, което в момента те безпокои с Ема, го отдаваш единствено на кърменето. Защото на пръв поглред това е голямата разлика между дете № 1 и дете № 2. Да, ама не. Просто разликата е, че са дете № 1 и № 2. Моите като са кърмени и двете, що не се държат еднакво! Ирина разполага сякаш с много по-голям набор от идеи да ме ядосва. Чудела съм се защо е така - може би защото аз съм по-изнервена вече, не знам. Но разликите между двамата са и заради това, че едното е момче, другото - момиче, и че едното е първо, а другото второ дете. И че въобще са две различни деца. Ох, знам, че го пиша тъпо и звучи тъпо, ама толкова мога по това време (че то работа, кърмене, гонене, шетане, готвене, пак кърмене и ми се стопиха лагерите, а и любимият е болен и ме допобърка Mr. Green).

Не знам какво да ти кажа конкретно в тоя случай. В един момент ще намериш удобен "прозорец" и ще я отбиеш Ема. А дотогава гледай по-спокойно на цялата суматоха край тебе и не мисли само за това кърмене. Я глей какви хубави срещи си спрятате по София. Айде лека!!!

# 36
  • Мнения: 2 807
Зъхи, според мен, ако окончателно решиш да я отбиеш, би трябвало да го направиш плавно, а не изведнъж; да махаш кърмене след кърмене - не знам само дали ще е по-добре да премахнеш първо нощното, при вас няколко на брой  Sad, или сутрешното  Confused
Може би Пела ще ти даде съвет, вярно че всяко детенце е различно, но все пак тя вече е минала по този път...

Но ако решиш да започнеш добре е да бъдеш твърда- тя търси, ти не даваш и залъгваш с нещо друго...

А мислила ли си да намалиш приема на храни и напитки, поне при мен кърмата намаля, ако не съм яла и пила (вода, де  Wink)
И в съчетание с ограничаване на суканията кърмата ти да понамалее  newsm78

И когато наистина се отбие, нали няма да се тормозиш, че Емата вече няма да е толкова умна, колкото другите, които все още са на цица ?  Laughing

Успех ти желая, каквото и да решиш!  Hug

# 37
  • Sofia
  • Мнения: 603
На мен като ми дотегне да се събуждам през час и половина през нощта му бутам залъгалка, топната леко в мед. Може да не е много правилно, но човека заспива поне за 2-3 часа. Пробвала съм с вода, но това така го освежава, че започваме песни и танци. Или ако имаш възможност някой друг да става през нощта поне няколко дена и ти да се наспиш, пък тогава да го мислиш. И аз сега точа и замразявам, щото физически се скапвам вече и няма една нощ да съм спала от изписването досега и ще помоля някой да дава от шише на чавето за една-две нощи.

# 38
  • Мнения: 3 161
Зъхи, отбивай вече бе, стига си се мъчила  Wink!

Иначе днес видях един сутиен тъкмо като за теб на Красно село - нали го знаеш магазина на Триумф срещу Фантастико? На витрината е, винено-червен, с дантели, с банели, много елегантен и секси, поддържа долната част на гърдата, а горната (заедно със зърното) са открити. Много ми хареса (без майтап) и точно за теб и твоята тема за сутиените се сетих, като го видях.

ПОздрави!

# 39
  • Мнения: 255
Зъхи, аз бих пробвала първо да огранича нощното кърмене и да вкарам някакъв режим. Предполагам, че ако успееш да ограничиш броя на кърменията, ще започнеш да се чувстваш доста по-комфортно. Едва ли ще е безболезнено за Емата, ако започнеш а я ограничаваш, но ако проявиш твърдост би трябвало скоро да има някакви резултати. Според мен трябва да я свикнеш  да те търси само, когато е гладна, а не  да ти виси денонощно на гърдата и да ти скача всеки път, като те види. Ако разредите кърменията, ще ти бъде по-лесно постепенно да я отбиеш. Успех!

# 40
  • София
  • Мнения: 18 679
По повод на едно изказване по-горе - че като кърмата понамалее, бебето може да суче по-малко/или нещо такова беше newsm78/, да споделя личен опит.Вследствие на други обстоятелства/много нерви, нередовно хранене, недостатъчно течности, раздели с Ники за по 2 дни, липса на нощно хранене/, кърмата ми силно намаля.Обаче диването е такъв инат Heart EyesСуче докато протече, няма отказване - по 5 минути дърпа на празен ход и ме гледа лукаво в очите, все едно ми казва - "ха-хааа, ти си мислиш разни работи, но аз знам, че ако съм упорит накрая ще тръгне Mr. Green"И така, кърмата си тръгва - явно се образува по време на самото сукане, и прасчо си дъъъърпа по 10 минути Mr. Green
Та хич не забелязвам да суче по-малко от намалялата кърма, просто проявява постоянство и си наваксва количествата.Пич!

# 41
  • Мнения: 2 807
Изказването по-горе е моето  Wink
Нямаше да се обидя и ако се беше обърнала лично към мен.  Grinning

Идеята ми беше, че успоредно с НЕприемането на храна и напитки, и НЕдаването на цицата кърмата ще намалее, а тя (Зъхи) щом е решила да отбива, няма да й дава да виси на гърдата и по 5 минути да "дърпа на празен ход", нали така?!  Wink

Или ти не си ме разбрала, или аз не съм се изразила ясно...  Hug

# 42
  • САЩ
  • Мнения: 323
Идеята на Хедра за максималното гушкане и обръщане на внимание е добра. И моята дъщеря изкара тоя период и винаги, когато съм се противила на лепкавостта и,  се получаваше обратния ефект - детето залепваше още повече за мене. Единственото, което облекчаваше положението, беше обръщането на още повече внимание (като че ли е малко дето е залепнало за теб по цял ден, ама кво да правиш). Аз се успокоявах, че като порасне, аз ще искам тя да ми обръща внимание, а тя ще иска да и се махна от главата.

# 43
  • София
  • Мнения: 896
Зъхи мила, спомням си,че имаше подобен период и при нас. Нощно време беше ад - през час, два се буди, аз ставам, кърмя полуспейки, тя заспи, сложа я в креватчето и тъкмо си помисля, че съм заспала и ... отначало. Това ме съсипваше. Накрая на таткото  му писна да ходя като лунатик и я донесе при нас да спи. Та през нощта така - спяхме заедно, а през деня като порасне още малко ще премине. То и нощното премина, но по-бавно.  Сега я кърмя само вечер и евентуално сутрин./на 3г.7м/

# 44
  • Мнения: 713
Ако наистина толкова ти е писнало, щеше да си го спряла при каквито и да е обстоятелства. Но тъй като както казваш, смяташ, че е невъзможно в момента, поддържам Хедра и Summer. Дъщеря ми не е била като гербова марка залепена за мен, но аз съзнателно и отдавах цялото си внимание и време. То и нямаше друг начин, на мен няма никой да ми я гледа и за половин час Laughing. Според мен детето ти иска да го увериш в безкрайната си любов Grinning. Ти имаш и друго дете, абе никой не пише дали бебетата ревнуват от по-големите братчета и сестричета. Някой деца се задоволяват с по-малко внимание, някой са по-искащи Grinning. Не е от кърменето това залепяне за теб.
Аз минах през доста писвания и все пак устисках бая време.
Поглези се с нещо за да се разтовариш.

# 45
  • Мнения: 4 629
Но щом се прибера вечер от вратата се почват писъци и красяци с опъвания на блузи, викове и настояване. Няма успокояване докато не си получи кърменето. А цял ден ме като ме няма и е спокоен и послушен.

Зъхи ей за това ти говорех - като не те вижда детето за няколко дни ще "забрави" за кърменето. И като се върнеш вкъщи ще си живее те в мир без кърмене. Както казах децата много бързо се адаптират към промените.
Не мисли, че не чета внимателно и не съм те разбрала, че търсиш безболелнен начин за отбиване. Но това ми е идеята и я споделем с теб. Успех ти желая

# 46
  • София
  • Мнения: 18 679
Изказването по-горе е моето  Wink
Нямаше да се обидя и ако се беше обърнала лично към мен.  Grinning



Офффф, знам бе, душа Simple SmileПросто чета по диагонал, щото нЕмам време и забравям кой какво е писал...

# 47
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Благодаря, че сте толкова отзивчиви и извинявайте, че ви се навиках...  Hug Blush Нещо съм изпушила яко!  Crazy Може би не ми е само кърменето виновно (както се предположи някъде по-горе...) Rolling Eyes. Но то допринася в голяма степен за умората и изтощението, което чувствам напоследък.
Отгоре на всичкото съм в астрологическа дупка, ставам вече на 30, имам голям проблем с тазобедрените стави вследствие на бременностите и въпреки, че ми се размина операцията, трябва да ми бият едни вътреставни инжекции, от които много ме е шубе.  Sad Отделно от това струват 1000 лв, не ми се мисли откъде ще ги намерим, като едва си плащаме сметките в настоящия момент... мъжът ми ме ядосва... синът ми се влачи все болен... Емата ме дебне като империалист... Абе нямам думи (обяснявам се само, за да разберете защо пак ми избиха чивиите)...
Трябва нещо да го реорганизирам това кърмене и да преценя ще го бъде ли изобщо, защото не мога повече така...

# 48
  • Мнения: 5 228
Аз мислех да прекратявам към годинката, ей ме на година и пет почти и хабер си няма от спиране, за война говорим направо.

Леле, Поля, направо ме отчая...

# 49
  • Мнения: 35 961
На мен като ми дотегне да се събуждам през час и половина през нощта му бутам залъгалка, топната леко в мед. Може да не е много правилно, но човека заспива поне за 2-3 часа.

не ти се меся, но погледни това:http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=24812.msg481396#msg481396
за съжаление в момента нямам време да потърся някоя статия в нета, имам само на хартия
вредата може да бъде много по-лоша от повреждане на зъбите или създававне на лош навик

# 50
  • Мнения: 8 462
Благодаря, че сте толкова отзивчиви и извинявайте, че ви се навиках... Hug Blush Нещо съм изпушила яко! Crazy Може би не ми е само кърменето виновно (както се предположи някъде по-горе...) Rolling Eyes. Но то допринася в голяма степен за умората и изтощението, което чувствам напоследък.
Отгоре на всичкото съм в астрологическа дупка, ставам вече на 30, имам голям проблем с тазобедрените стави вследствие на бременностите и въпреки, че ми се размина операцията, трябва да ми бият едни вътреставни инжекции, от които много ме е шубе. Sad Отделно от това струват 1000 лв, не ми се мисли откъде ще ги намерим, като едва си плащаме сметките в настоящия момент... мъжът ми ме ядосва... синът ми се влачи все болен... Емата ме дебне като империалист... Абе нямам думи (обяснявам се само, за да разберете защо пак ми избиха чивиите)...
Трябва нещо да го реорганизирам това кърмене и да преценя ще го бъде ли изобщо, защото не мога повече така...
Приемам извиненията!Не съм имала за цел да обиждам,нито си въобразявам,че ти казвам нещо кой знае колко ново.Просто се опитах да помогна.Мир! Hug
Дано намериш верния път! Laughing

# 51
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
Не мога да се похваля с дълъг кърмачески стаж, поне за сега, но се включвам в темичката, защото все пак продължавам да кърмя. Правя го сутрин и вечер. Постепенно беба разбра, че през деня яде друго. Изобщо не се и сеща за гърдата. Дори някоя вечер иска биберона, а не да суче. А за нощното хранене винаги ми е било много чудно как повечето бебета, а и деца вече, продължават да се будят за ядене. И лично според мен нещата опират до навика. И двете ми деца от много малки сами започнаха да пропускат нощното кърмене- лягат в 21 и се събуждат в 6. Просто в момента кърменето не ми тежи и дори е удоволствие.
Зъхи, съвет сякаш не мога да ти дам. Но като цяло си мисля, че за мен единствен проблем би било нощното хранене. Дано намериш оптимално доброто решение и за двете ви с беба   bouquet

# 52
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ооооо,душа - това много добре обяснява всичко, включително защо Емата така се е вкопчила в теб. Мъниците са изключително чувствителни към нашите настроения и емоционални сривове - те не разбират от какво са предизвикани, а просто усещат неравновесието и това, че ти си напрегната и нещастна и понеже тези емоции внасят голям дисонанс и в собствения им свят, се опитват както да оправят нещата да себе си и да се почувстват сигурни чрез единственото нещо, което възстановява собствената им хармония - сученето, така и индиректно да ти помогнат на теб да се успокоиш с кърмаческите хормони. Може би ако се опиташ да погледнеш нещата по този начин, няма да те дразни толкова поведението на Емата - а на практика кърменето би могло да ти създаде спокойствие и хармония, ако му се отдадеш и му позволяваш да те отпусне, просто това да са моменти, в които да релаксираш и да не мислиш постоянно за всичките проблеми. Трябва известна собствена нагласа от твоя страна, но не е непостижимо. Честно казано, в такива моменти едно отбиване носи много повече проблеми, отколкото решения за тях - защото веднага те сблъсква със следните неща, които изискват незабавно решение и никак не ти улесняват живота - с какво ще я храниш, като отказва адаптето; с какво ще я успокояваш, като се буди и пищи за цица; откъде ще намериш силите и нервите да я гушкаш и да компенсираш несученето, за да не се чувства отхвърлена; в добавка как ще понасяш едно нещастно и постоянно мрънкащо бебе заедно с притеснението дали няма да има някаква алергична реакция към млеката и дали изобщо ще се храни нормално. Всъщност като погледнеш от друг ъгъл, кърмейки я си спестяваш доста притеснения и ти се улеснява живота, а не обратното. Не го казвам, за да те разубеждавам и да не отбиваш - а просто за да си създадеш за себе си ясна представа с какво ще се сблъскаш. Струва ми се, че в цялата фрустрация ти се фокусираш само върху положителните неща, които според теб ще ти донесе отбиването, като повече самостоятелност и Емата да не е постоянно залепена до теб (което според мен е абсолютна заблуда, защото е по-вероятно хептен да ти се лепне като гербова марка, след като целия й свят главоломно се променя и вече няма такъв контакт с теб), а не отчиташ реално трудностите, с които ще те сблъска това решение.
Надявам се това поредно дъъъълго писание от мен да ти е от помощ поне донякъде във взимането на решение - иначе ако можем някак да ударим едно рамо, казвай Grinning

# 53
  • Мнения: 2 531
Мила ако спреш да кърмиш , това означава ли че друг ще гледа бебето вместо теб? Щото от моя опит с първото ми малко кърмено дете , на възраста на Емата също беше кошмарно , имах периоди почти без нощен сън и също бях луднала Shocked Така че от многото стресиращи фактори около теб , не си го изкарвай на кърменето! Ако има кой да я гледа - дай го на душата за няколко дни ,изцеждай за да се съхрани млякото и като ти олекне ще видиш че ще искаш да кърмиш!

# 54
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Включвам са за да споделя скорошния си опит, който надявам се ще ти бъде от полза, а и напълно съвпада със съвета, който ти е дала Хедра за няколкодневно цялостно отдавне на бебето.

Както някои от вас знаят скоро пътувахме до Германия с кола. Пътят е почти 2 дни (с една нощувка в хотел по пътя). През тези 2 дни освен кърмене, гушкане и игри на задната седалка на колата с Тони друго не сме правили. Явно дедето се насити на мен, защото по време на целия ни престой там тя беше адски самостоятелна, дори се научи да пълзи, което и даде още един повод да не ме търси - сега открива всичко интересно по земята и това я вълнува много повече. Вече 3 дни сме си тук в БГ и се оказа, че и тук почти не ме търси и не започва да мрънка, когато ме види. Изобщо промяната е коренна, а аз се чувствам майка не едно много по-самостоятелно дете.

Не мога да бъда 100% сигурна, но за мен това двудневно пътуване ни сближи толкова, че чак и писнах Wink Знам, че е малко трудно предвид твоето положение - баткото, таткото, грижите за къщата, но нищо не ти пречи да опиташ. Всичко друго може да почака, а и нямаш какво толкова да губиш. Както казва Хедра - нужно е просто да погледнеш под друг ъгъл и да се наслаждаваш на изживяването.

# 55
  • Мнения: 4 414
аз се включвам да кажа, че точно на 8 месеца Ния се кърмеше през час....ядеше си твърда храна и си цокаше 2 пъти по-често. къде го слагаше всичкото това ядене, не знам. на всичко отгоре започна да се буди и нощем да яде/на 3 месеца сама си беше спряла/. имах чувството, че сме в първите месеци. това продължи около месец и после сама разреди кърменията. та, има шанс за нормален живот, Зъхи Wink
според мен, ако се опитваш да налагаш на бебето някакви свои идеи за развитие, нещата стават по-лоши...поне за моето овне съм сигурна, че е така!
успех ти пожелавам!

# 56
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
...и освен това, всеки път като ме види, налита като невиждал #CrazyКогато е с други хора е слънчице, най-доброто дете.Щом аз вляза в стаята се почва една лигняяяяяяя, едно мрънкотене, умилкване, събличане - пълна лудост #SillyМоже току що да е станал от масата и да суче докато повърне, но ще суче Crossing Arms
...
Ей, тва и мен ме побърква smile3511.Как може като е с баба си(свеки) да е по-тих от водата, по-нисък от тревата, а само като ме види и почва с фасоните....После кой да ми повярва, че ме побърквал...Всички викат "Ауууу, че кротко и спокойно дете" и бла, бла, бла.Щото не им е в къщата и на цицата Mr. Green

# 57
  • Мнения: 1 194
Когато моето бебе беше на 8 месеца започнах да намалявам броя на кърменията. От 7-8 /ден станаха 3, от които едно нощно. Това беше за мен най-подходящия вариант хем да продължа да я кърмя(отбих я на 1 г. ), хем да не откача, както ти го описваш.  Аз не можех да си представя да понеса психически това, което е описала belinda -вечно търсене на цица, искане и тн. И реших да намеря начин да уравновеся нещата-да кърмя възможно най-дълго за мен, но и да не бъде непоносимо. Моят съвет е да не пренебрегваш изцяло твоето психическо и физическо равновесие в името на кърменето. намери вариант , според който хем да кърмиш,хем да не страдаш.

# 58
  • Мнения: 7 837
Именно, за да не полудявам, в момента ве4е се кърмим само сутрин и ве4ер. И двамата засега ни устройва.
Смятам, до два, максимум три месеца да отбивам и се надявам да стане безболезнено  newsm78

Зъхи, опитай се да разтовариш по някакъв на4ин напрежението.

# 59
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Нищо не става... Снощи пробвах да я накърмя и да я оставя да си заспи сама, а не на гърдата - беше ужас... въртя се, мрънка, заспа чак след час. През нощта пробвах да не я кърмя и да й давам шише с вода - рееееев! Пак провал! Сутринта - друг опит - след овесените ядки, които й дадох за закуска, вместо да я накърмя, й дадох шише адаптирано, като мислех, че ако не е гладна, може и да заспи сама. Нищо подобно. Плака почти половин час. Накрая не издържах и пак й дадох да суче и така заспа... Няма отбиване, това е, ще се кърмим до първи клас... Twisted Evil

# 60
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Няма отбиване, това е, ще се кърмим до първи клас... Twisted Evil
Радвам се, че се чувстваш по-добре Hug
Щом имаш сили да се шегуваш значи не си за оплакване Wink Айде стягай се, ей го де е първи клас hahaha

# 61
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
Нищо не става... Снощи пробвах да я накърмя и да я оставя да си заспи сама, а не на гърдата - беше ужас... въртя се, мрънка, заспа чак след час. През нощта пробвах да не я кърмя и да й давам шише с вода - рееееев! Пак провал! Сутринта - друг опит - след овесените ядки, които й дадох за закуска, вместо да я накърмя, й дадох шише адаптирано, като мислех, че ако не е гладна, може и да заспи сама. Нищо подобно. Плака почти половин час. Накрая не издържах и пак й дадох да суче и така заспа... Няма отбиване, това е, ще се кърмим до първи клас... Twisted Evil

О, Зъхи, при вас положението все пак не е чааак толкова зле, след като си издържала половин час рев Wink При нас ако реша да откажа кърмене, толкова жално започва да плаче, че едвам се издържа, обикновенно и аз се просълзявам и много скоро е на гърдата ми Laughing

# 62
  • Мнения: 4 242
Милички без да искам да обидя когото и да било, така като чета ми се иска да ви споделя, че всичко това са бели кахъри! Кърмене, некърмене, грамчета, кашичи, акита ... Да видите след 10-12-14г как ще ви побеляват косите за отрицателно време. Няма по-лесно от това да отрастеш едно бебче, майката му е да го направиш човек. Стига се косете сега за дреболии! Peace

# 63
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Милички без да искам да обидя когото и да било, така като чета ми се иска да ви споделя, че всичко това са бели кахъри! Кърмене, некърмене, грамчета, кашичи, акита ... Да видите след 10-12-14г как ще ви побеляват косите за отрицателно време. Няма по-лесно от това да отрастеш едно бебче, майката му е да го направиш човек. Стига се косете сега за дреболии! Peace

Мери, мила, то по тая логика няма да го има и форума.  Mr. Green  Естествено, че си права, ама дай сега да не се косим за проблемите на сегашната възраст, че след 10 години ще са още по-големи...  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт