Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 802
Джиджибиджи, забраванка такава!  Joy Joy Joy Много ме кефи новия ти ник!

Не знам защо, но имам чувството,
че това с НГДЕК тази година е направено абсолютно целенасочено.
И целта е да се освободят места за нашите хора,
които са толкова тъпи, че не са приети.
Защо така мисля, НГДЕК обявява класиране на 14.07. Тогава вече е приключило и 3-то класиране.
Какво следва:
Децата се записват в НГДЕК и съответно се отписват от елитните гимназии, където са приети.
Освобождават се места, които се обявяват.
И тук следва най-интересното:
Желаещите да участват в класирането за тези места подават оригинали на документите си, определени за първи етап!
В което влиза и удостоверението, с което се е записал вече в училище. Какво значи това - той се отписва от старото училище, в което е приет в класиранията.
Е кой родител ще е толкова малоумен да отпише детето си без да е сигурен, че то ще се запише на новото място.
Така ще подадат документи само нашите деца, на които мястото им е гарантирано.

Редактирам.
Да не възникне недоразумение

Последна редакция: пт, 25 юни 2010, 12:20 от Sandalka

# 16
  • Мнения: 1 120
Ками и Белменска благодаря Ви за темата и за списъка!  Heart Eyes

Има ли договорка за среща? Ако да, да включим информацията в уводния ти пост.

Добавям за алеята на славата:

г-жа Андреевска, мат - Школа Софроний
г-н Томов, бел -Школа Софроний

Последна редакция: пт, 25 юни 2010, 12:11 от FireLite

# 17
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321

Не знам защо, но имам чувството,
че това с НГДЕК тази година е направено абсолютно целенасочено.
И целта е да се освободят места за нашите хора,
които са толкова тъпи, че не са приети.
Защо така мисля, НГДЕК обявява класиране на 14.07. Тогава вече е приключило и 3-то класиране.
Какво следва:
Децата се записват в НГДЕК и съответно се отписват от елитните гимназии, където са приети.
Освобождават се места, които се обявяват.
И тук следва най-интересното:
Желаещите да участват в класирането за тези места подават оригинали на документите си, определени за първи етап!
В което влиза и удостоверението, с което се е записал вече в училище. Какво значи това - той се отписва от старото училище, в което е приет в класиранията.
Е кой родител ще е толкова малоумен да отпише детето си без да е сигурен, че то ще се запише на новото място.
Така ще подадат документи само нашите деца, на които мястото им е гарантирано.

Чипоноске, не съм много съгласна.
Трето класиране си е отново 'прозрачно' - тоест, минава през софтуера и няма как да пропусне дете, което не отговаря на изисквания бал. Виж, 4-то - т. нар. "директорско" класиране - там да... и директорите наистина си позволяват разни неща.

А смисъл за 3-то класиране има за деца като на Джиджибиджи, например - приети в паралелка, която реално не е качествена + детето не желае по никакъв начин да остане да учи в нея. Тогава няма смисъл и да се записваш в нея, не става дума дори за изтегляне на документи. И точно НГДЕК тази година (за разлика от миналата, когато се освободиха съвсееем мъничко хубави места) дава шанс на повече деца да се придвижат по-нагоре в желанията си. Не само да мръднат леко нагоре, но и да скочат директно на 1 до 4 желание.
Аз лично намирам тазгодишното класиране на НГДЕК да целИ именно това. Защото, до 2-ро класиране ще са се записали всички деца, които не желаят да рискуват сигурното си място, дори и то да не им е от първите желания. И остават дечицата които реално "ще стрелят напосоки" - ако е гарга, да е рошава, ако ли не - връщане в кварталното школо.



Сандалка, чети внимателно - говоря ЗА СЛЕД трето класиране. Тогава то вече е минало. Сравни датите

# 18
  • Мнения: 1 674
Момичета, черпя за моя младеж - днес прави 14г. Grinning



Ние ще се записваме в понеделник. Младежът днес минал през Немската, но нямало още списъци с приетите, нито какво трябва за записване. Аз смятам да отидем в понеделник само с удостоверението за завършен седми клас.

# 19
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
палето, да ти е жив и здрав младежът. Успехи и много щастие.

# 20
  • Мнения: 39
Честито на всички приети! Чакаме зайци в 9 ФЕГ.

# 21
  • Мнения: 263
Момичета, черпя за моя младеж - днес прави 14г. Grinning



Ние ще се записваме в понеделник. Младежът днес минал през Немската, но нямало още списъци с приетите, нито какво трябва за записване. Аз смятам да отидем в понеделник само с удостоверението за завършен седми клас.
Да ти е жив и здрав!

Да те радва много!

# 22
  • Мнения: 925
палето, да ти е жив и здрав и все така да те радва

# 23
  • Мнения: 1 120
paleto да ти е живо и здраво момченцето! newsm59

# 24
  • Мнения: 31
Започвам да се съмнявам в начина на класиране и изнесените резултати. на моя колежка детето е с отлична диплома и бал 34,280. Е, не влезе в Търговско-банковата - три отделни парарлелки бяха написали. А официално се говори, че балът в ТБГ е около 29 и нещо. Иначе ние сме приети в 35. И се чудя дали да я запиша или да ида на второ класиране. На всичкото отгоре не помня какво съм писала по-нагоре.
Има ли съде да се провери това? Голяма съм овца! Ами като блея?

# 25
  • София
  • Мнения: 802
Забравих да напиша:
Ние освобождаваме 1 място в ТУЕС. Кой чакаше? Да тича бързо да заема мястото  Sunglasses

И такива като нас ще има доста (около 10-15% )
Така че, който държи на ТУЕС, да записва детето в официалното класиране на мястото, което е заело.
Но си подайте документите и за второ класиране в ТУЕС - заекът със сигурност ще изскочи  Peace

Чипоноске, аууу, вярно ли е приключило 3-то класиране!?!!! (Не бях заглеждала толкова отблизо датите, признавам  Embarassed )
Ееее, тогава, за голямо съжаление - права си! Извинявай за недоглеждането ми.
Много неприятно, голяма срамота!

paleto, Ха честито на рожденика! Честито и на мама за страхотното дете!
Да те радва все така в живота, да бъде здрав и щастлив - друго не ви трябва!

# 26
  • Мнения: 482
Да ти е живо, здраво и весело детето, Пале!

# 27
  • София-Велинград
  • Мнения: 1 310
Здравейте,туко що по желание на една майка,сеобадих по телефона за децата извън София,първо ми се накараха,после ми дадоха все пак сведение.Но ме ядоса поведението им,само Рио София-област ,не си изнесе списъка на децата в нета.
Все още няма да давам името за списъка на приетите,защото имаме три желания напред ,и младежа иска да се пробва.Иначе засега сме в Софийска Гимназия по Архитектура,Стройтелство и Геодезия-Водно стойтелство с АЕ. Но искаме Геодезия,а след нея е Архитектура.

# 28
  • Мнения: 3 410
И аз при вас мами, и благодарности на Ками за новата темичка  bouquet

# 29
  • София
  • Мнения: 4 258
Paleto, желая много здраве, успехи в новото училище на сина ти!
Документите в НЕГ се подават на 28.-29.06. и поради тази причина "ветераните" Simple Smile няма да учат.

Общи условия

Активация на акаунт