Хенапристрастени

  • 90 941
  • 740
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 578
red_devil, пусни снимка с рижавия цвят. Аз го харесвам много. И какво е "обикновена къна"..... ,тази която сложи не е ли също обикновена. Колко време я държа разтворена преди да нанесеш?

 
Обикновена къна - имам предвид натурална. Тази, с която се боядисах има разни други съставки - доколкото помня, червено цвекло и такива неща, които също променят цвета. Не съм я държала разтворена, само докато я бърках, защото започна да изстива и побързах да си я намажа преди това. На суха и чиста коса я държах, час и половина. Такива бяха инструкциите в опаковката. Само, че според цветовата схема за светло кестенява коса трябваше да стана наситено червена, пък сега съм русо рижавееща  Sad

# 706
  • София
  • Мнения: 1 936
Тази сутрин си забърках пакетче и половина къна. Сега виждам, че цялата смес е тъмно кафяво-черна и мирише на индиго. Явно пакетите са били объркани и съм сложила или един пакет индиго или половин пакет индиго. А в най-лошия случай цялата смес е индиго....
Та това нещо престоява от сутринта. Искам довечера да се къносам и да остана така с къната цяла нощ. Ако обаче съм разтворила голямо  количество индиго, както си мисля, че е, има ли смисъл изобщо да се къносвам? Знам, че ако индигото престои цял ден след това оцветяващите му способности изчезват...

# 707
  • Мнения: 1 073
 Lodsi, когато разтварям само индиго сместа изобщо не ми става такъв цвят какъвто ти си описала. Обикновено придобива ярко зелен цвят, а каната /имам разтворена в момента, след малко ще се мажа/ става кафяво- тютюнена, в каквото и да я разтворя.
  Ти какъв цвят целиш?
  Все още имаш време да намажеш един кичур за тест и да останеш намазана достатъчно дълго.

# 708
  • София
  • Мнения: 603
Здравейте, моля за помощ. Прочетох половината тема, но колкото повече чета, толкова повече се обърквам  Sad Косата ми е тъмно кестенява. Имам много малко бели косми. Последно е боядисвана лятото с боя в същия цвят (уж безвредна), но сега боядисаното е прорастнало и седи червеникаво. Искам да се къносам в тъмно кестеняв цвят, но имам няколко въпроса.
1. Има ли значение каква къна ще купя, на коя марка?
2. Да слагам ли амла към къната, при положение, че не искам да има червеникави оттенъци?
3. Да сложа ли индигото към къната или след къносване отделно да седя с него?

Извинявайте за въпросите, но ми се иска да си изясня нещата преди да се къносам. Simple Smile

# 709
  • София
  • Мнения: 1 936
Tonichka, аз когато разтварям къна виждам как след часове тя отделя цвят. Става кафяво-червена. Индигото наистина става зелено. В момента не знам какво имам смесено, но е черно!
Аз ще се намажа довечера и ще преспя така, ако няма ефект, поне мисля няма да навреди Simple Smile

# 710
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 826
Lodsi, а защо не пробваш за по-кратко време да държиш сместа? Да не стане много тъмно.


Здравейте, моля за помощ. Прочетох половината тема, но колкото повече чета, толкова повече се обърквам  Sad Косата ми е тъмно кестенява. Имам много малко бели косми. Последно е боядисвана лятото с боя в същия цвят (уж безвредна), но сега боядисаното е прорастнало и седи червеникаво. Искам да се къносам в тъмно кестеняв цвят, но имам няколко въпроса.
1. Има ли значение каква къна ще купя, на коя марка? Марката не е от значение, но за начало опитай изпробвани къни от момичетата в темата. Не хващай къни с примеси и добавки. Също не взимай къна с име черна, кафява и др цветове, защото са с оцветители в тях.
2. Да слагам ли амла към къната, при положение, че не искам да има червеникави оттенъци? Амлата би помогнала да няма червеникави оттенъци. Но също помага против косопад и кожни проблеми със скалпа. Но може да минеш и без нея. Някои момичета (и аз също) имахме доста сърбеж от къна, амла и касия в смес. От какво беше аз не установих. Идеята ми е дали на теб ще ти понесе амлата на скалпа, но би било добре за косата да я ползваш.
3. Да сложа ли индигото към къната или след къносване отделно да седя с него?В една стъпка (къна и индиго едновремено) се получават по-светли тонове на кестеняво и тъмно кестеняво. Две стъпки се получава наситено черно, но пак зависи от времето за което държиш индигото.Би могла да опиташ и друго - една стъпка за цялата дължина, а да намажеш само с индиго в корените и да постоиш пак с него (ако не ти допада оцветяването на корените). Особено ако има голяма разлика в цветовете.


Дано и по-знаещите и опитни момичета да се включат


Извинявайте за въпросите, но ми се иска да си изясня нещата преди да се къносам. Simple Smile

# 711
  • София
  • Мнения: 1 936
Томасе, няма как да остана по-малко време с къна. Намазах се и след малко си лягам. Няма проблем да стане и тъмно, аз се харесвам с черна коса Simple Smile Тоя пък пък направих толкова суха сместа.....падаше на цели топки като се мажех....ще пиша после как е станало  Hug

# 712
  • София
  • Мнения: 603
Томасе много благодаря за отговора. Поръчах къна, амла и индиго от един сайт, който се споменава често тук. Ще експериментирам. В крайна сметка не може да стане по-лошо, отколкото е в момента Hug

# 713
  • Мнения: 557
Здравейте, момичета! Вече трети месец успешно поддържам цвят (% сиво ми е поне 40%, ако не и повече) с глосиране за по една нощ всяка седмица.Косата ми е малко по-тъмна от това, което се вижда на снимката, но долу-горе веднъж на 2 седмици слагам и амла в маската.
Имам друг проблем сега, обаче. Напоследък всеки ден ходя да плувам и косата ми пак стана ужасно суха. От 2 дена експериментирам с прочетена рецепта в интернет - преди да вляза в басейна (даже днес още от в къщи) си слагам маслена маска - кокосово масло, бадемово, вит. Е; отгоре нахлузвам шапката за плуване и след излизане от басейна шампоан с балсам. Не помага осоено, много ми е суха косата; т.е. тя сама по себе си е суха, но сега е още по-фрапиращо. Сещате ли се за други начини?
Предварително благодаря...

# 714
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 825
Мацки , от този сайт хенафокс колко е доставката не сам чела цялата тема но се позапалих към къната

# 715
  • Мнения: 224
Мацки , от този сайт хенафокс колко е доставката не сам чела цялата тема но се позапалих към къната

Цената на доставка е както следва:

За София: 3.50 лв; за други градове на България: 5.50 лв.
При поръчка на стойност над 50 лв. доставката е безплатна за цялата страна.


Хубавото е, че е фиксирана.  Peace

# 716
  • Мнения: 708
Здравейте, момичета! Вече трети месец успешно поддържам цвят (% сиво ми е поне 40%, ако не и повече) с глосиране за по една нощ всяка седмица.Косата ми е малко по-тъмна от това, което се вижда на снимката, но долу-горе веднъж на 2 седмици слагам и амла в маската.
Имам друг проблем сега, обаче. Напоследък всеки ден ходя да плувам и косата ми пак стана ужасно суха. От 2 дена експериментирам с прочетена рецепта в интернет - преди да вляза в басейна (даже днес още от в къщи) си слагам маслена маска - кокосово масло, бадемово, вит. Е; отгоре нахлузвам шапката за плуване и след излизане от басейна шампоан с балсам. Не помага осоено, много ми е суха косата; т.е. тя сама по себе си е суха, но сега е още по-фрапиращо. Сещате ли се за други начини?
Предварително благодаря...
fractal, имам спомен, че правеше глоса си с лимонов сок. Предлагам да пробваш следващия път без него (много изсушава) и наред с това веднъж седмично къна, дори и във вид на глос може да бъде особено изсушаваща. Бих предложила да разредиш на 2 седмици, а ако корените бързо се обезцветяват, да правиш глос само на тях всяка седмица. Ще бъде хубаво ако можеш да намериш заквасена сметана и да си правиш маска с нея, комбинирана с маслата, които ползваш, но няма да е подходящо за басейна (след него по-скоро). Маслото от карите (shea butter) или от манго, ако си набавиш такива, също са много добри за суха коса. В чуждите форуми предлагат интересен начин за измиване на косата само с балсам, водят го co washing от (conditioner wash):
http://ezinearticles.com/?How-to-Co-Wash-Natural-Black-Hair&id=57353
Особено много се практикува от афроамериканките, които иначе имат доста проблеми с техните силно къдрави и гъсти коси.

# 717
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 442
fractal през зимата косата страда от липса на хидратиране. Тогава също изглежда суха. Ако нямаш против купените маски можеш да правиш следната процедура - нанасяш маска в краищата на косата, слагаш шапка за баня и нагряваш за 15-тина минути със сушоар. Избери подходяща хидратираща маска. На мен омекотяващо ми действа пчелния мед. Също може да помислиш за някакъв продукт без отмиване.

# 718
  • Мнения: 708
fractal, позволих си да прегледам последните ти публикации и оставам с впечатлението, че пребиваваш в Англия. Сетих се за един сайт с разкошни глезотийки за коса и кожа, има и страхотни масла (цените са соленички май Embarassed):
https://anitagrant.com/

# 719
  • Мнения: 1 073
  Вчера се къносах в една стъпка вместо в 2, както планирах. Майка ми ме маца и тъй като я болеше главата реших да и спестя двойните разправии. Косата ми е до кръста. Бях разтворила около 50гр. къна от предната вечер / за 2 стъпки щеше да ми е добре, но в 1 ми беше много/. Стоя 15 часа и добре се виждаше отделилия цвят. Добавих 2 с.л. амла и в отделен съд разтворих 1/3 от пакета индиго /около 35гр.  Rolling Eyes / с 1 ч.л. сол. Смесих къната и индигото. Стоях така 2 часа и 45 мин. Измих се, като за 10-ина мин. останах с купешка маска / без шампоан/.
   Ето и резултатите:

Преди къносването:- http://kachi-snimka.info/images/bwy1293617874l.jpg
                                 - http://kachi-snimka.info/images/viu1293618062m.jpg
                                 - http://kachi-snimka.info/images/cqs1293618174s.jpg

                           След: - http://kachi-snimka.info/images/cqs1293618296k.jpg
                                     - http://kachi-snimka.info/images/rgh1293618372b.jpg
                                     - http://kachi-snimka.info/images/viu1293618450f.jpg
                                     - http://kachi-snimka.info/images/arx1293618559h.jpg - а на тази се вижда патладжанения отенък, които много ми харесва, но се забелязва само на слънце и не толкова ясно, както на снимката.
   Като цяло няма голяма разлика, но цвета ми е освежен и доста по уеднаквен. Това ми е трето къносване и вече цвета ясно се насища.  Само дето корените ми са по- ръждиви и днес ще направя едно апликиране с индиго. 

Общи условия

Активация на акаунт