Адска жега вън напече, АВГУСТинче първи стъпки прави вече - тема № 19

  • 18 973
  • 628
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 791
Здравейте! Не съм влизала от хиляда години във форума,не съм чела нищо назад,не съм изобщо в час, т.е. виновна от всякъде! Embarassed
Но с две думи детето расте,ние покрай него  също Laughing .
Водихме я до морето за седмица,отрази и се страшно добре. Като цяло отидохме 3 пъти на плаж,тя лази като побъркана по пясъка,събира хорските джапанки и хвърля пясък по хавлиите- чудничко! Запасих се с една торба лекарства ,продиктувани от педито,но не сме ги ползвали. Там ни избиха зъби,научихме се да вървим хванати за ръчичка,да крешим и се инатим,кагото не става на нейната! Поумня,вече сама слиза от нашата спалня с крачетата назад, а преди се спускаше челно, отваря ми шкафовете и дебне да сграбчи кабелита на лаптопа. Понатежа и да речем ,че хапва по-добре от преди,кантара показва чели 8 кг ,да знам,фиданка е ,но това е положението важното е ,чее здрава и палава.
Първата ни дума е АДИЕ това е хайде и едно меко НЕ. Няма как да са други ,като най-често и се повтаря не и хайде Laughing
Това е от нас,че трябва да бягам. Ако някой има въпроси за това как и какво на море с дете да пита,по-удобно ми е на лични,че търчим за обзавеждане  и няма време хич.
поздрави на всички

# 16
  • Мнения: 1 569
Добро утро и от мен в този отврад ден! Ако няма рима, удари мА!  Crazy

Ама честно да ви кажа и ВРЕМЕТО ме ДОдепресира! Как може края на юни да е такова??? Гледах прогнозата даже за Бургас за др. петък и събота (само дотогава успях да намеря) и е просто потресаЮща!  #Cussing out Все се надявам дотогава да се промени, че тези англичани дето идват за 'прекрасното бг лято' какво ще ги правя не знам!!!

Дани: писах ти на скайп.  Hug

Бубичика: значи знаеш как се чувствам.  Laughing Ами ще взема да ида до това Илиянци, след като с Хариелка толкова го рекламирате.   bouquet

Ивушо: кофти наистина. Аз се дразнех на майка ми (и още се дразня) като преди да я захраня с глутен й даваше корички хляб и/или бисквита. Вярно по много малко, но се дразнех. И второ сега се дразня като ТОЧНО преди нейната вечеря й дава същите работи и всеки път трябва да й повтярям, че това дете трябва да си изгради правилни навици на хранене и не може точно преди вечеря да си разваля вечерята и то с ... чисто тесто!  #Crazy

Фликс: мерси, мила!  Hug Наистина банският и времето в момента са ми най-големите проблеми  Joy А колкото до пръстите не мога да помогна, понеже май чак проблем нямаме. Понякога си гризка пръстите, защото явно я мъчат зъбите, но не ги смуче както бебе си смуче примерно палеца и за това не се притеснявам. Така или иначе на тази крехка възраст не мисля, че трябва или можем да ги отучим от доста неща, понеже все още не осъзнават и не разбират доста работи. Всяко нещо с времето си викам аз.  Hug

И Жули май не разбра за подаръците... Да определено трябва да дадем поне още 2-3 седмици на майчетата да попрочетат назад и да кажат искат ли да участват.  Simple Smile

Хубав ден на всички!

# 17
# 18
  • Варна
  • Мнения: 98
За идеята с подаръците: Решихме да си разменяме подаръци за първата годинка на децата. Ще се тегли жребий кой на кого да подарява, сумата е 10-15лв. Който го няма в списъка, а иска да присъства да ми пише на лични или в поста си  и ще  го добавя.

Списък: slavena80, magare, trasy, Дани, ssiillvvyy, mariellka, poly_zoe, Lidiya_81, Zahira, Гануша,
Александра, Бърборанка, Хариела, iana_vd, Шайн, Глупи, A_S_Y_77, Tzvetche, госпожица Кобрети, Бубичка, gemma, rumik, Desy_Stz,
silvi.d

Последна редакция: нд, 27 юни 2010, 21:51 от Гануша

# 19
  • Мнения: 196
Янче недей бе жена - как 150 лв. за бански - грехота е...  Shocked Аз съм малко такава, че  предпочитам да си взема 10 бански за по 15-20лв. отколкото 1 за 150 Grinning Иначе и в Джъмбо видях, че са напускали доста бански, но ти ходи скоро и предполагам, че си ги видяла. Аз си поръчвам от Делфина - интернет магазин, ама то докато ти пристигне ще стане време да се връщаш от море. И все пак не се изръсвай толкова за един бански.

И сега СПЕШНО ПИТАНЕ : къде мога да намеря прозрачен бебешки чорапогащник, може и фигурален да е, но само дае от тези тънките и за нашата възраст, че навсякъде удрям на камък - все са за големи момиченца над 3г.

Ивушке и ние имаме такъв проблем с бабите и паралелното захранване, аз по едно време бях полудяла от натиска на 6м. да давам яйце, кисело мляко и т.н. така бях вдигнала пара от някои хора, че.... #2gunfire сами се сетете кой визирам. И постоянно ми се задават провокативни и гадни въпроси  аз откъде знам, кой ми е казал, педиатърката ли ми е казала, и пак наново същите въпроси по сто пъти: "ние едно време на 3м. давахме шишета с кисело мляко, пък и ние деца сме отгледали". Сега преди няколко дни пак ме подеха с тоя жълтък, а Анди се обрива, , защо не давам та защо не давам. Вчера мъжа ми я водил на гости и й дал палачинки и днес целите й ръчички обринати, познайте от какво, ама не та не - жълтък трябвало да се дава.

# 20
  • На плажа
  • Мнения: 1 107
Дю нищо ли няма да кажеш Mr. Green
Захираи аз го препоръчах този сайт на Янчето,ама не съм пазарувала и нямам лични впечатления.Ти доволна ли си?

А за чорапогащника,не мога да помогна,съжалявам  Peace

# 21
# 22
  • Мнения: 337
Ивушке ,съ4увствам ти мила...За съжаление много от бабите са така.За щастие, да 4укна на дърво , мойте винаги питат и не ми се месят в храненето, както и въ вси4ко останало.То верно ,4е и двете са деле4, ама като идват, не смеят да правят нищо на своя глава....Още в самото на4ало съм им казала, 4е не ме интересува как е било едно време, и кой какво давал ве4е на своето дете...,аз си имам моя схема и ще си захранвам както си искам.Даже и мъжа ми казва, както си решила, така....
Дано успееш и ти да се разбереш с твойте.
Ян4е, не съм гледала прогнозата, но днес е ужасно топло в Несебър, направо заврях.2-3 дни беше хладно, но пак не е било студено като в София.Дълги ръкави не сме обли4али.Дано хванете хубаво временце и успех с банските.Вие последно къде решихте, в Поморие ли беше?
Захирка, немога да помогна за 4орапогащниците.Тук съм виждала в Несебър,ама за София нямам идея.
Джули, браво за моренцето.И  ние сме така по пясъка, с разликата 4е много ни харесва да го ядем и тъп4е със шепа в устата... Mr. Green
Трейси ,много си Убава  Mr. Green , а Дани ходи супер...все едно гледам мойто 4ове4е как щъка....
Айде ставам, 4е детето гладно, бабата пристига след 20 мин...ще се посрещаме и така

# 23
  • Мнения: 1 569
Захирка, май си ме прочела отгоре отгоре.  Grinning Но както и да е, не ми се задълбава повече за тези бански. Grinning За чорапогащник не мога да помогна. Sad

Аси: ееее думите ти направо ме поуспокоиха и ми върнаха вярата в морското временце - където и колкото и да елошо, на морето винаги е по-добро!!  Hug Ще ходим в Бургас последно за 4 дни.

Терпсихора и Дю много лаконични  Whistling

# 24
  • Мнения: 18
Не съм ви чела от месец може би признавам си. Постоянно сме на вън. Успях само да хвърля един бърз поглед на клипчетата на tracy_t.  А бе жена ти ще се счупиш направо и браво на Дани. Отличник.  Аз продължавам да пълнея вече съм +5 кг от раждането и + 11кг. от преди да забременея. Още кърмя Ники сутрин. Сдобих се и с КОЛИТ.
Честито на всички пораснали вече бебоци. За сега толкова от нас.
 Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug

Последна редакция: нд, 27 юни 2010, 16:29 от sosmy

# 25
  • София
  • Мнения: 85
Ха привет!
Ние се върнахме преди няколко дни от моренцето - не, че ни се връщаше де. Малкият много си хареса плажа и вълничките, и все искаше да цопка с крачета. След всичките ми терзания голи ли да е, с памперс ли, с памперс за вода ли, то се получи малко по памперс, малко по голо дупе. Заради вятъра обаче, имаше и моменти да е облечен на пясъка. Още не съм качила снимки, но скоро се надявам да успея. Добавих само 1на в албумчето за приятелите Wink Много готина идея!   bouquet
Вече все иска за ръце да го водим да ходи и на моменти се пуска и тупва по дупе, но тия дни е усъвършенствал клякане с придържане към стена - много е смешен.

Включете ме и мен в подаръците - много весела идея.

Иначе и аз с моята майка си споря за отглеждането на детето, че нали с нас живее. Аз ли не съм в час нещо, ама като тръгне тя да го гледа, за да можем да вечеряме например, и 5 минутки строят там и бутат кули от нещо и той иска друго да прави и се почва мрънкането, и едни досадни приказки се почват - ама остави ги да си хапнат, ама не знам какво си и аз се влудявам и си го вземам. Все пак детето ще си играе или баба му ще си играе... И накрая вземе, че му каже, че е лош (което директно ме вади от равновесие) -  то нищо не разбира и иска да си прави нещо си, и тя му обяснява, че е лош...после как ще му ги оправям тия комплекси насадени... уффф отплеснах се. Извинете ме.

А някой беше питал за дълъг път с кола - ние тръгнахме раничко за морето към 5 сутринта, та той си поспа и с няколко спирания за по-дълго време и малко рев мина сравнително лесно. На връщане беше  малко по-тегаво, че на обяд тръгнахме, но към 10 часа пътувахме, което ми се видя добре. Бях се запасила с играчки и вадех докато хареса някоя за мятане и дъвкане. За следващото пътуване, обаче, ми се иска да не е в кошницата за бебе, а в друго столче дето да гледа напред, че вече му е доста по-интерсено и любопитно. След толкова километри се научи да бръмчи като кола и даже докато бръмка все едно сменя скоростите - много ми е сладък.

Ще взема да спра, че май се отнесох. После пак. Целувки!

# 26
  • София
  • Мнения: 90
Добре завърнали се на giuli, sosmy и silvi  Hug Благодарности на Аси и Амбшъс за новата тема!
Явно на децата добре им се отразява промяната и морето.
Захира, аз във Фокс кидс съм виждала от по-реномираните магазини иначе има по детските магазини, но най-малкия размер мисля е 86см.
Янче, и аз от Илиенци сега си взех 2 чифта на приличните 38 лв.
И пак да си повдигна въпроса: който е ходил или ще ходи на море, как го виждате това с храненето на децата там, че аз съм в чудена какво да давам и как да го приготвям? Който е давал риба, може ли да ми каже каква? И давате ли преходни млека или каши с такива, че аз още не смея? А правите ли кисели или кремчета с прясно мляко?


# 27
  • Мнения: 738
Цветче -  аз мисля да карам по схемата от вкъщи за храната! Ще си правя кашичките, за обяд пюрета, само за закуска ще видим...може да караме на кисело мляко с бисквити и попара само. Иначе риба дадох хек и сйомга, но не се харесаха особенно  Sick Кисел си правя без мляко  Peace
Янче - аз от времето така яко се скапах, че направо не ми се гледа  Crazy Ужасно се чувствам, когато е така...дано се оправи, че незнам за чужденците по морето, но аз съм другата седмица и незнам направо с това време  Praynig само да не валииииииии

За подаръците, малко се двоумя...какво ли мога да избера тук в тая Мездраааааааа освен дрешки и играчки...... newsm78

# 28
  • Кърджали
  • Мнения: 10 322
За храната на морето ... Не съм мислила още, то не съм и сигурна дали ще успеем да отидем. Мъжа ми иска да си вземем там някаква квартира, та ако има възможност ще включвам нещо готвено, иначе кашички или готови пюрета.Ще му мисля като идем.Киселите ги правя без мляко, не съм ги опитвала навкус, ама Кати не протестира.Аз нишесте изобщо не обичам...
Свате, и аз мислих за евентуално подаръче, та стигнах до извода я дрешка /което не ми се струва като вариант, че може и да не стане на детето/,някаква играчка, книжка с приказки или там нещо подобно.Не че съм решила, но все ще измислим нещо...  И стискам палци да не вали като сте на морето.
Досега сме се въргаляли с Кати на земята.Държах и играчка във въздуха за има стимул уж да се застои права. Ама и тя е маймунка, два - три пъти тупна и накрая взе друга играчка.Един вид - дръж си я ти, аз си имам друга.
Иначе днес това дребно цял ден ми реве и се мръщи. А аз тия дни се чувствам някак мързеливо и скапано уморено. Към обед ме почв аедно главоболие, следобед успявам уж да дремна с Кати и се чувствам малок опо - добре.Ама този следобеден сън не ми действа добре, защото тогава ми се приспива чак в 1-2-3 през нощта, и сутринта пак не съм се наспала..И така един омагьосан кръг. Ма ще си трая, какво да правя...

# 29
  • София
  • Мнения: 90
Алегория, Александра, благодаря! Аз питам за храната, защото и ние ядем попара сутрин и 2 пъти поне мляко, та поне ел.кана трябва да взема, и сирене да изкисвам, и сухари, и пюрета и т.н. То стана един тон багаж. Мислех си и за едно малко котлонче и тенджерка, ама вече не знам. Тотално се забатачих  Thinking. Добре, че има още време да обмисля хубаво нещата.  Simple Smile
А за подаръците си мисля, че трябва да е и нещо нечупливо, че нали по пощата ще пътуват. Друг вариант е да направим среща по градове или нещо подобно и на живо да си разменим подаръците.

Общи условия

Активация на акаунт