Адска жега вън напече, АВГУСТинче първи стъпки прави вече - тема № 19

  • 18 993
  • 628
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 738
Лиде недей, че ще дойда! Малко ми трябва!

Включи ме Ганушке към списъка. Аз съм за  Peace

Абе Янче, дават го да се оправя, нали аз ще съм на море  Mr. Green Как така да не се оправи  Mr. Green

# 61
  • Мнения: 145
Хоп!
Мен вчера съвсем ме тресна нервата и взех , че си дойдох...та сега никой да не ми се бърка...Даже днес записах час за кръщене на Батето и ако не ни мине котка път, ще е в събота..Иначе вчера голям рев с тая седалка, та чак се принудих да го взема на Богоровите в мен...опасно неопасно - по-добре ли е да се дере...Май хич не му е удобно в тая седалка..
Иначе цял ден си се разхождаме хванати за ръце, понеже не му взех проходилката....ама бая се измаря. На обед спа 2 часа и половина, а сега заспа в 8 без 20... Grinning

Приятно изкарване на всички морски!

# 62
  • На плажа
  • Мнения: 1 110
Ивуше ти къде беше,че казваш,че си си дошла?
И винаги ли е плачкал Дарчо от седалката или сега му е станало нещо newsm78
Хайде дано му стане удобно,че е по безопасно в седалката  Peace
Аз отивам да приспивам Нико и после ще прочета какво сте разисквали Peace

# 63
  • Мнения: 338
Ян4е ,благодаря мила  Hug И аз много се у4удих за тва мляко, и затова ми беше толкова странно дали е наистина прясно мляко.Все пак не става въпрос за каша на Слън4о или Ган4ев...все пак е на Хумана, уж по-ка4ествено и т.н. А за времето...споко.Ще е хубаво, поне и аз така се надявам.Стискам палци.А вие кога заминавахте,4е аз пак забравих. Embarassed
Джули, благодаря и на теб.Сега се сещам, 4е наистина това го коментирахте преди,ама не съм запомнола ,4е става дума за кашите на Хумана.

# 64
  • Варна
  • Мнения: 98
За идеята с подаръците: Решихме да си разменяме подаръци за първата годинка на децата. Ще се тегли жребий кой на кого да подарява, сумата е 10-15лв. Който го няма в списъка, а иска да присъства да ми пише на лични или в поста си  и ще  го добавя.

Списък: slavena80, magare, trasy, Дани, ssiillvvyy, mariellka, poly_zoe, Lidiya_81, Zahira, Гануша,
Александра, Бърборанка, Хариела, iana_vd, Шайн, Глупи, A_S_Y_77, Tzvetche, госпожица Кобрети, Бубичка, gemma, rumik, Desy_Stz,
silvi.d, kkalina, sosmy,alegoria, reni_vm, Биа


Аси, то при нас цял ден валя, аз излизах към 11.30 и като се прибирах такъв дъжд се изсипа, че се наложи принудително да пия кафе, докато спре. Grinning А следобед  валя, спря и после пък се разрази гръмотевична буря, въобще смахнато време, дано се оправя, че Дария още не съм я водила на плаж, срамота. Crazy

Лиде, то подаръкът трябва да е за детето, не за мама. Joy

Ссииллввии, спокойно бе, ние сме едни от най-големите а даже и не пълзи, камо ли да прохожда, т.е. прави нещо подобно на пълзене, но не умее още. А за фабриката щом носи пари няма проблеми. Laughing

Рене, добре си си дошла!    bouquet

Аз я пробвам бузанка с кисело мляко, много странно го приема, прави едни физиономии на отвращение, а отваря устата за още. Grinning

Последна редакция: вт, 29 юни 2010, 22:38 от Гануша

# 65
  • Мнения: 521
Леле Ивушко като те четеи чак се чудя Дани откъде намира толкова сили. Не се спира на едно място, постоянно само обикаля или по мебелите или пълзи или за ръце. Спи по час два сутрин и следобед и вечер си ляга най-рано в 10 (вчера заспа в 12). Става в 6, наааааай-късно в 7  Shocked Shocked Shocked Как се наспива това дете незнам. Само моето ли толкова малко спи (освен жена му, която също по цели нощи не спи, за което не завиждам на Поли). Ама каква двойка ще са - нощни птици.
Бърби, какво стана сега с банскияв крайна сметка ???
Аси, мерси мила за милите думи  Hug Дай да видим Ради на морето.
Я пуснете малко снимки от морето, всички които сте били или сте там, да се пораадвам и аз на вода малко  Joy Joy
Ганушке, Силви, споко, ще пропълзят/проходят децата, няма къде да идат. И после няма да се спираааат  hahaha hahaha hahaha
Рене, добре се завърнала. Пусни и ти малко снимки, тен да видим.
Айде отиваме да се къпем.  Sunglasses

# 66
  • Мнения: 1 569
Приключи се - купих си бански. Хубав, да - Триумф! След поредното обикаляне днес ми писна да се депресирам, че друга марка на моите  bombs не става и реших въпроса.  Naughty Цената няма да я коментирам, че да не се дразня допълнително. толкова се депресирах от нея, че не можах да се израдвам на покупката си, която всъщност е доста хубава.  Rolling Eyes hahaha

Аси, това, което Жули казва има разон и не е малко вероятно. Аз и преди бях писала, но тогава никой не обърна внимание. Кус-кусът на Плазмон, който купувам е превеждан точно с краката на преводача си! Пишеше, че вместо от пшеница е от царевица. Естествно се осъмних кус-кус да е от царевица и като погледах английския превод си беше използвана думата за пшеница. Така че и със сухото прясно мляко в кашата на Хумана може да е така. Но и сухо (прясно) мляко да е исках да кажа, че сигурно пак начинът на обработка е съобразен с възрастта, просто няма начин Хумана да направят нещо, което да е вредно за кърмачето.  Rolling Eyes

За подаръците исках да дам една идея. Както май Алегория каза подаръците за децата все се въртят около играчки и дрешки. ТА какво ще кажете да разширим понятието и да можем да си подаряваме и неща, които не са пряко, а косвено за децата. Примери: детски дневник-албум, албум за снимки, рамка за снимка(и), книжки - ей такива неща???  Simple Smile Така и родителите и децата (като попораснат) ще се радват на подаръчето, ще го ползват максимално и наистина ще остане спомен.  Hug

За първите думички (при нас преди 2-3 месеца) като 'айде', 'дай', 'да, 'не' и т.н. да ви кажа Анди и тя много отдавна ги научи, но според мен са били просто неосъзнати лесни срички за произнасяне, които е чула. Тя още на месец два викаше 'нееее' и се бъзикахме, че още от тогава е опърничава кат майка си.  Joy Е, сега вече определено като ми казва 'не' започвам да мисля, че е все по-осъзнато, защото го казва в супер точни моменти - примерно когато се питвам да я донатъпча с яденето й, което за пореден път не иска.  Blush И тя ме бута и вика 'неее неее нееее'.  Joy

И накрая едно предупреждение: моят зет Бобко е бил болен от някаква мноооого рядка шарка Sad - Екзантема нещо си. Не се проявява като пъпки, а петна, сливащи се. Лекарката казала, че в 30-годишната си практика такъв случай не била имала, а само била чела за тази рядка шарка по книгите.  #Crazy Просто ви казвам за си имаме едно на ум...  Sad

Лека ви.

Последна редакция: пн, 28 юни 2010, 22:49 от Бърборанка

# 67
  • Мнения: 37
Хайде и аз по темата с храната!С риск,да ме издете с парцалите-аз давам кисело и прясно мляко от 7-я месец!Рибата също въведох тогава и сега спокойно си ядем кремчетата с прясно мляко Grinning и хек,пъстърва и сьомга!Не сме на кухня и си и готвя аз,понеже нямаме зъбки още,но съм решила пробият ли,веднага я записвам!По този повод-Има ли мама от Пловдив,която е записана на Първа лъжичка?

# 68
  • Бургас
  • Мнения: 2
Добър вечер  Stop

Giuli,Renee: Мдааааа,трябва да внимавате за яйчниците на девойките.Освен това,не трябва да им позволявате да вдигат тежко,че деца ще раждат някой ден  Joy
Ние,уж сме на море,само веднъж отразихме плажа.Ама то с това време - или ще слънчасаш,или ще се намокриш ако се запътиш към плажа.А без таткото не се навивам,че то един багаж,едно чудо....и то за няма и 1 час.Но на малчо му хареса,което е най-важното.Малко му беше странно морето,НО пък пясъкът е много вкусен и супер интересно скърца между зъбките  Naughty

Kkalina: Ния много сладко наднича отзад.Страхотно име сте избрали.

Бърборанка: Айде,честито,със здраве и кеф да си топваш новия бански в морето и да не се възгордееш сега много като събереш всички погледи с твоите триумфиращи bombs  Laughing Сериозно,приятно изкарване и дано успееш да си починеш и позабавляваш.

Лека и спокойна нощ от мен  smile3524

# 69
  • Мнения: 12
Здравейте!

Лелее Трейси, какви чудеса сътворяваш! Уникални! Шапка ти свалям с каквото се захванеш го правиш невероятно!  bouquet

Аз давах кисело мляко на Гоги, домашно подквасено, но нещо не му хареса! Пак сме в период на зъбоникнене и по цял ден мрън мрън.. добре, че само с това се разминава!  Praynig Риба още не съм му давала, но като цяло си храни душичката!  Simple Smile
Дадох му пъпеш ей полудя, страшно му хареса! Суров зеленчук още не давам.

От няколко дни сочи с пръстче. Като го попитам къде е бебето, т.е. той на календара или къде е патето ги сочи, много е сладък. А тази сутрин докато закусваше, нещо започна да мрънка ей чудя се какво му стана  newsm78.... Мрънка мрънка и накрая ми сочи шишето с вода, изпи половината, жаден бил, ама майка му блее.

Хайде лека!  Hug

# 70
  • Мнения: 521
Оле, миличкия Бобко, дано е добре вече.
Янче, абе айде карай за цената, радвай се на банския си и със здраве да си го носиш. А за подаръците - ми аз вече съм измислила нещо  Embarassed Embarassed мисля че няма точно такова в Бг, така че ...ама в крайна сметка всеки да купи каквото му е на сърце.
Калина, все забравям да напиша, че сте много готини на снимките.
Геринела  Hug Hug Hug мерси миличка. Браво на Гоги, колко порасна и той, нашето най-мъничко бебче Simple Smile
На нас първите ни думички бяха мама, тати и баба. Сега вика ам-ам, па-па, ба-ба. Вика АБ като говорим с  Габи (племенницата ми), за което аз съм супер хепи и учудена. И разни други, ама не всичко му разбирам. Да, не - също казва.
Кисело мляко си му давам (БИО), много му харесва, яде през ден, Дадох вече  и жълтък, добре го понесе Simple Smile
Айде лека нощ на всички

# 71
  • Мнения: 781
И аз съм тук и ви чета ама и на мен ми е едно депресирано  Confused

Страхотни снимчици сте качили  Hug

За подаръците и аз като Янчето мислех да бъде албум,снимка или нещо което да остане за спомен.Може и някоя интересна книжка.

И ние тази неделя ще кръстим малкият.Дано мине всичко наред,че ми е притеснено.Мъжо няма кръщелно и не помнят къде е кръстен и никой не може да му издаде кръщелно ooooh!

Да се оплача от Алекс.Истинска война е слагането на памперс.Бяга от мен като ме види и ми се хили и аз се ядосвам  #Cussing out  Държим го с мъжо и пак не става.Накрая памперса е сложен накриво и направо сам пада от него.Вече не знам как да го накарам да седи на едно място.Той си мисли,че го гоня и си играем  ooooh!
Ето и снимчица как се наслаждава на хубавият въздух в Благоевград

извинявам се за големият размер на снимката

# 72
  • Мнения: 1 807
Ганушка - абе правилно се ориентирах аз значи за Дарито  Joy- няма начин да не й е печеливш бизнеса с каквото и да се звахване - умно си е детето и гледа да не се мори много - още ми е пред очите онова клипче с всичките неща, които знае!  Grinning Честно - много ме впечатли - сладурка и умница ти е тя! Ние и в това отношение сме си назад, но наистина не се шашкам вече чак толкова - оставила съм си я да си живее спокойно - има време живота да изисква от нея! Grinning

Трейси - мерси за успокоителните думи - не се шашкам вече наистина! Simple Smile Забравих да напиша, че селфовете ти са страхотни - почти бях сигурна,  Mr. Greenче тази на прозореца е професионална! Ама аз теб отдавна съм те признала - всичко ти се отдава - пък кога намираш време - изобщо незнам! Simple Smile Не може да си истинска! Simple Smile Абе всъщност си истинска, ама аз така казвам на МъжО - такива жени няма Joy!
Съвсем добронамерено го казвам и с възхищение - да не се засегнеш нещо! Hug

iana_vd - а защо ти е депресирано, заради кръщелното ли, което го няма!? newsm78


За подаръците - аз винаги съм си мислила, че подаръка е по-разширено понятие - но всъщност всеки сам да прецени какво смята за подходящо! Даже така е по-интересно - нищо няма да конкретизираме - само сумата - и каквото им е на късмет на малчовците - ще остане много хубав спомен! Simple Smile

# 73
  • Мнения: 196
Ивушке поста ти ме провокира да пиша - онзи ден мъжа ми се прибира и ми разказва как някакъв негов приятел от квартала с бебенце на възрастта на Анди катастрофирал много тежко. Бебето било гладно и жена му решава да го кърми в движение на магистралата. Да ама някаква овца ги блъска отзад с бясна скорост и жената и бебето изхвърчат и чупят предното стъкло. Живи са, но в момента и жената и бебето са в кома и не се знае ще живеят ли. Затова е много опасно да се взимат бебетата по-време на път. Аз веднъж така крещях на майка ми, карам си и тя отзад с бебето и по-едно време я гледам, че я взела на ръце да я успокоява. Ми ако някой ни блъсне, или се наложи да набия спирачки...Знам колко е тежко, защото ние тръгнем ли на някъде Анди се скъсва да реве, просто ни побърква и на този етап просто избягваме да пътуваме. А най-интересното е че когато аз шофирам и няма никой друг в колата така си се занимава отзад, играе си, заспива, обаче кара ли тати и аз да съм при нея отзад - реееев.

# 74
  • Мнения: 1 569
Добро утро!   bouquet Рано рано станах, че доста работа днес по случай пристигането на Лиз.  Heart Eyes

Не знам кога ще мога отново да се вкл.. Тепърва имам да оправям дете, да правя чийзкейк и в 10.30 да летя към летището.  Shocked За подаръците така и никой до момента не каза директно какво мисли за идеята ми.  Thinking Силлввии, Яна Вд дадох я понеже вчера Гануша беше писала, че тя разбира нещата подаръците да са конкретно за децата, та за това. Иначе знам, че без да искам конкретизирах и ви дадох идеи.  Joy

Яна Вд, Ивушо, хайде страхотни кръщенета да си направите уикенда!  Hug

Захирка: кофти история, но поучителна! Sad Ти май също преди не беше от най-стриктните с коланите (сори ако те бъркам с някого), ама виж как човек се "завърта". Господ да ни пази децата!  Praynig На мен също ми се е случвало да я взема отзад на ръце за много кратко и не съм карала мъжа ми да спира, което е абсолютно грешно.  Naughty Реве ли детето, има ли нужда да се разтъпче, нахрани и т.н. ами спира се колата и това е.

Геринелка кажи нещо 'здрасти, как сте' туй-онуй  Grinning Анди също сочи от няколко седмици, но снощи точно след поста ти при едно от буденията й ми се случи като на вас - посочи си водата и й дадох да пие. Тя по принцип нощем пие много вода, та единственото, което ме учуди беше точно как си посочи шишето.  Heart Eyes

Хубав ден на всички!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт