идея за крем във фунийка ?

  • 2 722
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 748
Здравейте ,моята дъщеря видя в магазина някакви фунийки /сладоледени/ ,но пълни с някакъв крем и а отгоре шоколад и искаше да и купя такива,но аз отказах/на следващия ден им изтичаше срока,а и домашно си е друго/.

За това ви моля за някаква идея за крем ,който да става за фунийка от сладолед.Аз си мисля ,че всякакъв крем ще стане само да е изстуден ,даже се чудя дали да не ги напълня със сметана newsm78

Последна редакция: нд, 27 юни 2010, 18:20 от skela

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 26 416
с крем ОЛЕ на д-р Йоткер биха станали,з-то крема се приготвя със студено мляко и е много вкусен

# 2
  • Мнения: 748
Благодаря ти  bouquet

# 3
  • Мнения: 25 664
Със сметанов крем също би станало вкусно - тъкмо ще прилича на вкус на истински сладолед.  Grinning
Класика е да се напълнят с белтъчен крем, но в тези времена не бих рискувала, особено за дете.

# 4
  • Мнения: 6 022
с този крем пълним фунийки и го ползваме за 2 любими торти:
 1л. прясно мляко
9 с. л брашно
1 ч.ч. захар
3 яйца
2 ванилии
малко масло/за да не засъхне крема/
разбиват се брашното захарта и яйцата, прибавя млякото и се вари до сгъстяване, след това се добавя ванилията и маслото

# 5
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Не мисля, че последната рецепта е подходяща за тези фунийки- вафлените. Naughty Веднага ще поемат влагата и ще омекнат прекалено много, няма да става да се държат в ръка.

Аз ги обичам с крем от разбито масло + кондензирано мляко, но няма да са като купените. Като тях ще е е белтъчен или сметанов крем. За по-стегнат крем може да се добави малко желатин. Може и с ганаш да се напълни, но зависи колко е голямо детето дали му даваш шоколад.

Общи условия

Активация на акаунт