Отговори
# 15
  • Немция
  • Мнения: 6 945
Нова тема, 4удесно на4ало на новата седмица. Wink

В слу4ай, 4е живея на по/отдале4ено място, zа мен е условие да има сравнително редовен градски транспорт.
Дори и да се живее в краен квартал на голям град, проблемът с транспорта пак е актуален, zащото в крайните квартали може да слу4и да няма кой zнае какъв иzбор от метро, автобус и т.нат.
Минусът на едно такова решение е zависимостта от колата > беz нея си zа никъде.

# 16
  • Мнения: 1 190
Съгласна съм с повечето казано до тук за живота извън града. И ние живеем на такова място по стечение на обстоятелствата, но без кола си загубен, беше добре кагато мъжът ми работеше наблизо и ходеше с колелото си, а аз разполагах изцяло с колата, сега обаче той работи на 25 км. от тук и няма как, окупира колата и аз съм направо с вързани ръце, затова сега обмисляме съвсем скорошен вариант за купуване на втора такава, та така.

# 17
  • Мнения: 1 584
Аз съм за нещо средно - не много голям град, където можеш да живееш като на село, ама все пак кръчмите да са ти на 10 мин пеша  Laughing

Поредният бисер от Ясмин:
Ясмин : Scheiße!
(следва неодобрителен поглед от мен)
пак Ясмин: Аз знам, че не трябва да казвам тази думичка, ама я казах само за малко.
 Joy

И от Ноеми - бляб = хляб + Brot  Mr. Green

# 18
  • Мнения: 1 096
Тоничка,   bouquet за темата!

Наистина се иска доста обикаляне в малкото село, но се преживява. Аз и преди съм казвала, че тук се наложи да се науча да карам кола, колкото и да не ми е по сърце. Стоях затворена 6 месеца и накрая ми писна.  Wink За сега се справяме с една кола, тъй като мъжът ми работи на 2 мин. пеша от вкъщи.

Марина се върна днес наобяд много щастлива от горския предиобед. Сега само повтаря кога ще стане утре да я водя пак.

Майра, големи скици са и двете ти щерки.  Grinning

# 19
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Голяма жега хора, незнам как е при вас, но тук не се живее - нито студено нито топло се харесва вече, с една дума няма угодия  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

какви кремове за слънце ползвате за деца? Аз до миналата година взимах на Нивеа +50 и съм много доволна, не е имало издънки, но тази реших да сменя.  Peace Но с кои, препоръчайте нещо

# 20
  • Мнения: 7 605
Деси, виж в предната тема, там ги коментирахме  Peace

# 21
  • Мнения: 1 677
Голяма жега хора, незнам как е при вас, но тук не се живее - нито студено нито топло се харесва вече, с една дума няма угодия  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

И аз от жегата точно щях да се оплаквам. Не че на мен ми е особено топло, поносимо е.
Тук децата ги пуснаха по-рано от училище, преди малко отмениха и гимнастиката на дъщеря ми, която е от 17 часа и в зала.

# 22
  • Немция
  • Мнения: 6 945
Хаха, сега жегата не ни е иzгодна Laughing, никога няма доволни.
У нас дори северното иzложение на спалните не ни спасява  Mr. Green, Бибит4ето ми охка и пъшка в съня си таzи нощ от горещините.

Гледах, 4е дават жегите да продължат докъм 7, 8 юли, така 4е ... вадете банските. Wink

# 23
  • Мнения: 7 605
Хаха, сега жегата не ни е иzгодна Laughing, никога няма доволни.

Нали?  Ще ви напомня как се оплакахте, когато се оплаквате следващия път от 6 седмици сняг и температури под -20градуса  Twisted Evil

У нас в момента има майстор, оправя парното  Joy 

# 24
  • Мнения: 1 677
У нас в момента има майстор, оправя парното  Joy 
Дано не прави проби дали работи  Wink

# 25
  • Germany
  • Мнения: 1 262
аз се оплаквам от резките смени - на мен ми влияе много зле - имам ужасно ниско кръвно, а този уикенд беше просто трагично. С перманентно главоболие съм и т.н..... Нещо средно положение ако можеше 18-20 градуса леко слънчево, ама и тогава ще мърморим сигурна съм  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 26
  • Мнения: 9 052
уф ходих да взем Са шето с колата, поне има климатик Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 11 329
Мда, за живот на село си трябва колица. Ние докато бяхме с две, джитках на воля, но сега караме на смени и е голям гърч. Добре е щом детето може да ходи пеш до училище, това е голям проблем за малко дете (говоря за начално училище и голяма отдалеченост от личен опит). Скоро щерката ще може да ходи на училище и с колелото - гимназията е в съседния град на 4 км от нас, а велосипедната алея дори е по-кратка. За зимата сме обсъждали да и купим карта за автобус, поне тя да отпадне като причина за шофиране.

Вие се жалвате от жегата, а преди две седмици Сърфата дори пееше, че щяло да има лято само на Майорка. Тя избяга уж на лято, а изтърва лятото тук  Joy
На мен си ми е баш харно. Жегичка е, ама то какво лято е, ако не е жега. Виж в България трудно изтрайвам вече  Crazy

# 28
  • Мнения: 1 584
Абе и колата не оправя положението. Аз смятах грубо, че ги товаря и разтоварвам поне 9/10 пъти на ден  в тая кола Tired Tired Tired

# 29
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Хора, да ви питам нещо - да си сверя часовника пак с вас  Wink

Напоследък, от както започна Световното чувам от познати (българи) и чета тук таме коментари за немския нац. отбор от сорта: как може Германия с такъв отбор - няма един германец, всички са събрани от къде ли не, само евреин липсвал иначе другите ги имали, голям позор за германия, къде им била арийската раса....  Whistling Thinking Thinking Thinking Аз ли съвсем съм свикнала всеки ден да срещам и общувам с много различно хора тук и за момент не си помислих нещо за футболистите - естествено всеки разбира, че някои имат чужд произход, но какво от това? Излагация ли е това или какво?  Струват ми се много тъпи подобни коментари. Вие какво смятате по въпроса?

Общи условия

Активация на акаунт