Подготвителните модули на СМГ "Паисий Хилендарски"

  • 145 883
  • 1 128
  •   4
Отговори
# 330
  • София
  • Мнения: 17 281
А някой случайно да е сканирал задачите на 4 клас? Хубавеца си е донесъл задачите с думичките, листа с отговорите, обаче не и задачите.

# 331
  • София
  • Мнения: 1 154
Може ли някой да ми каже как се решава 2-рата словесна задача от пробния изпит днес за 3 клас (задачата с бонбонките) Simple Smile

Ако можеш напиши условието, защото ние някъде го покрихме Rolling Eyes
Задачата е типична рачешка. Само трябва да се досетят децата, че накрая двете момичета имат общо не 63, а 60. От там едното момиче има накрая 40, а другото 20. След връщане на филмчето назад излизаше, че едното момиче в началото е имало 50, а другото 13.
Моят обаче не се е досетил.  Sad

# 332
  • София
  • Мнения: 58
А някой случайно да е сканирал задачите на 4 клас? Хубавеца си е донесъл задачите с думичките, листа с отговорите, обаче не и задачите.
И нашия хубавец е направил същото  - само бланката с отговорите е взел. Каза, че това е най-лесния тест, който до сега е решавал, което ме навежда на мисълта, че е имало доста уловки за такива бързи риби, които в 10.40ч. вече бяха приключили Simple Smile

# 333
  • София
  • Мнения: 1 154
Според сина ми тестът за 3 клас е бил много лесен. Решил го бил за 20-30 минути и после си почивал. След това обаче явно се е разконцентрирал и не е разбрал втората задача.

# 334
  • Мнения: 16
Калина, Биляна и Гергана си купили бонбони.
Калина изяла един от своите бонбони и дала половината от останалите на брат си.
След това изяла още два и от нейните бонбони останали само 8 бонбона.
Бонбоните,  които си купили Биляна и Гергана били общо 63. Биляна изяла 4 от своите бонбони, подарила 6 на Иван и след това дала половината от останалите си бонбони на Гергана.
Накрая Гергана дала на Иван три от бонбоните, които имала и си купила още 10. Оказало се, че Гергана имала вече два пъти повече бонбони от Биляна.

А) Колко бонбони си е купила Калина

Б) По колко бонбона са си купили Биляна и Гергана?

B) Колко бонбона по-малко си е купила Калина от Биляна?


# 335
  • Мнения: 538
Върнахме се от пробния изпит ( 4 клас) !!! Този път сме въодушевени много - по мои сметки, след като и аз реших задачите, има само две грешки на тези по 1 точка, а 2-те задачи с 10 точки е написал максимално изчерпателно !!! Така че очакваме много добър резултат, стига и аз да не съм сгрешила някъде, или при пренасянето да не е допуснал грешка !! Въпреки това съм изключително доволна и радостна !! 
 С нетърпение очаквам и другите мами на участниците да се включат и да видим публикувани официалните решения !!!

# 336
  • Мнения: 538
Има ли някой, с който да си сверим отговорите ?

# 337
  • Мнения: 7 154
Моята четвъртокласничка има две сгрешени задачи на теста.
Задачите с подробно решение и описание нямам време да реша и проверя.
Ще чакам резултатите  в петък.

Бърди, ако ми остане време утре ще сканирам и пусна задачите, но не обещавам.
Миналата година задачите, решенията и отговорите за всички класове от пробните изпити можеха да се вземат от библиотеката на СМГ още в понеделник, веднага след пробния изпит.

Последна редакция: нд, 05 дек 2010, 17:29 от Фран Джонсън

# 338
  • Мнения: 538
   в петък ли са казали, че ще излязат резултатите? на нас никой нищо не ни е казал, та и аз се чудех кога га отидем до стената на плача newsm78 Laughing Laughing

# 339
  • София
  • Мнения: 1 154
Може ли някой да ми каже как се решава 2-рата словесна задача от пробния изпит днес за 3 клас (задачата с бонбонките) Simple Smile
а) 8+2=10+10=20+1=21 e купила Калина

б) Биляна + Гергана = 63 б. Купили общо
63-4-6-3+10=60 б. Общо са им останали накрая
От условието , че Гергана има 2 пъти повече от Биляна следва:
60/3=20б. има Биляна накрая
От там  Гергана има 60-20=40 бонбона накрая
От там за Гергана получаваме:
40-10+3=33 бр. Е имала Гергана преди да получи ½ от бонбоните на Биляна, които са 20
20+20+6+4=50 б. е купила Биляна
63-50=13 б. е купила Гергана

в) 50-21=29 бр.

# 340
  • Мнения: 7 154
   в петък ли са казали, че ще излязат резултатите? на нас никой нищо не ни е казал, та и аз се чудех кога га отидем до стената на плача newsm78 Laughing Laughing
Нищо не са казвали.
Винаги резултатите излизат в петък.
Тази година може и да е по-рано.Не знам.

# 341
  • Мнения: 538
Благодаря ти, Фран ! Peace

# 342
  • Мнения: 16
Може ли някой да ми каже как се решава 2-рата словесна задача от пробния изпит днес за 3 клас (задачата с бонбонките) Simple Smile
а) 8+2=10+10=20+1=21 e купила Калина

б) Биляна + Гергана = 63 б. Купили общо
63-4-6-3+10=60 б. Общо са им останали накрая
От условието , че Гергана има 2 пъти повече от Биляна следва:
60/3=20б. има Биляна накрая
От там  Гергана има 60-20=40 бонбона накрая
От там за Гергана получаваме:
40-10+3=33 бр. Е имала Гергана преди да получи ½ от бонбоните на Биляна, които са 20
20+20+6+4=50 б. е купила Биляна
63-50=13 б. е купила Гергана

в) 50-21=29 бр.

 Много благодаря за решението. Детето е решило подусловие а) и в)  и е стигнал до извода 40/20 и при връщането на лентата назад е сбъркал в смятането Cry

# 343
  • София
  • Мнения: 168
Има ли някой, с който да си сверим отговорите ?

Ето ги отговорите на моя младеж на зад. за 4 клас:
1-В, 2-Б, 3-Б, 4-Г, 5-Б, 6-Г, 7-В, 8-Б, 9-В, 10-Б, 11-В, 12-А, 13-Б, 14-А, 15-В, 16-8482, 17-356, 18-1, 19-нерешена, 20-0

Другите две задачи уж ги е решил без едно подусловие, но посмъртно днес не мога да го накарам да седне да ги пререши и да видя какво е направил. Утре ще го хвана натясно  Mr. Green
Отг. на 19 зад. според мен е 864, може и да греша. Моят човек изобщо не разбира понятието "всеки две негови съседни цифри", какви ли не фантасмагории ми изговори - то гледал съседни числа, то ....  ooooh!

# 344
  • София
  • Мнения: 168
Уф и една е пренесъл грешно, а на една е драскал два отговора, докато зачертае верния.

Общи условия

Активация на акаунт