До СЕПТЕМВРИ време не остана,бебчо да си гушне мама !

  • 21 461
  • 709
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 067
Току що разбрах, че една приятелка е родила. Тя е с около месец по-напред от мен. Държаха я в болница за задържане от няколко дни, даваха й някакви системи за развиване дробовете на бебето, че все пак е в осми месец... Всичко било наред с бебата и с мама. Обаче мен като ме хвана една паника... ми аз влизам в осми месец след седмица.... разхлипах се тука, бебешора ме рита... уф, оплаках се.

Не влизаме ли с теб след две седмици в осми?

Не ме плаши, че и аз едни тънки сметки все си правя Simple Smile

# 16
  • Мнения: 304
Ъъъ... ми някъде след 13-ти, добре де, две седмици са.... все едно, тресе ме шубе, че ще се изръси по-рано. Много е тъпо!

# 17
  • Мнения: 2 222
Да ви кажа, мен наистина си ме е страх да не избърза бебето, но не защото няма да има с какво да го посрещна, ами искам да си е близо до термина просто  Praynig Иначе днес се намърдах в най-голямата бебешка борса в Плевен и не си харесах НИЩО  Shocked Ама съвсем се бяха оляли, една дрешка не ми хвана окото. И нямаха изобщо плюшени комплектчета. Все пак взех една плюшена синя пеленка тип тези за изписване, много сладка с меченце, едно боди и и бельо за каката и баткото. Ще ходя по други магазини, аз обичам бодитата да са супер мекички, а тук ми се видяха, че от едно пране ще станат твърди, материята не ми допадна.

Ние се нанесохме  в току-що ремонтиран нов апартамент миналата есен, така че поне това ми е спестено да го мисля. Имам цял празен скрин за бебето и отделно мисля да докараме скринчето на дъщеря ми, че то става и за преповиване. Ще си спи при нас в спалнята засега, детската си е на кака му и батко му  Wink Занапред, живот и здраве, както ще трябват 3 детски стаи, няма начин, пак ще сменяме жилището  Crazy

Фъстъчка, аз задължително ще искам хипоалергенно мляко за бебето също. На мен винаги ми слиза кърма чак след третия ден, а дотогава ги хранят с обикновено мляко. Аз самата съм алергична, а дъщеря ми е с много силна алергия към краве мляко и консерванти. Така ме е яд, че не съм знаела да занеса в родилното правилното мляко! Но сега няма да повторя тази грешка.

# 18
  • Мнения: 287
Даниелка   bouquet  bouquet  bouquet

# 19
  • Мнения: 2 222
Като гледам, аз влизам в 8-я месец следващата седмица  Simple Smile

# 20
  • Eemnes, NL
  • Мнения: 421
Добро утро тумбачета, да се запиша поне в тая темичка докато още не сте я изписали. Даниелка - както винаги супер оформление!  bouquet Heart Eyes
Честит имен ден на всички празнуващи!  bouquet Hug  bouquet
Гледам за пазарене говорите - ние вчера най накрая купихме боята и пердетата за бебеяката стая - розови... колкото и да не искаше тати да е само розова стаята, но нали мебелте са бели и ще стане живот и здраве красиво. Аз вече имам почти всичко и като боядисат стаята и ответрее от боята почвам да чистя, пера дрешките и подреждам по малко. Нямам намерение да обикалям по жегите по магазините, но това всеки си решава сам. Heart Eyes Пък и все ми се струва, че тоя път бебка няма да си дочка терминът, ама ще видим - има време. Heart Eyes

# 21
  • Мнения: 413
И на мен днес ми се обади приятелка, че е родила.Момиченце, Ивена.Лесно е родила, 6-7 часа от приемането и в болницата и като цяло всичко е минало нормално.Отишла е за преглед, ден след термина, а се оказало, че е с контракции (които не усещала) и с разкритие.Та някак се успокоих, че може да имам късмет и да родя също толкова лесно.

А за стаите - каката все още спи при нас.Аз самата не съм настоявала, защото ми е по-лесно вечер като ставаме за пишкане, а и имаше един период в който се будеше всяка нощ с истеричен рев и можех бързо да реагирам.
Та сега ще преценим като се роди бебето дали ще останем с двете деца в спалнята или каката ще си отиде в нейната стая вече.Пък може тя сама да реши, ако бебчо е много ревлив. Simple Smile

# 22
  • Варна
  • Мнения: 15
   Здравейте, Честит имен ден на всички които празнуват много здраве им пожелавам.  bouquet
Мен също ме обзе този страх че ще се появи по рано като се има впредвид ЖК на която ми каза че върви бебка с две седмици напред.Започнах лекичко да се подготвям дребни нещица търся си ношници и така дано всичко да е наред, но божа работа. Praynig

# 23
  • Мнения: 5
Даниелка, поздравления за поредната красива темичка  Simple Smile  Hug

Честит празник на всички празнуващи и много вълнуващи и положителни емоции  /най-вече през септември Simple Smile/

Гледам вече всяка от нас пазарува, напредва с приготовленията, а аз даже едно единствено нещо не съм купила за бебока... но сега като ви чета и мен ме обзема ентусиазма за пазаруване, е и малко шубе да не би да подрани дългоочакваното събитие, но всичко е Божа работа, ние трябва да бъдем, доколкото можем разбира се, спокойни и да се пазим повечко.
Та аз дори болница и доктор не съм избрала още,  въпреки че от две седмици само уж с това се занимавам Simple Smile
Та в тази връзка, утре някоя от вас няма ли да посещава отворените врати на Шейново да си организираме някаква импровизирана срещичка...


Слънчев ден от мен /доколкото може в това мрачно време/ и много Hug

# 24
  • Мнения: 102
.... а аз даже едно единствено нещо не съм купила за бебока...
...Та аз дори болница и доктор не съм избрала още,  въпреки че от две седмици само уж с това се занимавам Simple Smile...

 smile3532 smile3508 smile3534  това все едно аз съм го писала. Нищо не съм купила, нищо не съм приготвила, болница не съм избрала, лекар май също още не съм решила. Охх дано душичката да е послушна и да си чака деня,че с тая майка от сега ще се види в приключение.

# 25
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен Hug
Даниелка, неуморна си както винаги  bouquet хайде и да ни е на късмет новата темичка Praynig

Честит Имен Ден на всички празнуващи! Бъдете живи и здрави, обгърнати от много любов и щастие!

Не смеех до момента да ви споделя, да не ви плаша, но откакто роди мама RYBI все такива мисли са ми в главата, а и нали и ние вървим по-напред, та доки само това ми повтаря, моля те лежи и устискай до 38 г. с.   Лошото е , че с ремонта сме до никъде, защото таткото ни много работи и това лошо време постоянно ни саботира, тъкмо се уговорим с майсторите и то вземе, че пак завали. Решила съм утре с мамето да ходим да купим комплекта за изписване и пелената + едно одеялце, което много харесах. Лека полека ще купувам и ще ги събирам някъде, докато приключим с ремонта, та да остане после само пране и гладене.

Фъстъчка, като чета поста ти си мисля, че сгреших, че не дойдох с теб на лекцията. Нашия татко е с алергии и то към продукти от краве мляко, а отделно като дете е имал и астма, което е надраснал. Мислиш ли, че това налага да говоря с доки и да занеса от това мляко в болницата? newsm78

 Hug

# 26
  • Мнения: 304
lanasvet, аз ще ходя в Шейново с една съученичка.

# 27
  • Мнения: 15
Danielkka, страхотна темичка !!!   Hug   bouquet  Hug

ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ВСИЧКИ, КОИТО ДНЕС ПРАЗНУВАТ!!!    bouquet   bouquet   bouquet

Аз днес пак съм със стягане и съм си в къщи, но хич не ме свърта. А и в блока се вихрят едни ремонти и шума е ужасен. Утре смятам да се замъкна до офиса пък ако ми стане зле ще се прибера.

Малиии, аз си имам всичко вече без ваничка, помпа за кърма и нощница за мен за родилното.  Crazy Смятам тази седмица да закупя и тези последни неща. Не мога да чакам до последно, вижте какви работи се случват, а и да не говорим, че с това стягане на корема и да искам вече не мога да се мъкна по магазините. А пък да оставя всичко на таткото е пълен абсурд. Има страхотен вкус, но нямаше да знае какво да вземе и по колко.  Crazy Поне с дрехите съм щастливка, защото майка ми ми донесе уникални неща, а като гледам тук какви неща продават и на какви цени просто яд ме хваща.  #Cussing out

Мен започва също леко да ме хваща параноята дали ще устискам до края, но поне четвъртък съм на преглед и доки ще каже.  Praynig  Praynig  Praynig

Tommelise, УСПЕХ !!!   Hug

# 28
  • Мнения: 2 222
akspet, аз задължително бих взела хипоалергенно мляко на твое място. Все пак не струва нищо, а последствията от обикновеното могат да бъдат сериозни. Защо да не ги избегнеш? На мен дъщеря ми направи алергичен шок, когато се опитах да й дам детско адаптирано мляко на 6 месеца, дотогава я кърмех. Още ми е пред очите колко страшно беше, добре че за 5 минути я закарахме в поликлиниката да й бият инжекция. После си я кърмих до 1 годинка, а оттогава не яде никакво мляко, нито прясно, нито кисело. Проблема е, че макар и рядко, има реакция от консерванти в бонбон или купени биксвити, затова избягваме да й даваме. Разбира се , с времето нещата се подобряват, но при доказана алергия у единия родител аз не бих рискувала (парен каша духа както се казва) Simple Smile

# 29
  • Мнения: 3 637
psm,имаме си едно бебе родено вече,затова са с едно по малко в бройката  Peace !

Общи условия

Активация на акаунт