GC tooth mousse

  • 40 681
  • 60
  •   1
Отговори
  • Мнения: 32


Дадоха ми този мус за избелване на зъбите. Мажа го вече 2 месеца, но не виждам особена разлика. Да не кажа никаква. Някой да го е ползвал? След колко време трябва да се забележи резултат?

# 1
  • Мнения: 3 166
Няма ефект, защото  не е за избелване. Аз го ползвам за сина си, но за заздравявяне на зъбния емайл. За същото го ползват и няколко други майчета, чиито дечица имат проблеми със зъбките. Чела съм и листовката , която стоматолог ми даде - никъде не се споменава за избелване.

# 2
  • Мнения: 113
Този крем не е за избелване на зъбите, но ако зъбите са избелвани, той спомага за поддържането на резултата след избелване и намалява чувствителността (ако има такава, като резултат от избелването). Това в допълнение към казаното от svetlana_78.

# 3
  • Мнения: 32
Благодаря, момичета. Стоматоложката ми го (про)даде и каза да мажем през ден. За два месеца не съм очаквала чудеса, но поне някаква променичка, а то каква била работата.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 045
Няма ефект, защото  не е за избелване. Аз го ползвам за сина си, но за заздравявяне на зъбния емайл. За същото го ползват и няколко други майчета, чиито дечица имат проблеми със зъбките. Чела съм и листовката , която стоматолог ми даде - никъде не се споменава за избелване.
Да за заздравяване на зъбите е и аз поръчах на моят зъболекар Peace

# 5
  • Мнения: 3 166
danielad, би ли споделила каква е цената му сега?

# 6
  • София
  • Мнения: 2 045
danielad, би ли споделила каква е цената му сега?
Ще те излъжа,не помня защото плащах и разни неща по мойте зъби,но май нещо от типа на 30-40 лв newsm78

# 7
  • Мнения: 3 166
Благодаря много! Исках да знам, защото нашият е от доста време и предполагам скоро ще трябва да взимам нов.

# 8
  • Мнения: 2 382
24- 27 лв е в зависимост от фирмата, която го доставя Peace

# 9
  • Мнения: 75
 smile3521толкова е горе-долу .И аз мажа зъбките на дъщеря си за заздравяване.Най -малко 3 месеца  Hands Clapза да има ефект

# 10
  • Мнения: 3 166
Благодаря ви , момичета! Тази цена звучи по-различно! Grinning

# 11
  • Мнения: 32
Ще продължим с мазането тогава. Аз очаквах изсветляване на зъбките и побързах да се разочаровам, но щом е добре за заздравяването- ще продължим. Като малки сме прекалили с флуора (давах таблетки и отделно в градината ми обясниха, че и там го дават под някаква форма, но никой не ме беше предупредил) и сега имаме бели точици по зъбите. Предполагам заради тях ни е преропъчала стоматоложката този мус. С цел предпазване.

А за цената- аз платих 20 лв.

# 12
  • Мнения: 118
Здравейте, дъщеря ми има проблем с предните зъби( падна и емайла) и ни казаха да мажем с тази паста и наистина има ефект, защото зъбите и вече не са така чувствителни и пожълтели. Да ви питам от къде си взехте пастата за 20 лева, че ние преди време платихме 40лв. Shocked

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 26
И аз днес я платих 40лв. на мойта зъболекарка Tired

# 14
  • Мнения: 50
25-30лв може да се купи свободно.
А 20лв къде го намерихте, официалният вносител го даваше на 24лв?

Не избелва и грам!

Страхотно средство за реминерализация и лечение на начални кариозни лезиии, които се наблюдават при повечето деца(да не кажа всички), поради хранителни навици и хигиенни ненавици Wink   Съчетава се с флуориране, обикновено от денталният лекар

# 15
  • Мнения: 4
Голяма част от зъболекарите спекулират с цената. Преди два месеца зъболекарката ми продаде GC Tooth Mouse за 50 левa., като на редовен пациент (!!!). След като се прибрах, потърсих в нета и намерих едни от вносителите му:
Код:
http://www.ultradental.net/index.php?p=view&r[page]=74
Обадих им се и се оказа, че цената на която го продават е 23,50 лева.  newsm78

Днес се обаждах пак, защото исках да си купя директно от тях и да избегна повече от два пъти увеличението от зъболекарката, но ми казаха, че понеже било лекарствен продукт, не им е разрешено да го продават на пациенти, а само на зъболекари и разпространители. Цената също малко се била качила - 26 лева.
Казаха ми обаче, че една аптека работела с тях и можело да си го купя от аптеката. Тази аптека се намира на Граф Игнатиев 39.
И така, поръчах си го в тази аптека, понеже го нямали в момента в наличност. Цената му в аптеката била 27 лева.

Този мус, обаче, по-ефективно се прилага , като се използват термоформиращи шини (тогава и по-малко количество се изразходва).

# 16
  • Мнения: 50
lpashov, много прав сте. Само не разбирам, поне като ви го продадоха за 40лв не ви ли обясниха как да го ползвате, за шините и т.н. ?

А понеже темата е открита за избелването, сега се сещам, че може да е предписано като средство преди избелване на зъбите

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 26
На мен ми го изписаха като средство след избелване,,защото зъбите ми стават свръх чувствителни  Peace Обясниха ми да ги търкам  5 мин. с муса след като съм ги измила вечер след лягане. Също така имам бели петънца на 2 зъба,които ако не ги следя може да станат кариеси и пастата действала като не разбрах какво образуваща и щяла да помогне.

# 18
  • Мнения: 32
Аз купих муса за 20 лева от моята стоматоложка. Явно приятелска тарифа. Чета цени от 50 лева Shocked е това е вече пладнешки обир.

Сега имам такова питане. Дали трябва да се направи почивка и да се спре ползването за определен период от време, защото ние вече направихме минимума от 3 месеца мазане през ден, най-добре вечер, преди лягане, след измиване на зъбите, обилно по всички зъби и от двете страни- външна и вътрешна (така ми обясни докторката и така сме го правили).

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 26
Все забравям да попитам  Blush Трябва ли да се мие след това?  newsm78

# 20
  • Мнения: 32
Все забравям да попитам  Blush Трябва ли да се мие след това?  newsm78

Не. Дори вода не е хубаво да се пие. Ние след приключването на вечерния тоалет от-до, намазваме зъбките и веднага скачаме в кревата.

# 21
  • Мнения: 2
Na moiat sin zapochnaxa da mu se rushat zabkite.otidoxme pri zabolekar koito ne poznavaxme.toi ni poracha tooth mousse(kato kaza che na drugo miasto nemojem da do namerim).Platixme go 65 leva.Ot temata do tuk vijdam che ni e vzel dvoino.Za edno namazvane na zabkite za da ni pokaje kak da gi majem ni vze 20lv.

# 22
  • Мнения: 32
bolu , това не е зъболекар, а кожодер. Миналата седмица поръчах нова тубичка, която ми доставиха на цена 25 лв. Какви са тези безбожни пари, които ви е взел този мошеник? И 20 лв за намазване? А не ви ли покани през ден да ходите, за да маже зъбките на детето, защото поне ние ползваме муса така- мазане през ден.
И да споделя критиките от нашата стоматоложка- не трябва да се прекъсва лечението. Лятото, покрай отпуски и пътувания, около месец бяхме спрели мазането, а и тубичката ни свърши. Сега все едно започваме от начало.

# 23
  • Мнения: 118
Лидия дали може да ми кажеш от къде си го поръча, че искам да взема за дъщеря ми, а не ми се иска да давам пак 40лв.

# 24
  • Мнения: 32
 desi dd ,
Поръчвам си муса при моята стоматоложка в Пловдив.

# 25
  • Мнения: 118
desi dd ,
Поръчвам си муса при моята стоматоложка в Пловдив.
благодаря ти Simple Smile

# 26
  • Мнения: 17
и аз то ползвам имам едни бели петна на предните зъби и всяка вечер или през вечер се мажа и не ям и пия един  час. Аз видях промяна

# 27
  • София
  • Мнения: 18
Tooth mousse и MI Paste plus са два продукта на Японската фирма GC, в България има само два директни вносителя /и няколко прекупвача/. Никой от тях не продава на пациенти, продават само на стоматолози, тъй като тези два продукта са част от философията за Минимално Инвазивно лечение в стоматологията. В аптечната мрежа не се продават, а ако някоя аптека го продава, това със сигурност е незаконно. По принцип тези продукти трябва да бъдат част от едно много задълбочено минимално инвазивно лечение и цената се определя не от цената на продукта, а от цента на лечението, което докторът е избрал да проведе или казано по друг начин- скъпата тук не е пастата, а информацията, която би трябвало да получите, тъй като стоматологът не продавач на лекарства, а лекар и това е част от неговото лечение. Нещо като да ви направят пломба материалът струва Х лева, но цената на пломбата е У, защото докторът е вложил всичките си знания и умения в нея, той не ви продава материалът, а продуктът от своите познания. Не оправдавам колегите, които поставят цена само на Tooth mousse и не дават никаква информация за начина на ползване, ползите и индикациите, а взимат ужасно големи суми за това. Но... за жалост ги има.
За тези които не знаят Tooth mousse се ползва всеки ден след измиване на зъбите,преди лягане и се оставя да действа през нощта. Ползването му с шини е препоръчително, но при деца не винаги е възможно. Той може да се използва преди или след избелване на зъбите, за да се предотврати свръхчувствителността на зъбите или при така наречените оголени шийки.  Обогатената на флуор версия на tooth mousse се нарича MI Paste plus, тя се препоръчва само при деца над 6 години. Другите индикации на тези два продукта са за профилактика, за повлияване на бели петна, при бременни, при ерозии. За повече инфо питайте!!

# 28
  • Мнения: 32
ladybug , много благодаря за поста.
Относно твоите колеги-стоматолози, всеки сам е отговорен за себе си.
Ние продължаваме да мажем през вечер детските зъби, които са с бели петна и ми беше обяснено, че тези петънца са опасни с това, че могат да станат кариеси. Аз не знам къде сбърках със зъбите на детето. Може би с хапченцата флуорин, които давах. Или е въпрос на гени. Съпругът ми е с ужасни зъби, в смисъл, че бързо стават проблемни. А свекърва ми на 85 години има само 2 пломби в устата и все още е със собствените си зъби. Казват, че дете, на което пробият по-късно зъбите, щяло да има здрави такива. Е, не е вярно.

# 29
  • Мнения: 2
Здравейте, дъщеря ми има проблем с предните зъби( падна и емайла) и ни казаха да мажем с тази паста и наистина има ефект, защото зъбите и вече не са така чувствителни и пожълтели. Да ви питам от къде си взехте пастата за 20 лева, че ние преди време платихме 40лв. Shocked
zdraveite da vi pitam moga li na dete na 1g i 5m da maja s tazi pasta

# 30
  • Мнения: 2
Здравейте, дъщеря ми има проблем с предните зъби( падна и емайла) и ни казаха да мажем с тази паста и наистина има ефект, защото зъбите и вече не са така чувствителни и пожълтели. Да ви питам от къде си взехте пастата за 20 лева, че ние преди време платихме 40лв. Shocked
zdraveite da vi pitam moga li na dete na 1g i 5m da maja s tazi pasta

na moeto dete na prednite zabki se poqviha 4erni to4ki i sled vreme stanaha kato galti petna i mi kazaha za pastata ama malko me e strah da q polzvam 4e e mn malka

# 31
  • София
  • Мнения: 18
По отношение на пастата няма от какво да се страхувате, тя е изключително безвредна и единствентата контраиндикация е при алергия към млечни протеини и/или хидробензоати, тъй като в пастата се съдържа извлек от млечния казеин. При съвсем малките пациенти се препоръчва Tooth mousse/ вариантът без флуор/. И внимавате да де го напипа да си го хапне целия крем, че е доста вкусен за хлапетата  Simple Smile

# 32
  • Мнения: 162
аз имам много бели петна след брекетите и се мажа от около месец , след още 2 ще споделя дали има ефект. купувам го за 29 лв

# 33
  • Мнения: 2
аз имам много бели петна след брекетите и се мажа от около месец , след още 2 ще споделя дали има ефект. купувам го за 29 лв



А откъде го купуваш? На мен ми се появиха малки бели петна от силно хоризонтално четкане, но зъболекарката ми като я питах за профилактика и лечение и каза, че нямало... Та мисля с тоя мус да пробвам, но откъде? Ако е от зъболекар кой? В София ми трябва.

# 34
  • Мнения: 37
Здравейте от къде си купувате термоформиращите шини? Simple Smile

# 35
  • 1st floor
  • Мнения: 9 129
И аз мажа от един месец малкия с това чудо. Не знам дали помага, защото все още правиме кариесчета... Laughing...Казаха ми да мажа със сух пръст, но имам чувстовото , че не влиза по всички дупчици на задните зъбки. С четка не може ли? newsm78 И на листовката пише да не се прилага вечер при деца, аз забравих да питам само сутрин ли да ги мажа. Вие как го прилагате при малчовците? newsm78

# 36
  • Мнения: 32
И аз мажа от един месец малкия с това чудо. Не знам дали помага, защото все още правиме кариесчета... Laughing...Казаха ми да мажа със сух пръст, но имам чувстовото , че не влиза по всички дупчици на задните зъбки. С четка не може ли? newsm78 И на листовката пише да не се прилага вечер при деца, аз забравих да питам само сутрин ли да ги мажа. Вие как го прилагате при малчовците? newsm78

На нас стоматоложката ни каза да мажем вечер преди лягане и без изплакване. За нанасяне ползваме от клечките за уши и обилно мажем зъбите и от вътрешната , и от външната страна.
Ще проверя дали не съм изхвърлила листовката от нашата паста, за да проверя дали няма отговор на твоите въпроси директно от производителя.

# 37
  • 1st floor
  • Мнения: 9 129
Ами аз точно в листовката четох, че за деца не се препоръчва вечер да се мажат и се зачудих защо? newsm78

# 38
  • Мнения: 75
Ще бъде хубаво да прочетем отзивите и мненията за резултатите след няколко месечна употреба.Ние мазахме 3 месеца и белите петна се увеличиха #Crazyсамо при нас ли е така или има и други недоволни от цялата процедура newsm78

# 39
  • 1st floor
  • Мнения: 9 129
Ние вече сме към края на третия месец ... Нямам нито отрицателни, нито положителни отзиви, освен това, че малкия имаше две кафяви петънца на предните зъбки от както стана на годинка и те изчезнаха  Simple Smile... Всъщност прилагаме гелчето за да не ни се развалят зъбите, но явно е  още рано да се каже, дали действа в тази насока...

# 40
  • Мнения: 80
Основно за какво служи това чудо.  И само на деца ли се използва, а става ли и за възрастни.
Имам леки бели петна на долните зъби и това ме плаши.

# 41
# 42
# 43
  • Мнения: 80
А само да попитам това нещо може ли да се закупи от аптеките.

# 44
  • Мнения: 32
Минавам да се отчета, че след 3 флакона при нас нещата са без промяна. Белите петна стоят и това си е. Може и да има някакъв положителен ефект, който аз не мога да забележа. Сега ни предлагат да изчакаме и по-нататък се прилагал някакъв нов метод за избелване на зъбите.
Притеснява ме това, че тези бели петънца може да станат кариеси, а алтернативното лечение може да остане без ефект.

# 45
  • Варненско мишле
  • Мнения: 168
Ако някой скоро е купувал, моля , да сподели от къде и на каква цена
Интересува ме и може ли да се ползва при бременност и кърмене?

# 46
# 47
  • Варненско мишле
  • Мнения: 168
lola82, благодаря Peace

# 48
  • Мнения: 0
Моля, пак заповядай, galatea72 Simple Smile

# 49
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 842
От писалите по-рано в темата - имате ли още отзиви - независимо дали положителни или отрицателни или неутрални - за употребата на Tooth Mousse върху вас или децата ви? Grinning
Малкото дете има проблеми със зъбите, а и аз самата, замислям се дали това няма да е добро решение (ще се консултирам и със зъболекарката си, разбира се).

# 50
  • Мнения: 186
Бу аз нанасям на сина ми от 1.08. туут мус, вечер след като заспи. Кариозните лезии на горните два резци не са се развили, така си стоят (заради тях ни го предписаха). Но тези дни забелязахме с таткото нови петна по кътниците. Според мен действа, щом стопира развитието на кариеозните лезии, но причината за появата им си стои и затова има нови. Не знам дали мисля в правилната посока, но това ми е тълкуванието в момента, без консултация със стоматолог за новите петна.

# 51
  • 1st floor
  • Мнения: 9 129
В понеделник сме на зъболекар и ще се похваля какъв е резултата /надявам се/. По спомени мазахме зъбките на малкия в началото на годината, но по принцип през шест месеца имаме по нов развален зъб, та сега ако нямаме , ще е цяло чудо...

# 52
  • Мнения: 6
lola82 аз съм поръчвала от тази фирма и съм много доволна, супер коректни са, но не знаех, че имат и сайт. Сега вече е много по-лесно Simple Smile Виждам, че обсъждате цени, тук открих най-ниските, на промоция са им точно туут мусовете: http://evgenystefanov.com/promo

# 53
  • 1st floor
  • Мнения: 9 129
При нас няма никаквъв ефект Sad...Не сме ходили на зъболекар от три-четири месеца и вече има нови два кариеса...

# 54
  • София
  • Мнения: 3 880
На мои близки са им предписали това гелче и аз се заинтересувах, изчетох ви.Сега остава да проведа една консултация със стоматоложката, за видя дали се налага ние да ги употребяваме.

# 55
  • София
  • Мнения: 650
Разбрах от форума за този гел. Мъжът ми щеше да ходи на зъболекар при познат стоматолог и го накарах да го помоли да ни поръча една тубичка. Човека специално ми се обади по телефона на мъжа ми, за да ми каже да не се занимавам с глупости. Според него нямало да има никакъв ефект и всичко било преувеличено с търговска цел. Това не го казвам с цел да споря, просто споделям какво ми е казал стоматолог...

# 56
  • София
  • Мнения: 2 045
Аз съм доволна и от двата вида паста PeaceСега ползвам  тази с флуор за малкият и зъбките за 2 седмици му изглеждат много добре.Все пак който си е предразположен естествено че пак ще си прави кариеси-просто по-малко,за мен е много добър продукт Simple Smile

# 57
  • София
  • Мнения: 102
Здравейте! Виждам,че отдавна не е писано по темата, но и ние стигнахме до тази паста(синът ми е на 4 г. и вече с два кариеса). Днес преди да започнем с мазането се зачетох в ссъдържанието на Муса-освен останалите съставки , видях и Етилпарабен- Е 214, Пропилпарабен-Е216 и Бутилпарабен. Информирах се веднага и за характеристиките на съответните Е-та и леко, да не кажа тежко се притесних-канцерогенни, забранение в доста страни в Ес, предизвикват алергии, дерматити, астма, уртикарии, абсолютно забранени за уптреба отдеца. Някой от вас дали се е сблъсквал с тези "размисли и страсти" ? Rolling Eyes
Благодаря предварително на всеки, изказал мнение по въпроса, особено благодарна ще съм ако прочета мнение от специалист в областта.
 Hug  bouquet Hug

# 58
  • Мнения: 186
И мен ме притесниха, затова спрях употребата  newsm78 , още преди година. Но около година май го ползвахме  #2gunfire Не съм забелязала голяма промяна, в каквато и да е посока.
Имам една опаковка даже останала, неотворена. Някой ако иска, подарявам я!

# 59
  • Варна
  • Мнения: 451
Бу аз нанасям на сина ми от 1.08. туут мус, вечер след като заспи. Кариозните лезии на горните два резци не са се развили, така си стоят (заради тях ни го предписаха). Но тези дни забелязахме с таткото нови петна по кътниците. Според мен действа, щом стопира развитието на кариеозните лезии, но причината за появата им си стои и затова има нови. Не знам дали мисля в правилната посока, но това ми е тълкуванието в момента, без консултация със стоматолог за новите петна.

 thumbsup thumbsup thumbsup

# 60
  • Мнения: 0
Здравейте! Виждам,че отдавна не е писано по темата, но и ние стигнахме до тази паста(синът ми е на 4 г. и вече с два кариеса). Днес преди да започнем с мазането се зачетох в съдържанието на Муса-освен останалите съставки , видях и Етилпарабен- Е 214, Пропилпарабен-Е216 и Бутилпарабен. Информирах се веднага и за характеристиките на съответните Е-та и леко, да не кажа тежко се притесних-канцерогенни, забранение в доста страни в Ес, предизвикват алергии, дерматити, астма, уртикарии, абсолютно забранени за уптреба отдеца. Някой от вас дали се е сблъсквал с тези "размисли и страсти" ? Rolling Eyes
Благодаря предварително на всеки, изказал мнение по въпроса, особено благодарна ще съм ако прочета мнение от специалист в областта.
 Hug  bouquet Hug
Като специалист в областта - съвсем накратко ще се опитам да Ви отговоря относно много популярните тук "Е" -та
Активната съставка е дериват от естественото краве мляко (протеина казеин) и за да се увеличи трайността на продукта са добавени консерванти. Не е вярно, че са забранени в ЕС, САЩ или където и да било другаде!

Не използвайте крема, ако сте алергични (свръхчувствителни) към казеина (т.е. алергии към млечни протеини - да не се бърка с нетолерантност към лактозата) и хидробензоатите, използвани в крема, като консерванти.

Още нещо - съответните алергени не предизвикват алергия, а ответна реакция, към вещество към което вече сте алергична.

Като всеки профилактичен препарат и тук няма как да сте сигурни в действието и ефекта, при всички положения първо трябва да се отстранят факторите водещи до развитието на кариеса, след това крема да възстанови загубените при деминерализацията йони от твърдите зъбни тъкани.

Общи условия

Активация на акаунт