МАЙчетата ни красиви, направиха мама и тати щастливи! № 3

  • 23 850
  • 740
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 0
бюти -какво представлява това уредче.Може ли да си го закупя отнякъде?

gerganagt -направиха ли ти обстоен преглед на 6-тата седмица?На мен абсолютно нищо,което ме притеснява всъщност.

# 16
  • Мнения: 802
Момичета аз минавам да кажа, че всъщност днес става малката на месец, заблудих се аз нещо. ooooh!

Jeni Encheva , аз също мисля, че може да е смукнало бебето встрани и за това така да се е получило.

# 17
  • Мнения: 1 167
Хоп и аз честита нова темичка и от мен.

# 18
  • Мнения: 20
Хайде, добро утро от нас!

Малчо вчера си пообърка режима, а дано днес всичко да е наред! Praynig Ден с ден не си приличат относно спане и хранене, ама да са живи и здрави!  Praynig

Аз засега няма да пия хапчета, нито да си слагам спирала, моят мъж ще си ме пази. Толкова години сме на тоя метод и засега няма издънки.  Laughing
Ако пък нещо стане, ще си правим детска градина у нас!  Hug

Дано днес да става за разходки! Praynig

Последна редакция: ср, 30 юни 2010, 07:01 от грахка

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 4 390
Добро утро от мен! Славче, благодаря, че се грижиш за темичките  Heart Eyes
Тази нощ пак бяхме на 2 часа - след като заспа в 20ч., после се буди в 23.30, в 2, в 4, в 6  Crazy Тази работа хич не ми се нрави  Close
Happiness, за следващите 4 месеца 14 пъти трябвало да спират водата по тази схема (другят вариант бил 40 пъти за по 12 часа  Crazy). Както и да е, когато се  налага и сме предупредени, е по-приемливо  Peace
Tani4ka, честито ви кученце - снимай го това сладко мопсче  Hug На теб ще ти се отвори работа, но и баткото дано помага - нали е неговото кученце  Hug
herzog, ти 2 пъти пита, но аз очаквах някой по-сигурен да се изкаже. Според мен след около 2 часа приетата от майката храна преминава в кърмата  Rolling Eyes Когато съм давала на Криста АМ, го изаква след ок.5-6 часа.
Бюти, и аз забелязах и изключих от храненето си черешите. Наскоро имах и едни сливи (джанки) от свекитата, които бяха страхотни, но ми се стори, че и от тях забелязах у Криста стомашни проблеми (както и у себе си). Понеже мен и от диня ме боли стомаха, хич още не опитвам, да не я боли и нея. Иначе аз си хапвам всякакви зеленчуци без броколи и карфиол. От прясно бяло зеле, което винаги съм си яла на салата И няма нищо на Криста. Пия си кафе, зелен чай... няма реакция  Grinning Просто трябва да се следи. Този Аптамил Пре не съм го виждала тук. Има един Про Комфорт, който е за бебета със затруднено усвояване на белтъка (или нещо такова)
Хм, аз го позарязах лактогенния чай, но май ще изпия поне този, който имам в къщи - заради анасона и заради намаленото производство в следобедните часове  Rolling Eyes
Аз също сокчетата ще ги вкарам последни. За захранването - както дойде, но не по-рано от 5-тия месец. Ще я следя за готовност, както писа Elche  Peace Не искам и много да закъснявам, за да моше до 10месеца- годинка да повъведем повечко храни.
Jeni, и аз хич не знам  Confused Пробвай да кърмиш  Peace

Днес небето е по-благосклонно, а аз очаквайки дъжд, се разбрах с една приятелка за обяд на закрито  Sad Денят го планирах от понеделник, да ме няма в къщи докато няма вода  Joy

Baby Love, ами честито месече И днес  Heart Eyes  bouquet
Грахче, изпреварила си ме, ама аз като пиша фермани  Embarassed Hug И ние така като вас с пазенето  Peace

# 20
  • Мнения: 339
грахка, aniK ,и ние сме така с пазенето  Grinning Peace , досега не сме имали проблем и всичко е било ок. И двете ни дечица са планирани, но сега се замислям, какво ли ще направя ,ако вземе да стане някой фал newsm78 Embarassed . Преди нямаше да е проблем ,защото искахме да си имаме две дечица, но сега вече се замислям как бих постъпила? Хапчета не бих пила, защото така или иначе имам операция на щитовидната жлеза и неискам да повлиая с нещо на хормоните ми. като гледам тук доста сме с по две дечица, така че казвайте по темата да я разнищим  Laughing .

# 21
  • Мнения: 17
Добро утро !

Ето малко  снимчици от рожденният ден на Ивчо, има няколко и на кученцето  http://djeni.snimka.bg/family/semeyistvo.513919.19431526
Грахка  ние имаме и зайче  Mr. Green То също е подарък на Ивчо от нас но беше по случай първи юни преди итри годинки.

Бебчо от три дни вечер добре си поспива. Къпя го към 21:30 , после хапва и заспива, след това ме буди към 4, после към 7 . Сега е наяден и преобут и ми се хили в кошарата и си гука.

За пазенето и ние сме така, Ивчо го планирахме и след 5 месеца опити стана. Светльо обаче беше изненада и то точно по това време бяхме почнали да ползваме презарвативи  Mr. Green  Така или иначе планът беше за две деца такаче изненадата беше приятна и точно на време. Аз искам и трето дете, но поне след 5 години, че деца с малка разлика и пълна къща със животни вече ще ми дойде много .

Днес ми е последният ден в който трябва да си подам молбата за детските. След малко оправям децата и тръгвам, тъпото е че трябва да се влача с градският транспорт . Сама съм си виновн за атова де, книжката ми седи за красота ,а колата виси пред блока.

# 22
  • Мнения: 553
добро утро Simple Smile не смея да се похваля, че вече две нощи бебо е поносим - с по 2 хранения през приличен интервал  Mr. Green дано го позадържим този режим, защото иначе откачам  Crazy баткото ми се обади да ми се оплаче, че на морето времето било гадно и не ставало за плаж, но поне си намерил веднага приятели  Laughing снощи заради спирането на водата бързах да изкъпя бебо и себе си и после час и половина се опитвах да го приспя, а детето си заспа в обичайния час както си е свикнало (к'во го интересува, че ни спират водата и му развалям режима)  Mr. Green
днес в 12 часа сме в църквата. после имало някакъв обичай да тидеш в три къщи на гости преди да се прибереш  #Crazy не съм сигурна, че ще успея да го направя  Laughing

много съм изнервена от външния си вид  Twisted Evil дразня се, че не свалям никакви килограми  Sad не мога да си влезна в нито една дреха - панталоните ми влизат до коленете, блузите са ми толкова тесни, че ми се качват на врата  Sad изобщо ужас - ще се наложи да си купя някакви по големи дрешки, защото съм си гола и боса  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 6
Цоп и аз Wink

вивид, коя е тази песен на Росито Кирилова? Дара отсега си има любими изпълнители, а?  Mr. Green


Бюти, песента е "Мила мамо" (или "Най-добрата дума" май се казва) - хубава е Peace След това пък въртяхме на Ения "Only Time", след това спряха да действат песните и откачих... smile3511
На всичкото отгоре вечерта рязко ми намаля кърмата (то от толкова нерви...), налагаше се да сменям по 5 пъти гърдите на хранене, точехме се по 40 минути и резултата беше - колики до 1 ч. през нощта ooooh! Това съм го забелязала при нея - че продължителното хранене й докарва много проблеми с коремчето, иначе като се нацока за 10-15 минути всичко е ок Peace
Явно ще трябва пак да си купя лактогонния чай и аз Thinking

Сега се сещам - вчера правих упражнения, между които и лицеви опори, дали не е от това намаляването на кърмата newsm78 АниК, ти ги разбираш, как мислиш?

Таничка, много сладки и рожденникът, и подаръкът му Laughing

# 24
  • Мнения: 143
Добро утро

Таничка, много хубав рожденик а и мопси какъв е готин, аз много ги харесвам едни дебделички и грухтящи с малки крачета и се клатят много смешно. Ако имате подходящо място за разходка около мястото където живеете, може Ивчо сам да си го разхожда, първо с някой от вас за да свикне и да опознае маршрута

За захранването, с риск да ме обявите за луда, аз сматям да го почна доста раничко ама ние сме на АМ изцяло така че не губя от периода за кърмата

И сега, понеже съм доста изнервена да ви се оплача, нали си влачим едно запушено носле вече цял месец и все промивки с физиологичен и нищо, пуснах му секретче и се изолираха S aureus MRSA, което след известно четене из гугъл-а се оказа че са Стафилококи които не се влияят от АБ на метицилинова основа, демек има само 2-3 вида антибиотици които ги трепят. Това е поредната почерпка от болницата да му се невиди и сутринта уж на шега му казах на мъжа ми че следващото ще го раждам вкъщи  Mr. Green

Наталиник, и аз съм така с облеклото, хапвам само плодове и зеленчуци ама килцата не мърдат. Смятам пак да ида на диетолог защото бях ходила преди да забременея и с един доста приличен хранителен режим много бързо и лесно свалих и кила и обиколки и беше супер. В тази връзка онзи ден се зачетох в режима който беше пуснала Уини и се оказа че според него аз мога да ям 1 филия хляб с масло на закуска, на обяд дюнер и на вечеря пица и се вмествам идеално в дневните точки Crazy Laughing

Хубав ден на всички

# 25
  • Русе
  • Мнения: 764
Славче,  чудна темичка!   bouquet
Tani4ka* , честит рожденник с малко закъснение! Да ви е жив, здрав, послушен и щастлив! Хубави снимки. Новият член на семейството ви е много сладък. Много обичам мопсовете.  Heart Eyes
vivid_v, чудесна идея за Буда бар и Ения ми даде. Ще взема да пробвам и тях. Simple Smile
Сега гледам времето навън и се чудя дали ще ни завали ако излезем. Sad За съжаление тука от толкова молове все още нямаме нито един завършен, та да се разхождаме на закрито. Вчера сутринта като смъкнах количката пред входа видях такива големи, черни облаци да се задават и не посмях да мръдна по-далеч от входа и тиках количката пред нас. Но пък дребния си спа доста добре. Simple Smile За сметка на това пък следобед му се реванширах с по-дълга разходка.                                                            

# 26
  • Мнения: 17
Славче, поздравления за прекрасната темичка   bouquet

И аз се включвам да се похваля и оплача Simple Smile
Вчера бяхме при педито и мацката е наддала 1140гр за месец и е пораснала с 4 см, доволна съм и продължаваме с кърмата  baby_neutral а покрай рева за ядене не усети много боцването с ваксината Sunglasses Док ни показа как да правим масажите и реши да не ни предписва витамин Д - сега нямало смисъл, а мойто мъж като малък е карал рахит и е притеснен и се чудим дали да не й предпишем на своя глава по една капка вечер, когато не сме излизали на разходка - вие как мислите  newsm78

а сега и да се оплача - на мен не ми пречи нощното ставане за хапване, но това приспиване вечер ме изтощава яко, всека вечер с различна формула заспива и то след мотане от 2-3 часа - все се киселее, заспива за много кратко и след това реве, ако не я носиш и люлеенето в шезлонга не помага  #Crazy, а иначе до началния следобед е бубичка, толкова е кротка, дори и като будува, ама след това е мъка

dudunski пробва ли нослето със сребърна вода, може да има ефект  Peace

Tani4ka* Честит рожденник на патерица! Партито е било страшно весело и подаръка е страхотен  Simple Smile

Хей момичета и още едно въпросче - вие погачите от къде си ги поръчахте - вършат ми работа районите около Овча Купел, Княжево, Красно село

# 27
  • Мнения: 32
penelopata, ето един линк за питки:

http://ni-kai.com/index.php?option=com_virtuemart&page=shop. … =14&Itemid=74

бях се обаждала, не доставят по домовете, трябва да отидеш да си я избереш 1-2 дни по-рано и после да си я вземеш, но всички уверяват, че са много вкусни! Лично аз още не съм поръчвала и не мога да кажа мнение...

# 28
  • София
  • Мнения: 117
Привет и от мен мамчета  Hug
Славче     bouquet
Едва смогвам да чета (за цял ден изчитам страница - две) и то когато бебчо ми е в ръцете и не мога да пиша  Simple Smile
При нас също всеки ден е различен. И моето теленце иска много да се гушка - през деня умира да ми спи в ръцете (или пък полегнал на възглавница на коленете ми), а като се опитам да го оставя в креватчето се събужда  #Crazy, съответно нищо от него не мога да свърша.
Ние много наддадохме първия месец според лекарката - 1700гр., но пък и 6,5см. (мен все ме беше страх, че не се е наял и му додавах и А М, но пък и той не отказваше).
spirito85 абсолютно същото е и при нас - от няколко дни за последното хранене след къпането отказва да яде от гърда - такъв рев му удря и имам чувството, че ще припадне; принудена съм да му давам от шише. През деня също някой път отказва, но го приема по-спокойно, редувам ги и двете и накрая ако не иска го успокоявам и успивам, но това вечер е някакъв кошмар  ooooh! Много се дразни на меки цици  ooooh!
Още не сме ходили на ортопед, но клоня към Алексиев.
Аз имам въпрос относно акитата - от няколко дни започнаха да миришат, досега бяха без мирис. Първо мислех дали не е от жегите, но сега пък не е топло. При вас как са?
Може ли парола за албума, за да кача и аз снимчици.

# 29
  • Мнения: 91
Елинка,браво на вас - много добре сте наддали Simple Smile
Таничка,много сте сладки.Баткото как се радва на мопсчето - сладури  Hug
За акитата - нашите си меришат още от родилното и никой не ми вярваше.Всички казваха че бебешкте не меришели,как да не меришат - ние направо се задушаваме ....
За захранването - дано имам кърма разбира се, и аз мисля след 6 месец да започна лека,полека.Нашата педка и тя е на същото мнение  Peace

Общи условия

Активация на акаунт