За т. нар. Тийм билдинги

  • 17 583
  • 385
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 3 611
Явно съм доста изостанала, защото от тази тема разбрах що за животно е "Тийм Билдинг". Аз на такова мероприятие не съм ходила и четейки ви, не горя от желание да отида. Нито е работа като работа, нито е почивка като почивка, особено ако има, както каза някой по предните страници, организирани игри и пр. глупости, които на всичкото отгоре са и задължителни...  Shocked

# 166
  • Мнения: 4 006
Бе те не са съвсем задължителни буквално. Но красноречиво се подсказва на служителите, че са желателни. С уж случайно подхвърлени приказки като "Е, хубава работа сега. Всички ще са там. Неучтиво е" Wink
А цялата работа е, че за този тийм билдинг си има някои служител, натоварен с организирането му. Па ко нема посещаемост... ще се осрамоти колегата, заел се с жизненоважното фиремено дело.

# 167
  • Мнения: 2 175
Ся, да внеса малко яснота - тиймбилдингите навлязоха в БГ в средата на 90-те. Заедно със стъпването на големите западни фирми.  И идеята им основно беше - да се запознаят и опознаят хората от офисите из страната. Щото при 300- 500 човека във фирма, работата определено върви по-добре ако познаваш визуално колегата от офиса в Ямбол напр.
После се стесниха по окръзи, отдели, само за секретарки и тн..И накрая се побългариха съвсем.. Sunglasses

# 168
  • Мнения: 46 652
... Щото при 300- 500 човека във фирма, работата определено върви по-добре ако познаваш визуално колегата от офиса в Ямбол напр. ...

Да бе  Mr. Green та като сгафи някой да се покриват взаимно Laughing въобще, за шефовете според мен е по-добре колегите да са само в професионални отношения, намесят ли се лични, не е в полза на фирмата ...

# 169
  • Мнения: 2 175
Нищо подобно. Но ако искаш колегата от Ямбол да свърши бързо работа на клиента ти от Видин (напр) - е много по-лесно да му звъннеш и кажеш "здрасти, би ли..".

# 170
  • Мнения: 33
Винаги са ми били скучни тези събития, а "пожелателното" участие в безумни игри ми е адски досадно. Такива отказвам без да ми дреме за колко неучтиво ще го сметнат някои. Не че нещо, ама да гоня кокошка на плажа или да пръскам колегите с водно пистолетче, не виждам как ще ме сближи с тях, освен ако не сме на по 5-6 годишна възраст.

# 171
  • Мнения: 46 652
Нищо подобно. Но ако искаш колегата от Ямбол да свърши бързо работа на клиента ти от Видин (напр) - е много по-лесно да му звъннеш и кажеш "здрасти, би ли..".

На него това му е задължение и е длъжен да го изпълнява. Ако не ще или се прави на интересен - да го уволняват.
И какво се случва, ако на т.б. тоя от Ямбол не хареса оня от Видин? Или задължително всички запознанства се развиват в дълбоки, приятелски връзки?

# 172
  • Мнения: 2 175
Не ми се спори - разказвам за неща преди 15-а г в Б-я. Тогава още нямаше такава култура и начин на работа, камо ли правила.
Нямаше мобилни и интернет, само интранет..Wink Ако искаш да свършиш бързо - личният контакт беше начина. Иначе - по каналният ред, влизаш веднага в бюрокрацията..
Въобще не става дума за приятелски връзки, а за знаене кой кой и за какво пряко отговаря.

# 173
  • Мнения: 46 652
magarence, връзкарство му се викаше на това едно време. Ще ида при еди коя си, щото тя познава ония от клона еди къде си, а другите клиенти седят и чакат, нищо, че са преди тях. Не ми допада въобще като начин на работа, но щом шефовете ги устройва, да ги правят Peace

# 174
  • Мнения: 2 175
Нее..веднага си представяш българската действителност.
Американската такава определено гонеше други цели.. Sunglasses

# 175
  • Мнения: 46 652
Нее..веднага си представяш българската действителност ...

Аз за бг т.б. говоря, чуждите не ги знам как са  Simple Smile

# 176
  • Мнения: 81
В темата прозира основно страх мъжете ви да не чукнат някоя колежка на ТБ. Интересен е и негативизма на онези дето твърдят, че не са били на такова мероприятие.
Бил съм и на скапани, и на много приятни ТБ и всичко си зависи от участниците... явно чистият западен модел, точно защото не работи при нас е побългарен.
А иначе една от най-яките колежки точно на такъв ТБ я опипахме здраво, щото трябваше да я промушваме като талпа през едни въжета...  Mr. Green

# 177
  • Мнения: 3 611
Пронобис, изказах мнението си въз основа прочетеното. Аз пък не мога да си представя някой да ме кара нещо насила и при това да ми е хубаво.

Някой по напред в темата даже спомена, че понякога разходите се поемат от самите служители - значи не само са задължени да отидат, а и трябва да си го поемат сами?
Е те на това се възмущавам.

# 178
  • София
  • Мнения: 12 803
Интересен е и негативизма на онези дето твърдят, че не са били на такова мероприятие.
Запозната съм организационните въпроси и теорията на тези мероприятия. Не съм групар и съм негативна, защото не би ми се ходило и уикендите на срещи със същите много хора, от контактите, с които вече съм преуморена. А дали някой друг ще ходи на такова мероприятие ми е все едно, независимо дали този друг е съпругът ми или не. Дано да е задоволен интереса ти към негативизма.

# 179
  • Мнения: 81
Пронобис, изказах мнението си въз основа прочетеното. Аз пък не мога да си представя някой да ме кара нещо насила и при това да ми е хубаво.

Някой по напред в темата даже спомена, че понякога разходите се поемат от самите служители - значи не само са задължени да отидат, а и трябва да си го поемат сами?
Е те на това се възмущавам.

Сори, прочетох последните 3 страници само, че дълго ми се стори. Поради това съм отворен за критики.
Ако не плаща фирмата, *бах ти и билдинга. Ако е задължителен, а не доброволен - **** ти и билдинга.  Wink
Бояна, задоволен съм в пълнота! Мир, сестро!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт