АВГУСТинската ни чета, е от шопинг мания обзета №14

  • 22 847
  • 739
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 156
svetoslava_d, много е полезно това, което пишеш!
Благодаря на всички, които се включиха
Мими Вичева, дано да можеш по-честичко да ни четеш и включваш, когато е възможно!

# 691
  • Miami
  • Мнения: 416
Имам един въпрос към Else- вярно ли е, че след кърмене трябва да се даде вода на бебето,поне една лъжичка вода,защото иначе имало проблем и в устичката се образувало нещо като мрежичка от млякото.

И аз го бях чула същото това нещо и пробвах да давам на бебето след сукане малко водичка, но се оказа мисия невъзможна. Особено в началото то заспиваше на гърдата, как да му дам вода. После се отказах и не съм давала вода изобщо първите няколко месеца. Нищо му нямаше на устичката.
Хубаво е и   Else да каже или Char(която зачезна напоследък)

# 692
  • Мнения: 4 202
Имам един въпрос към Else- вярно ли е, че след кърмене трябва да се даде вода на бебето,поне една лъжичка вода,защото иначе имало проблем и в устичката се образувало нещо като мрежичка от млякото.

И аз го бях чула същото това нещо и пробвах да давам на бебето след сукане малко водичка, но се оказа мисия невъзможна. Особено в началото то заспиваше на гърдата, как да му дам вода. После се отказах и не съм давала вода изобщо първите няколко месеца. Нищо му нямаше на устичката.
Хубаво е и   Else да каже или Char(която зачезна напоследък)
И мен ме интересува този въпрос, нали казват, че бебетата може да хванат някакви гъбички в устата от мялкото. Дано се включат момичетата скоро.
Наистина къде е Char?

На един от курсовете ни показаха зайчето на Мам , което служи за почистване на устичката след кърмене, но дали има смисъл от него?  Thinking

# 693
  • Пловдив
  • Мнения: 560
Извинявам се за тъпия въпрос,но изследванията(анален и вагинален Секрет),които се правят 36 седмица са си микробиологии нали -за гъби и всякакъв вид бактерии,не само за стрептококи група б

# 694
  • Мнения: 676
Честито на  Bubinuni и Слави   bouquet  bouquet  bouquet
Да са ви живи и здрави дечицата! А на вас бързо възстановяване.  Hug

Сиси - честит рожден ден!  smile3525 newsm51

И аз да ви кажа малко новини - София вчера беше екстубирана и в момента е на кислородна палатка. Успяла е цяло денонощие да диша сама малката ми буболинка  Heart Eyes  Heart Eyes Heart Eyes Лекарката беше много щастлива, но ме предупреди, че това все още нищо не значи и да се въоражим с още търпение. Но миличката ми така се бори, просто нямам думи. Вчера ми позволиха хуууубаво да си я намилвам.  Blush Просто невероятно беше, а като ми хвана пръста - едва го измъкнах. Невероятно е как стиска с тези миниатюрни пръстчета.  Heart Eyes Вчера за пръв път й видях и личицето - до сега не се виждаше много добре от лепенките на апарата. Толкова е мъничка, а даже има бузки  newsm44
Стискайте палци да не се наложи да я интубират повече.  Hug

Прегръдки на всички и чакаме бебевалежа  Joy

Else - благодаря за съветите. Щях да питам още неща, но изключих. Като се сетя пак ще се включа.

# 695
  • Miami
  • Мнения: 416
Либи, чудесни новини  Hug БРаво на малката София, да продължава в същия дух  Hug Hug Hug

red shoe, за пръв път виждам това зайче.Какво представлява?

# 696
  • Мнения: 56
Либи много, много  се радвам за вас и малката София! Стискам палци и се моля скоро да я изпишат и да си я вземете у дома!

# 697
  • Мнения: 10
За водичката на лекцията на ЛЛЛ в Сливен се спомена по този въпрос,че не е нужно да се дава водичка.Даже една от мамите каза,че никога не е давала на детенце водичка и то никога не е имало млечница.Друга нейна приятелка е давала и то е имало въпреки всичко.Явно си е до предразположение на детенцето.А това зайче на МАМ-струва ми се,че няма да ни е до това след всяко кърмене,а на детенцето още по-малко.Как ще дава да му бърникаме постоянно в устата?!Не знам,така ми се струва,а и както Кори каза-то заспива понякога на гърдата... Абе явно тези неща ще ни се изяснят с практиката!
Мими Вичева радвам се,че си добре и се разписа!
Наде,а ти си знаеш Hug Hug HugВсе така хубави новини  при вас!И още по-по- и най разбира се!

# 698
  • Мнения: 731
Имам един въпрос към Else- вярно ли е, че след кърмене трябва да се даде вода на бебето,поне една лъжичка вода,защото иначе имало проблем и в устичката се образувало нещо като мрежичка от млякото.

И аз го бях чула същото това нещо и пробвах да давам на бебето след сукане малко водичка, но се оказа мисия невъзможна. Особено в началото то заспиваше на гърдата, как да му дам вода. После се отказах и не съм давала вода изобщо първите няколко месеца. Нищо му нямаше на устичката.
Хубаво е и   Else да каже или Char(която зачезна напоследък)
И мен ме интересува този въпрос, нали казват, че бебетата може да хванат някакви гъбички в устата от мялкото. Дано се включат момичетата скоро.
Наистина къде е Char?

На един от курсовете ни показаха зайчето на Мам , което служи за почистване на устичката след кърмене, но дали има смисъл от него?  Thinking

Здравете misleto, Кори, red shoe,
Препоръката да се изплаква устата с малко вода след кърмене се среща често. Обикновено се аргументира, че водата отмива остатъците от мляко в устата и така се предпазва бебето от млечница. Млечницата се предизвиква от гъбичката Кандида албиканс (Candida albicans) при слаба или недоразвита имунна система. Може да се наблюдава не само в устната кухина, но и по гениталите. Липсват категорични доказателства, че даването на вода е превенция срещу нея. Някои майки споделят, че въпреки даването на вода бебето им е имало млечница. Има и майки, които не са давали и не са се сблъсквали с този проблем - също както споделя и Кори.  
От друга страна при кърмене детето поема зърното и голяма част от ареолата като поета част от гърдата при сукане се разтегля и достига до мястото където се срещат твърдото и мекото небце - зоната на комфорта. Така кърмата отива в гърлото на бебето докато суче активно, а не изпълва устната кухина. В този клип е показано както правилното засукване на гърдата така и как се разполага тя в устата на бебето и как протича сукането. Надявам се клипчето да е полезно  Peace И не се плашете - разтягането не боли  Grinning

red shoe, това зайче предполагам следва да се използва за почистване на венците и устната кухина на бебето преди появата на зъбките. Обикновено подобно почистване, но с марля се препоръчва също като превенция на гъбичките в устата. Както и при даването на водата няма категорични доказателства за ефективността.

Либи, поздравления за малката София   bouquet  Това е страхотна новина! Ако имаш други въпроси ще се радвам да ти отговоря, ако искаш може и на лични да ми пишеш  Hug

# 699
  • Мнения: 156
Либи, дано новините отсега нататък да са само хубави и бебка да става все по-силна и самостоятелна!

# 700
  • Мнения: 45
Момичета може ли някоя от вас, която знае да прати линка към темата за посредниците за пазаруване от UK. Имаше такава във форума, но нещо не мога да я намеря. Там беше подробно обяснено как точно става поръчването и доставката до БГ.

Мерси предварително.

# 701
  • Мнения: 0
Bubinuni и Слави ЧЕСТИТО ДА СА ВИ ЖИВИ И ЗДРАВИ И МНОГО ДА ВИ РАДВАТ!!!!  bouquet  bouquet  bouquet
СИСИ ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН ПОЖЕЛАВАМ ТИ ЕДНО ПЕКРАСНО БЕБЧЕ НА ФИНАЛА  newsm59

# 702
  • София
  • Мнения: 1 846
Либи, чудесни новини за малката София, все така борбена да бъде и скоро да си я гушкаш в къщи.
От чуждите сайтове и аз съм пазарувала от littleonescloting.co.uk - много бързо пристигнаха нещата - по-малко от седмица и съм доволна като качество. И цените им са съвсем прилични, да не кажа евтини. В момента има промоци и доставката е безплатна, иначе аз преди време платих 3 или 4 лири, не си спомням точно.

# 703
  • Мнения: 4 202
Либи, всички чакаме само хубави новини за София  Hug

red shoe, за пръв път виждам това зайче.Какво представлява?

Изработено е от микрофибър, след вско кърмене се използва, като се намокря. Както е писала Else  "това зайче предполагам следва да се използва за почистване на венците и устната кухина на бебето преди появата на зъбките. Обикновено подобно почистване, но с марля се препоръчва също като превенция на гъбичките в устата."
След всяко ползване се изпира, до следващото хранене не е проблем, че не е сухо, защото то така или иначе се използва намокрено.

# 704
  • Мнения: 78
На Bubinuni и рожденничката - поздравления!  bouquet
Ама наистина заваляха бебета! - голям кеф! newsm44 baby_neutral

Марина88- тук съм...когато успея да се вклиня на компютъра без да стане Третата световна... Confused

VALINA, Лунен сън - ами да, след месец ми каза доки, при който ще раждам, иначе на последната ми ЖК съм сега на 21-ви, когато ще ми взимат пак кръв и урина - учудващото е, че секрет сега няма да ми взимат, а пък моя доктор каза, че ще ми вземе такъв, ама пък чак на 13-ти, а до тогава не се знае - я камилата - я камиларя...  Laughing

Бори споко, от хормоните е цялата работа - и аз изпадам в такива резки емоционални промени, та чак ме обявиха за луда в един друг форум, ама то хора и хора по тая земя Laughing Laughing Laughing , аз лично не бих си позволила да обиждам съвършенно непознати... #Crazy

didd - не се притеснявай за килограмите на бебето, тъй като не били те важни, а съотношението таз/бебе, т.е. жени с широк таз и едро бебе се равняват на жени с по-тесен таз, но и по-малко бебе, така че споко - природата си знае работата! Wink

Red Shoe - а какво да кажем за това бебе: http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=2464351 Shocked #Crazy

de66ko - и аз ще раждам в Майчин дом, живот и здраве! Ако родиш преди мен разпиши се да кажеш как е минало!  Praynig baby_neutral

Общи условия

Активация на акаунт