Възпалени уши

  • 47 318
  • 139
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 091
Пробва ли за кашлицата да му дадеш сокче от лук? Нарязваш на дребно една по-голяма глава стар лук и я поръсваш обилно със захар. След 5-6 часа започваш да ми даваш през час по една кафяна лъжичка от сока - сладък е и ще му хареса. Това помага за втечняването на секретите в белия дроб и ще може да се изкашля хубаво. За намаляването на кашлицата като цяло можеш да му дадеш чай от босилек - на 1/2 л. вода - 1 суп.л. босилек и 2 ореха с черупките (счупени) сваряваш и запарваш. Давай му по глъдка на всеки половин час.


За лука знаех, обаче за чая от босилек не бях го чувала. Ще го пробваме, благодаря за рецептите!!!  bouquet

# 16
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Здравей Tandoori, Grinning

Моят син също имаше 2 години проблеми с ушите - диагнозата - трета сливица. вадиха ни я 2 пъти, защото първият път не беше с пълна упойка, а само го обaламосаха с райски газ и явно не са я взели цялата. Така че вторият път беше с пълна упойка, като му я сложиха също след глътване на райски газ. Причината за възпаленията е била увеличената трета сливица, която запушва евхасиевата(май така се казваше) тръбичка към ухото и прави възпаления. При малките деца тази тръбичка е по-къса, но до пуберитета се оправяла. Затова и на нас ни казаха, ако има проблеми и със слуха(правят им малък тест), че ще ни сложат тези тръбички, за които говорите. Увериха ме, че операцията е бърза и лека и след това не се налага никаква по-нататъчна интервенция - тръбичките след дорастването на собствените, сами си падали или абсорбирали - незнам. Другото, което ми казаха, е ако продължават проблемите, да направим изследвания за алергии и имунитет. За сега при нас ситуацията май е овладяна, но ще видим - зимата още предстои.

Успех - дано и при вас всичко се оправи. Един съвет от мен - ако наистина ще махат третата сливица, да държиш да е под пълна упойка и с ендоскопия, за да се види дали всичко е премахнато. Има обаче и още нещо, виждам, че сина ти е на 2 годинки и съм чувала, че при толкова малки деца, може третата сливица отново да нарастне. Всъщност може и ти сама да наблюдаваш - ако е трета сливица - детето хърка при спане, има почети винаги секрет в носа и му мирише дъха(защото там се поддържа възпаление).

Още нещо - един добър бабешки лек за уши е леко затоплен зехтин с една капка сок от чесън - капва се в ушенцето и макар и леко да пари, успокоява много бързо.

Извинявам се, че стана толкова дълго, но дано да съм помогнала!

Успех в лечението!   Hug Heart Eyes

# 17
  • Мнения: 3 506
може да не ти хареса, но аз да си кажа... и на мен ми беше писнало от възпалени уши и антибиотици докато не се реших да пробвам да ги оставя да им мине ушното възпаление без антибиотик. давах тайленол и адвил за болка и температура и освен, че им мина без антибиотик, това им бяха и последните възпаления на ушите.
бтв, това била в момента и препоръката на cdc за лечение на ушните възпаления - да се изчаква с антибиотика. ако искаш, разпитай за този вариант педиатъра ви и ако сметне за допустимо, пробвай.

Tandoori, абсолютно споделям мнението на миз. Аз ти писах и в дир-а (maiche), но се сетих, че наскоро и ей тук дискутирахме въпроса и имаше интересен линк - ако искаш погледни го.

# 18
  • usa
  • Мнения: 2 113
За колко време им минаха така? В момента той няма темепратура, може пък да е удачно да пробваме, а и давам Тонзилотрена...не знам вече какво да мисля. Дано изследванията му са добри. А как кашля.....ужас.

за около седмица. щом и температура няма, аз смело бих опитала без антибиотик. това разбира се ако не си започнала вече да го даваш - ако си почнала трябва да си го доизпие. 
за кашлицата им много бабешки рецепти с лук, помагат. аз съм ги лекувала моите дечурлига с инхалации с лук, има резултат. ако проявяваш интерес, ще потърся и други рецепти, имаше нещо с издълбан лук пълнен с мед, кажи дали да търся подробности.

# 19
  • Мнения: 3 271
Милите Sad Не мога много да помогна, знам само, че лесно става хронично и е важно да се излекува напълно точно, за да се избегне това. Дано да не е това случая при вас.
Исках само да ти пожелая скоро да се закрепи, защото е много тежко все да боледуват  Sad
Много здраве ви пращаме!

# 20
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
zдравей....когато zаведох Алекс на доктор мииналата седмиица, докторката установи леко zачервяване на вътрешното уше.....и пъrвото, което ме посъветва, е да купим advanced air treatment systems, koято щяла да предотврати следващо по голямо въzпаление......та ако искаш проучи таzи въzможност.....ние я купихме вече и на дребното спря да му "хърка" нослето само zа два дни.....успех!!!!

# 21
  • Мнения: 235
Синът на моя приятелка имаше проблеми с ушите от 3 годишен. Всяка зима в продължение на няколко години историята с възпаленията се повтаряше - пробваха всичко -  с антибиотици,  без антибиотици, махаха третата сливица... Без успех. Накрая слухът на детето се влоши и бяха принудени да приемат предложението за тръбичките. Това беше преди година и половина. Синът й беше на 6. След интервенцията не е имал повече проблеми, но слухът му не възстановен още на 100%.  Лекарите казват, че трябва още време, докато се възвърне напълно. Самите тръбички явно не се усещат и детето не се е оплаквало изобщо, че ги усеща или нещо подобно. Бяха им казали само да го пазят да не си мокри ушите (в басейн, море и т.н. ) и да се пази от удари по главата (което е малко трудно за момченце...) Sad

# 22
  • Мнения: 7 091
Здравей Tandoori, Grinning

Моят син също имаше 2 години проблеми с ушите - диагнозата - трета сливица. вадиха ни я 2 пъти, защото първият път не беше с пълна упойка, а само го обaламосаха с райски газ и явно не са я взели цялата. Така че вторият път беше с пълна упойка, като му я сложиха също след глътване на райски газ. Причината за възпаленията е била увеличената трета сливица, която запушва евхасиевата(май така се казваше) тръбичка към ухото и прави възпаления. При малките деца тази тръбичка е по-къса, но до пуберитета се оправяла. Затова и на нас ни казаха, ако има проблеми и със слуха(правят им малък тест), че ще ни сложат тези тръбички, за които говорите. Увериха ме, че операцията е бърза и лека и след това не се налага никаква по-нататъчна интервенция - тръбичките след дорастването на собствените, сами си падали или абсорбирали - незнам. Другото, което ми казаха, е ако продължават проблемите, да направим изследвания за алергии и имунитет. За сега при нас ситуацията май е овладяна, но ще видим - зимата още предстои.

Успех - дано и при вас всичко се оправи. Един съвет от мен - ако наистина ще махат третата сливица, да държиш да е под пълна упойка и с ендоскопия, за да се види дали всичко е премахнато. Има обаче и още нещо, виждам, че сина ти е на 2 годинки и съм чувала, че при толкова малки деца, може третата сливица отново да нарастне. Всъщност може и ти сама да наблюдаваш - ако е трета сливица - детето хърка при спане, има почети винаги секрет в носа и му мирише дъха(защото там се поддържа възпаление).

Още нещо - един добър бабешки лек за уши е леко затоплен зехтин с една капка сок от чесън - капва се в ушенцето и макар и леко да пари, успокоява много бързо.

Извинявам се, че стана толкова дълго, но дано да съм помогнала!

Успех в лечението!   Hug Heart Eyes


Благодаря ти много за полезните съвети!!! И ние все повече се съмняваме, че е трета сливица и побеснявам на тея доктори, че аз трябва да ходя да поставям диагнози вместо тях. Освен това четох, че има разлика между инфекция и течност зад тъпанчето, а нашия не прави разлика явно #2gunfire Close защото ми изписва един и същи антибиотик 100 пъти!
Много ти благодаря за уточнението за третата сливица, на мен са ми вадили, но бях много малка и повечето от симптомите не си ги спомнях, но наистина нсоа му е непрекъснато запушен и от известно време има лош дъх което се чудехме от какво е. Освен това похърква..рядко, но го прави и спи с отворена уста.
Благодаря и за съвета за упойката, по себе си знам, че това не е преживяване дето искаш да ти се случи втори път.
Благодаря ти!  bouquet

# 23
  • Мнения: 7 091
Tandoori, абсолютно споделям мнението на миз. Аз ти писах и в дир-а (maiche), но се сетих, че наскоро и ей тук дискутирахме въпроса и имаше интересен линк - ако искаш погледни го.

Благодаря за линка, сега ще погледна!

# 24
  • Мнения: 7 091
за около седмица. щом и температура няма, аз смело бих опитала без антибиотик. това разбира се ако не си започнала вече да го даваш - ако си почнала трябва да си го доизпие. 
за кашлицата им много бабешки рецепти с лук, помагат. аз съм ги лекувала моите дечурлига с инхалации с лук, има резултат. ако проявяваш интерес, ще потърся и други рецепти, имаше нещо с издълбан лук пълнен с мед, кажи дали да търся подробности.

АМи не му дадох антибиотика на своя глава. Много мислих снощи, дето се вика не мога да спя от притеснение, защото и се притеснявам да не стане нещо със слуха му, все пак ушите не са шега работа, обаче реших, че няма да му го дам.
Като се върнахме и като видях, че му е изписал пак Аугментин( а той допреди 10 дена го пи две седмици) и ми падна пердето и днеска се обадих да се разправям, ще видим какво ще каже.  Как се правят тези инхалации с лук? Наистина ако ми напишеш пордобности много ще съм ти благодарна!! Hug Heart Eyes

# 25
Може и да ти звучи странно, но една приятелка избегна тръбичките на сина си чрез диета. Много внимателно беше следила какво е състоянието на ушите след видовете храна, които поемаше детето. В крайна сметка инфекциите му намаляха и няма тръбички.

Друга пък приятелка се кълне в тръбичките, защото нейното дете много страдаше, но с поставянето им, не направи нито една инфекция. Вече даже му ги махнаха - след 3 години носене. И пак си е здраво детето, вече почти година без тръбички.

Според мен трябва да се опиташ да се посъветваш с широк кръг лекари - само педиатъри не са достатъчни. Отиди поне при 3ма УНГ (не знам в коя чужбина си и как седят здравните въпроси, но дано да имаш добра застраховка). И тогава вземи решение.

Успех!




# 26
  • Мнения: 7 091
zдравей....когато zаведох Алекс на доктор мииналата седмиица, докторката установи леко zачервяване на вътрешното уше.....и пъrвото, което ме посъветва, е да купим advanced air treatment systems, koято щяла да предотврати следващо по голямо въzпаление......та ако искаш проучи таzи въzможност.....ние я купихме вече и на дребното спря да му "хърка" нослето само zа два дни.....успех!!!!

Това не е овлажнител, нали? Ние купихме овлажнител за целта ама..понякога помага за кашлицата, но не винаги. От нета ли го купихте? Ако да можеш ли да ми пуснеш линк?

# 27
смени си педиатъра - явно не разбира, не е нормално сама да си поставяш диагнози, а ако е трета сливица, не може да не види, дори и да не е специалист!

# 28
  • Мнения: 7 091
Синът на моя приятелка имаше проблеми с ушите от 3 годишен. Всяка зима в продължение на няколко години историята с възпаленията се повтаряше - пробваха всичко -  с антибиотици,  без антибиотици, махаха третата сливица... Без успех. Накрая слухът на детето се влоши и бяха принудени да приемат предложението за тръбичките. Това беше преди година и половина. Синът й беше на 6. След интервенцията не е имал повече проблеми, но слухът му не възстановен още на 100%.  Лекарите казват, че трябва още време, докато се възвърне напълно. Самите тръбички явно не се усещат и детето не се е оплаквало изобщо, че ги усеща или нещо подобно. Бяха им казали само да го пазят да не си мокри ушите (в басейн, море и т.н. ) и да се пази от удари по главата (което е малко трудно за момченце...) Sad

Ох, това с удрянето на главата не знам как ще стане...Аз снощи четох много за тези тръбички..пише че риска да се наложи да се слгат повторно е голям...не знам. Дано не се налага...

# 29
  • Мнения: 7 091
смени си педиатъра - явно не разбира, не е нормално сама да си поставяш диагнози, а ако е трета сливица, не може да не види, дори и да не е специалист!

Ами този ни го препоръчаха, досега нямахме проблеми с него..обаче тоя път направо не знам какво да кажа. Аз по себе си съдя, бях писала скоро как ми се наложи да си правя тестуването за алергии сама, защото ми се налагаше спешно вадене на зъб и нито един от алерголозите в областта не ме взе( въпреки че имам застраховка). И аз ги питам добре, ако се случи че съм алергична на упойката какво правим? Ами злополука.. Sick #Crazy направо няма да коментирам повече.

Общи условия

Активация на акаунт