Възпалени уши

  • 47 453
  • 139
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 091
Моля ви момичета, кажете има ли някой друг, на който детенцето непрекъснато да получава възпаления на ушите ? Как сте се справили с този проблем? Просто не знам какво да правя, 3-ти антибиотик за 2 месеца, като последния го пи 14 дни...първия път Амоксицилин 10 дни, след това Аугметин 14 и сега ни изписват пак Аугметин 10 дни.. Като свърши последния Аугметин имахме 1 седмица почивка..после пак започна да кашля, преди 3 дни дадох Тонзилотрен( 3х1 по предписание на хомеопат) и трябваше да дам още едно на което не помня в момента името за възпаление на ушите, пие се на 15и 30 число от месеца, ние въобще не можахме да стигнем до тях, защото с антибиотика хомеопатични има ли смисъл?
Непрекъснато са му червени ушите...Стои на топло, не пие студено, носи шапка..направо не знам... Искат да му слагат някакви тръбички в ушите, чувал ли е някой за такова нещо?
Момичетата от ДИР-а предложиха да не е трета сливица, някой знае ли как е трета сливица на английски?
Ще съм благодарна на всички съвети!

# 1
  • Мнения: 3 880
.. Искат да му слагат някакви тръбички в ушите, чувал ли е някой за такова нещо?
На детето на една моя поzната тук бяха слагали някакви тръбички в уШите. За съжаление неzнам много подробности, а и беШе преди няколко години. И то милото беШе непрекъснато с въzпаления на уШите, zаЩото беШе с по_тесни уШни канали от нормалното (НеЩо наследствено) и се zадръстваха, което пък водеШе освен до въzпаления и до намаляне на слуха и с теzи тръбички се оправяШе положението zа иzвестно време. Мисля, че по веднъж на годината слагаха нови (с лека операцийка под пълна упойка). Неzнам дали zа съЩото неЩо става въпрос, но бях останала с впечатлението, че не е неЩо страШно (по вида на поzнатата newsm78)

# 2
  • Мнения: 7 091
Ох, пълна упойка...дано не се налага  Cry Милото така препати с тея антибиотици..утре ще искам да му вземат секрет от гърлото и носа...дано излезе нещо.
Никой ли не знае как е трета сливица на английски?

# 3
  • usa
  • Мнения: 2 113
може да не ти хареса, но аз да си кажа... и на мен ми беше писнало от възпалени уши и антибиотици докато не се реших да пробвам да ги оставя да им мине ушното възпаление без антибиотик. давах тайленол и адвил за болка и температура и освен, че им мина без антибиотик, това им бяха и последните възпаления на ушите.
бтв, това била в момента и препоръката на cdc за лечение на ушните възпаления - да се изчаква с антибиотика. ако искаш, разпитай за този вариант педиатъра ви и ако сметне за допустимо, пробвай.

# 4
  • usa
  • Мнения: 2 113
Никой ли не знае как е трета сливица на английски?

сливица е tonsil, но трета сливица как е, идея нямам  newsm78. не ми се вярва да е the third tonsil...

# 5
  • Мнения: 1 283
Знам,4е тук в Северна Америка е силно разпространено заболяване "отит"-а!Това е бактериална инфекция и за съжаление по4ти винаги се оправя с антибиотик!
На едни наши познати детето системно боледуваше от отит и накрая антибиотиците спряха да действат!...наложи се тази операция за поставяне на тръби4ките.Знам,4е е много лека и проти4а за няколко минути,а тръби4ките са миниатюрни!След това мисля,4е не са имали проблеми!..но не съм сигурна дали се сменят на няколко месеца!КАквото и да решите,успех! Heart Eyes

# 6
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Голямата ми дъщеря много страдаше от уши като бебе. От 5 месечна я започнахме с антибиотиците - един след друг. Всяка седмица ходехме на "Уши, нос и гърло" и докторката всеки път сменяше антибиотика, защото ушите ни били "червени". На поредното ходене заяви, че този път ушите ни били по-червени от предишната седмица. И тук мъжът ми се "взриви" - е как да му се невиди, тази докторка помни цяла седмица точно нашите уши колко са червени, като пред кабинета й е постоянна опашка от деца. Спрях антибиотиците, но продължих да слагам капки в ушите - "Отипакс". За около седмица бяхме съвсем здрави.
Нещо, което научих по-късно - ако детето плаче по време на прегледа, дори и без да са възпалени, ушите се зачервяват. Дъщеря ми всеки път като види лекар и започваше да пищи - червени уши.
Най-лесно ще разбереш дали детенце го боли, като лекичко натиснеш зад ушенцето - веднага ще има реакция на болка, ако има възпаление.
Бързо оправяне!

# 7
  • Мнения: 7 091
може да не ти хареса, но аз да си кажа... и на мен ми беше писнало от възпалени уши и антибиотици докато не се реших да пробвам да ги оставя да им мине ушното възпаление без антибиотик. давах тайленол и адвил за болка и температура и освен, че им мина без антибиотик, това им бяха и последните възпаления на ушите.
бтв, това била в момента и препоръката на cdc за лечение на ушните възпаления - да се изчаква с антибиотика. ако искаш, разпитай за този вариант педиатъра ви и ако сметне за допустимо, пробвай.

Честно казано съм съгласна на всичко за да не му слагат тръбички в ушите и да не го тъпчат с антибиотици...За колко време им минаха така? В момента той няма темепратура, може пък да е удачно да пробваме, а и давам Тонзилотрена...не знам вече какво да мисля. Дано изследванията му са добри. А как кашля.....ужас.

# 8
  • Мнения: 7 091
Никой ли не знае как е трета сливица на английски?

сливица е tonsil, но трета сливица как е, идея нямам  newsm78. не ми се вярва да е the third tonsil...

И аз си мислех за това, ама не мисля, че е third tonsil..Дано някой да знае.

# 9
  • Мнения: 7 091
Голямата ми дъщеря много страдаше от уши като бебе. От 5 месечна я започнахме с антибиотиците - един след друг. Всяка седмица ходехме на "Уши, нос и гърло" и докторката всеки път сменяше антибиотика, защото ушите ни били "червени". На поредното ходене заяви, че този път ушите ни били по-червени от предишната седмица. И тук мъжът ми се "взриви" - е как да му се невиди, тази докторка помни цяла седмица точно нашите уши колко са червени, като пред кабинета й е постоянна опашка от деца. Спрях антибиотиците, но продължих да слагам капки в ушите - "Отипакс". За около седмица бяхме съвсем здрави.
Нещо, което научих по-късно - ако детето плаче по време на прегледа, дори и без да са възпалени, ушите се зачервяват. Дъщеря ми всеки път като види лекар и започваше да пищи - червени уши.
Най-лесно ще разбереш дали детенце го боли, като лекичко натиснеш зад ушенцето - веднага ще има реакция на болка, ако има възпаление.
Бързо оправяне!

Аз имам Отипакс и слагам, ама наистина почва да ме съмнява дали този доктор вижда добре, защото пък Калин вече си казва като го болят. А сег аго питам, не казва да го боли. А като го болеше дори и капки искаше да му слагам.
Звучи ми ужасно обаче това с тръбичките...ако се наложи предполагам ще го  направим, ама да но да не става... Praynig Cry

# 10
  • Мнения: 3 491
adenoides e  трета сливица

# 11
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Пробва ли за кашлицата да му дадеш сокче от лук? Нарязваш на дребно една по-голяма глава стар лук и я поръсваш обилно със захар. След 5-6 часа започваш да ми даваш през час по една кафяна лъжичка от сока - сладък е и ще му хареса. Това помага за втечняването на секретите в белия дроб и ще може да се изкашля хубаво. За намаляването на кашлицата като цяло можеш да му дадеш чай от босилек - на 1/2 л. вода - 1 суп.л. босилек и 2 ореха с черупките (счупени) сваряваш и запарваш. Давай му по глъдка на всеки половин час.

# 12
  • Мнения: 822
И ние миналата зима имахме подобен проблем,само че за по-малко от 3 месеца сменихме 4 антибиотика.В нашия случай може би по-скоро антибиотиците не действаха .Не съм сигурна в това,но след приема на последния антибиотик възпалението не се повтори.Нашата лекарка изобщо не спомена за подобна интервенция,но ако ни беше пратила при специалист сигурно и на нас щяха да го предложат.Надявам се ,тази зима да не се повтаря миналогодишната история,макар че от 3 седмици пак сме болни,но този път с белодробна инфекция.Тук,по нашите земи,не изписват капки за уши,но и аз съм решила,ако се наложи,да му слагам на своя отговорност.Дано не се налага де!...
Щом детето вече ти казва,когато го боли,може би е по-добре да му се довериш и да изчакате с тази интервенция.Но за всеки случай разпитай подробно лекарите,какви са рисковете,ако направите или не направите тази операция.
Дано всичко се размине максимално благополучно за детето!Успех!  Praynig

# 13
  • Мнения: 7 091
И ние миналата зима имахме подобен проблем,само че за по-малко от 3 месеца сменихме 4 антибиотика.В нашия случай може би по-скоро антибиотиците не действаха .Не съм сигурна в това,но след приема на последния антибиотик възпалението не се повтори.Нашата лекарка изобщо не спомена за подобна интервенция,но ако ни беше пратила при специалист сигурно и на нас щяха да го предложат.Надявам се ,тази зима да не се повтаря миналогодишната история,макар че от 3 седмици пак сме болни,но този път с белодробна инфекция.Тук,по нашите земи,не изписват капки за уши,но и аз съм решила,ако се наложи,да му слагам на своя отговорност.Дано не се налага де!...
Щом детето вече ти казва,когато го боли,може би е по-добре да му се довериш и да изчакате с тази интервенция.Но за всеки случай разпитай подробно лекарите,какви са рисковете,ако направите или не направите тази операция.
Дано всичко се размине максимално благополучно за детето!Успех!  Praynig

Много благодаря за пожеланията  bouquet и се надявам да се сбъднат. Имам усещането че и при нас не действат антибиотиците, защото единия път ушите му бяха зачервени дори по време на приемането на антибиотика. Аз капки за уши слагам редовно, нищо че не изписват тука, аз се запасих от БГ с Отипакс и Берлицитин.
Дано и на вас ви се разминат болестите! Heart Eyes

# 14
  • Мнения: 7 091

Благодаря ти много, аз досега рових в нета и видях, че наистина го има и като third tonsile, но го има и като adenoides. На мен като малка ми я вадиха, но бях позабавила симптомите..нищо чудно да е това, имаме някои от симптомите.

# 15
  • Мнения: 7 091
Пробва ли за кашлицата да му дадеш сокче от лук? Нарязваш на дребно една по-голяма глава стар лук и я поръсваш обилно със захар. След 5-6 часа започваш да ми даваш през час по една кафяна лъжичка от сока - сладък е и ще му хареса. Това помага за втечняването на секретите в белия дроб и ще може да се изкашля хубаво. За намаляването на кашлицата като цяло можеш да му дадеш чай от босилек - на 1/2 л. вода - 1 суп.л. босилек и 2 ореха с черупките (счупени) сваряваш и запарваш. Давай му по глъдка на всеки половин час.


За лука знаех, обаче за чая от босилек не бях го чувала. Ще го пробваме, благодаря за рецептите!!!  bouquet

# 16
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Здравей Tandoori, Grinning

Моят син също имаше 2 години проблеми с ушите - диагнозата - трета сливица. вадиха ни я 2 пъти, защото първият път не беше с пълна упойка, а само го обaламосаха с райски газ и явно не са я взели цялата. Така че вторият път беше с пълна упойка, като му я сложиха също след глътване на райски газ. Причината за възпаленията е била увеличената трета сливица, която запушва евхасиевата(май така се казваше) тръбичка към ухото и прави възпаления. При малките деца тази тръбичка е по-къса, но до пуберитета се оправяла. Затова и на нас ни казаха, ако има проблеми и със слуха(правят им малък тест), че ще ни сложат тези тръбички, за които говорите. Увериха ме, че операцията е бърза и лека и след това не се налага никаква по-нататъчна интервенция - тръбичките след дорастването на собствените, сами си падали или абсорбирали - незнам. Другото, което ми казаха, е ако продължават проблемите, да направим изследвания за алергии и имунитет. За сега при нас ситуацията май е овладяна, но ще видим - зимата още предстои.

Успех - дано и при вас всичко се оправи. Един съвет от мен - ако наистина ще махат третата сливица, да държиш да е под пълна упойка и с ендоскопия, за да се види дали всичко е премахнато. Има обаче и още нещо, виждам, че сина ти е на 2 годинки и съм чувала, че при толкова малки деца, може третата сливица отново да нарастне. Всъщност може и ти сама да наблюдаваш - ако е трета сливица - детето хърка при спане, има почети винаги секрет в носа и му мирише дъха(защото там се поддържа възпаление).

Още нещо - един добър бабешки лек за уши е леко затоплен зехтин с една капка сок от чесън - капва се в ушенцето и макар и леко да пари, успокоява много бързо.

Извинявам се, че стана толкова дълго, но дано да съм помогнала!

Успех в лечението!   Hug Heart Eyes

# 17
  • Мнения: 3 506
може да не ти хареса, но аз да си кажа... и на мен ми беше писнало от възпалени уши и антибиотици докато не се реших да пробвам да ги оставя да им мине ушното възпаление без антибиотик. давах тайленол и адвил за болка и температура и освен, че им мина без антибиотик, това им бяха и последните възпаления на ушите.
бтв, това била в момента и препоръката на cdc за лечение на ушните възпаления - да се изчаква с антибиотика. ако искаш, разпитай за този вариант педиатъра ви и ако сметне за допустимо, пробвай.

Tandoori, абсолютно споделям мнението на миз. Аз ти писах и в дир-а (maiche), но се сетих, че наскоро и ей тук дискутирахме въпроса и имаше интересен линк - ако искаш погледни го.

# 18
  • usa
  • Мнения: 2 113
За колко време им минаха така? В момента той няма темепратура, може пък да е удачно да пробваме, а и давам Тонзилотрена...не знам вече какво да мисля. Дано изследванията му са добри. А как кашля.....ужас.

за около седмица. щом и температура няма, аз смело бих опитала без антибиотик. това разбира се ако не си започнала вече да го даваш - ако си почнала трябва да си го доизпие. 
за кашлицата им много бабешки рецепти с лук, помагат. аз съм ги лекувала моите дечурлига с инхалации с лук, има резултат. ако проявяваш интерес, ще потърся и други рецепти, имаше нещо с издълбан лук пълнен с мед, кажи дали да търся подробности.

# 19
  • Мнения: 3 271
Милите Sad Не мога много да помогна, знам само, че лесно става хронично и е важно да се излекува напълно точно, за да се избегне това. Дано да не е това случая при вас.
Исках само да ти пожелая скоро да се закрепи, защото е много тежко все да боледуват  Sad
Много здраве ви пращаме!

# 20
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
zдравей....когато zаведох Алекс на доктор мииналата седмиица, докторката установи леко zачервяване на вътрешното уше.....и пъrвото, което ме посъветва, е да купим advanced air treatment systems, koято щяла да предотврати следващо по голямо въzпаление......та ако искаш проучи таzи въzможност.....ние я купихме вече и на дребното спря да му "хърка" нослето само zа два дни.....успех!!!!

# 21
  • Мнения: 235
Синът на моя приятелка имаше проблеми с ушите от 3 годишен. Всяка зима в продължение на няколко години историята с възпаленията се повтаряше - пробваха всичко -  с антибиотици,  без антибиотици, махаха третата сливица... Без успех. Накрая слухът на детето се влоши и бяха принудени да приемат предложението за тръбичките. Това беше преди година и половина. Синът й беше на 6. След интервенцията не е имал повече проблеми, но слухът му не възстановен още на 100%.  Лекарите казват, че трябва още време, докато се възвърне напълно. Самите тръбички явно не се усещат и детето не се е оплаквало изобщо, че ги усеща или нещо подобно. Бяха им казали само да го пазят да не си мокри ушите (в басейн, море и т.н. ) и да се пази от удари по главата (което е малко трудно за момченце...) Sad

# 22
  • Мнения: 7 091
Здравей Tandoori, Grinning

Моят син също имаше 2 години проблеми с ушите - диагнозата - трета сливица. вадиха ни я 2 пъти, защото първият път не беше с пълна упойка, а само го обaламосаха с райски газ и явно не са я взели цялата. Така че вторият път беше с пълна упойка, като му я сложиха също след глътване на райски газ. Причината за възпаленията е била увеличената трета сливица, която запушва евхасиевата(май така се казваше) тръбичка към ухото и прави възпаления. При малките деца тази тръбичка е по-къса, но до пуберитета се оправяла. Затова и на нас ни казаха, ако има проблеми и със слуха(правят им малък тест), че ще ни сложат тези тръбички, за които говорите. Увериха ме, че операцията е бърза и лека и след това не се налага никаква по-нататъчна интервенция - тръбичките след дорастването на собствените, сами си падали или абсорбирали - незнам. Другото, което ми казаха, е ако продължават проблемите, да направим изследвания за алергии и имунитет. За сега при нас ситуацията май е овладяна, но ще видим - зимата още предстои.

Успех - дано и при вас всичко се оправи. Един съвет от мен - ако наистина ще махат третата сливица, да държиш да е под пълна упойка и с ендоскопия, за да се види дали всичко е премахнато. Има обаче и още нещо, виждам, че сина ти е на 2 годинки и съм чувала, че при толкова малки деца, може третата сливица отново да нарастне. Всъщност може и ти сама да наблюдаваш - ако е трета сливица - детето хърка при спане, има почети винаги секрет в носа и му мирише дъха(защото там се поддържа възпаление).

Още нещо - един добър бабешки лек за уши е леко затоплен зехтин с една капка сок от чесън - капва се в ушенцето и макар и леко да пари, успокоява много бързо.

Извинявам се, че стана толкова дълго, но дано да съм помогнала!

Успех в лечението!   Hug Heart Eyes


Благодаря ти много за полезните съвети!!! И ние все повече се съмняваме, че е трета сливица и побеснявам на тея доктори, че аз трябва да ходя да поставям диагнози вместо тях. Освен това четох, че има разлика между инфекция и течност зад тъпанчето, а нашия не прави разлика явно #2gunfire Close защото ми изписва един и същи антибиотик 100 пъти!
Много ти благодаря за уточнението за третата сливица, на мен са ми вадили, но бях много малка и повечето от симптомите не си ги спомнях, но наистина нсоа му е непрекъснато запушен и от известно време има лош дъх което се чудехме от какво е. Освен това похърква..рядко, но го прави и спи с отворена уста.
Благодаря и за съвета за упойката, по себе си знам, че това не е преживяване дето искаш да ти се случи втори път.
Благодаря ти!  bouquet

# 23
  • Мнения: 7 091
Tandoori, абсолютно споделям мнението на миз. Аз ти писах и в дир-а (maiche), но се сетих, че наскоро и ей тук дискутирахме въпроса и имаше интересен линк - ако искаш погледни го.

Благодаря за линка, сега ще погледна!

# 24
  • Мнения: 7 091
за около седмица. щом и температура няма, аз смело бих опитала без антибиотик. това разбира се ако не си започнала вече да го даваш - ако си почнала трябва да си го доизпие. 
за кашлицата им много бабешки рецепти с лук, помагат. аз съм ги лекувала моите дечурлига с инхалации с лук, има резултат. ако проявяваш интерес, ще потърся и други рецепти, имаше нещо с издълбан лук пълнен с мед, кажи дали да търся подробности.

АМи не му дадох антибиотика на своя глава. Много мислих снощи, дето се вика не мога да спя от притеснение, защото и се притеснявам да не стане нещо със слуха му, все пак ушите не са шега работа, обаче реших, че няма да му го дам.
Като се върнахме и като видях, че му е изписал пак Аугментин( а той допреди 10 дена го пи две седмици) и ми падна пердето и днеска се обадих да се разправям, ще видим какво ще каже.  Как се правят тези инхалации с лук? Наистина ако ми напишеш пордобности много ще съм ти благодарна!! Hug Heart Eyes

# 25
Може и да ти звучи странно, но една приятелка избегна тръбичките на сина си чрез диета. Много внимателно беше следила какво е състоянието на ушите след видовете храна, които поемаше детето. В крайна сметка инфекциите му намаляха и няма тръбички.

Друга пък приятелка се кълне в тръбичките, защото нейното дете много страдаше, но с поставянето им, не направи нито една инфекция. Вече даже му ги махнаха - след 3 години носене. И пак си е здраво детето, вече почти година без тръбички.

Според мен трябва да се опиташ да се посъветваш с широк кръг лекари - само педиатъри не са достатъчни. Отиди поне при 3ма УНГ (не знам в коя чужбина си и как седят здравните въпроси, но дано да имаш добра застраховка). И тогава вземи решение.

Успех!




# 26
  • Мнения: 7 091
zдравей....когато zаведох Алекс на доктор мииналата седмиица, докторката установи леко zачервяване на вътрешното уше.....и пъrвото, което ме посъветва, е да купим advanced air treatment systems, koято щяла да предотврати следващо по голямо въzпаление......та ако искаш проучи таzи въzможност.....ние я купихме вече и на дребното спря да му "хърка" нослето само zа два дни.....успех!!!!

Това не е овлажнител, нали? Ние купихме овлажнител за целта ама..понякога помага за кашлицата, но не винаги. От нета ли го купихте? Ако да можеш ли да ми пуснеш линк?

# 27
смени си педиатъра - явно не разбира, не е нормално сама да си поставяш диагнози, а ако е трета сливица, не може да не види, дори и да не е специалист!

# 28
  • Мнения: 7 091
Синът на моя приятелка имаше проблеми с ушите от 3 годишен. Всяка зима в продължение на няколко години историята с възпаленията се повтаряше - пробваха всичко -  с антибиотици,  без антибиотици, махаха третата сливица... Без успех. Накрая слухът на детето се влоши и бяха принудени да приемат предложението за тръбичките. Това беше преди година и половина. Синът й беше на 6. След интервенцията не е имал повече проблеми, но слухът му не възстановен още на 100%.  Лекарите казват, че трябва още време, докато се възвърне напълно. Самите тръбички явно не се усещат и детето не се е оплаквало изобщо, че ги усеща или нещо подобно. Бяха им казали само да го пазят да не си мокри ушите (в басейн, море и т.н. ) и да се пази от удари по главата (което е малко трудно за момченце...) Sad

Ох, това с удрянето на главата не знам как ще стане...Аз снощи четох много за тези тръбички..пише че риска да се наложи да се слгат повторно е голям...не знам. Дано не се налага...

# 29
  • Мнения: 7 091
смени си педиатъра - явно не разбира, не е нормално сама да си поставяш диагнози, а ако е трета сливица, не може да не види, дори и да не е специалист!

Ами този ни го препоръчаха, досега нямахме проблеми с него..обаче тоя път направо не знам какво да кажа. Аз по себе си съдя, бях писала скоро как ми се наложи да си правя тестуването за алергии сама, защото ми се налагаше спешно вадене на зъб и нито един от алерголозите в областта не ме взе( въпреки че имам застраховка). И аз ги питам добре, ако се случи че съм алергична на упойката какво правим? Ами злополука.. Sick #Crazy направо няма да коментирам повече.

# 30
Ние сменихме 4 броя всичките ...препоръчани. Всеки си има различни изисквания. На много хора нашият педиатър не им допада, защото не се била усмихвала и не била приветлива (ако това изобщо има някакво значение за способностите й като лекар!). Но аз предпочитам добър лекар, а не приятен събеседник за маловажни разговорчета!

Но сама да се тестваш за алергии - това си е лудост?!?!? Но е вярно, че  застраховките в САЩ не покриват алергични тестове. Добре че поне си знаела, че си алергична. Защото наистина е "злополука" за тях:(

Късмет с детенцето, дано се оправи скоро!

# 31
  • Мнения: 7 091
Ние сменихме 4 броя всичките ...препоръчани. Всеки си има различни изисквания. На много хора нашият педиатър не им допада, защото не се била усмихвала и не била приветлива (ако това изобщо има някакво значение за способностите й като лекар!). Но аз предпочитам добър лекар, а не приятен събеседник за маловажни разговорчета!

Но сама да се тестваш за алергии - това си е лудост?!?!? Но е вярно, че  застраховките в САЩ не покриват алергични тестове. Добре че поне си знаела, че си алергична. Защото наистина е "злополука" за тях:(

Късмет с детенцето, дано се оправи скоро!


НАПРАВО МИ ИДЕ ДА ГИ ХВАНА ВСИчКИТЕ "СПЕЦИАЛИСТИ" И  #2gunfire #2gunfire #Cussing out
Казваме му- антибиотика дето го изписва е от същата група и го е пил преди 10 дни, 24 дена е на антибиотици за последните месец и половина, ТРЯБВА да се смени антибиотика, да му се вземе секрет и да се види дали не е бактерия и с каквъ антибиотик се лекува. А ТОЙ МИ ОБЯСНЯВА КАК ТОВА ДАЛИ БИЛО БАКТЕРИЯ в гърлото и носа НЯМАЛО ЗНАчЕНИЕ ЗА УшИТЕ!!! Ами нали като не е лекувано гърлото и носа то от там тръгват проблемите и чак после ми прави зачервени уши!!! Направо нямам думи!!!
Казваме му да проверим за трета сливица( първо не беше чувал за такова нещо) второ каза , че СЛИВИЦИТЕ МУ НЕ БИЛИ УВЕЛИчЕНИ и затова не можело да бъде това #Crazy #Cussing out. при положение, че не му прегледа гърлото!
Да не да не говорим, че каза, че той "бил сменил антибиотика", предния път беше Аугметин от 400, сега е от 600.
Питаме го е може ли да има инфекция на ушите и да няма темепратура( малкия като е имал инфекция не можеш да стоиш около него, пищи..просто е ужас и има висока темепратура, сега нищо. Аз си мисля че ушите може да са се възпалили от кашлицата и ако задържа течност зад тъпанчето. И това което четох снощи в нета потвърждава това, ако е само течност там няма нужда от антибиотик.
Е КОЛКО ВРЕМЕ ТРЯБВА ДА МУ ДАВА ЕДИН И СЪщИ АНТИБИОТИК ЗА ДА ВИДИ, чЕ НЕ ВЪРшИ РАБОТА?!
Почвам да търся нов педиатър.....че и няма кой да ни препоръча...Ох... Cry

Последна редакция: пт, 28 окт 2005, 17:39 от Tandoori

# 32
  • Мнения: 235
Не се притеснявай да потърсиш и друг лекар. Препоръките са едно и често са субективни, особено що се отнася за GP-та и педиатри. Най-важно е да имаш доверие на лекаря. Ако ще поставяш под съмнение всяка диагноза и ако ще се притесняваш дали е правилно лечението, то нерви няма да ти останат...

# 33
  • Мнения: 7 091
Много ви благодаря момичета, че така бързо се отзовахте на въпроса ми и ми помогнахте с ценни съвети и насоки...Нямате представа колко съм ви благодарна просто.. Cry Hug Heart Eyes  bouquet

# 34
  • usa
  • Мнения: 2 113
аз си падам по природните лечения, на децата лекарства избягвам да давам, та съм събирала тук бабешки рецепти за това и онова, ето ти какво съм запазила от други майки за кашлица, ако нещо ти допадне, пробвай:

При слаба и средна кашлица
Отвара от борови връхчета, бъзов цвят и подбел (листа) - от всяко по 50 гр. се смесват, от тази смет 2 супени лъжици с прибавка на 1 супена лъжица чист пчелен мед се запарват с 500 гр. вряща вода и захлупено ври 10 мин. Като изстине се прецежда. Сутрин, обед и вечер 5-10 мин. преди ядене и 2 часа след ядене се изпива по половин-една кафена чашка.

Сироп от кромид лук - в 500 гр. вода се разтопява 1 кг. захар, в друг съд се слага 250 гр. кромид лук, нарязан на колелца и се оставя да ври до омекване. Сле това се прецежда през тънка кърпа чрез леко изтискване. В получения сок изливаме сиропа и отново ври 5 мин. Като изтине се взема по 1 чаена лъжичка 3 пъти на ден след ядене.

Взимаш 1 средно голяма глава лук. Обелваш я и я издълбаваш като чашка като подрязваш основата, но да си остане дъно - точно на чашка да прилича. Напълваш "чашката" със захар и оставяш в една чашка да престои 1 нощ.
На сутринта на дъното има около 1 к.лъжичка сироп. Даваш го веднага след събуждане - на гладно.

Нарязваш една средно голяма главичка лук вечерта с 3 чаени льжички мед. Престоява цялата нощ и на сутринта му давай по 2, 3 лъжички да си пийва. Не изхвърляй лука защото той си пуска постоянно сок. За три дена ни отмина кашлицата защото тази смес освобождава чудесно патищата и втечнява секрета. На вкус е много приятно и моя малкия го хапва с удоволствие.

4-5 ореха, 1 гл. лук, 1 ябълка или дюля. Орехите ги измиваш и ги оставяш заедно с черупките, само трябва да ги пукнеш. На лука му отрязваш "брадата" и само толкова. Ябълката я срязваш на две, без да я почистваш. Всичко това го вариш в 0,5л. вода за около 15мин. Похлупваш и оставяш да изстине. това е една доза и трябва да се изпие за един ден. Можеш да го подсладиш (ако е с боров мед, още по - добре), защото е много гадно.

за инхалациите срязвам една глава на четири, слагам в съд с вода на котлона и като заври ги държа десетина минути до котлона, ако склонят да се наведат над парата още по-добре. даниел като по-малък естествено не можех да го вържа до парата, та затварях вратите на кухнята и го заигравах в нея двайсетина минути докато ври лука. слагала съм и кипящата купичка с лук в стаята му докато спи да го диша.

дано се оправите бързо!

# 35
Tandoori, mnogo dobre znam kak se chuvstvash. Nie jiveem vyv florida. Otkak sina mi trygna na gradina (beshe na 14 meseca), ushnite infekcii byaha edna sled druga. Dori chesto ne beshe svyrshil ediniya antibiotik, pak pravi ushna infekciya i go slagat na drug. Na sedmicata po 2 pyti byahme v doktorskiya ofis. Beshe mi pisnalo! Posledniya antibiotik (syshtite koito izpisvat i na tvoeto dete) ne go vzeh izobshto. Kapvah mu samo toplo olio s chesyn v ushichkite za bolkata i infekciyata mina ot samosebe si. Ushite mu ot postoyannite infekcii byaha v ujasno systoyanie, cherveni, s prishki vytre, i technost koyato taka i ne mojeshe da izleze. Taka beshe 4 meseca. Iskaha da slagat trybichki na sina mi i az ne se syglasih. Sled tova se pribrahme v BG i go zavedoh pri nash poznat (kolega na bashta mi) ushi nos gyrlo. Toi mi obyasni che pri tova polojenie antibioticite ne pomagat, zashtoto samo lekuvat infekciyata, no ne premahvat prichinata - nasybraniya sekret. Ta tozi doktor izpisa na sina mi kapki za ushi, daje ne beshe antibiotik, za da izchisti sekreta. Ami uspya. Vyrnahme se vuv florida, sina mi pak si hodi na gradina, a pediatyrkata mu e uchudena kak izvednyj ushnite infekcii spryaha. Ne sme imali poveche problemi. Ta doktora v BG ni posyvetva da ne se zanimavame s trybichki i gluposti, ne si struva, i izleze prav. Za tretata slivica - kaza che pak shte pregleda deteto kato stane na 3 godoni, i togava shte reshim kakvo shte pravim ako ima treta slivica i syzdava problemi. Obyasni mi syshto i kakvo da mu davam mejduvremenno, profilaktichno. Ako iskash poveche informaciya, pohi mi na bilianand@yahoo.com.

# 36
  • Мнения: 235
Tandoori,

и аз да добавя един "бабешки" лек. Това е рецепта, която от години ползваме вкъщи и наистина помага, стига да успееш да намериш цвят от бъз (lat. Sambucus nigra, flos или на английски:  Elder flower ). Прави се запарка - във вряла вода се сипват 2 лъжици цвят и се оставят за около 20 мин да се запари. След това прецеждаш.  Пие се на гладно по една кафена чашка.
Приятно е на вкус и успокоява за минути!
Дано само да успееш да намериш тази билка в US!!!

# 37
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
Tandoori, това е Air Washer: AOS 1355N, което сме купили....важното да е със студен въzдух...ето и линк zа Щатите и Канада http://www.plaston.com/ats/default.asp?id=50301&siteid=3&langid=de

# 38
  • Мнения: 7 091
Tandoori, това е Air Washer: AOS 1355N, което сме купили....важното да е със студен въzдух...ето и линк zа Щатите и Канада http://www.plaston.com/ats/default.asp?id=50301&siteid=3&langid=de



Благодаря ти много, ще ги погледна ей сега!!Момичета толкова полезни неща ми споделихте, не знам какво щях да правя без вас!!! Heart Eyes Hug

# 39
  • Мнения: 7 091
Tandoori, mnogo dobre znam kak se chuvstvash. Nie jiveem vyv florida. Otkak sina mi trygna na gradina (beshe na 14 meseca), ushnite infekcii byaha edna sled druga. Dori chesto ne beshe svyrshil ediniya antibiotik, pak pravi ushna infekciya i go slagat na drug. Na sedmicata po 2 pyti byahme v doktorskiya ofis. Beshe mi pisnalo! Posledniya antibiotik (syshtite koito izpisvat i na tvoeto dete) ne go vzeh izobshto. Kapvah mu samo toplo olio s chesyn v ushichkite za bolkata i infekciyata mina ot samosebe si. Ushite mu ot postoyannite infekcii byaha v ujasno systoyanie, cherveni, s prishki vytre, i technost koyato taka i ne mojeshe da izleze. Taka beshe 4 meseca. Iskaha da slagat trybichki na sina mi i az ne se syglasih. Sled tova se pribrahme v BG i go zavedoh pri nash poznat (kolega na bashta mi) ushi nos gyrlo. Toi mi obyasni che pri tova polojenie antibioticite ne pomagat, zashtoto samo lekuvat infekciyata, no ne premahvat prichinata - nasybraniya sekret. Ta tozi doktor izpisa na sina mi kapki za ushi, daje ne beshe antibiotik, za da izchisti sekreta. Ami uspya. Vyrnahme se vuv florida, sina mi pak si hodi na gradina, a pediatyrkata mu e uchudena kak izvednyj ushnite infekcii spryaha. Ne sme imali poveche problemi. Ta doktora v BG ni posyvetva da ne se zanimavame s trybichki i gluposti, ne si struva, i izleze prav. Za tretata slivica - kaza che pak shte pregleda deteto kato stane na 3 godoni, i togava shte reshim kakvo shte pravim ako ima treta slivica i syzdava problemi. Obyasni mi syshto i kakvo da mu davam mejduvremenno, profilaktichno. Ako iskash poveche informaciya, pohi mi na bilianand@yahoo.com.

Писах ти едно мейлче  Heart Eyes

# 40
  • Мнения: 7 091
аз си падам по природните лечения, на децата лекарства избягвам да давам, та съм събирала тук бабешки рецепти за това и онова, ето ти какво съм запазила от други майки за кашлица, ако нещо ти допадне, пробвай:

При слаба и средна кашлица
Отвара от борови връхчета, бъзов цвят и подбел (листа) - от всяко по 50 гр. се смесват, от тази смет 2 супени лъжици с прибавка на 1 супена лъжица чист пчелен мед се запарват с 500 гр. вряща вода и захлупено ври 10 мин. Като изстине се прецежда. Сутрин, обед и вечер 5-10 мин. преди ядене и 2 часа след ядене се изпива по половин-една кафена чашка.

Сироп от кромид лук - в 500 гр. вода се разтопява 1 кг. захар, в друг съд се слага 250 гр. кромид лук, нарязан на колелца и се оставя да ври до омекване. Сле това се прецежда през тънка кърпа чрез леко изтискване. В получения сок изливаме сиропа и отново ври 5 мин. Като изтине се взема по 1 чаена лъжичка 3 пъти на ден след ядене.

Взимаш 1 средно голяма глава лук. Обелваш я и я издълбаваш като чашка като подрязваш основата, но да си остане дъно - точно на чашка да прилича. Напълваш "чашката" със захар и оставяш в една чашка да престои 1 нощ.
На сутринта на дъното има около 1 к.лъжичка сироп. Даваш го веднага след събуждане - на гладно.

Нарязваш една средно голяма главичка лук вечерта с 3 чаени льжички мед. Престоява цялата нощ и на сутринта му давай по 2, 3 лъжички да си пийва. Не изхвърляй лука защото той си пуска постоянно сок. За три дена ни отмина кашлицата защото тази смес освобождава чудесно патищата и втечнява секрета. На вкус е много приятно и моя малкия го хапва с удоволствие.

4-5 ореха, 1 гл. лук, 1 ябълка или дюля. Орехите ги измиваш и ги оставяш заедно с черупките, само трябва да ги пукнеш. На лука му отрязваш "брадата" и само толкова. Ябълката я срязваш на две, без да я почистваш. Всичко това го вариш в 0,5л. вода за около 15мин. Похлупваш и оставяш да изстине. това е една доза и трябва да се изпие за един ден. Можеш да го подсладиш (ако е с боров мед, още по - добре), защото е много гадно.

за инхалациите срязвам една глава на четири, слагам в съд с вода на котлона и като заври ги държа десетина минути до котлона, ако склонят да се наведат над парата още по-добре. даниел като по-малък естествено не можех да го вържа до парата, та затварях вратите на кухнята и го заигравах в нея двайсетина минути докато ври лука. слагала съм и кипящата купичка с лук в стаята му докато спи да го диша.

дано се оправите бързо!

Много ти благодаря!! Heart Eyes  bouquet Ще си ги препиша! Аз знаех само за това последното с ябълките и орехите, и аз съм го правила, ама на Калин не смеех да давам, ама ще опитам.
Благодаря ти още веднъж!

# 41
  • Мнения: 7 091
След като сменихме педиатъра след последната изцепка на нашия стария тя ни прати на куп изследвания, вкл снимка на синусите...и се оказа права жената. Синузит!!! Каза че възпалението на ушите е станало хронично и затова се е събрала течност там и добре че не сме дали пак онзи антибиотик. Сега чакаме ушния да си прозинесе тежката дума какжо ще ги правим.
И сега сме пак на антибиотик, този път за синузит!
Някой от вас имал ли е такива проблеми? как се справихте? Направо не знам какво да мисля..

# 42
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Явно вървите по пътя на голямата ми дъщеря. При нас помогна единсвено пункция. Приспаха я, изтеглиха гнойта, почистиха и с микрокамера огледаха синусите - оказа се, че вече има хроничен синузит. Да чукна на дърво, откакто направихме пункцията преди 3 години, синузита не се е обаждал, ушите също. Иначе беше на 3 като изведнъж спря да чува. Ей, побърках се от притеснение. Оказа се, че сливиците й се възпалили, надули се и блокирали някакви каналчета към ушите и в резултат - пълни с течност и нечуващи уши.
Много ти съчувствам Tandoori, дано по-бързо се оправите!

# 43
  • Мнения: 3 491
може да не ти хареса, но аз да си кажа... и на мен ми беше писнало от възпалени уши и антибиотици докато не се реших да пробвам да ги оставя да им мине ушното възпаление без антибиотик. давах тайленол и адвил за болка и температура и освен, че им мина без антибиотик, това им бяха и последните възпаления на ушите.
бтв, това била в момента и препоръката на cdc за лечение на ушните възпаления - да се изчаква с антибиотика. ако искаш, разпитай за този вариант педиатъра ви и ако сметне за допустимо, пробвай.
Изхвърлям тази тема напред, защото и на мене ми дойде до главата. От ноември досега 3 пъти е пил амоксициклин (последния път по друг повод), последните няколко дни беше леко настинал, тази сутрин се оплака, че го боли ухото, но изглежда добре. Имаме час за лекар тази сутрин и нещо отвътре не ми дава пак да е на антибиотик. Миз, и аз срещнах из медицинските сайтове този вариант, да оставиш нещата да отшумят от само себе си. Твоят опит ми дава кураж, ако реша да действам на своя глава. Все пак става въпрос не за бебе, а за 5-годишно.

# 44
  • Мнения: 7 091
може да не ти хареса, но аз да си кажа... и на мен ми беше писнало от възпалени уши и антибиотици докато не се реших да пробвам да ги оставя да им мине ушното възпаление без антибиотик. давах тайленол и адвил за болка и температура и освен, че им мина без антибиотик, това им бяха и последните възпаления на ушите.
бтв, това била в момента и препоръката на cdc за лечение на ушните възпаления - да се изчаква с антибиотика. ако искаш, разпитай за този вариант педиатъра ви и ако сметне за допустимо, пробвай.
Изхвърлям тази тема напред, защото и на мене ми дойде до главата. От ноември досега 3 пъти е пил амоксициклин (последния път по друг повод), последните няколко дни беше леко настинал, тази сутрин се оплака, че го боли ухото, но изглежда добре. Имаме час за лекар тази сутрин и нещо отвътре не ми дава пак да е на антибиотик. Миз, и аз срещнах из медицинските сайтове този вариант, да оставиш нещата да отшумят от само себе си. Твоят опит ми дава кураж, ако реша да действам на своя глава. Все пак става въпрос не за бебе, а за 5-годишно.


Албенче, ако имаш нужда от помощ обади се! Ние както предполагам знаеш се оправихме, ако искаш ще ти кажа какво и що Simple Smile Да се оправя малкия!!  bouquet

# 45
  • Germany
  • Мнения: 224
Tandori, mnogo ще съм ти благодарна ако разкажеш как сте се оправили. следя тази тема и всички подобни отдавна. декември месец изпихме 3 антибиотика един след друг заради възпаление на ушите, миналата зима също ушите ни бяха проблем при всяка настинка и хрема. и ето 4е цяла седмица сега пак е с хрема и запо4на да не 4ува. ходихме при детската лекарка и тя като му погледна ушите се о4уди 4е няма температура, храни се добре и всичко изглежда наред. Прати ни на ушен лекар. Диагнозата ни е Отитис мрдиа сероза *не мога да превключа на латнски букви*,и веднага отсе4е, трябжа да му се сложат тръби4ки оперативно да изравнят налягането в ухото, понеже се засмуквал секрет и от влагата се развиеат бактерии. това ни обиасниха долугоре. останалото/направление за хирург и ще говорим пове4е.
не знам защо не ни предложиха и друга алтернатива и не ни направиха никакви изследвания. newsm78

# 46
  • Мнения: 3 491


Албенче, ако имаш нужда от помощ обади се! Ние както предполагам знаеш се оправихме, ако искаш ще ти кажа какво и що Simple Smile Да се оправя малкия!!  bouquet
Ани, разбрахме се с лекаря да няма антибиотик този път и да изчакаме, даде ми рецепта за антибиотик ей така да си я имам за всеки случай, ако нещо рязко се влоши в следващите 2-3 дни. Да чукна, дори болкоуспокояващи не съм давала, инфекция на ухото е, но той е големичък и се надявам да се пребори. Наистина това, което прочетох, потвърждава опита на миз, дано пък и при нас да стане. Мерси за отзивчивостта, ще се обадя, ако се наложи, знам приказката "не викай старило, а викай патило".  bouquet

# 47
  • usa
  • Мнения: 2 113
Изхвърлям тази тема напред, защото и на мене ми дойде до главата. От ноември досега 3 пъти е пил амоксициклин (последния път по друг повод), последните няколко дни беше леко настинал, тази сутрин се оплака, че го боли ухото, но изглежда добре. Имаме час за лекар тази сутрин и нещо отвътре не ми дава пак да е на антибиотик. Миз, и аз срещнах из медицинските сайтове този вариант, да оставиш нещата да отшумят от само себе си. Твоят опит ми дава кураж, ако реша да действам на своя глава. Все пак става въпрос не за бебе, а за 5-годишно.

ще се радвам ако съм помогнала с нещо. дано ви се размине антибиотика. за да добавя към куража - през нас минаха последния месец още две ушни възпаления - едно на силвия и едно на даниел, и двете минаха без антибиотици. всъщност и на лекар не ги водих, стигнах до извода, че са ушни възпаления от оплакванията им.
успех! и сподели резултата да се попочуствам горда пет минути, че съм помогнала на някой  Wink.

# 48
  • Мнения: 7 091
Tandori, mnogo ще съм ти благодарна ако разкажеш как сте се оправили. следя тази тема и всички подобни отдавна. декември месец изпихме 3 антибиотика един след друг заради възпаление на ушите, миналата зима също ушите ни бяха проблем при всяка настинка и хрема. и ето 4е цяла седмица сега пак е с хрема и запо4на да не 4ува. ходихме при детската лекарка и тя като му погледна ушите се о4уди 4е няма температура, храни се добре и всичко изглежда наред. Прати ни на ушен лекар. Диагнозата ни е Отитис мрдиа сероза *не мога да превключа на латнски букви*,и веднага отсе4е, трябжа да му се сложат тръби4ки оперативно да изравнят налягането в ухото, понеже се засмуквал секрет и от влагата се развиеат бактерии. това ни обиасниха долугоре. останалото/направление за хирург и ще говорим пове4е.
не знам защо не ни предложиха и друга алтернатива и не ни направиха никакви изследвания. newsm78

Калина, аз ти получих бележката и ти писах днеска по ICQ, не знам дали получи нещата, които ти пратих.
Страхотно съвпадение, защото заради теб отворих тази тема и гледам Блажка писала точно днеска по нея Simple Smile
За всички, които искат да разберат как са се развили нещата могат да прочетат тук( има описани масажите, които правихме):
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=54203.msg991707#msg991707

И тук ( има описани лекарствата и някои от другите неща):
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=68070.0;all

Ако има някой още въпроси, питайте! Ще се радвам ако мога да помогна на някой да не мине през ужаса, които минахме ние!  bouquet

# 49
  • Мнения: 3 491


ще се радвам ако съм помогнала с нещо. дано ви се размине антибиотика. за да добавя към куража - през нас минаха последния месец още две ушни възпаления - едно на силвия и едно на даниел, и двете минаха без антибиотици. всъщност и на лекар не ги водих, стигнах до извода, че са ушни възпаления от оплакванията им.
успех! и сподели резултата да се попочуствам горда пет минути, че съм помогнала на някой  Wink.
Дай боже да стане! Смятам на първо време да давам адвил или тайленол, ако нещо изохка. А ако наистина ни се размине, при друг подобен случай ще трая и аз, хич няма да се обаждам. Лекарят каза, че на тази възраст шансът да отшуми от само себе си е около 50%. А ти всъщност вече си помогнала, с челния опит и с куража да си отворя устата и да кажа "но може ли вече без антибиотици, плииииииийз"   bouquet

# 50
  • Мнения: 574
Извинявам се ако се повтарям с някой, но ще ти кажа аз как сепреборих с ушите и без АБ. Имаме си и трета сливица ,но АБ не давам(е ако много се наложи ще дам не съм чак куко) и се опитвам да се спавям.
Пълня всяко уше за 1мин със топъл спирт.Завъртам главичката и слагам в другото за минута. След това топли капки за уши или олио. Първият ден поне три пъти със спирта, а капките може по- често. Ако е много зле и вторият ден по-три пъти. Така намаляваш както прецениш. Може повечко дни да го правиш само преди лягане вечер докато се оправи. Това помага и при гъбички.
Обикновенно при нас е свързано и с гърло.
Ще ти кажа как се справям аз с ангините, но много майки отричат този метод. Приложих го за първи път на дъщеря ми когато беше около 2,3м и имаше много висока Т. Детето трябва да е легнало и после бързо да го изправиш, защото ако има много налепи и започва да повръща гной. Натопяваш си пръста в ракия и го овалваш в нишадъра. Както е легнало детето му обтриваш гърлото с цел да ги изтържеш налепите.Като бръкнеш повдигни сливиците отвътре по-силничко нагоре. Така ако има огнище ,което не се вижда ще го спукаш. Ако иска да повръща нека да си повръща. И после, нищо че е малка и дадох глъдка ракия,за да дезинфекцира мястото.Това е важно,за да не разнесе инфекцията. Това , но вече много по-леко мазане го правя докато има още налепи и главно тях махам. През останалото време някъкви хапчета за смучене. След първото мазанеможе да не даваш ракия вече и ако пък ангината не е много зле също става без ракия. После може да мажеш гърлото с тампон на клечка с гранулин. Има го във ветеринарните кабинети. Иначе Грануфорина,който е за хора, е спрян ,че вършеше работа и е ефтивен, но чух ,че в някой аптеки го правили. Гранулина също е много хубав. Съдържа Йод,риванол, зеленото багрило и....забравих другите съставки. Нишадъра пък е амониева сол-амониев хлорид.
Обикновенно гърлените инфекции са свързани и с нос и уши,така че може да лекуваш и тях. Едновременно , да не казвам задължително, прави разстривки на гърдите ,че да не се смъкне нещо надолу. Аз мажа с маз Хустагил (1-3 на ден) и давам по често от сиропа. Може да мажеш и с други бабешки методи и пак да слагаш Хустагил. Колкото си по редовна и упорита, толкова по-бързо ще мине.
Ако детенцето е над 2 или малко по-малко,може да му даваш клеева тинктура.Когато е в лъжичка с малко вода или дори без вода много добре дезинфекцира сливиците.
За нос ползвам прополисови капки за нос-Прополис+ невен( или +смрадлика)
Хустагила е добър ,че когато е вече добре детето(ама има още какво да се желае) и отиде на градина ,сутрин го мажи и вечерта. Така ще мине бързо.

# 51
  • Мнения: 7 091
Извинявам се ако се повтарям с някой, но ще ти кажа аз как сепреборих с ушите и без АБ. Имаме си и трета сливица ,но АБ не давам(е ако много се наложи ще дам не съм чак куко) и се опитвам да се спавям.
Пълня всяко уше за 1мин със топъл спирт.Завъртам главичката и слагам в другото за минута. След това топли капки за уши или олио. Първият ден поне три пъти със спирта, а капките може по- често. Ако е много зле и вторият ден по-три пъти. Така намаляваш както прецениш. Може повечко дни да го правиш само преди лягане вечер докато се оправи. Това помага и при гъбички.
Обикновенно при нас е свързано и с гърло.
Ще ти кажа как се справям аз с ангините, но много майки отричат този метод. Приложих го за първи път на дъщеря ми когато беше около 2,3м и имаше много висока Т. Детето трябва да е легнало и после бързо да го изправиш, защото ако има много налепи и започва да повръща гной. Натопяваш си пръста в ракия и го овалваш в нишадъра. Както е легнало детето му обтриваш гърлото с цел да ги изтържеш налепите.Като бръкнеш повдигни сливиците отвътре по-силничко нагоре. Така ако има огнище ,което не се вижда ще го спукаш. Ако иска да повръща нека да си повръща. И после, нищо че е малка и дадох глъдка ракия,за да дезинфекцира мястото.Това е важно,за да не разнесе инфекцията. Това , но вече много по-леко мазане го правя докато има още налепи и главно тях махам. През останалото време някъкви хапчета за смучене. След първото мазанеможе да не даваш ракия вече и ако пък ангината не е много зле също става без ракия. После може да мажеш гърлото с тампон на клечка с гранулин. Има го във ветеринарните кабинети. Иначе Грануфорина,който е за хора, е спрян ,че вършеше работа и е ефтивен, но чух ,че в някой аптеки го правили. Гранулина също е много хубав. Съдържа Йод,риванол, зеленото багрило и....забравих другите съставки. Нишадъра пък е амониева сол-амониев хлорид.
Обикновенно гърлените инфекции са свързани и с нос и уши,така че може да лекуваш и тях. Едновременно , да не казвам задължително, прави разстривки на гърдите ,че да не се смъкне нещо надолу. Аз мажа с маз Хустагил (1-3 на ден) и давам по често от сиропа. Може да мажеш и с други бабешки методи и пак да слагаш Хустагил. Колкото си по редовна и упорита, толкова по-бързо ще мине.
Ако детенцето е над 2 или малко по-малко,може да му даваш клеева тинктура.Когато е в лъжичка с малко вода или дори без вода много добре дезинфекцира сливиците.
За нос ползвам прополисови капки за нос-Прополис+ невен( или +смрадлика)
Хустагила е добър ,че когато е вече добре детето(ама има още какво да се желае) и отиде на градина ,сутрин го мажи и вечерта. Така ще мине бързо.

Добре, че децата ти не са алергични, нямаш идея точно това комбинирано лечение какви проблеми може да ти докара ако обаче са.

# 52
  • Мнения: 574
Бих искала да те помоля да кажеш на две на три за упражненията , че аз незнам английски и гледах като гладно пале наденица.
Много ще съм ти благодарна.
Не е алергична и много добре се повлиява и бързо.

# 53
  • Мнения: 431
Да, моля и аз за упражненията  Praynig   bouquet

# 54
  • Мнения: 7 091
Дребосъчето ме остави да направя сега превода Simple Smile

Ето:


1.Освобождаване на лимфните канали
Детето трябва да лежи на гърба си, като родителя е застанал до главата му. Намерете ключицата. Това е костта, на която единия край излиза от рамото и свършва точно под врата. Намира се и от двете страни на тялото. Приблизително на половината разстояние между рамената и врата приплъзнете пръстите си по костта, като ги оставите да „паднат” от ключицата към гърдите. Обикновено там има малка вдлъбнатина, по която може да се ориентирате. Детето може да усети лека болка в тази вдлъбнатина, когато натиснете мускулите там. Вие може да усетите гръдната кост или нещо като малко топче ( лимка). Натиснете леко и внимателно мекото място. Ако детето ви е достатъчно голямо, за да ви съдейства, бавно и внимателно местете едната му ръка по посока към гърдите, докато държите пръста си в мекото място.
Ако детето ви е твърде малко за да ви съдейства, преминете към следващия параграф.
Докато бавно движите ръката по посока на тялото, мястото под пръстите ви ще омеква или поне ще усещате по-малка съпротивителна сила. Когато намерите положението, в което мускулите омекват, задръжте ръката в това положение в продължение на 90 секунди, след това внимателно и бавно преместете ръката в нормалното изходно положение.
Повторете с другата ръка.

Ако детето ви е твърде малко за да съдейства с движението на ръката , просто леко масажирайте мястото под ключицата за няколко минути и преминете към следващото упражнение.


2.   Масаж на главата и врата
•   Само да отбележа, че effleurage е техника в масажа, което специално при лицевия масаж се прави в посока нагоре-надолу, като има лек натиск.

Поставете палеца си на средата на челото на детето. Бавно, но с натиск плъзнете палеца си от центъра на челото настрани до линията на косата при слепоочията, след това продължете надолу по външната страна на бузите. Повторете това няколко пъти.
След това със същия тип натиск, но използвайки двата палеца направете същото упражнение като минете през носа надолу към бузите ( или иначе казано от синусите към бузите).



Направете същото в областта на врата (от под брадичката надолу към гърдите). Работете само от едната страна на врата по едно и също време( отпред или отзад), но също така се уверете, че сте направили упражнението и на двете места.
Правете това упражнение винаги изтласквайки течностите по посока на сърцето! Когато работите по лицето или врата посоката винаги трябва да е надолу.

3. Торакално( от гръдния кош)  „изпомпване”
Като използвате дланта на едната си ръка притиснете внимателно, но силно( здраво) към гръдния кош на детето, разтягайки мускулите, които са разположени между ребрата. Използвайте другата си ръка за да държите ръката на детето вдигната нагоре и настрани от тялото.
Повторете от другата страна.

4. Масаж на ръцете и краката
Стимулирайте лимфния поток в тялото на детето чрез поглаждане на краката и ръцете с движение нагоре от китките и глезените. Използвайте внимателно, но силно и плавно движение. Не е необходимо да вдигате ръце от крака или ръката на детето докато не сте достигнали върха на мястото, което се масажира. Винаги движението да е по посока на сърцето!

Повтаряйте всяка от посочените процедури 3 пъти на ден.


Последна редакция: пт, 17 фев 2006, 01:43 от Tandoori

# 55
  • Мнения: 431
Мерси много   bouquet

# 56
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Tandoori - за какво са тези упражнения?
Сорри, но нещо не разбрах... Blush

Ancheto - съветвам те да прекратиш тази инвазия  #Crazy в/у детето си...Не муправиш услуга - повярвай ми.

# 57
  • София
  • Мнения: 39 807
Дияна правеше отит (възпаление на средното ухо) пролетно време, но миналата година го направи и есента. Тогава лекаря и почисти ушите. Според него третата сливица реагира при настинка. И всички ушни болежки идват от нея.

Каза ми Дияна да дъвче много дъвки, за да се освобождава налягането в/у тъпанчето.
При отит-а Дияна също е на антибиотик.
Мисля пролетта да я заведа отново на контролен преглед.

Другата седмица ще ходи на ски и малко се притеснявам. И на плуване съм я записала.

# 58
  • Germany
  • Мнения: 224
Тандори, не съм получила нищо на ICQ-то, но ти благодаря че си се сключила темата. и за останах изненадана че точно на същия ден в които я изрових аз, някои друг я е изхвърлил напред.
Но ушите са проблем при много деца. колкото повече 4ета по нета, толкова почече се притеснявам.
а някои знае ли подробности за тия тръбички които всички искат да слагат- за колко време, каква е вероятността да се наложи повторна операция, колко време се лежи в болница и т.н...
Тандори, сега ще погледна линовете които си дала

# 59
  • Мнения: 574
Благодаря за превода. Веднага ще пробвам масажа.

# 60
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
може би това е 100-ния ми пост с тази информация, но ето Ви го пак:

Вентилационни тръбички


Кога се слагат?

Най-честите причини за поставяне на вентилационни тръбички са:

присъствие на течност зад тъпанчевата мембрана за период по-дълъг от 2-3 месеца;
чести и/или тежки отити, които не се повлияват само от медикаменти.
Вентилационни тръбички се слагат и за избягване на трайните увреди на тъпанчевата мембрана при опасност от баротравма.

Защо се слагат?

Ако тъпанчевата мембрана се среже (т.нар. миринготомия) болното средно ухо се повлиява благоприятно от изсмукването на наличната течност и поставянето на лекарства. Ефектът обаче често е временен – разрезът бързо зараства и болестното състояние се възобновява.

Поставянето на вентилационни тръбички подържа отвора в тъпанчето по-дълго време:

налягането зад тъпанчето се изравнява лесно с атмосферното – намаляват или се преустановяват епизодите на среден отит;
при нов епизод на среден отит, това лесно се диагностицира (образуваната течност изтича и се вижда) и лекува (лесно се поставят медикаменти директно в средното ухо).
Как се слагат?
Прави се малък разрез на тъпанчето и наличния секрет се изсмуква. Поставя се вентилационната тръбичка и евентуално медикаменти.

Работи се под микроскоп, поради което при малки деца най-често се използва лека обща анестезия. При възрастни процедурата обикновено е под местна анестезия.

Защо има различни видове тръбички?

Тръбичките се различават по форма, размер и материал.

Най-често се използват различни модификации наподобяващи по форма макара, т.нар. вентилационни макарички.

Размерите зависят от големината на тъпанчето и търсения ефект. По-малките тръбички се поставят по-лесно и по-малко увреждат тъпанчевата мембрана. По-големите се запушват по-трудно и по-дълго се задържат.

Като се изключат някои самоделни варианти, съвременните вентилационни тръбички са от относително безвредни за тъканите материали. Полимерните са по-поносими за тъпанчето, а металните – по-трудно се запушват. Съществуват и комбинирани модели – отвън полифлуорпропилен, отвътре титан.

Конкретния модел и размер вентилационна тръбичка зависи от предпочитанията на хирурга – няма общоприет стандарт. След правилно поставяне различните видове тръбички имат еднаква функция.

Може ли ухото да се инфектира през тръбичките и как да се избегне това?
Вентилационните тръбички намаляват значително честотата на епизодите от среден отит. Те обаче създават временна комуникация между външното и средното ухо – потенциален директен път за инфекция.

Трябва да се избягва навлизането в ухото на замърсена вода:

при къпане и плуване ухото следва да се запушва, като това не е задължително. При по-малки деца рискът от навлизане на вода е по-малък (поради по-малките размери), а и процедурата по-запушване на ухото за тях не винаги е приятна.
при гмуркане и подводен спорт запушването на слуховия канал е задължително, като при навлизането на замърсена вода или съмнение за такова е желателно профилактично поставяне на антибиотични капки.
Комбинира ли се с друга операция?
Преди оперативно отстраняване на назофарингеална (“трета”) сливица винаги трябва да се изясни състоянието на тъпанчетата. Често, операцията може да се комбинира с оперативно лечение и на средното ухо, с което при еднократно даване на анестезия се решават и двата проблема. Става дума, обаче за две отделни операции и само необходимостта от провеждането им при всеки конкретен случай е решаваща.

Трябва ли тръбичките да са двустранни?

Обикновенно когато едното ухо е болно боледува и другото. Това обаче не винаги означава, че състоянието и на двете налага поставянето на вентилационни тръбички. Дали е необходимо двустранното поставяне на макарички се решава конкретно при всеки случай, като най-често при самата операция се преценява най-точно състоянието на средното ухо.

Какво става ако вентилационните тръбички се запушат?
Ако тъпанчето изглежда здраво и няма симптоми – вентилационните тръбички се оставят запушени до спонтанното им падане или се махат. Ако симптомите на среден отит се възобновят вентилационните тръбички се отпушват оперативно или се сменят с нови.

Колко дълго остават тръбичките и как се махат?
Вентилационните тръбички се поставят до трайно оздравяване на средното ухо – най-често за период от 6 месеца до година. През това време ухото периодично трябва да се следи от специалист.

Често ухото спонтанно отхвърля тръбичките. Ако това стане преди ухото да е оздравяло се налага повторно поставяне на тръбички. Ако ухото е напълно здраво и вентилационните тръбички не се отделят спонтанно, те се махат оперативно.

Макар и рядко, след сигурно оздравяване и след махане на макаричките, ухото може пак да се възпали. Тогава може да се наложи повторното слагане на тръбички.

Какви са последиците за тъпанчето от поставянето на вентилационни тръбички?
След спонтанното отделяне на вентилационните тръбички може (но не е задължително!) да остане траен отвор на тъпанчето, което налага той да се затвори оперативно. След оперативното махане на задържана макаричка отворът често се затваря от хирурга.

Всяко продължително дразнене на тъпанчевата мембрана може да доведе до образуването на белег – т.нар. мирингосклероза. Това понякога се наблюдава и след поставянето на вентилационни тръбички. За мнозинството пациенти това няма никакви последствия за слуха.

Продължителното, и понякога трайно спадане на слуха, до което води нелекуваният средния отит има много по-голям отрицателен ефект. При това самият среден отит често води до мирингосклероза, а и до сериозни увреждания на цялото тъпанче.





Подробности тук: http://lolov.com/frames/info.htm

# 61
  • Germany
  • Мнения: 224
Шани, ти си злато, благодаря за бързия и точен отговор и извиняваи че те накарах отново да изровиш заради мен всичко това. Hug

# 62
  • Букурещ
  • Мнения: 7 837
Точно благодарение на Шани и аз прочетох по-горната информация от сайта на доц. Лолов.
Информацията е написана на много разбираем и достъпен език мисля.

# 63
  • Мнения: 210
Прочетох цялата тема и научих доста неща. Но си задавам въпроса защо все трябва да е трудно и сами да ровим за информация. Съществува ли изобщо лекар на този свят който обръща внимание на пациента си и го информира за всички възможности. Но това е друга тема.
И аз преди месец изживях един подобен кошмар но нямах достъп до интернет и неможах да ви направя съпричастни към въпросите които си задавах.
И моята дъщеря има проблем с ушите само че при нас няма никави симптоми нито температура нито болка и много ме е страх защото няма да разбера ако пак и се възпалят ушите.
При нас всичко започна от хремата и накрая трябваше да реша да махам ли трета сливица или не.
Влязох в болница дори за операция и накрая се отказах защото я заведох при една специалистка която я преглежда с апарат през носа /немога да възпроизведа наименованието му/ според нея дъщеря ми няма оголемена трета сливица и изкривяване на носната преграда и там се задържа секрет и неможе да се излекува и от там в ушите. Доверих и се и за десет дена ни оттърва от хремата която продължаваше пети месец.
Сега обаче продължавам да се притеснявам за ушите защото в болницата ми обяснавяхя как има течност зад тъпанчето и трябва да го пукнат и да ги лекуват а тази лекарка за 5 дни с Берлицитин ги излекува /според нейните думи нищо и няма на ушите/. Няма лошо ама аз преди това през седмица и капех и Отипакс и берлицитин и няма резултат. Как може прегледа на ушите да е толкова относително нещо.
Преди седмица я водих при личния лекар и той я прегледа каза че не са зачервени мембраните. Ама от два дена я гледа ровичка с пръсчето и като й чистя ушите има секрет.
малко дългичко стана ама и на мен ми се прииска да си споделя болката.

# 64
  • Букурещ
  • Мнения: 7 837
Забравих само за кой ли път да благодаря Шани, че ме свърза с доц. Лолов, защото този човек знае как да обяснява на достъпен език проблемите така, че да ти стане ясно всичко, което те интересува.

Благодаря ти, Шани, доц. Лолов мога да кажа, че е невероятен Човек и ми даде пълна яснота на въпроса.

Профилактичните прегледи са много важни, и много родителите в много случаи не разбират за отите, защото понякога, нито има болка, нито Т, нищо, но не очаквайте джи пи-то да разбере, че детето има видиш ли точно отит, и точно джи пи-то да ви изпрати на специалист. Аз изключително държа на профилактиката.
И никога не чакам джи пи-то да ме прати тук и там, винаги съм действала АЗ и съм си хващала детето и съм го водила при СПЕЦИАЛИСТ лекар при нужда.

# 65
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
И никога не чакам джи пи-то да ме прати тук и там, винаги съм действала АЗ и съм си хващала детето и съм го водила при СПЕЦИАЛИСТ лекар при нужда.

Ето това трябва да се проумее от майките  Peace

Лио - няма за какво  Hug. Насреща съм, за всичко с което мога да помогна  bowuu

# 66
  • Germany
  • Мнения: 224
Ами на нас точно детската лекарка го откри. тук първото нещо което гледат са ушите, да не говорим че гърло не гледат. но тои е голям и вече разбираме, а и аз си го знам, при всяка по/дълга хрема са засегнати и ушите, а и започва да не чува Cry
на нас за тази операция с тръбичките ни обиасниха че се прави през устата, от вътрешната страна, та затова не ми беше ясно пука ли се тъпанчето или не и каде всъщност се отвежда тоя секрет.
питах и за капки за уши, но ни казаха че секрета е навутре, зад средното ухо и едва ли би се повлиял newsm78
ама все трябва с ченгел да им вадиш думите и обиасненията от устата значи #2gunfire

# 67
  • Мнения: 8 585
Гледането на уши и лечението на детските отити в 90% е задача на педиатъра. Който няма отоскоп би трябвало да си вземе. Иначе как да видиш дали има или няма отит?
Оттук нататък има редица подробности в сферата на педиатрията (като например кой и защо трябва да прави Превенар, каква е ролята на алергичните ринити и т.н)
За 10 години практика не съм стигал до слагане на "тръбички" при нито едно дете. Особено след широкото навлизане на Превенар, наличието на бърз Стреп-тест, както и използването на много резултатните КС шпрейове при лечението на алергичните детски ринити. Ако за всяко температурно детско заболяване ти убягва и по един отит защото не гледаш уши, много е лесно отита да хронифицира. Особено и с широката употреба на макролидни антибиотици (Сумамед, Клацид, Кларицид) които изобщо не са радикални по отношение на обикновените отити, както и поради липсата на пазара в Бг на много силни антибиотици (Процеф, Лорбеф), които са чудесно средство за радикално решение.
Темата е много интересна, но и много широка. Лио ще ме ухапе пак, и затова се оттеглям...
Иначе текста е много хубав,точен,полезен,актуален. 10x!

# 68
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
 Birdie - прости невежеството ми  Blush, но ти педиатър ли си или УНГ специалист?

# 69
  • Мнения: 8 585
Аз съм всичко Шани...по принуда. И бавачка и съветник по кърменето и лекуващ, и успокояващ ... . А иначе има място и за УНГ, и за офталмолог и за кардиолог и за хирург...за всичко. Когато му е времето и мястото. Тук нямаш право на неуспех-всичко ти се пише на гърба.

И нещо, което обичам:
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
Sir Alec Guinness

# 70
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
"ТУК" такава ли е системата ooooh!
Аз мислех, че само в БГ лекарите са пенкилери Thinking

# 71
  • Мнения: 8 585
Шани, да запазим добрият тон. "пенкилери" е мъничко обидно. Все пак ние имаме отговорност за това, което правим...

# 72
  • Germany
  • Мнения: 224
Aз бих искала да попитам нещо за ваксината Превнар, как се слага/приема, мускулно или през устата и на един прием или на няколко по различно време на годината по няколко дни както други ваксини?
и има ли различни ваксини за различните възрасти?

# 73
  • Мнения: 8 585
@kalina
Слага се мускулно. Броят дози зависи от това, на коя възраст на детето правите първата доза. Нормалната схема е 2,4,6 и реим. на 12-15 месеца.
Много важна ваксина и един от основните начини да се борим срещу хроничните отити. Една голяма част от последните са със Пневмококова етиология. Още една причина да не слагаме "тръбички"-децата имат имунитет срещу съответният микроб и много рядко имат отити, още по-рядко хронични (ако не е налице алергичен ринит, разбира се).

# 74
  • Germany
  • Мнения: 224
Тук говорим за възраст в месеци... Thinkingтова значи ли че на 3 годишна възраст също може да се сложи за пръв пзт и тогава колко приема ще са нужни newsm78

# 75
  • Мнения: 574
Да и аз искам да попитам за три годишните и броя на приемите . Когато се поставя трябва ли много добър преглед,който да доказва , че в момента ухото е абсолютно здраво или може да се приложи и като лечение в случея?

# 76
  • Мнения: 8 585
Тук говорим за възраст в месеци... Thinkingтова значи ли че на 3 годишна възраст също може да се сложи за пръв пзт и тогава колко приема ще са нужни newsm78
Да, до 6 годишна възраст. 12-23 месеца-две дози през 8 седмици. Над 23 месеца до 59 месеца->>само една доза.

# 77
  • Мнения: 8 585
Да и аз искам да попитам за три годишните и броя на приемите . Когато се поставя трябва ли много добър преглед,който да доказва , че в момента ухото е абсолютно здраво или може да се приложи и като лечение в случея?
Трябва детето да е здраво, без т-ра или ушни инфекций. От последно боледуване-10 дена.

# 78
  • Мнения: 822
И аз да попитам Birdie...
Ние поставихме ваксината Prevnar между първата и втората година на сина ми.Но отитите започна да прави след поставянето и.В какъв период от време след поставянето на тази ваксина може да се счита,че детето вече има изградена някаква защита?Аз подобно на Tandoori смятам,че в нашия случай нестандартните методи имаха по-голям ефект...

# 79
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Шани, да запазим добрият тон. "пенкилери" е мъничко обидно. Все пак ние имаме отговорност за това, което правим...

добре, извини ме, ако съм те засегнала  Praynig, но пак те питам - каква ти е специалността?

# 80
  • София
  • Мнения: 39 807
Уф, нещо тоя сайт не ми се отваря.
Мисля пролетта да водя Дияна на профилактичен. Шани дай ми тел и адрес на ЛС.

# 81
  • Мнения: 8 585
И аз да попитам Birdie...
Ние поставихме ваксината Prevnar между първата и втората година на сина ми.Но отитите започна да прави след поставянето и.В какъв период от време след поставянето на тази ваксина може да се счита,че детето вече има изградена някаква защита?Аз подобно на Tandoori смятам,че в нашия случай нестандартните методи имаха по-голям ефект...
Основното е да не се събира течност в средното ухо. А това не се решава с АБ. В болшинството от случаите се касае за дисфункция на Евстахиевата тръба или вследствие на аденоидни вегетации "трета сливица", или вследствие на алергичен ринит. Не забравяйте, че алергичните ринити се провоцират и от храни!
Особено вредни в това отношение са много популярните "промивки" на нослето със 10сс спринцовки под налягане. Би трябвало да ги избягвате тотално.
Ваксинацията само предпазва от ушни инфекции с Пневмокок, но не лекува предразполагащите фактори за хронично събиране на течност в средното ухо. Около месец след ваксинацията има ефект от нея.
Аз също консултирам често с УНГ, но за проблеми от специализирано естество-тук те са много консервативни по отношение на децата и така и аз съм по-спокоен.

# 82
  • Мнения: 8 585
Шани, да запазим добрият тон. "пенкилери" е мъничко обидно. Все пак ние имаме отговорност за това, което правим...

добре, извини ме, ако съм те засегнала  Praynig, но пак те питам - каква ти е специалността?
Аз съм педиатър. В Бг това може би значи-нищо. Но тук е наше задължение да лекуваме отити и консултираме с УНГ само при специални случаи. Защо само тогава? Защото само в редки случаи се налага. Спрявяме си се някак с тези отити...  tooth
Затова ни плащат в кабинета. Не ни имат като педиатри само за да им създаваме допълнителни проблеми.

# 83
  • Germany
  • Мнения: 224
някъде бях чела, че при болни уши е добре да се дъвче дъвка с ксилит. някои може ли да каже нещо повече по въпроса?

# 84
  • Мнения: 8 585
някъде бях чела, че при болни уши е добре да се дъвче дъвка с ксилит. някои може ли да каже нещо повече по въпроса?
Да, така е принципно. Вие като преглъщате в самолета не Ви ли се отпушват ушичките? от изравняване на налягането през Евстахиевата тръба? Когато дъвчите не преглъщате ли от време на време?
Но дъвките са опасни за децата...

# 85
  • Germany
  • Мнения: 224
A няма ли бонбони с ксилит и защо точно ксилита помага не ми стана ясно (дъвките са ясни)

# 86
  • Мнения: 8 585
Да се дъвчи е от значение. Ксилит?  newsm78

# 87
  • Мнения: 574
някъде бях чела, че при болни уши е добре да се дъвче дъвка с ксилит. някои може ли да каже нещо повече по въпроса?
Но дъвките са опасни за децата...
Дъвките са опасни ,за да не ги глътнат или по други причини? Водят се вредни или опасни?

# 88
  • Мнения: 8 585
Да, за да не ги вдишат като чуждо тяло. Освен това има съмнения, че благоприятстват кариеса...

# 89
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Шани, да запазим добрият тон. "пенкилери" е мъничко обидно. Все пак ние имаме отговорност за това, което правим...

добре, извини ме, ако съм те засегнала  Praynig, но пак те питам - каква ти е специалността?
Аз съм педиатър. В Бг това може би значи-нищо. Но тук е наше задължение да лекуваме отити и консултираме с УНГ само при специални случаи. Защо само тогава? Защото само в редки случаи се налага. Спрявяме си се някак с тези отити...  tooth
Затова ни плащат в кабинета. Не ни имат като педиатри само за да им създаваме допълнителни проблеми.

Благодаря ти. Но защо оставам с чувството, че гузен негонен бяга... newsm78

Иначе педиатрите са си педиатри. Нямат нищо общо  Naughty със специалистите по уши-нос-гърло, за което ще се съгласиш безрезервно Wink

# 90
  • Мнения: 8 585
@Шани
Няма от какво да бягам. Острите и хронични детски отити са си проблем на педиатрията. Имат нещо общо с УНГ от момента, в който ние преценим за какво точно и кога.
Иначе всеки ще си вземе парченце от детското телце и ще си го направи "специалност". Къде води това се вижда днес ясно в БГ-от майчините разкази се вижда.

# 91
  • София
  • Мнения: 1 724
Tandori, mnogo ще съм ти благодарна ако разкажеш как сте се оправили. следя тази тема и всички подобни отдавна. декември месец изпихме 3 антибиотика един след друг заради възпаление на ушите,

Калина, извинявай, че разводнявам темата.
Интересува ме колко често немските педиатри изписват антибиотик. Четох, че децата там до 7 години били пиели средно два!! антибиотика, статистиката за нашите тук сигурно е 10-15.
Можеш ли да сондираш мнения на разни майки при вас?

# 92
  • София
  • Мнения: 1 724
Шани, да запазим добрият тон. "пенкилери" е мъничко обидно. Все пак ние имаме отговорност за това, което правим...

добре, извини ме, ако съм те засегнала  Praynig, но пак те питам - каква ти е специалността?
Аз съм педиатър. В Бг това може би значи-нищо. Но тук е наше задължение да лекуваме отити и консултираме с УНГ само при специални случаи. Защо само тогава? Защото само в редки случаи се налага. Спрявяме си се някак с тези отити...  tooth
Затова ни плащат в кабинета. Не ни имат като педиатри само за да им създаваме допълнителни проблеми.

Благодаря ти. Но защо оставам с чувството, че гузен негонен бяга... newsm78

Иначе педиатрите са си педиатри. Нямат нищо общо  Naughty със специалистите по уши-нос-гърло, за което ще се съгласиш безрезервно Wink

Извинявай, че с се намесвам, но ако педиатрите тук / в болшинството си поне/ знаеха колкото Бърди нямаше да има толкова хронифицирани проблеми при децата. Повечето от българските педиатри не се интересуват от новости, нито как се използват лекарствата извън онова, което фармацевтичните фирми щедро им рекламират, гледат през пръсти работата си и не поемат отговорност!
Педиатрите имат общо със УНГ, поне според мен дотоклова, доколкото трябва да откирват по-сериозните проблеми и да ги препращат, второ- да работят така, че да не хронифицират с неправилно лечение.

За съжаление, моят опит показва точно обратното. Дай боже аз да съм изключение!

# 93
  • Germany
  • Мнения: 224
Tandori, mnogo ще съм ти благодарна ако разкажеш как сте се оправили. следя тази тема и всички подобни отдавна. декември месец изпихме 3 антибиотика един след друг заради възпаление на ушите,

Калина, извинявай, че разводнявам темата.
Интересува ме колко често немските педиатри изписват антибиотик. Четох, че децата там до 7 години били пиели средно два!! антибиотика, статистиката за нашите тук сигурно е 10-15.
Можеш ли да сондираш мнения на разни майки при вас?

Aми не мога да се ангажирам с мнение колко често тук по принцип дават антибиотик, на нас много често, ни ние сме различен случаи може би. Сина ми е много зояд, винаги е бил, и не знам дали заради това но боледува често. като тръгна на градина пък, тоест от есента, явно не се доизлекува до краи и така по-лено го повтаря.
Тук оставят децата да се борят до краи сами, изписват само капки за нос или солен разтвор и в редки случаи сироп за втечняване на секрета. до сега само веднъж да ни изписвали сироп за кашлиза, и то когато се задушаваше от нея. и когато детето не се пребори, състоянието му се влоши много, вдигне температура и т.н, тогава изписват антибиотик. ние до сега може би само 2 пъти сме се разминали с хрема, почти винаги стугаме до антибиотика. и може би понеже другите деца не са така, лекарката ни все имаше надежда че сте се справи сам, но...накрая със съжаление изписваше антибиоти.
та това което ти казват при посещение при лекар е-чист въздух, много разходки и много течности! това им е рецептата.
мога да кажа за децата на две приятелки, на едната момченцето е на 4г и е пило 3 антибиотика до сега, двата бяха когато труъгна на градина.
на другата дъщетя и е на 3, но още не ходи на градина (това го казвам понеже често оказва влияние), и е пила един антибиотик пак за ушно възпаление.
нашите антибиотици по-добре да не ги броя колко са били на 3.5г....

# 94
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
...И никога не чакам джи пи-то да ме прати тук и там, винаги съм действала АЗ и съм си хващала детето и съм го водила при СПЕЦИАЛИСТ лекар при нужда.

Не знам защо, но всеки го пропусна тоз пост покрай очите си Wink

Тъй, че Birdie, veleva...все ми е тая Whistling, какво могат ДжиПи-тата... 

# 95
  • Букурещ
  • Мнения: 7 837
Ами нека да обясня и защо го написах, това което и Шани е подчертала....
Birdie, спокойно, не хапя........
Само ще уточня защо съм го написала, защото в БГ явно е малко по-различно......

Не знам за другите педиатри, ни конкретно нашата няма отоскоп ли се казва, за гледане на уши....така, че аз не нея за Уши не мога да разчитам.......

Но да започнем отначало......
1. водене на ортопед - Педиатър не ми е казал, че трябва да го направя, още повече, че всички знаем кога и как се води бебето, да не говорим, че е добре най-много до 3м, проф. Владимиров от Горна Баня казва най-много до 10 ден и т.н.
Значи аз си хванах бебето и го заведох на ортопед без, подчертавам БЕЗ педиатър да ми е казал каквото и да било.

2. Много хора ме питат напоследът - Ама ти как разбра, че Ади трябва да носи очила.....
Педиатър не ме е изпратил на профилактичен преглед за очи.
Аз знам, че ако няма проблем по-рано, на проф. преглед се води на 3г
И аз си хванах детето за ръка и на 3г и малко я заведох на Задължителен проф. преглед.
Това педиатър не ми е го казал изобщо.
И на прегледа се разбира, че Ади трябва да носи очила.

3. Зъболекар - същата картина.
Като се появиха всички зъби - хайде Ади за ръчичка и при зъболекар на профилактичен, ама Педиатър това не ми е го казвал......

4. Сега за ушите същото.......Педиатър за Уши в БГ нищо не може да ми каже.....
Ади за ръчичка с мама и при доц. Лолов и при нейната си УНГ на профилактика......
няма увеличена 3-та сливица, но защо ли си мисля, че този ринит няма да е обикновен, и че течността в средното и ухо е свързан....и т.н., все заключения след въпросните прегледи.....но скоро и този проблем ще бъде решен.....имам уговорка с доц. Лолов за началото на  март месец за следващата консултация.....и така......

Но за всичко описано по-горе не съм чакала Педиатър да ми каже каквото и да било......не съм и очаквала......интересувам, чета, питам.....и разчитам единствено на СЕБЕ СИ.

Това е истина.

Нямам нито едно направление - нито за ортопед, нито за очен, нито за зъболекар, нито за УНГ.

Решавам и действам - при съответните специалисти.

Но Шани ме е разбрала много много добре.

# 96
  • Мнения: 8 585
@Шани
Спорът е без основа. Бъди щастлива с избора си.

# 97
  • Букурещ
  • Мнения: 7 837
@Шани
Спорът е без основа. Бъди щастлива с избора си.

не, не аз съм убедена, че Шани не иска да спори, просто в БГ Педиатър е едно, а в Гърция явно е съвсем друго.....за съжаление в БГ е така......

# 98
  • Мнения: 8 585
Лио, права си. Не споря.
Тук имаме навик по всички точки, които споменаваш да ги насочваме за профилактичен преглед. УЗ на тазобедрени стави в първите 1-2 месеца тук е неписан закон. Но и родителите за профилактичните прегледи сами ги водят, уведомявайки ме. Тук няма "направления". Който не ми спомене нищо на 1 годинка възраст аз сами ги подсещам да отидат-за зъбки, за миопия...всичко.
Просто живеем в различни светове...
Но ушите си гледаме в рамките на всеки преглед.

# 99
  • Germany
  • Мнения: 224
E зависи от системата и кои къде е. тук се има голямо доверие на детските лекари и не можеш да започнеш да разнасяш детето си тук и там където ти хрумне, така касата ще се разори и едва ли би покрила всички прегледи. трябва личния да прецени че ти трябва специалист. и ако ще сам да си забележиш нещо и да си изпросиш направление, пак през детската лекарка се минава...
мдаааа, така е тук

# 100
  • Букурещ
  • Мнения: 7 837
Birdie, kalina, точно това имах предвид - живеем в различни светове просто.......
Birdie, това при вас за ушите е прекрасно просто - в България аз не знам, педиатър да гледа уши....ще се радвам, ако някоя майка ме опровергае, но едва ли.......много, много са различни нещата.....

Тук майките предимно разчитат на Педиатрите да има кажат, или да ги изпратят, но непременно да са те......самоинициатива за профилактика се явява много рядко.

# 101
  • Germany
  • Мнения: 224
Taka e Lio, права си, различни са световете, аз бих се чувствала объркана да си лекувам детето там. не че тук често не съм, но поне лекарите са достатъчно предвидими Wink
преди да отида знам какво ще ми кажат.
не знам как да променим лекарите в Бг, наи/много маиките да променят нещата като вземат инициативата в свои ръце като теб thumbsup

# 102
  • Мнения: 574
Не опровергавам, а потвърждавам, че уши при преглед не се гледат. Веднъж Рали имаше много висока Т и никакви други симптоми. Лечението -антибиотик. Ама за какво? За което стане пък после нали има други. Добре ,че аз се усетих навреме и започнах да лекувам ушите и Т падна и се оправи бързо детето.
Ама то да му се невиди в тази държава трябва да си доктор, адвокат и счетоводител в едно. Трябва да ги направят като задължителни предмети.
При нас педиатрите, че и другите лекари, ги интересува само от коя аптека ще купиш точно исписаното от него л-во. Нали ще си гушне процентчето. Пък ,че трябвало на профилактичен преглед да ходиш хич не му дреме.

# 103
  • Букурещ
  • Мнения: 7 837
При нас педиатрите, че и другите лекари, ги интересува само от коя аптека ще купиш точно исписаното от него л-во. Нали ще си гушне процентчето. Пък ,че трябвало на профилактичен преглед да ходиш хич не му дреме.

 Rolling Eyesето за това става въпрос......
Най-тъпото е че в много случаи, родителите не разбират, че детето има отит, течност в средното ухо и т.н. , защото болка може да липсва, и така нещата да се се влачат.......и после да стане по-лошо......

# 104
  • София
  • Мнения: 39 807
Джипито на Дияна винаги и преглежда ушите. И ако има проблем ни праща на специалист.
Това може и да не е практика, а да се дължи на това, че Дияна прави отити по-принцип.

# 105
  • Букурещ
  • Мнения: 7 837
Джипито на Дияна винаги и преглежда ушите. И ако има проблем ни праща на специалист.
Това може и да не е практика, а да се дължи на това, че Дияна прави отити по-принцип.

За първи чувам. Значи има светлина в тунела Rolling Eyes
Микроскоп ли има? не, отоскоп ли се казва? newsm78
Това е чудесно.
На всяко дете ли преглежда ушите, профилактично?

# 106
  • София
  • Мнения: 39 807
Има си апарат, и аз не знам как се казва. Пред Дияна го нарича "кълвача" Simple Smile

Нямам представа дали на всички деца прави прегледи обаче. Но когато и да съм отишла за префлед на дребната, задължително й поглежда и ушите. Дияна обаче до сега е правила 3 отита... та може ние да сме изключение.

# 107
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Лио - мерси  Heart Eyes, че толкоз обстоятелствено си обяснила на Бирдие, за какво иде реч при родните ДжиПи-та.

Но ми се ще само да доуточня следното.
Значи аз хванах и от предната система на здравно осигуряване. Тази, преди 2000г.
Дъщеря ми е родена 1997г. Тогава не познавах никого в кварталното ДКЦ и просто я записах при лекарката в нашия район (тогава все още имаше такова райониране). Въпросната лекарка си е педиатър. Но знаете как беше едно време - сестрата записваше, мереше, теглеше, лекарката даваше наставления кое-как по отношение на хранене и развитие и толкоз. Няма да забравя как ги тестваше с подрънкване на една огромна, мръсна връзка с ключове  Sick

Всичко това ставаше в най-отдалечения сектор, специално за дет. консултация създаден. С рампа, с голямо фоайе и със 3-4 кабинета за консултация, плюс един за ваксинация. Значи само там ваксинираха хлапетата. Само и единствено там. Имаха си хладилник и кадърни (е, понякога и федфебел) сестри, които слагаха ваксината и ти даваха подробни указания какво да очакваш като реакция и дали да къпеш бебето. Дали да яде непросредствено след ваксина и така. Бе както си му е реда.

Това е като цяло. Може да се случи да почакаш, но винаги само със здрави и в кондиция бебета. Широко, светло - кеф.

Та понеже щерката правеше чести отити до около 4-5г. възраст, до реформата нашето ДжиПи никога не й е гледало тя ушите (освен да ги натисне отзад  #Cussing out) и веднага ни пращаше на УНГ лекар. Ама веднага (дори за ИСУЛ ми е давала направление за консулт). Както ставаше, ако имаме очен или ортопедичен проблем. Хич никога не се опитваше тя да лекува и помага на детето.


Нооооооо идва онзи паметен ден 01.01.2000г. и доста от лекарите стават семейни или т.нар. ДжиПи-та. И те, които до вчера не разбираха на 100% даже от тяхната си специалност (в нашия случай - педиатрия), сега вече са универсални пенкилери  Confused. Да, Бирдие - точно такива са, колкото и обидно да ти звучи.

Значи тя до вчера ни пращаше на всякакви специалисти и сега изведнъж хоп - ей ти я универсален лекар. Да, да - ама НЕ  Naughty. НЕ е и никога няма да стане.  Stop Знам си я и затова веднага отреагирам според случая с моите деца.

Вярвам, че повечето семейни лекари са такива (баба ми - 83г., баща ми и майка ми в кабинета на тяхното ДжиПи имат винаги кръвно 120/80  #Crazy). Между другото баба ми, поради напреднала възраст и степен на инвалидност е освободена от потр. такса според закона, но винаги ги дава, за да й се обръща внимание и да не я гледат като навлек Shocked. А тя ходи всеки месец, защото й дават рецепти за някакви "безплатни" лекарства. Значи 12м.х 1.50лв. = .... само от нея, лично в джоба на лекарката - без данъци, без документ, че ги е взела и т.н... ooooh!

И че тази здравна система не е добра и функционална, но кога ли ще го проумеят и по върховете?  newsm78

Та такава е реалносттна в Бг, Бирдие!  Tired
Даваш вид на начетен човек  bowuu, сам ще си направиш изводите...

П.П: нашето ДжиПи гледа уши, само и единствено ако аз й кажа  Crossing Arms

# 108
  • София
  • Мнения: 1 724
Лио - мерси  Heart Eyes, че толкоз обстоятелствено си обяснила на Бирдие, за какво иде реч при родните ДжиПи-та.

И те, които до вчера не разбираха на 100% даже от тяхната си специалност (в нашия случай - педиатрия), сега вече са универсални пенкилери  Confused. Да, Бирдие - точно такива са, колкото и обидно да ти звучи.


И че тази здравна система не е добра и функционална, но кога ли ще го проумеят и по върховете?  newsm78

Та такава е реалносттна в Бг, Бирдие!  Tired
Даваш вид на начетен човек  bowuu, сам ще си направиш изводите...

П.П: нашето ДжиПи гледа уши, само и единствено ако аз й кажа  Crossing Arms

Права си, никой не твърди обратното, системата е отвратителна, подтиква джи питата към мързел и криене на талони и всичко останало. не четат, не знаят езици и изобщо не се интересуват от последствията.

Затова децата се разнасят по всякакви специалисти.
Убедена съм, че този подход е дълбоко неправилен. Специалистът не мчоже да следи детето постоянно така, както би го следил един добър педиатър.
Работата на педиатъра е да резбере дали и къде има проблеми, и да знае как се развиват.
Помислете само колко е травмиращо за детето да го разнасят постоянно на различни специалисти, просто защото педиатъра  НЕ ЗНАЕ  или НЕ УМЕЕ да го прегледа адекватно, а родителите виждат, че има проблем, но не знаят дали е сериозен....

# 109
  • Germany
  • Мнения: 224
Леле, колкото повече чета за проблемите с ушите и сливиците, и най-вече последствията от нелекуването им, толкова повече се побърквам.
за днешния ни преглед е по-добре да не ви разказвам, понеже съм страшно ядосана и разочарована. никои не взема детето ми на сериозно, имат го за парче месо което могат да си режат когато покискат за каквото поискат, без дори да са сигурни има ли нужда от това.
няма ли някои да се сети да ни прегледа от до и да ни направи някакви поне изследвания или да се помъчат да потърсят причината-дали ушите се визпаляват от третата сливица или третата сливица се подува на алергична основа...
сутрешния преглед мога да обобщя и с две думи, погледнаха му САМО едното ухо, гърлото се опитаха с много натискане без никакво търпение, в следствие на което Паул се разпищя и лекарката заключи-махаме третата сливица, ако не е от това, сте сложим тръбички и ще търсим причината на друго място #Crazyнямам думи просто ooooh!
а ни посрещнаха с думите-дръжте си раката на устата на детето си да не ни киха върху инструментите че ще ги зарази #2gunfire
е какво им правят инструментите извън шкаф и защо не ни прегледат в друга стая като не трябва да се киха в тая. само дето не ни забраниха и да говорим Sick
като попитахме за подробности ако се стигне до операция, ни бутнаха едни листи да си ги четем в къщи, и задаването на въпроси от наша страна беше изтълкувано по-скоро като оспорване компетентността на лекаря (което не беше лужа), понеже в ръцете на тая, ако ще да е последния лекар на тая земя, не бих си оставила детето.
та така, в четвртък сме при детската лекарка пак да я разпитаме, а и да го прегледа отново,м че междувременно състоянието му се и влоши. кашля и диша като че бронхите му не са добре. а при все силно червеното гърло, не сметнаха че е нужно да го лекуваме с нещо, освен с капки за нос.
моля ви кажете ми, аз ли нещо се побърквам и не съм в час, и очаквам прекалено много от лекарите, или последните ни вземат за мезе и се подиграват с нас.
след седмица имаме 4ас при друг УНГ хирург, стискайте палци да не попаднем пак на някои идиот, че на нас маи практика ни стана вече Laughing Sad
желая МНОГО здраве на всички!
лека вечер

# 110
  • Мнения: 574
Вината не е в теб Калина, а в "лечението". Всеизвестен факт е ,че 80% от лечението е вниманието на лекаря и персонала. Явно е ,че трябва да се хванеш и за бабините методи. Освен това мога да ти препоръчам Респивакс ,но е за 3 годишни и неразбрах за кое от дечицата ти става въпрос. Моето Рали има трета сливица и целият букет гадости, които тя си носи. Когато и давах Респивакс тя беше много добре. Давах го по схемата за лечение, а не като профилактика само. Капки за нос ползвам от прополисовите, но е важно детето да не е алергично към пчелни продукти. Лошото на антихистаминовите л-ва е ,че водят до затлъстяване. Тях редовно ги исписват когато имат хрема и червено гърло децата.
Гранулина е супер за зачервеното гърло. Аз си го взимам от вет кабинет.
Може да помолиш някой да ти прати в Германия.
Дано се оттъпвете от операцията.

# 111
  • София
  • Мнения: 193
Здравейте! Аз също съм   разочарована от педиатрите , трябва да променят малко правилата оотносно направленията и аз си водя детето при специалист без да чакам личната Др. да ни изпрати .Детето ми 04м. ще направи 5 годинки до сега ни е дала направление само веднъж/ЗА ПЕТ ГОД/ и то когато 1 месец пробваше  с какво ли не да лекува обрив .синът ми беше на6 месеца  .Алерголожката  го излекува за една седмица.От тогава когато имам проблеми  със здравето на детето си го водя при съответния специалист /че нали затова са специалистите/Ние също имаме тета сливица  детето мисе оплаква и от уши  лекуваме се ама май .......тази сливица си задържа разни мръсотии  и правим отити. Ходим при Д-р.Улевинов от Александровска б-ца,но бих искала да се консултирам и с още някой УНГ.Бихте ли ми препоръчали някой добър доктор-специалист. А  дали хомеопатията би могла да помогне в такива случаи? Някой пробвал ли е с хомеопатия в подобни случаи? Моля Ви ако има такива препоръчайте ми  д-р. хомеопат. благодаря ви! 

# 112
  • Мнения: 3 634
Ох, 6 страници... няма да имам сили да ги изчета за това направо давам с моята история...
Та от 1 януари до сега моята е минала през 4 антибиотика (днес бяхме на лекар, пак има отит) и това в момента й е възпаляване номер 3.
Днес ми казаха, че има ли още едно и край... режат сливиците (да, пълна упойка) и слагат тръбички в ушетата.
Брат ми имаше същото, беше на 2 годинки като му сложиха тръбите. 6 месеца стоят след което би трябвало да паднат сами. През това време го къпехме със силиконови тапи за уши защото не биваше вода да попада в тях.
Та и на мен май ми предстои такова нещо...

# 113
  • Мнения: 7 091
Ох, 6 страници... няма да имам сили да ги изчета за това направо давам с моята история...
Та от 1 януари до сега моята е минала през 4 антибиотика (днес бяхме на лекар, пак има отит) и това в момента й е възпаляване номер 3.
Днес ми казаха, че има ли още едно и край... режат сливиците (да, пълна упойка) и слагат тръбички в ушетата.
Брат ми имаше същото, беше на 2 годинки като му сложиха тръбите. 6 месеца стоят след което би трябвало да паднат сами. През това време го къпехме със силиконови тапи за уши защото не биваше вода да попада в тях.
Та и на мен май ми предстои такова нещо...

Мамо Фин, аз те съветвам обаче да ги прочетеш 6-те страници , защото има много полезни съвети как да се справиш и да не се наложи операция на малкото! Още повече пък тръбички. Дано да се оправите и вие!  bouquet

# 114
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
МОФче - успокой се Hug

Кой ви назначава тези АБ? Ходихте ли на УНГ лекар, та той да каже, че сте за махане на сливиците и тръбички? Неа гледана ли е за 3-та сливица?
Може ли Оливер да й носи нещо от ДГ?

Ох - разпънах те от въпроси... Blush

Не е толкова страшна операцията за махане...само, че Неа ми се види малка за махането на 2-те нормални сливици. А ако има 3-та възпалена, май от там са й проблемите. Може да опиташ само 3-тата да махнеш. Всичко трае 10-15мин. Но са много изследванията преди да се пристъпи към пълна упойка на малко дете  ooooh!

Айде стискам палци, да ви се размине всякаква интервенция, че малкия шушул е все още много крехък за такива дейности Peace

Целувки и пак пиши  Heart Eyes

# 115
  • Мнения: 3 634
Шани, до УНГ ще стигнем с тукашната система едва след като й се пукнат тъпанчетата май... е, преувеличих де. УНГ ще я види едва след отит номер 4 и направление към клиниката от ДжиПи-то (а ДжиПи-то ще я провери за оправени уши едва на 20 март). Да му и системата, ма правилно са казали, при лекар и с линейка ще те пуснат и ще дойдат да те вземат едва след като хвърлиш топа.
Иначе тука първото нещо което правят като влезеш с детето си в кабинета за прегледи е да преслушат гърдите и след това правят преглед на ушите и устата. И все за ушите имат да казват, никога за устата. Не знам, виждат ли се сливиците... голямо съм невежество по този въпрос.
А видях има в темата отговори с бабешки рецепти... аз съм скептично настроена и може би ще пробвам нещо чаааак след като загубя и последната си малко останала надежда към докторите.

# 116
  • Мнения: 1 666
Здравейте, имам син на 3год. и също много често му се възпаляват ушите.Пием антибиотик минава, и при следващата настинка отново.И пак антибиотик-и така.Казаха ни да махнем третата сливица и всичко ще се оправи.Незнам но сигурно ще е махнем

# 117
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Мофче, знам че не си цъфнала и вързала парично, но нямаш ли възможност за частен преглед при УНГ специалист?
И м/у другото, 3-тата сливица може да се види с натиск на езичето с шпатула и с онова кривичкото огледалце. В някои случаи и през носа, но пак трябва да е специалист човека, за да се изкаже вярно по въпроса.

Ама и вие имате една здравна система... ooooh!

# 118
  • Мнения: 3 634
Шани, е в такива моменти се ритам в задните части и се мразя, че не им направих здравна застраховка още преди да се родят. Сега нямаше да трябва да плащам нищо, нито да чакам за направления и кой и кога и какво.
Просто не мога да откъсна 200 евро от бюджета.

# 119
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Защо не използва визитата на баща им, да му поискаш  Money? Или му се обади и му кажи, че е спешно и важно...отнася се за дъщеря му. Дано му трепне под лъжичката и ти помогне финчо  Praynig

# 120
  • Мнения: 3 634
Шани, помогне с какво?
Аз на него миналата седмица помагах. Тоя е зле финансово колкото беше зле още като живеехме заедно, само че и мене ме беше въввлякъл в калта. Сега се измъквам със сетни сили от там... той да си седи и затъва колкото си иска.
От него нито психическа нито финансова подкрепа може да се очаква. (дай да не разводняваме темата Wink)

# 121
  • Germany
  • Мнения: 224
Както ни посъветва Бирди, попитахме за ваксината превнар, но за нас е явно вече късно, понеже положението с ушите е много сериозно вече и трябва да се деиства бързо. а за ваксината трябва да сме здрави. наи-много да направя на малката си дъшеричка сега пък за баткото ще видим.
и колко питане питахме, ама действието не било доказано,ама не се знаело ще помогне ли, не знам какво Thinking, ама ние НЕ, и тя каза че щом настояваме ще му сложи, но трябва да е здрав.

# 122
  • Мнения: 8 585
Най-честият микробен причинител на детските отити до 3-4 годишна възраст е Стрептококус Пневмоние. Ваксинацията изгражда имунитет срещу 7 щама от този микроб. Ако почнете ваксинация от 2м възраст детето е достатъчно защитено. Ако включите и защитата срещу Хемофилус чрез ваксината Акт-Хиб, имате добър резултат.
Така че на 1 годишна възраст, когато започват друг вид проблеми-алергични ринити, аденоидни вегетации, посещения на градина с висок процент Стрептококово носителство измежду децата- Вие вече имате защита.

# 123
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
дрън, дрън, та пляс.

Не мога да ви опиша колко гърлени и носни секрети са й правени на дъщеря ми. НИЩО. НИЩО и пак НИЩО.
А отити, та се спукваше. Не е спяла с отворена уста, не е хъркала...никакви индикации, освен честите отити (даже по едно време бе с намален слух). И само да спомена, че тя е гледана у дома до 6г. възраст. Та не се е мешала м/у децата, носители на каквото и да е.

На синчето му откриха "Стрептококус Пневмоние" в изобилие от носоглътката. До сега е бил с 1 отит, а ходи 10м. вече на ясла...( чук, чук  Praynig, да не чуе Дявола)

Бирди - сорри, но не ми звучат убедително тези ваксинации  Confused ПОНЕ опита ми показва съвсем друго Wink

# 124
  • Мнения: 3 634
Тези с опит биха ли казали какво значи ако детето спи с полу отворена уста и похърква от време на време?

# 125
  • Мнения: 8 585
дрън, дрън, та пляс.

Не мога да ви опиша колко гърлени и носни секрети са й правени на дъщеря ми. НИЩО. НИЩО и пак НИЩО.
А отити, та се спукваше. Не е спяла с отворена уста, не е хъркала...никакви индикации, освен честите отити (даже по едно време бе с намален слух). И само да спомена, че тя е гледана у дома до 6г. възраст. Та не се е мешала м/у децата, носители на каквото и да е.

На синчето му откриха "Стрептококус Пневмоние" в изобилие от носоглътката. До сега е бил с 1 отит, а ходи 10м. вече на ясла...( чук, чук  Praynig, да не чуе Дявола)

Бирди - сорри, но не ми звучат убедително тези ваксинации  Confused ПОНЕ опита ми показва съвсем друго Wink
Но ние не твърдим, че САМО инфекцийте в носоглътката са причина за рецидивиращи отити. Една от многото причини е...

# 126
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Тези с опит биха ли казали какво значи ако детето спи с полу отворена уста и похърква от време на време?

МОФче - би могло да е от 3-та, но би могло и да не е. Просто без преглед от специализиран лекар не може да се отсече със сигурност.
Нали прочете по-горе, че щерката нямаше нито един от избоените от теб симптоми и пак беше с 3-та сливица = на кюфте  Crazy и за вадене.

# 127
  • София
  • Мнения: 39 807
Дияна само от време на време спи с отворена уста, и също така от време на време похърква. Не е постоянно. При предпоследният отит беше реагирала 3тата сливица. Само ще изчакам малко да се позатопли и отиваме на лекар. Дано само да изпреваря пролетните й отити.

# 128
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
АнМари - хич не чакай  Naughty...в каб. на доктора е жега  Grinning

# 129
  • Мнения: 3 634
Шани, те я чакат моята да направи 4ти отит и тогава чак ще благоволят да ни дадът направление за специализиран лекар. Инак не можем да припарим до такъв.

# 130
  • Мнения: 8 585
Шани, те я чакат моята да направи 4ти отит и тогава чак ще благоволят да ни дадът направление за специализиран лекар. Инак не можем да припарим до такъв.
Детето не прави рецидивиращи отити от това, че не го водите на "специалист". Или от това, че педиатърът е некомпетентен. До 3-4 отита на зима се смята за нормална детска патология, която няма никакви последствия в дългосрочен план за детето и не изисква паника. Състояние, което няма да се подобри колкото и УНГ да се посетят.
Така се работи навсякъде. И е напълно ок и от позицията на това, че педиатърът не е профан или "лукова глава", която може да бъде подритвана натам-насам, както е масова практика в БГ поради други обстоятелства, разбира се.

# 131
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Шани, те я чакат моята да направи 4ти отит и тогава чак ще благоволят да ни дадът направление за специализиран лекар. Инак не можем да припарим до такъв.

Пак казвам, че ви е гадна здравната система  Close. И пак не се съгласявам с Бирди  Naughty. Има малки и не чак толкоз малки "трикове и хитринки"  Flutter, които специалиста ти подсказва при лечение или при дадено състояние на детето ти.

НЕ всяко ушно възпаление е за лечение с капки или непременно за АБ. Обаче ДжиПи-то (нашенското) е привърженик и на 2-та метода, що се касае за ушно възпаление...Понякога капките дори навреждат в по-голяма степен, отколкото да са помогнали...И става един затворен кръг МОФче, от който страдаш ти и най-вече дечкото ти  Sad
Целувки  Heart Eyes и чак ме е яд, че само това мога да направя за вас  Hug

# 132
  • Мнения: 8 585
По принцип от много отдавна е забранено да се ползват капки за уши при детски остри отити. Аз лично никога не ги ползвам. И не съм ги...

# 133
  • Мнения: 3 634
Какви капки?
Тука само с антибиотик лекуват май.
Инак в дългосрочен план отитите може и да нямат последствия, но в момента такива щети са нанесли. Детето ми е отслабнало, не иска да яде и други много приятни ефекти има. Яд ме е, че не ми казват на какво се дължи това, а чакат още да боледувала, та чак тогава.

# 134
  • Мнения: 918
А как се познава, че детето има отит, ако няма болка.
Моя син често си бърка в ушите, все едно нещо го дразни, но като натисна по ухото, не изпитва болка. Може ли от зъбоникненето да се появят болки в ушите?

# 135
  • Мнения: 8 585
Какви капки?
Тука само с антибиотик лекуват май.
Инак в дългосрочен план отитите може и да нямат последствия, но в момента такива щети са нанесли. Детето ми е отслабнало, не иска да яде и други много приятни ефекти има. Яд ме е, че не ми казват на какво се дължи това, а чакат още да боледувала, та чак тогава.
Отита е такова заболяване, както хремата, бронхита, кашлицата. На какво се дължат те?
Детето ще се чувства по-същият начин ако преболедува и тези други болести.
Нищо специално или необичайно няма в отитите като детска патология, освен ако не са над 4-5 на сезон или не се влияят от АБ, или рецидивират извънъредно често.

# 136
  • Мнения: 2 922
...И никога не чакам джи пи-то да ме прати тук и там, винаги съм действала АЗ и съм си хващала детето и съм го водила при СПЕЦИАЛИСТ лекар при нужда.

Не знам защо, но всеки го пропусна тоз пост покрай очите си Wink

Тъй, че Birdie, veleva...все ми е тая Whistling, какво могат ДжиПи-тата... 
Не сме го пропуснали, не сме  Peace И на мен ми е все тая какво могат ДжиПи-тата и всъщност никога не съм се допитвала до моето по здравословни проблеми. Ползвам го само за издаване на болничен лист.

# 137
  • София
  • Мнения: 11 733
Birdie, kalina, точно това имах предвид - живеем в различни светове просто.......
Birdie, това при вас за ушите е прекрасно просто - в България аз не знам, педиатър да гледа уши....ще се радвам, ако някоя майка ме опровергае, но едва ли.......много, много са различни нещата.....

Тук майките предимно разчитат на Педиатрите да има кажат, или да ги изпратят, но непременно да са те......самоинициатива за профилактика се явява много рядко.

А-а-а Лио не си права!И нашето педи гледа ушите,дори бих казала,че започва с тях!И твърди,че така трябва да бъде!

# 138
  • Germany
  • Мнения: 224
Ах, тези уши, тези уши...прави черти на тумпанограмата Cry
Да я махаме ли тая трета сливица или не сега:thinking:
исках да мине и тоя прелед за да решим какво да правим, но...защо чаках и аз не знам. Може би по-скоро трябва да се заемем и да опитаме с хомеопатията. Дали ще помогне един бог знае, това което се питам обаче е, понеже ни убеждават че махмен ли я 90% е сигурно че хремите и болестите ще намалеят (останалите 10% са самото ухо да е увредено отватре и затова да задържа течност), ако дай боже хомеопатията помогне, то няма ли да е еднократно??? искам да кажа, при една следваша хрема ко третата сливица пак се подуе и запуши Евстахиевите тръби и пак не чуваме, и пак сме изправени пред същия проблем, тогава какво newsm78
Дайте ми моля ви малко акъл че на мен вече не ми остана, съвсем се обърках от всичко и не знам какво да мисля вече Praynig
наистина ли помага ако я махнат тая трета сливица (те така и не видяха тя ли е проблема, ама с техните проценти...90% сигурно било 4е е тя, какво ще бъде друго). не му я видяха че опасно било, малка му била устата, трябвало да рови с едно желязо, можела да го нарани или изплаши...та така, тука не могат да я видят тая трета сливица и това е, четеърти лекар ни го казва това. не знам вече на кого да вярвам.
и с изледванията за алергия към упоиката, след нашето неотстъпно настояване казаха че ще направят, ама защо сме се притеснявали, за 5г в които работела в атя клиника тая лекарка нямала била проблеми с алергии към укоиката на някое от децата #Crazy уф, трябва ли на това да раз4итам ooooh!
много съм обаркана Tired

# 139
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Махай.

Общи условия

Активация на акаунт