Възпалени уши

  • 47 571
  • 139
  •   2
Отговори
# 75
  • Мнения: 574
Да и аз искам да попитам за три годишните и броя на приемите . Когато се поставя трябва ли много добър преглед,който да доказва , че в момента ухото е абсолютно здраво или може да се приложи и като лечение в случея?

# 76
  • Мнения: 8 585
Тук говорим за възраст в месеци... Thinkingтова значи ли че на 3 годишна възраст също може да се сложи за пръв пзт и тогава колко приема ще са нужни newsm78
Да, до 6 годишна възраст. 12-23 месеца-две дози през 8 седмици. Над 23 месеца до 59 месеца->>само една доза.

# 77
  • Мнения: 8 585
Да и аз искам да попитам за три годишните и броя на приемите . Когато се поставя трябва ли много добър преглед,който да доказва , че в момента ухото е абсолютно здраво или може да се приложи и като лечение в случея?
Трябва детето да е здраво, без т-ра или ушни инфекций. От последно боледуване-10 дена.

# 78
  • Мнения: 822
И аз да попитам Birdie...
Ние поставихме ваксината Prevnar между първата и втората година на сина ми.Но отитите започна да прави след поставянето и.В какъв период от време след поставянето на тази ваксина може да се счита,че детето вече има изградена някаква защита?Аз подобно на Tandoori смятам,че в нашия случай нестандартните методи имаха по-голям ефект...

# 79
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Шани, да запазим добрият тон. "пенкилери" е мъничко обидно. Все пак ние имаме отговорност за това, което правим...

добре, извини ме, ако съм те засегнала  Praynig, но пак те питам - каква ти е специалността?

# 80
  • София
  • Мнения: 39 842
Уф, нещо тоя сайт не ми се отваря.
Мисля пролетта да водя Дияна на профилактичен. Шани дай ми тел и адрес на ЛС.

# 81
  • Мнения: 8 585
И аз да попитам Birdie...
Ние поставихме ваксината Prevnar между първата и втората година на сина ми.Но отитите започна да прави след поставянето и.В какъв период от време след поставянето на тази ваксина може да се счита,че детето вече има изградена някаква защита?Аз подобно на Tandoori смятам,че в нашия случай нестандартните методи имаха по-голям ефект...
Основното е да не се събира течност в средното ухо. А това не се решава с АБ. В болшинството от случаите се касае за дисфункция на Евстахиевата тръба или вследствие на аденоидни вегетации "трета сливица", или вследствие на алергичен ринит. Не забравяйте, че алергичните ринити се провоцират и от храни!
Особено вредни в това отношение са много популярните "промивки" на нослето със 10сс спринцовки под налягане. Би трябвало да ги избягвате тотално.
Ваксинацията само предпазва от ушни инфекции с Пневмокок, но не лекува предразполагащите фактори за хронично събиране на течност в средното ухо. Около месец след ваксинацията има ефект от нея.
Аз също консултирам често с УНГ, но за проблеми от специализирано естество-тук те са много консервативни по отношение на децата и така и аз съм по-спокоен.

# 82
  • Мнения: 8 585
Шани, да запазим добрият тон. "пенкилери" е мъничко обидно. Все пак ние имаме отговорност за това, което правим...

добре, извини ме, ако съм те засегнала  Praynig, но пак те питам - каква ти е специалността?
Аз съм педиатър. В Бг това може би значи-нищо. Но тук е наше задължение да лекуваме отити и консултираме с УНГ само при специални случаи. Защо само тогава? Защото само в редки случаи се налага. Спрявяме си се някак с тези отити...  tooth
Затова ни плащат в кабинета. Не ни имат като педиатри само за да им създаваме допълнителни проблеми.

# 83
  • Germany
  • Мнения: 224
някъде бях чела, че при болни уши е добре да се дъвче дъвка с ксилит. някои може ли да каже нещо повече по въпроса?

# 84
  • Мнения: 8 585
някъде бях чела, че при болни уши е добре да се дъвче дъвка с ксилит. някои може ли да каже нещо повече по въпроса?
Да, така е принципно. Вие като преглъщате в самолета не Ви ли се отпушват ушичките? от изравняване на налягането през Евстахиевата тръба? Когато дъвчите не преглъщате ли от време на време?
Но дъвките са опасни за децата...

# 85
  • Germany
  • Мнения: 224
A няма ли бонбони с ксилит и защо точно ксилита помага не ми стана ясно (дъвките са ясни)

# 86
  • Мнения: 8 585
Да се дъвчи е от значение. Ксилит?  newsm78

# 87
  • Мнения: 574
някъде бях чела, че при болни уши е добре да се дъвче дъвка с ксилит. някои може ли да каже нещо повече по въпроса?
Но дъвките са опасни за децата...
Дъвките са опасни ,за да не ги глътнат или по други причини? Водят се вредни или опасни?

# 88
  • Мнения: 8 585
Да, за да не ги вдишат като чуждо тяло. Освен това има съмнения, че благоприятстват кариеса...

# 89
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Шани, да запазим добрият тон. "пенкилери" е мъничко обидно. Все пак ние имаме отговорност за това, което правим...

добре, извини ме, ако съм те засегнала  Praynig, но пак те питам - каква ти е специалността?
Аз съм педиатър. В Бг това може би значи-нищо. Но тук е наше задължение да лекуваме отити и консултираме с УНГ само при специални случаи. Защо само тогава? Защото само в редки случаи се налага. Спрявяме си се някак с тези отити...  tooth
Затова ни плащат в кабинета. Не ни имат като педиатри само за да им създаваме допълнителни проблеми.

Благодаря ти. Но защо оставам с чувството, че гузен негонен бяга... newsm78

Иначе педиатрите са си педиатри. Нямат нищо общо  Naughty със специалистите по уши-нос-гърло, за което ще се съгласиш безрезервно Wink

Общи условия

Активация на акаунт