Възпалени уши

  • 47 571
  • 139
  •   1
Отговори
# 45
  • Germany
  • Мнения: 224
Tandori, mnogo ще съм ти благодарна ако разкажеш как сте се оправили. следя тази тема и всички подобни отдавна. декември месец изпихме 3 антибиотика един след друг заради възпаление на ушите, миналата зима също ушите ни бяха проблем при всяка настинка и хрема. и ето 4е цяла седмица сега пак е с хрема и запо4на да не 4ува. ходихме при детската лекарка и тя като му погледна ушите се о4уди 4е няма температура, храни се добре и всичко изглежда наред. Прати ни на ушен лекар. Диагнозата ни е Отитис мрдиа сероза *не мога да превключа на латнски букви*,и веднага отсе4е, трябжа да му се сложат тръби4ки оперативно да изравнят налягането в ухото, понеже се засмуквал секрет и от влагата се развиеат бактерии. това ни обиасниха долугоре. останалото/направление за хирург и ще говорим пове4е.
не знам защо не ни предложиха и друга алтернатива и не ни направиха никакви изследвания. newsm78

# 46
  • Мнения: 3 491


Албенче, ако имаш нужда от помощ обади се! Ние както предполагам знаеш се оправихме, ако искаш ще ти кажа какво и що Simple Smile Да се оправя малкия!!  bouquet
Ани, разбрахме се с лекаря да няма антибиотик този път и да изчакаме, даде ми рецепта за антибиотик ей така да си я имам за всеки случай, ако нещо рязко се влоши в следващите 2-3 дни. Да чукна, дори болкоуспокояващи не съм давала, инфекция на ухото е, но той е големичък и се надявам да се пребори. Наистина това, което прочетох, потвърждава опита на миз, дано пък и при нас да стане. Мерси за отзивчивостта, ще се обадя, ако се наложи, знам приказката "не викай старило, а викай патило".  bouquet

# 47
  • usa
  • Мнения: 2 113
Изхвърлям тази тема напред, защото и на мене ми дойде до главата. От ноември досега 3 пъти е пил амоксициклин (последния път по друг повод), последните няколко дни беше леко настинал, тази сутрин се оплака, че го боли ухото, но изглежда добре. Имаме час за лекар тази сутрин и нещо отвътре не ми дава пак да е на антибиотик. Миз, и аз срещнах из медицинските сайтове този вариант, да оставиш нещата да отшумят от само себе си. Твоят опит ми дава кураж, ако реша да действам на своя глава. Все пак става въпрос не за бебе, а за 5-годишно.

ще се радвам ако съм помогнала с нещо. дано ви се размине антибиотика. за да добавя към куража - през нас минаха последния месец още две ушни възпаления - едно на силвия и едно на даниел, и двете минаха без антибиотици. всъщност и на лекар не ги водих, стигнах до извода, че са ушни възпаления от оплакванията им.
успех! и сподели резултата да се попочуствам горда пет минути, че съм помогнала на някой  Wink.

# 48
  • Мнения: 7 091
Tandori, mnogo ще съм ти благодарна ако разкажеш как сте се оправили. следя тази тема и всички подобни отдавна. декември месец изпихме 3 антибиотика един след друг заради възпаление на ушите, миналата зима също ушите ни бяха проблем при всяка настинка и хрема. и ето 4е цяла седмица сега пак е с хрема и запо4на да не 4ува. ходихме при детската лекарка и тя като му погледна ушите се о4уди 4е няма температура, храни се добре и всичко изглежда наред. Прати ни на ушен лекар. Диагнозата ни е Отитис мрдиа сероза *не мога да превключа на латнски букви*,и веднага отсе4е, трябжа да му се сложат тръби4ки оперативно да изравнят налягането в ухото, понеже се засмуквал секрет и от влагата се развиеат бактерии. това ни обиасниха долугоре. останалото/направление за хирург и ще говорим пове4е.
не знам защо не ни предложиха и друга алтернатива и не ни направиха никакви изследвания. newsm78

Калина, аз ти получих бележката и ти писах днеска по ICQ, не знам дали получи нещата, които ти пратих.
Страхотно съвпадение, защото заради теб отворих тази тема и гледам Блажка писала точно днеска по нея Simple Smile
За всички, които искат да разберат как са се развили нещата могат да прочетат тук( има описани масажите, които правихме):
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=54203.msg991707#msg991707

И тук ( има описани лекарствата и някои от другите неща):
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=68070.0;all

Ако има някой още въпроси, питайте! Ще се радвам ако мога да помогна на някой да не мине през ужаса, които минахме ние!  bouquet

# 49
  • Мнения: 3 491


ще се радвам ако съм помогнала с нещо. дано ви се размине антибиотика. за да добавя към куража - през нас минаха последния месец още две ушни възпаления - едно на силвия и едно на даниел, и двете минаха без антибиотици. всъщност и на лекар не ги водих, стигнах до извода, че са ушни възпаления от оплакванията им.
успех! и сподели резултата да се попочуствам горда пет минути, че съм помогнала на някой  Wink.
Дай боже да стане! Смятам на първо време да давам адвил или тайленол, ако нещо изохка. А ако наистина ни се размине, при друг подобен случай ще трая и аз, хич няма да се обаждам. Лекарят каза, че на тази възраст шансът да отшуми от само себе си е около 50%. А ти всъщност вече си помогнала, с челния опит и с куража да си отворя устата и да кажа "но може ли вече без антибиотици, плииииииийз"   bouquet

# 50
  • Мнения: 574
Извинявам се ако се повтарям с някой, но ще ти кажа аз как сепреборих с ушите и без АБ. Имаме си и трета сливица ,но АБ не давам(е ако много се наложи ще дам не съм чак куко) и се опитвам да се спавям.
Пълня всяко уше за 1мин със топъл спирт.Завъртам главичката и слагам в другото за минута. След това топли капки за уши или олио. Първият ден поне три пъти със спирта, а капките може по- често. Ако е много зле и вторият ден по-три пъти. Така намаляваш както прецениш. Може повечко дни да го правиш само преди лягане вечер докато се оправи. Това помага и при гъбички.
Обикновенно при нас е свързано и с гърло.
Ще ти кажа как се справям аз с ангините, но много майки отричат този метод. Приложих го за първи път на дъщеря ми когато беше около 2,3м и имаше много висока Т. Детето трябва да е легнало и после бързо да го изправиш, защото ако има много налепи и започва да повръща гной. Натопяваш си пръста в ракия и го овалваш в нишадъра. Както е легнало детето му обтриваш гърлото с цел да ги изтържеш налепите.Като бръкнеш повдигни сливиците отвътре по-силничко нагоре. Така ако има огнище ,което не се вижда ще го спукаш. Ако иска да повръща нека да си повръща. И после, нищо че е малка и дадох глъдка ракия,за да дезинфекцира мястото.Това е важно,за да не разнесе инфекцията. Това , но вече много по-леко мазане го правя докато има още налепи и главно тях махам. През останалото време някъкви хапчета за смучене. След първото мазанеможе да не даваш ракия вече и ако пък ангината не е много зле също става без ракия. После може да мажеш гърлото с тампон на клечка с гранулин. Има го във ветеринарните кабинети. Иначе Грануфорина,който е за хора, е спрян ,че вършеше работа и е ефтивен, но чух ,че в някой аптеки го правили. Гранулина също е много хубав. Съдържа Йод,риванол, зеленото багрило и....забравих другите съставки. Нишадъра пък е амониева сол-амониев хлорид.
Обикновенно гърлените инфекции са свързани и с нос и уши,така че може да лекуваш и тях. Едновременно , да не казвам задължително, прави разстривки на гърдите ,че да не се смъкне нещо надолу. Аз мажа с маз Хустагил (1-3 на ден) и давам по често от сиропа. Може да мажеш и с други бабешки методи и пак да слагаш Хустагил. Колкото си по редовна и упорита, толкова по-бързо ще мине.
Ако детенцето е над 2 или малко по-малко,може да му даваш клеева тинктура.Когато е в лъжичка с малко вода или дори без вода много добре дезинфекцира сливиците.
За нос ползвам прополисови капки за нос-Прополис+ невен( или +смрадлика)
Хустагила е добър ,че когато е вече добре детето(ама има още какво да се желае) и отиде на градина ,сутрин го мажи и вечерта. Така ще мине бързо.

# 51
  • Мнения: 7 091
Извинявам се ако се повтарям с някой, но ще ти кажа аз как сепреборих с ушите и без АБ. Имаме си и трета сливица ,но АБ не давам(е ако много се наложи ще дам не съм чак куко) и се опитвам да се спавям.
Пълня всяко уше за 1мин със топъл спирт.Завъртам главичката и слагам в другото за минута. След това топли капки за уши или олио. Първият ден поне три пъти със спирта, а капките може по- често. Ако е много зле и вторият ден по-три пъти. Така намаляваш както прецениш. Може повечко дни да го правиш само преди лягане вечер докато се оправи. Това помага и при гъбички.
Обикновенно при нас е свързано и с гърло.
Ще ти кажа как се справям аз с ангините, но много майки отричат този метод. Приложих го за първи път на дъщеря ми когато беше около 2,3м и имаше много висока Т. Детето трябва да е легнало и после бързо да го изправиш, защото ако има много налепи и започва да повръща гной. Натопяваш си пръста в ракия и го овалваш в нишадъра. Както е легнало детето му обтриваш гърлото с цел да ги изтържеш налепите.Като бръкнеш повдигни сливиците отвътре по-силничко нагоре. Така ако има огнище ,което не се вижда ще го спукаш. Ако иска да повръща нека да си повръща. И после, нищо че е малка и дадох глъдка ракия,за да дезинфекцира мястото.Това е важно,за да не разнесе инфекцията. Това , но вече много по-леко мазане го правя докато има още налепи и главно тях махам. През останалото време някъкви хапчета за смучене. След първото мазанеможе да не даваш ракия вече и ако пък ангината не е много зле също става без ракия. После може да мажеш гърлото с тампон на клечка с гранулин. Има го във ветеринарните кабинети. Иначе Грануфорина,който е за хора, е спрян ,че вършеше работа и е ефтивен, но чух ,че в някой аптеки го правили. Гранулина също е много хубав. Съдържа Йод,риванол, зеленото багрило и....забравих другите съставки. Нишадъра пък е амониева сол-амониев хлорид.
Обикновенно гърлените инфекции са свързани и с нос и уши,така че може да лекуваш и тях. Едновременно , да не казвам задължително, прави разстривки на гърдите ,че да не се смъкне нещо надолу. Аз мажа с маз Хустагил (1-3 на ден) и давам по често от сиропа. Може да мажеш и с други бабешки методи и пак да слагаш Хустагил. Колкото си по редовна и упорита, толкова по-бързо ще мине.
Ако детенцето е над 2 или малко по-малко,може да му даваш клеева тинктура.Когато е в лъжичка с малко вода или дори без вода много добре дезинфекцира сливиците.
За нос ползвам прополисови капки за нос-Прополис+ невен( или +смрадлика)
Хустагила е добър ,че когато е вече добре детето(ама има още какво да се желае) и отиде на градина ,сутрин го мажи и вечерта. Така ще мине бързо.

Добре, че децата ти не са алергични, нямаш идея точно това комбинирано лечение какви проблеми може да ти докара ако обаче са.

# 52
  • Мнения: 574
Бих искала да те помоля да кажеш на две на три за упражненията , че аз незнам английски и гледах като гладно пале наденица.
Много ще съм ти благодарна.
Не е алергична и много добре се повлиява и бързо.

# 53
  • Мнения: 431
Да, моля и аз за упражненията  Praynig   bouquet

# 54
  • Мнения: 7 091
Дребосъчето ме остави да направя сега превода Simple Smile

Ето:


1.Освобождаване на лимфните канали
Детето трябва да лежи на гърба си, като родителя е застанал до главата му. Намерете ключицата. Това е костта, на която единия край излиза от рамото и свършва точно под врата. Намира се и от двете страни на тялото. Приблизително на половината разстояние между рамената и врата приплъзнете пръстите си по костта, като ги оставите да „паднат” от ключицата към гърдите. Обикновено там има малка вдлъбнатина, по която може да се ориентирате. Детето може да усети лека болка в тази вдлъбнатина, когато натиснете мускулите там. Вие може да усетите гръдната кост или нещо като малко топче ( лимка). Натиснете леко и внимателно мекото място. Ако детето ви е достатъчно голямо, за да ви съдейства, бавно и внимателно местете едната му ръка по посока към гърдите, докато държите пръста си в мекото място.
Ако детето ви е твърде малко за да ви съдейства, преминете към следващия параграф.
Докато бавно движите ръката по посока на тялото, мястото под пръстите ви ще омеква или поне ще усещате по-малка съпротивителна сила. Когато намерите положението, в което мускулите омекват, задръжте ръката в това положение в продължение на 90 секунди, след това внимателно и бавно преместете ръката в нормалното изходно положение.
Повторете с другата ръка.

Ако детето ви е твърде малко за да съдейства с движението на ръката , просто леко масажирайте мястото под ключицата за няколко минути и преминете към следващото упражнение.


2.   Масаж на главата и врата
•   Само да отбележа, че effleurage е техника в масажа, което специално при лицевия масаж се прави в посока нагоре-надолу, като има лек натиск.

Поставете палеца си на средата на челото на детето. Бавно, но с натиск плъзнете палеца си от центъра на челото настрани до линията на косата при слепоочията, след това продължете надолу по външната страна на бузите. Повторете това няколко пъти.
След това със същия тип натиск, но използвайки двата палеца направете същото упражнение като минете през носа надолу към бузите ( или иначе казано от синусите към бузите).



Направете същото в областта на врата (от под брадичката надолу към гърдите). Работете само от едната страна на врата по едно и също време( отпред или отзад), но също така се уверете, че сте направили упражнението и на двете места.
Правете това упражнение винаги изтласквайки течностите по посока на сърцето! Когато работите по лицето или врата посоката винаги трябва да е надолу.

3. Торакално( от гръдния кош)  „изпомпване”
Като използвате дланта на едната си ръка притиснете внимателно, но силно( здраво) към гръдния кош на детето, разтягайки мускулите, които са разположени между ребрата. Използвайте другата си ръка за да държите ръката на детето вдигната нагоре и настрани от тялото.
Повторете от другата страна.

4. Масаж на ръцете и краката
Стимулирайте лимфния поток в тялото на детето чрез поглаждане на краката и ръцете с движение нагоре от китките и глезените. Използвайте внимателно, но силно и плавно движение. Не е необходимо да вдигате ръце от крака или ръката на детето докато не сте достигнали върха на мястото, което се масажира. Винаги движението да е по посока на сърцето!

Повтаряйте всяка от посочените процедури 3 пъти на ден.


Последна редакция: пт, 17 фев 2006, 01:43 от Tandoori

# 55
  • Мнения: 431
Мерси много   bouquet

# 56
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Tandoori - за какво са тези упражнения?
Сорри, но нещо не разбрах... Blush

Ancheto - съветвам те да прекратиш тази инвазия  #Crazy в/у детето си...Не муправиш услуга - повярвай ми.

# 57
  • София
  • Мнения: 39 842
Дияна правеше отит (възпаление на средното ухо) пролетно време, но миналата година го направи и есента. Тогава лекаря и почисти ушите. Според него третата сливица реагира при настинка. И всички ушни болежки идват от нея.

Каза ми Дияна да дъвче много дъвки, за да се освобождава налягането в/у тъпанчето.
При отит-а Дияна също е на антибиотик.
Мисля пролетта да я заведа отново на контролен преглед.

Другата седмица ще ходи на ски и малко се притеснявам. И на плуване съм я записала.

# 58
  • Germany
  • Мнения: 224
Тандори, не съм получила нищо на ICQ-то, но ти благодаря че си се сключила темата. и за останах изненадана че точно на същия ден в които я изрових аз, някои друг я е изхвърлил напред.
Но ушите са проблем при много деца. колкото повече 4ета по нета, толкова почече се притеснявам.
а някои знае ли подробности за тия тръбички които всички искат да слагат- за колко време, каква е вероятността да се наложи повторна операция, колко време се лежи в болница и т.н...
Тандори, сега ще погледна линовете които си дала

# 59
  • Мнения: 574
Благодаря за превода. Веднага ще пробвам масажа.

Общи условия

Активация на акаунт