Бъдещи Осмокласници......епизод 21

  • 43 353
  • 739
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 5 168
А именно, че вече в 7 клас едно дете е определено по основните две направления- природомат. и хуманитарен.

Може би ако са само тези две направления - да. Но, Ганис, виж профилите във френската.
В 22-ро имаше даже философия. Колко деца имат понятие, какво изобщо е това.
Данич, ааааа неееее Grinning
Аз нямам нищо общо с 22, камо ли с философия. Аз като чуя философия и се обривам:)
Това си е хал на ПС на 22 СОУ. Всяко у- ще има автономия да си избира паралелките..

# 61
  • Мнения: 13 450
Нещо не мога много добре да се изразя, но някак ми се иска гимназията да е по-гъвкава. Тресем се толкова много защото изборът, който е направен е за следващите 5 години. Ако детето не се чуства на мястото си или си промени интересите, почти е невъзможно да се премести.
Откъм организационна гледна точка именно по тия въпроси има още много какво да се желае.
А дадох за пример АК откъм организационна гледна точка-щом там могат явно не е такъв проблем.
Ама, ако мамите решат и това ще измислят как да стане Peace

# 62
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
А именно, че вече в 7 клас едно дете е определено по основните две направления- природомат. и хуманитарен.

Може би ако са само тези две направления - да. Но, Ганис, виж профилите във френската.
В 22-ро имаше даже философия. Колко деца имат понятие, какво изобщо е това.
Данич, ааааа неееее Grinning
Аз нямам нищо общо с 22, камо ли с философия. Аз като чуя философия и се обривам:)
Това си е хал на ПС на 22 СОУ. Всяко у- ще има автономия да си избира паралелките..
Ей с тази философия, направо ме сразихте, и това съм пропуснала???

# 63
  • София
  • Мнения: 5 168
Мари, в ЕГ изучаването на езика започва от А и Б, затова няма никакво значение оценката по езика. В НПМГ например не започват с прост многочлен в мат. паралелки, нали?
foxysilverр сладур си Simple Smile
Ама, аз да кажа- няма понятие прост многочлен:)
Иначе си абсолютно права!

# 64
  • София
  • Мнения: 301

Това разбира се а абсурдно, но излиза че за НПМГ е важно каква оценка имаш по биология ако кандидатсваш в този профил, а за английската гимназия няма значение каква оценка имаш по английски. И защо да е така?

Ми тогава, ако моето дете има от най-високите сертификати по английски, да вземе да влезе в АЕГ без изпит, а? Wink Нали е доказало способности по английски.
А сега сериозно - ЕГ са предвидени за деца без познания по език и затова има подготвителен клас. В ПМГ няма подготвителен клас, а направо почват да надграждат. Това е много съществена разлика. В ЕГ не се надгражда, а се почва от нулата. И след един срок децата се изравняват - училите с неучилите Laughing
И още нещо - в АК също изпитът е по математика и БЕЛ, а не по английски. Нали са образец?

Образец за какво? Не мисля, че са образец за нещо! Но имат нещо, за което останалите ЕГ премълчаха:
"Американският колеж приема кандидати, които са завършили 7. клас в годината на кандидатстването и имат успех не по-нисък от много добър 5.00."
Т.е. не се взема само оценките по математика и български, а се оценява като цяло развитието на детето.
А иначе, какво се получява: учиш само български и математика, а по останалото може и тройки да имаш. И тогава си достоен за ЕГ. Е ако е така, то нивото постепенно много ще пада, защото по този начин се приравнява труда на дете подготвяло се за изпитите само по български и математика - дали само или с частни уроци не коментирам и не отделящо повече от минималното време за всички останали предмети с дете което освен, че се подготвя за изпитите както другото дете, то отделя не малка част от времето си за да изучава и съответният(съответните) други езици.
И това не са малко деца, изобщо не визирам нашият случай само. Говоря за една доста голяма група деца за които това е валидно.

# 65
  • Мнения: 41 634
А дадох за пример АК откъм организационна гледна точка-щом там могат явно не е такъв проблем.
Ама, ако мамите решат и това ще измислят как да стане Peace

Че то е измислено - плащаш 5600 евро и вече има пари за допълнителна администрация. И приемаш 150 човека.

# 66
  • Мнения: 224
А именно, че вече в 7 клас едно дете е определено по основните две направления- природомат. и хуманитарен.

Може би ако са само тези две направления - да. Но, Ганис, виж профилите във френската.
В 22-ро имаше даже философия. Колко деца имат понятие, какво изобщо е това.
Данич, ааааа неееее Grinning
Аз нямам нищо общо с 22, камо ли с философия. Аз като чуя философия и се обривам:)
Това си е хал на ПС на 22 СОУ. Всяко у- ще има автономия да си избира паралелките..

Ганич, нали тук говорим за всички училища, не само за 73-то. За цялата система. Аз лично досега не съм имала предвид конкретно 73-то.
А иначе философията си е доста интересна. Не се обривай  Joy   bouquet
Просто децата няма как да знаят дали ще им е интересна.

Мале, прекръстих те. Какво се купуваше? Копринена блуза?

Последна редакция: сб, 03 юли 2010, 23:30 от Данич

# 67
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Мари, в ЕГ изучаването на езика започва от А и Б, затова няма никакво значение оценката по езика. В НПМГ например не започват с прост многочлен в мат. паралелки, нали?
foxysilverр сладур си Simple Smile
Ама, аз да кажа- няма понятие прост многочлен:)
Иначе си абсолютно права!
Ганис, сладур/сладурана... има ли значение, щом има лИбоФ,  а това за многочлена беше да видя кой внимава в час Wink

# 68
  • Мнения: 41 634

Образец за какво? Не мисля, че са образец за нещо! Но имат нещо, за което останалите ЕГ премълчаха:
"Американският колеж приема кандидати, които са завършили 7. клас в годината на кандидатстването и имат успех не по-нисък от много добър 5.00."
Т.е. не се взема само оценките по математика и български, а се оценява като цяло развитието на детето.
На това не мога и не искам да възразявам. Съгласна съм - редно е да се взема предвид цялата диплома.

А иначе, какво се получява: учиш само български и математика, а по останалото може и тройки да имаш. И тогава си достоен за ЕГ. Е ако е така, то нивото постепенно много ще пада, защото по този начин се приравнява труда на дете подготвяло се за изпитите само по български и математика - дали само или с частни уроци не коментирам и не отделящо повече от минималното време за всички останали предмети с дете което освен, че се подготвя за изпитите както другото дете, то отделя не малка част от времето си за да изучава и съответният(съответните) други езици. Ха, че някой да го е карал да учи чужди езици?  Това си е собствен доброволен избор. От къде на къде да се дават бонус за такива неща? Друго дете е тренирало нещо, трето е свирило на пиано. Някой да им дава бонус?
И това не са малко деца, изобщо не визирам нашият случай само. Говоря за една доста голяма група деца за които това е валидно.
Според мен всеки гледа от своята си камбанария и ти негодуваш точно, защото на теб (на твоето дете) регламентът не е изгоден.

# 69
  • Мнения: 8 849
Виждам, че все повече от вас се ориентират към идеята да се профилира подготовката по-късно. Ето още един довод от мен в полза на това виждане. За 24 май тази година фондация "Буквите" реши да издаде сборник с избрани произведения на млади автори, които са лицето на съвременната българска проза. Между избраните беше и моят син, което смятаме за голяма чест. Simple Smile Той отдавна се занимава активно с творческо писане.  Алманахът излезе с голямо закъснение, но вече е на пазара. Разпространява се от големите вериги книжарници.
Синът ми завърши ЕГ и е бъдещ икономист. Изборът направи съвсем сам, без чужда намеса. Затова... профилирането смятам за не особено уместна практика. Трябва да е най-общо, всичко ще се решава много по-късно. Затова харесвам най-много езиковите гимназии - добра обща подготовка + език или два  Sunglasses Simple Smile
Е, даже успях и да се похваля  Laughing Joy

# 70
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321


3. НВО да не съвпада с изпита, а ако съвпада втория модул да е изцяло със задачи с разписване. Тук имам предвид, че НВО е изцяло от задачи, които би следвало да се решават от всички деца завършващи 7 клас. Състезателните задачи, т.е. тези, които класират децата трябва да са подбрани на съвсем различен изпит.

5. Задължителни, няколко дневни обучения на квесторите по единна методика.
6. Аз съм за профилирането още при кандидатстването.
Чипоноске, съгласна съм с теб за 5 и 6 точки.
Но, терминът "състезателни задачи" не ми се нрави.
Аз като чуя "състезателна математика" и си представям нац. отбор по мат на Всерусийската олимпиада, например..
Да, трябва да има по- сложни задачи, но не и задачи, за които няма време да се решават в училище ( поне да се споменат)и не са предвидени в учебния план.


Да, така е - може би терминът ми не е много точен. Чудех се как да ги нарека, за да стане ясно какво имам предвид.

Не мислиш ли, че класирането за гимназиите в частта с математиката можеше да стане само със задачите от таз годишния втори модул, плюс още 3 примерно лесни задачи покриващи минимума знания от 7 клас?

# 71
  • Мнения: 224
unadaptable, задължително ще си го взема и прочета.
Браво.

# 72
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
unadaptuable честито  bouquet
Ще потърся алманаха, но подскажи в Пловдив къде го има със сигурност?

# 73
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
unadaptable, абе твоя син много готин пич.
Ти във всяка тема изкарваш по още една, нова очарователна страна на това момче.
Браво на момчето!

# 74
  • Мнения: 13 450
unadaptable  bouquet поздравления

Общи условия

Активация на акаунт