име за девойка :)

  • 13 464
  • 80
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 526
Е то на всяко име може да се лепне прякор. Пък и прякор може да се лепне без да ти е с особено звучение  името. Децата са жестоки ама  нали няма вечно да е дете... Въпроса е обаче да научим детето как да се държи достойно в кофти ситуации... (поне аз така си мисля
Колко Цецки и Цецковци знам на които са променяли имената на "цицковци"
Като бях дете бабите на село караха децата които не могат да казват "Р" да казват скороговорката "Обичам Райна като мен"... та в тоя ред на мисли горките Райни..

и за да не е спам, а да отговоря на темата - на мен нито едно от имената не ми звучи добре. Може би донякъде Елвира само


А на теб какви имена за момиче ти харесват? Би ли казала някой? Няма значение буквата...

# 46
  • Мнения: 1 092
Ами казвала съм в други теми, но да бих ти казала - Ела, Цветомира, Цвета (почти всички имена на цветя ...) Емануела, Дара, Александра, Йоана, Кристина - от по стандартните
 Царева, Тиана/Тиама (чувала съм го и двата варианта)- от не чак толкова стандартните

и други ...
Май по си падам по стандартните, но има и красиви  не чак толкова известни имена Simple Smile

# 47
  • Мнения: 9 814
Ето, виждате ли колко различни всъщност са вкусовете ни.
На мен не ми харесва нито едно от изброените то Женя имена /даже някои намирам за грозни/, а от тези от nlight само Аделина.
Сега nlight мен ще питаш ли кои имена ми харесват?  Wink

# 48
  • Мнения: 526
Ами казвала съм в други теми, но да бих ти казала - Ела, Цветомира, Цвета (почти всички имена на цветя ...) Емануела, Дара, Александра, Йоана, Кристина - от по стандартните
 Царева, Тиана/Тиама (чувала съм го и двата варианта)- от не чак толкова стандартните

и други ...
Май по си падам по стандартните, но има и красиви  не чак толкова известни имена Simple Smile

от тези първите Александра, Йоана и Кристина, Дара ..въпреки, че са хубави вече са едни от най-използваните, та чак вече станали банални. Емануела ми се струва по-рядко срещано сякаш, но това "ману" по средата не ми допада като звучене. От имената на цветя на мен ми харесват само Далия или Калия..но второто ми е малко "кално"..както и името Калоян също...Цвета, Цветомира изобщо не ми допадат.

Дара ми харесва, но ми е малко грубо като звучене...както и Дора също

Тези другите.. Царева - изобщо не ми харесва, да не говорим, 4е няма как да се обръщаш галено към детето...
Тиама/на също.. Не ми се вързва изобщо.. Тиама Стоилова...пълен абсурд...

# 49
  • Мнения: 526
Ето, виждате ли колко различни всъщност са вкусовете ни.
На мен не ми харесва нито едно от изброените то Женя имена /даже някои намирам за грозни/, а от тези от nlight само Аделина.
Сега nlight мен ще питаш ли кои имена ми харесват?  Wink

Simple Smile
Ами да, бих искала ..ако може... понеже така или иначе нямам никакви ограничения, нито от букви, нито от роднински мераци...приемам всякакви идеи и предложения
Кажи ми твоите, моля те!  Simple Smile

# 50
  • Мнения: 9 814
Едно мое име фаворит вече е заето от голямото ти момиче.
Харесват ми още имена като Самира, Елиза, Бианка, Ясмин/а, Eстела...

# 51
  • Мнения: 1 092
Едно мое име фаворит вече е заето от голямото ти момиче.
Харесват ми още имена като Самира, Елиза, Бианка, Ясмин/а, Eстела...

 Laughing
Чаках с нетърпение, че ми беше интересно Laughing   bouquet Няма съвпадение.
Ама то ако всички мислеха еднакво нямаше да е интересно.
Още две имена от мен (неприложими за мен) Божидара и Теодора

# 52
  • Мнения: 526
Едно мое име фаворит вече е заето от голямото ти момиче.
Харесват ми още имена като Самира, Елиза, Бианка, Ясмин/а, Eстела...
Елиза, Естела  и донякъдя Ясмина ми харесват..
Самира ми зву4и като самар, а Бианка - като бланка Simple Smile ина4е като се абстрахирам от това и те не са лоши.

Елиза на няколко пъти я лансирах пред таткото ама той нещо...пак прави аналогия със "смотана" колежка на име Елиза Simple Smile)))
Естела и на двамата ни допада.. Ама ...Естела Стоилова.... дали звучи добре... А и глаеното как ще е? "Стели"?..

# 53
  • Мнения: 526
Естела..всъщност си е като Стела...  newsm78
Това Е сякаш е малко насилствено сложено там отпред....

# 54
  • Мнения: 11 747
Елиза е и от моите фаворити, можеш да си слушаш 'На Елиза' на Бетовен - толкова нежна и ефирна мелодия, точно за момиче  Simple Smile

Естела Стоилова какво му има? Идеално си звучи, пък и в крайна сметка, тя няма да си казва името и фамилията сутрин, обед и вечер всеки божи ден.

# 55
  • Мнения: 0
nlight , и аз ако може да се включа в предложенията Simple Smile, които звучат екзотично и красиво за мен:peace:
Селина, Далия
Елиза е много хубаво, доста хора го свързват с приказка  Simple Smile

Между другото Амелия е много хубаво - струва ми се отговаря на твоите критерии за екзотичност, красиво е и рядко срещано Peace

# 56
  • Мнения: 526
nlight , и аз ако може да се включа в предложенията Simple Smile, които звучат екзотично и красиво за мен:peace:
Селина, Далия
Елиза е много хубаво, доста хора го свързват с приказка  Simple Smile

Между другото Амелия е много хубаво - струва ми се отговаря на твоите критерии за екзотичност, красиво е и рядко срещано Peace

Ох, и аз ги харесвам тези всичките! .. Обаче таткото - не Sad
Амелия му звучало много поп-фолк, Елиза пък - прави аналогия е някаква негова неприятна колежка.
 И Аделина не харесва...Може би Мира..донякъде
Днес коментирахме Ния ... Според мен е красиво, но се чудя дали не стана и то много популярно напоследък... Иначе таткото го харесва...

# 57
  • Мнения: 3 016
Амелия

# 58
  • Мнения: 4 555
О, Ния е супер! Много хубаво! За популярно...  Thinking не е като да няма, но това не трябва да ви спира. Най-важно е да ви харесва, популярността не е толкова голям проблем. Все пак не говорим за Александър.

# 59
  • Мнения: 0
Ния и на мен ми харесва и не мисля, че е често срещано:peace:, Лия също, май като се замисля повечето завършващи на 'ия' ми звучат екзотично Simple Smile
Това, че мъжа ти си има мнение за имената донякъде е  добре, защото при мен положението е обратно - мъжа ми казва ти си решавай, но за мен отговорността е доста голяма да я поема само аз Peace, после ако някой нещо и се подиграе за името аз ще се самообвинявам Sad, но това е вече за моята темичка да не спамя твоята Peace

Общи условия

Активация на акаунт