име за девойка :)

  • 13 462
  • 80
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 44 332
Аделина

# 61
  • Мнения: 526
Ния и на мен ми харесва и не мисля, че е често срещано:peace:, Лия също, май като се замисля повечето завършващи на 'ия' ми звучат екзотично Simple Smile
Това, че мъжа ти си има мнение за имената донякъде е  добре, защото при мен положението е обратно - мъжа ми казва ти си решавай, но за мен отговорността е доста голяма да я поема само аз Peace, после ако някой нещо и се подиграе за името аз ще се самообвинявам Sad, но това е вече за моята темичка да не спамя твоята Peace

Да, все пак заедно избираме името и е хубаво "отговорността" да пада и на двамата Simple Smile

А кое звучи по-добре ..
Ния Любомирова Стоилова
Лия Любомирова ... май тук става много близко струпване на Л-та

# 62
  • Мнения: 9 814
nlight, не забравай, че никой не се представя с трите си имена.  Peace
Лия е чудесно име, Ния ми звучи като местоимението Ние.

# 63
  • Мнения: 526
О, Ния е супер! Много хубаво! За популярно...  Thinking не е като да няма, но това не трябва да ви спира. Най-важно е да ви харесва, популярността не е толкова голям проблем. Все пак не говорим за Александър.
Да, може би е средно по популярност.. поне за момента Simple Smile
Все повече се замислям и аз ...

Май до тук изобра започна да се свежда между: Ния/Лия, Мира, Аделина ...  newsm78

# 64
  • Мнения: 526
nlight, не забравай, че никой не се представя с трите си имена.  Peace
Лия е чудесно име, Ния ми звучи като местоимението Ние.

Да, вярно, че напомня на "Ние".... не се бях сетила...
На мен и Мия ми харесва, но заради аналогията "мия чиния" Simple Smile)) го отхвърлихме Simple Smile

# 65
  • Мнения: 1 092
Щях да ти отговоря, че по звучене от трите имена Ния, Мия и Лия най ми допада Лия, но... ето какво открих за значението на името : Лия от староеврейски означава уморена, телица. Озадачих се и потърсих още малко - http://www.tvoybaby.org/names/show/130.html (статията е на руски)
Имената Мия и Ния не са собствени, а съкратени галени имена. Името Ния дори не знам дали има някакво значение, не съм откривала и мисля, че няма. Мия има две значения - 1. Съкратено от Мария и 2. моя..
Мая е близко. Означава "велика". Майката на буда се е казвала така
Рая - означава "кралица", но също е съкратено име
Зоя - "живот"

Зоя Любомирова Стоилова
Мая Любомирова Стоилова
много ми харесват  Grinning

# 66
  • Мнения: 4 555
Ния дори и да не е имала значение като самостоятелно име, вече има. Това е георинята на Талев от Преспанските камбани, която е достатъчно ярка личност, за да напълни със смисъл едно име. Всички Нiи, които познавам, родени през последните 10 години, са кръстени на нея.
На мен името ми звучи много красиво, така се казваше главната "жрица" (не се сещам за по-подходяща дума) във филма House of the flying daggers. Явно има китайско име Nia, за което не можах да открия какво значи, намерих само как се пише на китайски - ето го.

# 67
  • Мнения: 1 092
Ния дори и да не е имала значение като самостоятелно име, вече има. Това е георинята на Талев от Преспанските камбани, която е достатъчно ярка личност, за да напълни със смисъл едно име. Всички Нiи, които познавам, родени през последните 10 години, са кръстени на нея.
На мен името ми звучи много красиво, така се казваше главната "жрица" (не се сещам за по-подходяща дума) във филма House of the flying daggers. Явно има китайско име Nia, за което не можах да открия какво значи, намерих само как се пише на китайски - ето го.


Героинята на Талев се казва Евгения, само че така е наречена само 2-3 пъти в 4 томчета от поредицата.
А колкото до смисъла и заряда който носи името да има такъв, но собственото му значение какво е? Много търсих не го намерих (имам племенница Ния и за това ми е интересно ако някой знае нещо повече за името)

# 68
  • Мнения: 4 555
Цялото й име е Евгения, също така е имала презиме и фамилия, но те не са от значение, защото името на героинята е точно Ния. Предполагам няма да разбереш точно какво искам да кажа, понеже тук често срещам трудности с разбирането, но все пак  правя опит.  Ния на Талев дава началото на това име като самостоятелно, което да значи точно тази конкретна Ния, а не съкратено от коя да е Евгения.

Името е разпространено и в Африка. Превеждат го като "goal, purpose, lustrous" oт суахили. Китайското значение не го намерих, но името го има и в Китай. Има го и в Уелс, като значение дават "Radiance; brightness". И в трите случая е самостоятелно име, без да е съкратено от нищо.

# 69
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Ооо, Ескарина, мерси за значенията, идея си нямах  Grinning

# 70
  • Мнения: 4 555
Името ми е много любимо, затова Simple Smile

# 71
  • Мнения: 0
Ния и на мен ми харесва и не мисля, че е често срещано:peace:, Лия също, май като се замисля повечето завършващи на 'ия' ми звучат екзотично Simple Smile
Това, че мъжа ти си има мнение за имената донякъде е  добре, защото при мен положението е обратно - мъжа ми казва ти си решавай, но за мен отговорността е доста голяма да я поема само аз Peace, после ако някой нещо и се подиграе за името аз ще се самообвинявам Sad, но това е вече за моята темичка да не спамя твоята Peace

Да, все пак заедно избираме името и е хубаво "отговорността" да пада и на двамата Simple Smile

А кое звучи по-добре ..
Ния Любомирова Стоилова
Лия Любомирова ... май тук става много близко струпване на Л-та


Да има струпване на 'л', но все пак много рядко се казва презимето Peace
Ния Любомирова Стоилова, звучи чудесно Peace и изобщо не ми звучи като местоимение

Аз го свързвам с героинята от Железния светилник :

Ния изгрява като едно малко слънце в мрачния и студен Глаушевски дом. Всички там са радостни и горди. Ния ги е очаровала със своя рядък женски чар и със своето човешко съвършенство. И винаги сдържаната Султана изразява възхищението си от нея: “Такава е звездата и...гори, грей на челото и, силна и хубава.” Димитър Талев значително се приближава към Йовковата традиция, изобразявайки женската хубост, особено в образа на Ния. За нея Султана казва: “Няма по-голяма сила от женската хубост.”

# 72
  • Мнения: 526
И аз сега се разтърсих и ето какво намерих за името Ния
http://www.babynology.com/meaning-nia-f62.html

Ето и за Лия
http://www.quickbabynames.com/meaning-of-Lia.html

Значението на Лия не ми харесва - означавало - зависим, изморен ...

# 73
  • София
  • Мнения: 5 795
От последните предложени ми харесват Ния и Аделина. Лия също е красиво, но щом значението не ти харесва... Мира не ми допада особено  Embarassed

# 74
  • София
  • Мнения: 533
От горе посочените избирам Аделина (разбираемо), но на мен ми харесват Ема, Ана, Миа и Сияна повече.
И да поправя някоя от мамите в по-предните постове. Миа се пише с А а не с Я като 'мия чинии'  Peace, принципно де, сега ако някой реши да си кръсти детето Мия е свободен да го направи ама риска от подигравки е голям.

Общи условия

Активация на акаунт