Появи ми се дупка в косата

  • 9 680
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Преди една година (2009) на рождения ми ден се събудих и като се погледнах в огледалото .. видях ,че ми липсва коса,отпред -точно на пътя където се разделя косата.Дупчицата първо беше мъничка,после започна да става все по голяма и даже едвам я прикривах.Отидох на лекар(още на същия ден когато видях) , предписаха ми хапчета и някакви мазила.Както и да е ,мазах се ..пих хапчетата и след известно време (два ,три месеца) видях че е започнало да расте нещо като мъх.Сега тъкмо ми порасна косата там и ето .. днес отново видях същата дупчица , горе долу на същото място.Лекарката ми беше казала , че се е получило от стрес.Но , аз не съм усетила да съм стресирана или притеснена.Ако има някой със същия проблем , моля да ми пише , да ми даде съвети , как по бързо да накарам косата да порасте,защото вече ми писна да се мъча да го прикривам , да се притеснявам!Просто е Ужасно гадно! Cry
Благодаря на всички предварително!!! Simple Smile Peace

# 1
  • Мнения: 5 825
Това е така нареченият гнездовиден косопад,който представлява косопад върху участъци от окосмените части с големина приблизително колкото монета от 5 ст.Причините обикновенно са на нервна почва,нарушения във функцията на ендокринната с-ма,бактериални инфекции и др.
Основният принцип на лечение е да се предизвика дразнещ ефект - засилване процеса на кръвообращение в засегнатия участък. За тази цел се използуват спиртно-етерни и други разтвори с включени активни вещества - хининови кори, чесън, салицилова, киселина и пр. Добро действие оказват и ултравиолетовите облъчвания. Трябва да се лекуват наличните в организма гнойни огнища - гнойни сливици, синузити, грануломи на зъбите и др.

# 2
  • Мнения: 2
Благодаря за  пълната информация , наистина доста ми помогна!Мен предния път ми гориха мястото с течен азот , обаче все си мисля,че от него, дупката ми стана по голяма.Не беше като в началото колкото монета от 5 ст. както каза ти,ами се разрастна! и пак ти благодаря много!

# 3
  • Мнения: 1 726
Преди 15 години имах същия проблем. Направиха ми всички стандартни изследвания и минах на почти всички кабинети в поликлиниката ( от зъболекар до проверка за чревни паразити  Joy ). Единственото , което откриха беше анемия, започнаха да ми бият витамини от групата Б и още някакво лекарство с алое, което не знам какво беше. Самото оголено място го мажех с ракия ,в  която е накиснат чесън. Изчезна и след година пак се появи на друго място. Този път само натривах мястото със скилидка чесън, от която е отрязано малко. Повече не ми се е появявало.

# 4
  • Мнения: 2
И аз сега го натърквам само с чесън. И на мен ми бчха правили миналата година много изследвания , но не откриха нищо.Благодаря за съвета, май наистина само този чесън ще помогне , всеки ми казва за него. newsm78 Simple Smile  Rolling Eyes Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 14
имах гнездов косопад след раждане,бях в един фризьорски салон и се оплаках на фризьорката и помолих за съвет и тя ми разказа за нейна клиентка ,която имала същия проблем като при теб ходила при дерматолог .Отидох при същата дерматоложка(в във Варна ) и аз, изписа ми шампоан,едно мазило на DAVINES и едни ампули рене| rf 80|,спря косопада .Ама както казва MONII това е или на нервна почва или някакъв здравословен проблем.

# 6
  • Мнения: 2
Ами на мен ми беше изписала Alpicort да си мажа мястото с него, и някакви витамини.Какви ли не изследвания не ми правиха и нищо.Явно си е на нервна почва.И аз както го гледам всеки ден , защото е отпред и още повече ми става гадно.Ами значи си продължавам мазането с чесън и дано не се разшири петното. Simple Smile   bouquet  bouquet Rolling Eyes

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 588
Имам приятелка която е имала същия проблем. Оправила се е само с мазане на чесън.

# 8
  • Мнения: 701
И аз потвърждавам за чесъна - бивш колега имаше такъв косопад. Беше ходил при някакъв човек, който се занимава с народна медицина. Беше правил някакво мазило със счукан чесън и ... барут?!? Мисля че и ракия или спирт, но за чесъна и барута съм сигурна.

# 9
  • Мнения: 2
Странен лек Simple Smile и него трябва да пробвам , ама май много ще ми стане Simple Smile еххх този чесън , за всичко помага , а аз толкова много да го мразя!Ама няма как Simple Smile Благодаря отново много на всички които ми писахте! Hug

# 10
  • Мнения: 2
А дали има вероятност петното да не се разрастне , а да си остане мъничко колкото е сега ? или то си зависи от нещо?   Confused Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 2 898
Подкрепям мазането с чесън - безвредно и евтино.

# 12
  • Мнения: 4 615
Моят мъж страдаше от това. Никакви мазила и хапове не помогнаха. Излекува си и най-маките кариеси. Проблемът мина, когато му извадиха сливиците. Трябва да се разбере коя е причината за появата на косопада.

# 13
  • у дома
  • Мнения: 1 160
Като малка имах същия проблем,оправих се със смес от чесън и билката"чемерика".

Общи условия

Активация на акаунт