Бързи вечери

  • 304 200
  • 352
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 103
запис Simple Smile

и аз да споделя нещо бързо и вкусно - кюфтета с доматен сос
запържвате за 15 ми доматен сос с черен пипер, чубрица и там каквото обичате и пускате вътре сурови кюфтенца (малки)  за още 10 мин и всичко е готово. Още по бързо става ако купите изпечени цариградски кюфтенца Simple Smile(продават ги и сурови в тарелка, може да замразите във фризера)

# 151
  • София
  • Мнения: 1 832
Яйца в доматен сос. Когато има наличен доматен сос готов. Само се изсипва в тава и отгоре се счупват яйца. Пече се и преди да е готово се  поръсва с магданоз и/или босилек и чесън.
Картофи печени с масло и червен пипер.
Пилешки бон филенца се запържват до побеляване, добавя им се соев сос и след около две-три минути се изсипва заквасена сметана. Може да се поднесе с ориз в микровълновата. Ориз + три части вода, мазнина и сол се поставят в съд за МВ за около двайсетина минути на max. Преди да стане готово може да му се добавят замразени зеленчуци.

# 152
# 153
  • Мнения: 50
качамак Simple Smile

# 154
  • Мнения: 1 983
И аз се записвам да ви следя, че аз чак към 20,00 часа мога да започна да готвя. Tired
Почитатели сме на яйцата, ядем ги всякак, на омлет, на очи, бъркани със сирене, по панагюрски, варени. ooooh!
Правя, но рядко, кренвирши с кашкавал на фурната, за гарнитура ориз с кус-кус.
Утре мисля да забъркам едно тесто за пица в машината и вечерта само да наслагам отгоре продуктите и да го изпека.

# 155
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Snarky Chimpfanny , как приготвяш ориз с кус- кус?

# 156
  • Мнения: 427
Сетих се.Принцеси на скара.Стават бързо.Имат възможност за интерпретация на тиган при много малко време....

# 157
  • Мнения: 1 983
Snarky Chimpfanny , как приготвяш ориз с кус- кус?

Ами в доста масло, примерно 1/3 от големите пакетчета, запържвам кус-кус, около 1 к.ч.(може и повече). Когато леко започне да покафенява, по-скоро да стане златист, сипвам и 1 к.ч. ориз и 3 к.ч. вода. Оставям на слаб огън, слагам черен пипер и сол на вкус.

# 158
  • Sofia
  • Мнения: 576
Снощи правих картофена пица- много ни хареса.
Сваряват се картофите, белят се, намачкват се, обърках ги с малко сол и един белтък /жълтъкът отиде в супата/ и се разстилат в добре намазана тава. Отгоре сложих кремвирши, топено сирене, и кашкавал. Запекох около 10 мин. Опитайте, супер е.
О! Много вкусно звучи. Ще го пробвам, но какво количество картофи ще ми трябва за 2 малки пици?

# 159
  • Мнения: 17 994
Ох, това с количството трудно ми е да кажа, аз сложих 5 картофа средни, правих пицата в тава около 30 см диаметър. Стана блат с дебелина 1 пръст.

# 160
  • Мнения: 5
Ето и едно прдложение от мен.
Много е подходящо за горещите летнимесеци, когато на човек не му е до пържене и стоене до печката.
макарони съ домати, краставици, босилек.

Необходими продукти за 4 порции:
400грама цветни фузили( спираловидни макарони, в пакета са 3 цвята бяло, червено и зелено)
2-3 домата- средно големи( окол70-80гр. единия)
1-2 краставици.( около 150 гр)
босилек- пресен 1/2 връзка( и със сух става)

сол, зехтин на вкус.

Сваряват се макароните. Според указанията на пакета.10-15мин общо
докато те се варят доматите и краставиците се нарязват на малки кубчета- като за мусака.
След като се сварят макараоните- се изцеждат и изсипват в купа подходяща да побере тях и нарязаните домати и краставици.
Добавят се нарязаният босилек, солта и зехтина и всичко се разбърква.

Който обича може да добави и авокадо, също става вкусно.
Зехтинът може и да се замени с олио, а ако не обичате босилек или не се намира- може да се замени със магданоз, копър, джоджен или чубрица- с всичките съм пробвала и става вкусно.
Даже не остава за другия ден. Simple Smile

# 161
  • София
  • Мнения: 565
Ризото- всякакви разновидности. С пиле, зеленчуци, морски дарове....

# 162
  • Варна
  • Мнения: 3 893
Много полезна тема, харесах си няколко неща.

Ето и от мен:
Кремсупа с карфиол:
1/2 глава карфиол, 4-5 картофа, 1 глава лук, 2 моркова. Всичко се нарязва на парчета, залива се с вода и се вари до омекване. Пасира се и се овкусява. Става вкусно дори само със сол и магданоз. Колкото по-ситно са нарязани зеленчуците, толкова по-бързо се вари.

Пиле с топено сирене:
2 охладени пилешки гърди (двойни, т.е. 2 пеперуди както им викат в нашата месарница) се разделят, нарязват на две през средата. В йенска тенджера редя пиле, топено сирене нарязано на колелца, чубрица. В моята овална тенджера става на 2-3 реда, зависи колко е месото. Доливам малко вода (малко, защото и пилето пуска сок), затварям с капака и пъхам във фурната. От водата и топеното сирене става бял сос, много вкусен. Това съм го сервирала и за гости с гарнитура задушени картофи в копър.

# 163
  • Мнения: 22 867

Една бърза, лесна, вкусна и много ароматна гръцка манджа - Спетзофай!  Peace

# 164
  • Мнения: 132
дано не повтарям някого, но сега в сезона на гъбите у нас се хапват гъби с картофи или с ориз. докато се позадушат за малко гъбите картофите са обелени, а докато салатката стане "манджата" е готова.
просто.. една салата време.

Общи условия

Активация на акаунт