Кърмачка-болки в корема, повръщане и температура

  • 5 408
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте, кърмя бебчето си което е на 3 месеца, но при мен се появиха няколко неща, които ме навеждат на мисълта за някакъв вирус: Силни болки в корема, обща отпадналост, повръщане и покачване на температурата - 37.2 ?
Засега при бебчето няма промяна в поведение, акане и общото му състояние. Много се притеснявам да не му предам на него този вирус или бактерия.
Моля ви за съвет какъв хранителен режим да спазвам и мога ли да приемам някакви медикаменти? За какво да следя при бебо, следа като прочетох статията за кърмене при заболяване - смятам да не спирам кърменето.
Очаквам и вашето мнение и коментари,
Благодаря ви предварително

Последна редакция: ср, 07 юли 2010, 21:04 от mmappi

# 1
  • София
  • Мнения: 382
Недей спирай кърменето. С кърмата си му придаваш антитела изградени от твоя организъм срещу вируса. Изолирай го възможно най-много от контакт с теб и дано всичко отшуми бързичко. Медикаменти не исписани от лекар не е хубаво на своя глава да приемаш, но пробвай с бабини рецепти и хомеопатия, те няма да навредят на бебчо.

# 2
  • Мнения: 214
Малкият беше на 10 дни, когато кака му домъкна от градината ентеровирус и ни разболя всички вкъщи! Аз бях с над 39 градуса. Нямаше как и кого да изолирам, всички бяхме зле. Аз се оправих с хомеопатия, изписана от лекар хомеопат! Не съм спирала кърмене, бебето като че ли изкара вируса, но мнооого леко - имаше малко по-течно и слузесто ако ден и два и това беше!
Пий течности, ако повръщаш, но не прекалявай - често и по малко. Диета спазвай до оправяне, няма да ти навреди на кърмата. Препечен хляб, ориз, шипков чай, евентуално малко сирене...
Успех и бързо оздравяване!

П.П. Ако не се лъжа, темп. 37.2 при бебетата не се брои за повишена Т, така че следи неговата да не мине тази!

# 3
  • Мнения: 3 379
Здравей! Чудесно е че кърмиш бебчето и искаш да продължаваш.

Добре е да се консултираш с личния ти лекар за твоето състояние, тъй като често подобни ротавирусни инфекции (каквато вероятно е твоята - или т.нар. летен грип) могат да доведат до обезводняване на организма. Вероятно лекарят ще ти предпише прахчета от рода на ентерол (за чревната флора) и хидрасек (за оводняване), но задължително кажи, че кърмиш малко бебе, за да се има предвид при изписване на лекарствата. Това, което можеш да вземеш и без лекарско предписание, е БиоГая - пробиотик, който влияе благоприятно на чревната микрофлора.

Добре е да се консултираш и за хранителния ти режим с личен лекар. Знаеш, че е добре да приемаш доста течности (вода, сок, чайове), а храната да е ориз, варени картофи, варени моркови, солети, бисквити, банани.

Що се отнася до бебчето, то е защитено от антителата, които му предаваш с кърмата. Все пак е добре да го следиш за симптоми, а предварително да се обадиш на педиатъра, за да ти каже как да действаш в случай, че се появят симптомите... Така ще си подготвена и спокойна Simple Smile

Можеш също така да слагаш бебето и да суче по-честичко, за да компенсираш от намаления прием на калории при теб.  

Пожелавам ти бързо възстановяване и да сте здрави. Пиши как се е развило всичко.

Последна редакция: чт, 08 юли 2010, 11:40 от SZA

# 4
  • Мнения: 516
Здравей, цялото ми семейство вкл. и бебето изкараха ротавируса. Вече са ти писали ,че спокойно можеш да продължиш да кърмиш. Освен Ентерол и Хидрасек, можеш спокойно да пиеш и Мезим форте. Лекарите от Инфекциозно го изписаха и на децата ми(най- малкото на година и половина тогава). Много помага за болките и тежестта в корема.

# 5
  • Мнения: 2
Здравейте,
Благодаря на всички за съветите. Днес съм по-добре, при бебчето няма никакви симптоми засега.

Общи условия

Активация на акаунт