Различните пюрета при захранване

  • 2 695
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте, искам да Ви попитам с жена ми даваме на нашата дъщеря, която вече на 6м и половина различни видове пюрета. Това, което наблюдаваме е следното :

- Пюретата на Hipp повече от тях ги яде, но забелязваме, че след това каквото се е омазала по лицето трудно й се изтрива, което ме навява на мисълта, че имат оцветители или някакви други вещества. Забелязвали ли сте го ?
- Пюретата на Гербер също ги хапва, като там обаче има по малко разновидности от зеленчукови
- Пюретата на Ганчев ги хапва най - много, но пък се чудя дали пък са най - удачния избор.

Ще се радвам да споделите какво мислите за тези три производителя.

П.С. Все още не сме стигнали до момента с месото и наблюденията ни са за зеленчуковите

# 1
  • Мнения: 160
По възможност спрете подобни пюрета и давайте прясно приготвени . При тези от магазина има естествено добавени консерванти , оцветители , подобрители и т.н. Нищо , че се водят Био .

# 2
  • София
  • Мнения: 6 726
И трите съм ползвала, но само ако ще пътуваме някъде. Дъщеря ми не понасяше купешки пюрета.
Колкото до марката мисля, че Гербер се водят най-изчистени. Хип наистина доста цапат и не само лицето ами и дрешките после нямаха изпиране.
Моето мнение също е, че ако имате възможност предлагайте приготвени от вас. Разбира се не винаги това е възможно, но и трите марки са добри.. според мен.

# 3
  • София
  • Мнения: 12 665
Домашните пюрета стават бързо и лесно. И знаеш какво слагаш вътре.
Купешки пюрета съм давала само при пътуване и аз, когато по време на самия път няма как да приготвя нещо.
Гербер предпочитам винаги, а на Ганчев плодовите сокчета.

# 4
  • Мнения: 46 438
Моето дете е голямо и впечатленията ми от марките са стари, затова ще се огранича само до оцветяването. Много плодове и зеленчуци оцветяват кожата и се маха трудно. Не знам белил ли си чушки примерно Simple Smile така че за мен това не значи задължително, че пюрето е с много изкуствени оцветители.

# 5
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 122
Домашните пюрета също оцветяват. Но са за предпочитане.
Ползвала съм купешки само при пътуване, ходене на ресторант, когато не съм смогнала да сготвя, или не се хареса това, което предлагам.
От тези марки съм ползвала само Хип, но чужбинско издание. Бих препоръчала горещо продуктите на Alce nero, ако има как да ги намерите.
Ползвала съм и Плазмон, както и Hero baby.

# 6
  • Мнения: 206
Мале като сесетя как готвих с последни сили като откачена. Беше най-ужасният  период от живота ми (не беше и много отдавна). В момента, в който детето заспи, аз бях на катлона за пюрета, а после супи и т.н. Нямах време да седна и за 2 минути, но и да върна времето назад пак бих му ги приготвяла сама. Всичко на тези етикети е една измама. Естествено, че има и оцветители, ароматизанти и всякакви други добавки. Ако това не ви притеснява няма проблем, но аз бях на принципа, че цял живот ще яде боклуци и некачествена храна, така че поне като бебе искам храната да е качествена. Сега на година и 7 месеца яде само хляб и домати, но това е друга тема. Ако имате възможност, гответе му. Намирала съм срамен косъм в пюре, намирала съм люспи и то 2-3 пъти, но понякога е ясно, че се налага да се дават. Моят съвет е просто когато имате възможност да му готвите сами.

*От изброените от вас марки залагам на Гербер. За мен те като вкус и текстура  бяха най-добре.

# 7
  • Мнения: 6
Благодаря за получитени отговори за момента. Мен не ми ясно как при приготвяне в домашни условия може да оцелите пропорциите, от даден зеленчук колко вещества ще се излекат. ? Имам предвид да не  епрекалено наситено или прекалено пък да се изгубят свойствата на зеленчуците.

# 8
  • София
  • Мнения: 12 665
Какво разбираш под наситено зеленчуково или друго пюре?
Бебешките пюрета се приготвят от сварени и пасирани продукти. Добавя им се малко вода или АМ, за да се постигне желаната консистенция.

# 9
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 122
За да се запазят максимално полезните вещества, зеленчуците и плодовете се приготвят на пара. После се пасират с водата от готвенето, или ам до получаване на жрланата консистенция.А преди това е добре да се накиснат за около ½-1 час в р-р от вода и сода бикарбонат или оцет.
При варенето полезните вещества остават в бульона.

# 10
  • София
  • Мнения: 6 726
Аз си купих уреда на Авент и не съжелявам. До ден днешен си го ползвам и за други неща. Но горният коментар е изключително изчерпателен точно как се приготвя домашната храна.

# 11
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 402
За мен пюретата на хип и гербер бяха най-гадни и некачествени. Аз давах Ганчев , Слънчо и от дм-ските, като винаги основно съм предлагала винаги от 100%вите, да нямат захар, сол и т.н. Аз бързо започнах да давам кухня, та с пюретата много не съм се занимавала.

Последна редакция: пт, 21 яну 2022, 21:04 от Не се сърди, човече

# 12
  • Мнения: 46 438
Мен не ми ясно как при приготвяне в домашни условия може да оцелите пропорциите, от даден зеленчук колко вещества ще се излекат. ?
Така или иначе на 6 месеца тялото не може да извлече много от твърдата храна. Основната храна до 1 г. е млякото. Целта на захранването е тялото да се запознае с различните храни и да привикне към тях, както и към вкуса.

Ние давахме готови основно при пътуване, защото бях сигурна, че няма да се развалят на стайна Т. Не съм се задълбочавала много в марката, които са на промоция. Ако се харесваха на бебето, значи са ок.
Вкъщи ядеше домашни, доста често замразени. Майка ми и мъжа ми правеха, аз съм малко мързелива по отношение на готвенето. До 1 г. вече беше минала на обща храна. Не е била на кухня, тя ставаше на обяд и нямаше как да ходим да взимаме порциите, а и изяждаше огромни порции, така или иначе щеше да стига само за обяд. Затова просто отсипвахме от готвеното преди по-силните подправки. Благодарение на бебето и ние си разнообразихме доста менюто Simple Smile

uuuuki, давайте, което ви е най-лесно, спрямо организацията и което обича детето. Всичко ще е наред!

# 13
  • Мнения: 5 204
Благодаря за получитени отговори за момента. Мен не ми ясно как при приготвяне в домашни условия може да оцелите пропорциите, от даден зеленчук колко вещества ще се излекат. ? Имам предвид да не  епрекалено наситено или прекалено пък да се изгубят свойствата на зеленчуците.
Мислех, че ще храните бебе. Така написано ми се струва, че  ще подготвяте меделеева таблица.
Бебето е дете и като такова е нормално да яде храна. Домашно приготвената разбира се съдържа повече вещества от тези, които ви вълнуват, от което и да е купешко бурканче. Аз като гледала две деца, ще добавя, ще дъщеря ни ядеше само готови пюрета. Правех домашни, но ги отказваше. Олекна ми, когато я записах на детска кухня. Сина ни ядеше само домашно приготвени, ненавиждаше купешките.
Каквото и да яде детето, важното е да му харесва и да не е гладно. Дъщерята много обичаше пюретата на Слънчо, прояде с Кратофи с тиква и доста време й беше любомо.

# 14
  • Мнения: 462
И при нас не минаваха домашните пюрета,единствено ядеше приготвено от мен съвсем в началото на захранването,когато давах по един вид зеленчук.Правех,опитвах се да давам,но все отказваше.Реших да пробвам с купешко и бях изумена как изяде цяло бурканче с наслада и повече не пипнах да правя домашни.Купувах само на Хип,Гербер и дм-ските.

Общи условия

Активация на акаунт