акането при кърмачетата

  • 3 060
  • 43
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 19
Здравейте мами,
аз вече се консултурах с информатор от Ла Лече Лига но реших да пусна и темичка та да видя как са нещата при вас,.Моят Денисчо е да кажем на 90 процента кърма, много много рядко да е веднъж на седмицата решава да пие една глатка чайче, направи ми впечетление че започна все по рядко да ака, да кажем веднъж 7 8 дена, но пък има доста напишкани памперси и пръцка доста :–) Информаторката ми каза че на тази възраст кърмачетата усвояват кърмата почти на 100 процента и било нормално...Та при вас как е?

# 1
  • Мнения: 27 524
Дa, кърмата се усвоява почти на 100 процента. Каква е тази глътка чайче? Няма нужда засега от нищо освен от мляко!  Peace
Пръцкането е от коликите  Peace

# 2
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 507
Е, моето кърмаче на колко процента усвоява кърмата като ми ака по 4-5 пъти дневно  newsm78

# 3
  • Мнения: 940
нищо му няма на детето, да не вземеш сега да прочетеш онази тема в кърмаческия за мушкатото и ти да вземеш да ръчкаш разни неща дето не им мястото  Naughty
синът ми през целия втори месец ака веднъж седмично, позачудих се, но не съм се притеснявала. сега пак възстанови 2-3 пъти на ден, но понякога пак пропуска. а от пръцкането няма оттърване Crazy а чайче за коликите ли даваш? моят мъник пие доста вода и междудругото забелязах че от както пропи много, започна и да се изхожда по-често..  Peace

# 4
  • Мнения: 27 524
а чайче за коликите ли даваш? моят мъник пие доста вода и междудругото забелязах че от както пропи много, започна и да се изхожда по-често..  Peace

Нито чай, нито вода трябва да се дават  Stop

# 5
  • Мнения: 940
е хайде да не подхващаме вечния спор, всеки си решава за детето си. за чая съм съгласна, но за водата няма кой как да ме разубеди  Peace

# 6
  • Мнения: 397
Ние от 40-тия ден до захранването(6-ти месец) акахме през 3-4 или 6-7 дена. В началото и аз се притесних, но прочетох малко инфо тук и ми минаха тревогите. Съвсем норално е за кърмаче както да ака често, така и да разреди  Peace

# 7
  • Мнения: 27 524
е хайде да не подхващаме вечния спор, всеки си решава за детето си. за чая съм съгласна, но за водата няма кой как да ме разубеди  Peace

Няма и да се опитваме. Всеки си казва мнението  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 244
И аз да питам, нещичко. Моето бебе е на три месеца и половина. До към края на първия беше на кърма, след това мина на Аптамил. От както мина на изкуствено хранене, ака само тъмно зелено и не мога да си обясня защо, мислех си, че е от чая от копър, но вече от около месец не му давам. Моля дайте мнение.

# 9
  • Мнения: 27 524
Зеленикавото ако е характерно за млеката на Милупа при някои деца. Синът ми от тях акаше в ярко жълто  Grinning. Не е притеснително.  Simple Smile

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 606
Здравейте мами,
аз вече се консултурах с информатор от Ла Лече Лига но реших да пусна и темичка та да видя как са нещата при вас,.Моят Денисчо е да кажем на 90 процента кърма, много много рядко да е веднъж на седмицата решава да пие една глатка чайче, направи ми впечетление че започна все по рядко да ака, да кажем веднъж 7 8 дена, но пък има доста напишкани памперси и пръцка доста :–) Информаторката ми каза че на тази възраст кърмачетата усвояват кърмата почти на 100 процента и било нормално...Та при вас как е?

И нашата акаше много рядко (имало е случаи веднъж в седмицата) до 6 месец когато я захраних, преди това не съм давала нито чай нито вода, всичко е наред, ако бебето е спокойно.За колики може да даваш Инфакол, при нас имаше чуден ефект Simple Smile

# 11
  • София
  • Мнения: 44 246
до дете си е...моето си акаше по много пъти на ден...но има и кърмачета като твоето.

# 12
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Извинявам се , ама не е нормално да не се ака по 1 седмица кой каквото ще да ми разправя.Аз лично не бих лежала на такава кълка.

# 13
  • Мнения: 914
Голямата ми дъщеря и сега си ака по два пъти на ден,а бебето веднъж на ден,а ако пропусне на следващия два пъти.

# 14
  • Мнения: 1 796
И аз да питам, нещичко. Моето бебе е на три месеца и половина. До към края на първия беше на кърма, след това мина на Аптамил. От както мина на изкуствено хранене, ака само тъмно зелено и не мога да си обясня защо, мислех си, че е от чая от копър, но вече от около месец не му давам. Моля дайте мнение.


Консултирай се с педиатъра на бебчето,защото когато малката беше на НАН имаше тъмнозелено ако и лекарката каза,че не е нормално. Сменихме млякото с Нутрилон и веднага си оправи цвета.Това зелено изобщо не е за пренебрегване.

# 15
  • Мнения: 27 524
Извинявам се , ама не е нормално да не се ака по 1 седмица кой каквото ще да ми разправя.Аз лично не бих лежала на такава кълка.

Вярно е  Peace
Синът ми акаше по 8 пъти на ден  hahaha

# 16
  • Мнения: 940
Извинявам се , ама не е нормално да не се ака по 1 седмица кой каквото ще да ми разправя.Аз лично не бих лежала на такава кълка.

племенника ми е на 2г. и 2 месеца и от бебе ака точно по веднъж на седмица. съвсем здраво си е детето, не се разболява, не му е изникнала гърбица. така че извинението се приема  Mr. Green децата са различни също както и възрастните, така че take it easy  Wink

# 17
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Извинявам се , ама не е нормално да не се ака по 1 седмица кой каквото ще да ми разправя.Аз лично не бих лежала на такава кълка.

племенника ми е на 2г. и 2 месеца и от бебе ака точно по веднъж на седмица. съвсем здраво си е детето, не се разболява, не му е изникнала гърбица. така че извинението се приема  Mr. Green децата са различни също както и възрастните, така че take it easy  Wink
Здравей Рика .Радвам се, че племника ти е едно здраво дете .И не го ли боли това детенце корема.зАщо го оставят така.това си е мъчение.Ти ако не идеш 1 седмица по голяма нужда , ще те питам после колко си добре.Не ми се подхваща тая тема на спорене за акането, че ..........Нормално за мен е всекидневното изхождане независимо дали бебето е на кърма или АМ.Моето също беше над месец на кърма и тогава акаше всеки ден по 2-3 пъти, докато не спря да ака един ден и не се установи , че имаме проблем.Трябва да се потърси лекар, за да се намери причината защо се ака толкова рядко.При положение , че яде 7пъти по 100 грама, а ака на 1 седмица.Пак се извинявам, но не е нормално.Запека е гадно нещо.И дано при племеника ти причината е само в начина на хранене и вида поемана храна.Който и лекар да питате ще ви каже същото.Честно ви казвам , чудя се как мо да се успокояват майка със думите .НОрмално е.Не не е нормално.

# 18
  • Мнения: 2 521
И на мен не ми се спореше.затова не писах нищо  вчера по темата Wink
Но и моето мнение е,че не е нормално неизхождането по една седмица,пък ако ще и с храна за космонавти да се храни човек.А бебето също е такъв WinkМоите си се изхождаха по няколко пъти на ден.Малкия си беше доста време на кърма и ако пропусне един ден,на втория аз започвах да се тъпча с овесени ядки,разхлабващи сокове.Ако до вечерта не даде резултат,на третия ден му давах Лактулоза,а пък се е случвало и аз да хапвам шоколадче Комфорт Mr. Green.Винаги имаше резултат.
Не зная,може и да се вторачвам прекалено,но за мен е важно изхождането да е нормално.Щом поема нещо детето,трябва и да излиза WinkНе мога да бъда спокойна в противен случай.
Та моето мнение е такава.Никой не задължавам с него-просто си го казвам Wink

# 19
  • Мнения: 940
не ми се спори, всеки си има гледна точка. аз лично не смятам да търся под вола теле и да си търся проблеми, когато ги няма  Peace

# 20
  • Варна
  • Мнения: 55
Здравей Poliville.моат син е на 3 месеца и 14 дена и е само на кърма.Имаме проблем с акането от самото раждане.Просто ака на 7 дена веднъж и то с помощ.Водихме го на гастроинтеролог и жената каза че усвоява кърмата това ни каза и педиатърката.Предписа му следното лечение:сироп Лактулоза по 0.5 деления +капки Био Гая ,а вечер 1ч.л.течен парафин.Каза ако и така не ака с термометъра всчка вечер.Тази схема не му действа и затова спрях да давам тези глупости.А и с термометъра не ака също,а и не съм привърженик на бъркането всяка вечер и изобщо.В началото сиропа му действаше ,но явно привикна с него и сега не действа.Педиатърката ми каза да пробвам да давам сок от ябълка и това давам от 4 дена по 2-3 лъжички,но засега няма резултат.Гастроинтероложката каза от 5 месец да започна да давам плодови пюрета от синя слив аи други разхлабващи и че от тях ще започне сам да ака.Незнам дали е правилно ако сменя сока от ябъла с круша.Знам че тя много разхлабва.По принцип неисках да давам сок ама и това пробвам.Ака само с глицеринови свещички от тях след 20 мин има резултат.Ще се радвам да споделиш ти как му помагаш на твоето бебче.А тези,на които им се вижда странно да се радват че децата им нямат този проблем.

# 21
  • Мнения: 768
Когато бебчето е на кърма е нормално да ака както няколко пъти на ден...така и веднъж на 10 дена....моята дещеря акаше веднъж в седмицата......това не е запек..щом изхождането е с нормална консистенция.
Не се притеснявай това се оправя с захранването....аз мисля че моята я захраних рано 5ми 11 дена с плодово пюре...сега ака всеки ден.
П.С. isi-suv.
ябълката запича крушата разхлабва Peace

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 606
Извинявам се , ама не е нормално да не се ака по 1 седмица кой каквото ще да ми разправя.Аз лично не бих лежала на такава кълка.

племенника ми е на 2г. и 2 месеца и от бебе ака точно по веднъж на седмица. съвсем здраво си е детето, не се разболява, не му е изникнала гърбица. така че извинението се приема  Mr. Green децата са различни също както и възрастните, така че take it easy  Wink
Здравей Рика .Радвам се, че племника ти е едно здраво дете .И не го ли боли това детенце корема.зАщо го оставят така.това си е мъчение.Ти ако не идеш 1 седмица по голяма нужда , ще те питам после колко си добре.Не ми се подхваща тая тема на спорене за акането, че ..........Нормално за мен е всекидневното изхождане независимо дали бебето е на кърма или АМ.Моето също беше над месец на кърма и тогава акаше всеки ден по 2-3 пъти, докато не спря да ака един ден и не се установи , че имаме проблем.Трябва да се потърси лекар, за да се намери причината защо се ака толкова рядко.При положение , че яде 7пъти по 100 грама, а ака на 1 седмица.Пак се извинявам, но не е нормално.Запека е гадно нещо.И дано при племеника ти причината е само в начина на хранене и вида поемана храна.Който и лекар да питате ще ви каже същото.Честно ви казвам , чудя се как мо да се успокояват майка със думите .НОрмално е.Не не е нормално.

Моето дете е акало на седмицата веднъж и какво от това след като се чувства добре, нито плаче, нито корема й е твърд ( ВОДИХ Я НА ЛЕКАР всеки ден през тези дни ), нито като се изака след това количеството беше голямо, НИТО Е ИМАЛА ЗАПЕК.Всеки си има мнение и е факт, че при доста деца това явление се наблюдава, не мога да разбера защо се изкривява темата.Според теб по-добре ли е да й правя клизми всеки ден, а?Давала съм и пюре от круши по няколко лъжички, но не всеки път е акала.Е, сега детето си е наред, ака си по 2 пъти на ден.Защо винаги се търси под вола теле не мога да разбера.Хората пускат темите за да се успокоят, че това не е проблем и той не е само при тях.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 55
Благодаря на майките ,които ми отговарят и срещам разбиране от тях.Дано и при нас нещата се оправят.Искам да ви попитам ако почна с плодово пюре захранването дали е правилно,зашото съм чувала че се започва или с каша ,или със зеленчук.И на мен ми казаха да започна от 5 месец т.е при пълни навършени 4  на мен рано ми се вижда,но зарани неакането каза гастроинтеролога по от рано.

# 24
  • София
  • Мнения: 44 246
от 5 месец значи при навършени 5 месеца...
по принцип до 5-6(навършени) месец би следвало детето да е само на кърма/АМ.(т.е. с каквото и да е изчакай поне още месец и половина)

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 606
Благодаря на майките ,които ми отговарят и срещам разбиране от тях.Дано и при нас нещата се оправят.Искам да ви попитам ако почна с плодово пюре захранването дали е правилно,зашото съм чувала че се започва или с каша ,или със зеленчук.И на мен ми казаха да започна от 5 месец т.е при пълни навършени 4  на мен рано ми се вижда,но зарани неакането каза гастроинтеролога по от рано.
Ти си решаваш кога да захраниш, по-принцип е най-добре на 6 навършени.Може да даваш по 2, 3 лъжички пюре от сини сливи или круша, когато видиш че не е акало 2 дни примерно.Аз лично започнах захранване със зеленчук и мисля, че това е най-добрия вариант.После включихме кашите, плодовите пюрета и така. Simple Smile

# 26
  • Мнения: 768
С плодово пюре ще е по добре да започнете круша слива....повечето заленчуци и каши запичат..аз по съвет на нашата педиатърка съм започнала с плодови пюрета.
Но изчакай детето да навърши поне 5 месеца даже по добре 6  bouquet

# 27
  • Мнения: 8
Бебчо не беше акал 5 дни и днес без никакав проблем се изака.малко в по големи количества от обикновено но поне се изака без да се налага да му правя клизми,но не мога да отрека че това ме притесняваше тъй като аз съм начинаеща майка и нямам опит.

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 606
Бебчо не беше акал 5 дни и днес без никакав проблем се изака.малко в по големи количества от обикновено но поне се изака без да се налага да му правя клизми,но не мога да отрека че това ме притесняваше тъй като аз съм начинаеща майка и нямам опит.
Спокойно, и ти след време ще успокояваш друга майка, питаща същото Wink , радвам се че бебо се е изакал без проблеми  Simple Smile

# 29
  • Мнения: 127
Поли, до преди 1 месец някъде Кая акаше на 3-4-5 дена, беше голямо напъване докато се изака, като пръцкаше даже понамирисваше, също и давах чай от време на време От 1 месец обаче спрях чая, едва ли е от това, но вече всеки божи ден почна да ака по няколко пъти. Може би е период, който трябва да мине. Педиатърката пък каза, че това бил "гладен запек" - явно съм имала по-малко кърма, която е усвоявала изцяло и не е имала какво да изака.

# 30
  • Мнения: 19
Момичета благодаря ви за отговорите и ХЕЙ Я СЕГА НЕ ВЗЕМЕТЕ ДА СЕ СБИЕТЕ, и двете агитки си имат своите доводи Simple Smile
Гери мерси много и аз тали си мисля но мисля ако не се иззака и днес да играе сапунчето...Зачудих се нещо друго, сетих се че този запек се появи след като му пъхнах свещичка Ефералган, имаше температура след ваксинките...Дали това може да е причината???Иначе си пия сок от зелена ябълка, ям си овесени ядки всяка сутрин и си нямам проблеми с ходенето..Абе ще видим ще ви държа в течение  Party

# 31
  • Мнения: 940
за свещички след ваксина мога да ти препоръчам Вибуркол Н - хомеопатични са и не запичат  Peace

# 32
  • Варна
  • Мнения: 187
Да се включа и аз по темата. Моята дъщеря като навърши 3 месеца и започна да разрежда изхожданията....До тогава си акаше по 2-3 пъти на ден. И аз не се сдържах, водих я на гастроентеролог, жената я прегледа и каза че всичко е наред. Нито имаше твърд корем, нито се пънеше като акаше, явно просто наистина усвояват повече. Каза ни, че повече от 3-4 дни обаче не е нормално да не ака. Изписа ни пробиотици - Био Гая, Ентерокинд, но нямаше ефект. Само Дуфалака помагаше...
Слава богу след захранването този период отмина...Започнах с пюре от тиква. Много добре го прие и акаше редовно по 1-2 пъти на ден. После прибавих към тиквата картоф, след това тиквичка. Моркова го давах смесен с картоф+тиквичка.
Дано бързо минава и при вас този период!!!

# 33
  • Мнения: 31
И моето момиче е с някакви неразбории в акото  Laughing На 3 мес беше започнала да ака по 1-2 пъти на ден, а понякога пропускаше по един ден, но с нормална консистенция. На 3 и половина получи нещо като разтройство - започна да ака по 7-8 пъти на ден, доста течно, почти всичко попиваше в памперса, и със слуз. Сменихме хиляда лекарства.... от чайове, Ентерол, дори и антибиотик пи, правихме изследване на акото, отрицателно беше. Консултирах се и с двама други педиатри, казаха че веднъж като се наруши чревната флора много трудно се възстановява , можело да отнеме месец и нешо дори  #Crazy. А за слузта казаха че при кърмачета било нормално да има. Пък и тя започна доста да се лигави понякога  hahaha Предписаха ни и капки БиоГая и едни прахчета Хидрасек. От както започнах да давам Биогая-та постепенно намаляха изхожданията до 4-5 на ден, консистенцията пак си е доста течна, но пък и това било нормално, нали и храната им е такава... И слуз пак си има, някой път повече, някой път по-малко . Та така сме вече почти месец. Нямала е температура или повръщане , да речеш, че е някакъв вирус... ама пък знаеш ли, може да го е изкарала в по-лека форма...
 Така и не разбрах какво стана, и незнам сега оправила ли се е, не е ли.... трябва ли пак да започне да ака по 1-2 пъти на ден, или си е ОК вече ?!? Незнам направо... имам чувството, че скоро ще мога да напиша някоя симфония за акото  Joy

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Ей, като се вземе с едни силни изказвания за това кое е нормално и кое ненормално...
И двете ми деца са от тази порода. Във възрастта 2-5 месеца акаха по веднъж на 5 дни, после зачестиха (всеки ден по веднъж обикновено) - при каката след захранването, при бебето от само себе си, не съм давала нищо за това.

# 35
  • Мнения: 319
Симона е вече на месец и си ака по 5- 6 пъти на ден. Акото е жълто и с бели ядчици. Има колики но са поносими и предимно вечер. Това което ме притеснява е че преди да се изака се напъва много - около час, а понякога и повече. Иначе си ака почти под час - 7, 12, 16, 19:30, 22:30, 0:30. вечер е доста болезнено това напъване и пъщи много и като се изака млъква и заспива. За запек не може да говорим. Но все пак ме притеснява това напъване - нормално ли е.

# 36
  • София
  • Мнения: 432
Ние само от капките желязо се позапекохме и пропуснахме два дни изхождане, но пък снощи си навакса - така хубаво се изходи, че изтече от памперса и от дрехите дори. Много се зарадвах в случая!

# 37
  • София
  • Мнения: 129
Хайде и аз да се включа, че и ние сме със същия проблем.
Симеон е само на кърма от както се е родил, давам му и вода,но не е и е любител, ако изпие 10-20млводана ден е направо рекорд.
Миналата седмица не беше акъл 4 дена. Какво ли не правих тия четири дена - ядох сини сливи, супички, единият ден ядох само круши, но нищо не помогна. На Симеон нищо му нямаше - нито се напъваше,нито му беше твърд корема, нито беше кисел. Все пак аз се притеснявах и се обадих на педиатъра - каза ми да опитам с термометъра и ако не стане да взема сокче Лактолоза. Не знам аз ли не го направих както трябва, но с термометъра не се получи и така взехме Лактолоза. Дадох по 1ч.л.  два дена и така във вторник, точно докато чакахме педиатъра/отидохме да ни бият ваксина/ детето се изака, ама така се изака, че се омаза от врата до петите. Консистенцията беше кашава и педиатъра каза, че това не е запек, а лениви черва и ми препоръча да му давам сок юче от круша. Аз обаче мисля, че му е рано за сокчета и казах, че е още малък и ще изчакам със сок четата.
Обаче детето от вторник пак не е акало, днес става 3-ти ден. Вече 5-ти ден му давам капките Био Гай, но май нямат ефект.
Сега не знам какво да правя - да му дам ли Лактоза пак или да изчакам още?

На педиатъра не ми се звъни, защото като и казах, че ни е рано за сокчета, тя ми каза:" Еми тогава тъпчи детето с лекарства"...

Моля посъветвайте ме.

# 38
  • На брега
  • Мнения: 1 482
И моето момиче е с някакви неразбории в акото  Laughing На 3 мес беше започнала да ака по 1-2 пъти на ден, а понякога пропускаше по един ден, но с нормална консистенция. На 3 и половина получи нещо като разтройство - започна да ака по 7-8 пъти на ден, доста течно, почти всичко попиваше в памперса, и със слуз. Сменихме хиляда лекарства.... от чайове, Ентерол, дори и антибиотик пи, правихме изследване на акото, отрицателно беше. Консултирах се и с двама други педиатри, казаха че веднъж като се наруши чревната флора много трудно се възстановява , можело да отнеме месец и нешо дори  #Crazy. А за слузта казаха че при кърмачета било нормално да има. Пък и тя започна доста да се лигави понякога  hahaha Предписаха ни и капки БиоГая и едни прахчета Хидрасек. От както започнах да давам Биогая-та постепенно намаляха изхожданията до 4-5 на ден, консистенцията пак си е доста течна, но пък и това било нормално, нали и храната им е такава... И слуз пак си има, някой път повече, някой път по-малко . Та така сме вече почти месец. Нямала е температура или повръщане , да речеш, че е някакъв вирус... ама пък знаеш ли, може да го е изкарала в по-лека форма...
 Така и не разбрах какво стана, и незнам сега оправила ли се е, не е ли.... трябва ли пак да започне да ака по 1-2 пъти на ден, или си е ОК вече ?!? Незнам направо... имам чувството, че скоро ще мога да напиша някоя симфония за акото  Joy
Все едно аз съм го писала  Joy!
И моето момиче след първата ваксинация получи разстройство, което след много пробиотици и разни други прахчета (без антибиотици обаче) редуцирахме, като брой изхождания до 1-3 пъти/ден.
На прегледа, гастроентеролога каза същото - веднъж наруши ли се чревната флора, после много трудно се оправят нещата, особено, когато е само на кърма. Според гастроент. малката не разгражда лактозата и за това освен БиоГайа приемаме и лактаза (Колийф)...и продължава с рядката консистенция.
Започна на 29 май  Rolling Eyes и ще продължи до захранването, като след това вероятно ще получава разстройство от разни храни (пр.сладолед)...

# 39
  • Мнения: 9 488
Да, имало е периоди на неакане от по 7 дни-не съм се притеснявала ни най малко Mr. Green

# 40
  • Мнения: 940
deni_aa остави детето намира да си ака на спокойствие когато намери за добре. защо е небходимо да го тормозиш, при положение че ти самата казваш че детето е добре  Naughty и моя син не е акал по цяла седмица, никога нищо никъде не съм му навирала и не съм му давала. като минем на твърда храна тогава ще му мисля, сега хич не се притеснявам.

# 41
  • София
  • Мнения: 129
rika благодаря за подкрепата.
Опитвам се да бъда спокойна,но....

# 42
  • Мнения: 539
здравейте,искам и тук да споделя проблема на бебка,ако може да ми помогнете със съвет.Бебка е на 2м20дни,само на кърма е ,от време на време чай и вода(рядко,но се случва),все е акала често,течно кашаво и оранжево и е била със слаби колики.Но от 4 дни коликите станаха непоносимо силни,първо един път на ден,а от днес и  на всяко хранене,започва да яде и към края на храненето започва да пищи и да се свива и така около час-два.Понякога много и къркорят червата,понякога има буря от пръцки и акото е почти винаги зелено ,има и слуз.От днес аз съм на диета,защото си помислих че от моето хранене са нещата,макар че от началото си се храня с едно и също и тя не е реагирала.Мисля че всичко стана след ваксините,две наведнъж преди 10 дни.Как могА да нормализирам нещата,защото досега и вечер е била спокойна,а от снощи плаче често също?

# 43
  • Мнения: 319
Зелено ако и слуз са признак за настинало коремче. Обади се на педиатъра. Рискувай да ти се скара, но пък ще си спокойна. Симона понякога имаше зелено ако при най-силните си колики, но инцидентно - по веднъж на ден и след това се оправяше. Казаха, че това е от остатъци от лактозата. Единственото което я облекчи беше Еспумизан Л. но пак казвам - обади се на педиатъра.

Общи условия

Активация на акаунт