акането при кърмачетата

  • 3 058
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 19
Момичета благодаря ви за отговорите и ХЕЙ Я СЕГА НЕ ВЗЕМЕТЕ ДА СЕ СБИЕТЕ, и двете агитки си имат своите доводи Simple Smile
Гери мерси много и аз тали си мисля но мисля ако не се иззака и днес да играе сапунчето...Зачудих се нещо друго, сетих се че този запек се появи след като му пъхнах свещичка Ефералган, имаше температура след ваксинките...Дали това може да е причината???Иначе си пия сок от зелена ябълка, ям си овесени ядки всяка сутрин и си нямам проблеми с ходенето..Абе ще видим ще ви държа в течение  Party

# 31
  • Мнения: 940
за свещички след ваксина мога да ти препоръчам Вибуркол Н - хомеопатични са и не запичат  Peace

# 32
  • Варна
  • Мнения: 187
Да се включа и аз по темата. Моята дъщеря като навърши 3 месеца и започна да разрежда изхожданията....До тогава си акаше по 2-3 пъти на ден. И аз не се сдържах, водих я на гастроентеролог, жената я прегледа и каза че всичко е наред. Нито имаше твърд корем, нито се пънеше като акаше, явно просто наистина усвояват повече. Каза ни, че повече от 3-4 дни обаче не е нормално да не ака. Изписа ни пробиотици - Био Гая, Ентерокинд, но нямаше ефект. Само Дуфалака помагаше...
Слава богу след захранването този период отмина...Започнах с пюре от тиква. Много добре го прие и акаше редовно по 1-2 пъти на ден. После прибавих към тиквата картоф, след това тиквичка. Моркова го давах смесен с картоф+тиквичка.
Дано бързо минава и при вас този период!!!

# 33
  • Мнения: 31
И моето момиче е с някакви неразбории в акото  Laughing На 3 мес беше започнала да ака по 1-2 пъти на ден, а понякога пропускаше по един ден, но с нормална консистенция. На 3 и половина получи нещо като разтройство - започна да ака по 7-8 пъти на ден, доста течно, почти всичко попиваше в памперса, и със слуз. Сменихме хиляда лекарства.... от чайове, Ентерол, дори и антибиотик пи, правихме изследване на акото, отрицателно беше. Консултирах се и с двама други педиатри, казаха че веднъж като се наруши чревната флора много трудно се възстановява , можело да отнеме месец и нешо дори  #Crazy. А за слузта казаха че при кърмачета било нормално да има. Пък и тя започна доста да се лигави понякога  hahaha Предписаха ни и капки БиоГая и едни прахчета Хидрасек. От както започнах да давам Биогая-та постепенно намаляха изхожданията до 4-5 на ден, консистенцията пак си е доста течна, но пък и това било нормално, нали и храната им е такава... И слуз пак си има, някой път повече, някой път по-малко . Та така сме вече почти месец. Нямала е температура или повръщане , да речеш, че е някакъв вирус... ама пък знаеш ли, може да го е изкарала в по-лека форма...
 Така и не разбрах какво стана, и незнам сега оправила ли се е, не е ли.... трябва ли пак да започне да ака по 1-2 пъти на ден, или си е ОК вече ?!? Незнам направо... имам чувството, че скоро ще мога да напиша някоя симфония за акото  Joy

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Ей, като се вземе с едни силни изказвания за това кое е нормално и кое ненормално...
И двете ми деца са от тази порода. Във възрастта 2-5 месеца акаха по веднъж на 5 дни, после зачестиха (всеки ден по веднъж обикновено) - при каката след захранването, при бебето от само себе си, не съм давала нищо за това.

# 35
  • Мнения: 319
Симона е вече на месец и си ака по 5- 6 пъти на ден. Акото е жълто и с бели ядчици. Има колики но са поносими и предимно вечер. Това което ме притеснява е че преди да се изака се напъва много - около час, а понякога и повече. Иначе си ака почти под час - 7, 12, 16, 19:30, 22:30, 0:30. вечер е доста болезнено това напъване и пъщи много и като се изака млъква и заспива. За запек не може да говорим. Но все пак ме притеснява това напъване - нормално ли е.

# 36
  • София
  • Мнения: 432
Ние само от капките желязо се позапекохме и пропуснахме два дни изхождане, но пък снощи си навакса - така хубаво се изходи, че изтече от памперса и от дрехите дори. Много се зарадвах в случая!

# 37
  • София
  • Мнения: 129
Хайде и аз да се включа, че и ние сме със същия проблем.
Симеон е само на кърма от както се е родил, давам му и вода,но не е и е любител, ако изпие 10-20млводана ден е направо рекорд.
Миналата седмица не беше акъл 4 дена. Какво ли не правих тия четири дена - ядох сини сливи, супички, единият ден ядох само круши, но нищо не помогна. На Симеон нищо му нямаше - нито се напъваше,нито му беше твърд корема, нито беше кисел. Все пак аз се притеснявах и се обадих на педиатъра - каза ми да опитам с термометъра и ако не стане да взема сокче Лактолоза. Не знам аз ли не го направих както трябва, но с термометъра не се получи и така взехме Лактолоза. Дадох по 1ч.л.  два дена и така във вторник, точно докато чакахме педиатъра/отидохме да ни бият ваксина/ детето се изака, ама така се изака, че се омаза от врата до петите. Консистенцията беше кашава и педиатъра каза, че това не е запек, а лениви черва и ми препоръча да му давам сок юче от круша. Аз обаче мисля, че му е рано за сокчета и казах, че е още малък и ще изчакам със сок четата.
Обаче детето от вторник пак не е акало, днес става 3-ти ден. Вече 5-ти ден му давам капките Био Гай, но май нямат ефект.
Сега не знам какво да правя - да му дам ли Лактоза пак или да изчакам още?

На педиатъра не ми се звъни, защото като и казах, че ни е рано за сокчета, тя ми каза:" Еми тогава тъпчи детето с лекарства"...

Моля посъветвайте ме.

# 38
  • На брега
  • Мнения: 1 482
И моето момиче е с някакви неразбории в акото  Laughing На 3 мес беше започнала да ака по 1-2 пъти на ден, а понякога пропускаше по един ден, но с нормална консистенция. На 3 и половина получи нещо като разтройство - започна да ака по 7-8 пъти на ден, доста течно, почти всичко попиваше в памперса, и със слуз. Сменихме хиляда лекарства.... от чайове, Ентерол, дори и антибиотик пи, правихме изследване на акото, отрицателно беше. Консултирах се и с двама други педиатри, казаха че веднъж като се наруши чревната флора много трудно се възстановява , можело да отнеме месец и нешо дори  #Crazy. А за слузта казаха че при кърмачета било нормално да има. Пък и тя започна доста да се лигави понякога  hahaha Предписаха ни и капки БиоГая и едни прахчета Хидрасек. От както започнах да давам Биогая-та постепенно намаляха изхожданията до 4-5 на ден, консистенцията пак си е доста течна, но пък и това било нормално, нали и храната им е такава... И слуз пак си има, някой път повече, някой път по-малко . Та така сме вече почти месец. Нямала е температура или повръщане , да речеш, че е някакъв вирус... ама пък знаеш ли, може да го е изкарала в по-лека форма...
 Така и не разбрах какво стана, и незнам сега оправила ли се е, не е ли.... трябва ли пак да започне да ака по 1-2 пъти на ден, или си е ОК вече ?!? Незнам направо... имам чувството, че скоро ще мога да напиша някоя симфония за акото  Joy
Все едно аз съм го писала  Joy!
И моето момиче след първата ваксинация получи разстройство, което след много пробиотици и разни други прахчета (без антибиотици обаче) редуцирахме, като брой изхождания до 1-3 пъти/ден.
На прегледа, гастроентеролога каза същото - веднъж наруши ли се чревната флора, после много трудно се оправят нещата, особено, когато е само на кърма. Според гастроент. малката не разгражда лактозата и за това освен БиоГайа приемаме и лактаза (Колийф)...и продължава с рядката консистенция.
Започна на 29 май  Rolling Eyes и ще продължи до захранването, като след това вероятно ще получава разстройство от разни храни (пр.сладолед)...

# 39
  • Мнения: 9 488
Да, имало е периоди на неакане от по 7 дни-не съм се притеснявала ни най малко Mr. Green

# 40
  • Мнения: 940
deni_aa остави детето намира да си ака на спокойствие когато намери за добре. защо е небходимо да го тормозиш, при положение че ти самата казваш че детето е добре  Naughty и моя син не е акал по цяла седмица, никога нищо никъде не съм му навирала и не съм му давала. като минем на твърда храна тогава ще му мисля, сега хич не се притеснявам.

# 41
  • София
  • Мнения: 129
rika благодаря за подкрепата.
Опитвам се да бъда спокойна,но....

# 42
  • Мнения: 539
здравейте,искам и тук да споделя проблема на бебка,ако може да ми помогнете със съвет.Бебка е на 2м20дни,само на кърма е ,от време на време чай и вода(рядко,но се случва),все е акала често,течно кашаво и оранжево и е била със слаби колики.Но от 4 дни коликите станаха непоносимо силни,първо един път на ден,а от днес и  на всяко хранене,започва да яде и към края на храненето започва да пищи и да се свива и така около час-два.Понякога много и къркорят червата,понякога има буря от пръцки и акото е почти винаги зелено ,има и слуз.От днес аз съм на диета,защото си помислих че от моето хранене са нещата,макар че от началото си се храня с едно и също и тя не е реагирала.Мисля че всичко стана след ваксините,две наведнъж преди 10 дни.Как могА да нормализирам нещата,защото досега и вечер е била спокойна,а от снощи плаче често също?

# 43
  • Мнения: 319
Зелено ако и слуз са признак за настинало коремче. Обади се на педиатъра. Рискувай да ти се скара, но пък ще си спокойна. Симона понякога имаше зелено ако при най-силните си колики, но инцидентно - по веднъж на ден и след това се оправяше. Казаха, че това е от остатъци от лактозата. Единственото което я облекчи беше Еспумизан Л. но пак казвам - обади се на педиатъра.

Общи условия

Активация на акаунт