Отговори
# 1 275
  • Мнения: X
Пиши и споделяй тук, ще те подкрепяме.

# 1 276
  • Варна
  • Мнения: 2 704
Здравейте,  силни момичета! 
Почти прочетох темата с много болка и тъга.
Предстои ми аборт по медицински показания в  " Майчин дом" - Варна. В Понеделник ще е манипулацията,  много ме е страх  да не настъпят някакви усложнения...  През последната седмица чух и видях най-ужасните неща,  които може една бъдеща майка да понесе.  На преглед в 11 г. с. +6 д. следящата ме лекарка,  на която съм безкрайно благодарна,  измери NT 2,83. В 12 г. с. +3 д. пак ме извика и вече NT беше 2,94 мм. Пуснах веднага Vision тест,  още нямам резултат от него,  но заминах за София и там ме преглеждаха д-р Чавеева и д-р Калев в " Щерев",  д-р Георгиев и д-р Михова в " Надежда",  и накрая д-р Сигридов.  В " Надежда"  ми спестиха някои видими неща,  незнайно защо,  но Чавеева и Сигридов бяха честни,  най вече Сигридов!  Към днешна дата NT вече е 5 мм,  бебето е с тежък порок на сърцето -  две дупки в камерите,  макроглосия,  микрогнатия,  увеличени стомах и черен дроб,  самото бебе в вяло и просто вегетира в мен. Изчислен риск за Даун в "Надежда"  1:30, в " Щерев"  1:11, а при д-р Сигридов -  вече заедно с готови БХС 1:4...
Имам едно живо и здраво детенце Слава Богу,  въпреки че бременността ми  с него беше много тежка. Сега се чувствах добре,  като изключим зацапванията,  които получавах периодично.

# 1 277
  • Мнения: 233
Здравейте,  силни момичета! 
Почти прочетох темата с много болка и тъга.
Предстои ми аборт по медицински показания в  " Майчин дом" - Варна. В Понеделник ще е манипулацията,  много ме е страх  да не настъпят някакви усложнения...  През последната седмица чух и видях най-ужасните неща,  които може една бъдеща майка да понесе.  На преглед в 11 г. с. +6 д. следящата ме лекарка,  на която съм безкрайно благодарна,  измери NT 2,83. В 12 г. с. +3 д. пак ме извика и вече NT беше 2,94 мм. Пуснах веднага Vision тест,  още нямам резултат от него,  но заминах за София и там ме преглеждаха д-р Чавеева и д-р Калев в " Щерев",  д-р Георгиев и д-р Михова в " Надежда",  и накрая д-р Сигридов.  В " Надежда"  ми спестиха някои видими неща,  незнайно защо,  но Чавеева и Сигридов бяха честни,  най вече Сигридов!  Към днешна дата NT вече е 5 мм,  бебето е с тежък порок на сърцето -  две дупки в камерите,  макроглосия,  микрогнатия,  увеличени стомах и черен дроб,  самото бебе в вяло и просто вегетира в мен. Изчислен риск за Даун в "Надежда"  1:30, в " Щерев"  1:11, а при д-р Сигридов -  вече заедно с готови БХС 1:4...
Имам едно живо и здраво детенце Слава Богу,  въпреки че бременността ми  с него беше много тежка. Сега се чувствах добре,  като изключим зацапванията,  които получавах периодично.

Arven_89, кураж, миличка! Бъди силна, доколкото можеш, преминавайки този ад! Аз оцелях и се възстанових, ще успееш и ти... Прегръщам те много, много силно, майче!

# 1 278
  • Мнения: 2 560
Arven_89, съжалявам да те видя в тази тема. Пожелавам ти сила и кураж, за да преминеш през това  кошмарно изпитание. 

# 1 279
  • Мнения: 92
Здравей, мила Арвен!

За съжаление преживях подобна на твоята ситуация преди месец(предизвикано раждане по медицински причини, заради синдром на Даун) Знам как се чувстваш...аз все още не мога да го преживея, но бъди силна! Явно така е трябвало да се случи.. На въпроса защо никога няма да можем да си отговорим.. Моето раждане също беше в Майчин дом - Варна, ти при кой лекар си? Стискам ти палци и те прегръщам!!!
 
Здравейте,  силни момичета! 
Почти прочетох темата с много болка и тъга.
Предстои ми аборт по медицински показания в  " Майчин дом" - Варна. В Понеделник ще е манипулацията,  много ме е страх  да не настъпят някакви усложнения...  През последната седмица чух и видях най-ужасните неща,  които може една бъдеща майка да понесе.  На преглед в 11 г. с. +6 д. следящата ме лекарка,  на която съм безкрайно благодарна,  измери NT 2,83. В 12 г. с. +3 д. пак ме извика и вече NT беше 2,94 мм. Пуснах веднага Vision тест,  още нямам резултат от него,  но заминах за София и там ме преглеждаха д-р Чавеева и д-р Калев в " Щерев",  д-р Георгиев и д-р Михова в " Надежда",  и накрая д-р Сигридов.  В " Надежда"  ми спестиха някои видими неща,  незнайно защо,  но Чавеева и Сигридов бяха честни,  най вече Сигридов!  Към днешна дата NT вече е 5 мм,  бебето е с тежък порок на сърцето -  две дупки в камерите,  макроглосия,  микрогнатия,  увеличени стомах и черен дроб,  самото бебе в вяло и просто вегетира в мен. Изчислен риск за Даун в "Надежда"  1:30, в " Щерев"  1:11, а при д-р Сигридов -  вече заедно с готови БХС 1:4...
Имам едно живо и здраво детенце Слава Богу,  въпреки че бременността ми  с него беше много тежка. Сега се чувствах добре,  като изключим зацапванията,  които получавах периодично.

# 1 280
  • Варна
  • Мнения: 2 704
Ами,  Яков ме пое,  иначе ми води консултацията д-р Красимира Желязкова,  тя не работи в МД. Казаха,  че кюретаж ще правят,  аз ще съм в 13 г. с. +2д.
Благодаря за подкрепата!  Дано всичко мине добре,  много се притеснявам.

# 1 281
  • Мнения: 171
Ами,  Яков ме пое,  иначе ми води консултацията д-р Красимира Желязкова,  тя не работи в МД. Казаха,  че кюретаж ще правят,  аз ще съм в 13 г. с. +2д.
Благодаря за подкрепата!  Дано всичко мине добре,  много се притеснявам.

Мила Arven_89, пожелавам ти да бъдеш силна. Няма да те заблуждавам, това, което те очаква, не е лесно. Но ти вече си преживяла част от най-големия ужас, който може да сполети една майка, да чуе догадките, че бебенцето и е болно. Няма такъв шок.  И аз минах през това, дълго отказвах да повярвам, защото при мен белезите не бяха видими....онези 5%....и аз имам здраво детенце, всички казват, че не повтаря.

Моля се за теб да мине всичко бързо и бързо да се възстановиш. Няма да те заблуждавам, няма да ти е лесно. Моят съвет е да се фокусираш във вече роденото ти здраво детенце, аз така направих и благодарение на това излязох от ужаса.
Питай за всичко, което те интересува тук или на лични.
Всички ще ти помогнем с каквото можем.
Силно те прегръщам!

Последна редакция: сб, 12 яну 2019, 08:33 от Bebka08

# 1 282
  • Sofia
  • Мнения: 857
Арвен, и аз се присъединявам към останалите момичета ❤️...бъди силна, времето лекува! Аз имам 17 годишен син, който е с проблем ( не генетичен) , и аборт ,заради Даун преди година с риск 1:4😣! Засега все още не мога да забременея пак , а съм на почти 41! Имам обаче сили и вяра , че ще стане! Така трябва , друг начин няма! Орисията ни да бъдем жени, понякога е много страшна ... подобна загуба е тежка!
Ти си в сравнително малка седмица, ще мине ...тежко, но ще мине! После се отдай на семейството си и скоро мисли отново за нова бременност ( когато трябва) ! Прегръдка ❤️

# 1 283
  • Мнения: X
Питай след това за един месец противозачатъчни, и антибиотик за 5 дни - кажи за презастраховка.

# 1 284
  • Варна
  • Мнения: 2 704
gerda1,  защо противозачатъчни?  Антибиотици ще ми изпишат със сигурност,  още вчера попитах.
Благодаря на всички ви!

# 1 285
  • София
  • Мнения: 8 646
Арвен, аз съм минала през няколко кюртажа. Самата процедура е бърза и не е тежка. Прави се с упойка.
Може би са ти обяснили как ще протече, но да си кажа-лягаш на магарето по нощница, слагат ти веществото в абоката и много бързо се отцепваш. При първият ми кюртаж ми стана смешно и усетих как буквално ми се кръстосват очите. При следващите просто ми се приспа страшно много и си затворих очите. Може да ти сложат и маска, при първия имах...при следващите не помня.
След 15-20 минути ще те събудят, но ще бъдеш сънена и ще се опомниш чак в леглото. После може да усетиш студ и да те тресе. Но упойката е"приятна". Спиш много хубаво, даже си сънуваш. После може да имаш нужда да си подремнеш още към час.
Ще имаш кървене, известно време след процедурата също. Хубаво е преди изписване да те прегледат с ехограф. Седмица-две след това също. При първия ми кюртаж не ме прегледаха, казаха ми"Ела на контролен след първата менструация" и имах разни проблеми. 
Не се страхувай от процедурата, ще мине. Вече за емоционалното възстановяване- тук сме за подкрепа, с времето ще стане по-леко.

# 1 286
  • Мнения: 846
Много тъжно, искрено съжалявам Cry.
И все пак, положителното в случая, ако може да се каже така, е, че не си в много голяма седмица и ще минеш само с кюретаж. Не се страхувай от процедурата, нищо не се усеща. По-жестоко е от емоционална гледна точка. Гледай да се съсредоточим върху нещо хубаво и да си сред близките си. Със сигурно ще се чувстваш по-добре.
Успех!

# 1 287
  • Мнения: 92
Яков е добър специалист, всичко ще мине бързо и лесно при теб, после само ще трябва да се възстановиш физически и най-вече психически.

Знам, че е трудно в такава ситуация да се гледа от положителната страна на нещата, но първо се радвай, че изобщо сте го хванали и второ, че е в ранна седмица (при мен беше в 19г.с., бях вече 5тия месец, бебето риташе и т.н.). Всички доктори, с които се консултирах по време на престоя ми в Майчин дом и не само ми казаха едно и също нещо - ако синдрома е от случаен тип (т.е. вие двамата с мъжа ти нямате транслокация на 21та хромозома, а щом си имате здраво детенце, значи при вас всичко е наред) няма повторение.

Така че само да сме здрави ще си имаме при следващата Б хубави, пухкави, здрави бебчета! Успех и прегръдки :*

# 1 288
  • Мнения: 991
Много сили и от мен,Арвен!За съжаление понякога желанията и мечтите ни не се реализират.Има хора които в такива моменти губят вяра и се отказват от мечтите си. Вярвам,че ти си едно силно момиче и ще изминеш този тежък път без да се откажеш от мечтата си и един ден ще напишеш в темата,че си станала отново мама.
Аз сбъднах мечтата си,вярно пътя беше много трънлив и трябваше да преживея загубата на 3 бебчета,но успях да родя 2 здрави дечица, ще успееш и ти!
Кюретажа не боли толкова колкото загубата.Всичко ще бъде наред!

# 1 289
  • Мнения: 6 036
Мила, Арвен. Cry Сега прочетох …. Прегръщам те, бъди силна. Просто не знам какво друго да кажа. Heart

Общи условия

Активация на акаунт