Отговори
# 1 770
  • Варна
  • Мнения: 2 704
Много, много съжалявам за загубата ти! Ако ти се пише - ние сме тук ... Прегръдка и от мен!

# 1 771
  • Мнения: 346
Много Съжaлявам за загубата ви! Силни прегръдки и кураж!❤️Ние сме насреща, когато имаш нужда.

Последна редакция: чт, 05 сеп 2019, 23:45 от Пламъче

# 1 772
  • Мнения: 28
Благодаря за подкрепата, момичета!
Синдромът е рядък -  1 на 5 000-10 000. Липсва част от 1ва хромозома.Характеризира се с тежко умствено изоставане, епилепсия и други. При нас имаше и голям сърдечен дефект. От него тръгнаха да се разплитат нещата- видяха го във Фемина-др Спасов. Изпрати ме на амниоцентеза. Направи я доц. Димитрова в МД. След лошия резултат последва консултация с генетик- проф. Савов. Свика се комисия, много бързо придвижиха документите и направо постъпих за прекъсване в МД. Родих в смяната на др Шикова. Всички изброени дотук лекари си свършиха работата перфектно.
Сега остава да изляза от дупката. Редактирах предишния си пост, като писах, че заведох другото си дете на морето и после ще се върна на работа. Надявам се тези неща да ми помогнат.

# 1 773
  • Мнения: 846
Много съжалявам.. тук ще получиш разбиране и подкрепа.

# 1 774
  • Мнения: 7
здр момичета много съжалявам за загубите на всички но явно такава ни била съдбата. и аз имам аборт заради малоформация на сърцето на плода и след това ми правиха изследвания за цитомегаловирус и резултата се оказа положителен лекувах се три месеца с изопринозин и трябваше пак да направя изследвания но още не се е изчистил и докторката каза да отида на инфекционист. Когато ми направиха за първи път изследванията IgM-28.83 това означава че инфекцията е в организма, след 3 месеца като ми ги пуснаха IgM-18.50  IgG-93.60(това означава че съм прекарала инфекцията,но IgM трябва да е под 18.00 не знам какво да правя.

# 1 775
  • Мнения: X
Отиди на такъв лекар, покрай инвитрото знам, че им изписват Валтрекс. Също така може и консултация и с имунолог да направиш.

# 1 776
  • Мнения: 265
Момичета, излязоха резултатите от кариотип - мъжки кариотип без бройни и видими структурни аберации на хромозомите. Нормален мъжки кариотип. Същото пише и при мен - нормален кариотип.
Пуснахме и микробилогия и там няма нищо. Доктора каза , че явно е случайна грешка........ и когато сме готови да действаме. Според вас други изседвания да си пуснем ли? че направо вече не мога да мисля, всеки месец изследвания си пускаме и психически ни натоварват. Засега открит проблем имам  и то е, че съм с ИР. Доки вика да мислим положително, да пазя диета  и да започваме с опитите......

# 1 777
  • Мнения: X
lara, хубавите резултати от изследванията не ви ли успокояват?

# 1 778
  • Мнения: 25
Здравейте все пак в тази група има ли майки, които са се сблъсквали с цитомегаловируса и имат след това здраво дете?Поне малко да се успокоя, че е време за нови опити,а така ме е страх да не се задейства пак.

# 1 779
  • Мнения: 265
Герда дааа, много съм щастлива, просто страха ми остана и голяма параноя ме гони ....

# 1 780
  • Мнения: X
Алекс, покрай инвитрото, на феталните, съм срещала! Намери ли инфекционист, имунолог?

# 1 781
  • Мнения: 25
На мен ми казаха че за сега старата инфекция я има дефакто трябва да си имам имунитет,но в момента не е в действие самия вирус, но няма гаранция дали няма да се отключи пак.

# 1 782
  • Мнения: X
Намери си тесен специалист лекар и направи консултация с него!
Лекарят, който  е изписал изопринозин, да ти беше дал направление за тесен специалист и да ти бяха изписали противовирусно лекарство срещу Цитомегаловируса.
При срив на имунната система, вирусите се активират.

# 1 783
  • Мнения: 132
Здравейте все пак в тази група има ли майки, които са се сблъсквали с цитомегаловируса и имат след това здраво дете?Поне малко да се успокоя, че е време за нови опити,а така ме е страх да не се задейства пак.
Здравей, аз загубих бебче заради цитомегаловирус. 9 месеца след това забременях и имам принцеска вече на 9 месеца.
Не съм провеждала лечение, тъй като имах само високи стойности IgG . Бременноста мина като цяло съвсем нормално, изключае ужаса и притесненията всеки ден.
Ако имаш някакви конкретни питания, питай ме, ще отговоря на каквото мога

# 1 784
  • Мнения: X
Аз знам, че цитомегаловирусът е опасен когато се заразиш по време на бременността.
Повторно прясно заразяване не може да има. Важно е да имаш имунитет към него, като забременяваш.
Мононуклеозата беше подобно.

Общи условия

Активация на акаунт