Отговори
# 2 310
  • Мнения: 398
Момичета, тези тест лентички за бременност ,,Lady test" , дали отчитат правилно? Ползвали ли сте ги?
Ако са 2 черти - правилно е 😊 Хайде. Дано има хубава новина 💗

# 2 311
  • Мнения: 811
Момичета, тези тест лентички за бременност ,,Lady test" , дали отчитат правилно? Ползвали ли сте ги?
Ако са 2 черти - правилно е 😊 Хайде. Дано има хубава новина 💗

Поръчах си такива тестове онлайн , чакам закъснение пък ще видим дали не си внушавам само 😆💜

# 2 312
  • BG
  • Мнения: 2 217
Момичета, тези тест лентички за бременност ,,Lady test" , дали отчитат правилно? Ползвали ли сте ги?
Ако са 2 черти - правилно е 😊 Хайде. Дано има хубава новина 💗

Поръчах си такива тестове онлайн , чакам закъснение пък ще видим дали не си внушавам само 😆💜

Успех и от мен! Sparkling Heart

# 2 313
  • Мнения: 156
Здравейте. На 32 години съм,бях бременна за първи път. За съжаление в 12г.с. се наложи да направя аборт. Cry Според моята АГ и д-р Мазнейкова в София диагнозата беше тризомия 18(синдром на Едуардс). В рода ми няма случаи на подобно заболяване,нито в рода на половинката ми. Все пак настоявах да се изпрати материал за изследване в Геника за да имам черно на бяло точна диагноза. Бихте ли споделили какви изследвания ви назначиха след подобен кошмар? Посъветваха ме да си направим и двамата генетични изследвания, но дали не са необходими и други напр.за тромбофилия? Какви изследвания правихте след като забременяхте отново?

# 2 314
  • Мнения: 266
Здравейте. На 32 години съм,бях бременна за първи път. За съжаление в 12г.с. се наложи да направя аборт. Cry Според моята АГ и д-р Мазнейкова в София диагнозата беше тризомия 18(синдром на Едуардс). В рода ми няма случаи на подобно заболяване,нито в рода на половинката ми. Все пак настоявах да се изпрати материал за изследване в Геника за да имам черно на бяло точна диагноза. Бихте ли споделили какви изследвания ви назначиха след подобен кошмар? Посъветваха ме да си направим и двамата генетични изследвания, но дали не са необходими и други напр.за тромбофилия? Какви изследвания правихте след като забременяхте отново?

При мен беше Тризомия 21 (Даун), ние също нямаме подобни случаи в рода и това не оказва никакво значение в тези случаи!  След аборта си направихме само цитогенетични анализи и аз и таткото и бяха наред... Просто лош късмет, бъг в системата при оплождането... не знам как да го нарека така ни го обясниха всички лекари 🤷🏻♀
Забременях отново след 3 месеца и този път всичко беше наред 👼🏻
При следваща бременност може да си пуснете някое от неинвазивните изследвания от типа на Пренатест и задължителни прегледи при доказани специалисти в образната диагностика!

# 2 315
  • София
  • Мнения: 3 030
И при мен имаше Даун, случайно. Д-р Сигридов ми каза, че това е 1 на милион и няма как да се повтори. След като забременях отново, не съм правила пренатални тестове или изследвания, но той ме наблюдаваше и всичко беше наред!
Така, че другия път всичко ще е наред и при вас! Стискам палци!

# 2 316
  • Мнения: 1 845
Морто бебче беше с тризомия 18. Имахме нормален кариотип и двамата(това изследване направете) и Кременски и Хаджидекова казаха категорично,че е случайна грешка и няма да се повтори щом сме с нормални кариотипове.

# 2 317
  • Мнения: 1 804
Здравейте, при нас беше триозомия 13. С нормален кариотип сме. Казаха ми че шанса да се повтори е много малък, но страха ще си остане.

# 2 318
  • Мнения: 156
Благодаря ви за съветите момичета.Heart В болницата в която лежах ми препоръчаха да си пусна изследвания за НК клетки и тромбофилия. За изследванията за кариотип на двамата казаха,че малко е излишно,но ще си пуснем въпреки това. При следваща бременност ще направя и пренатален тест. Искам да споделя и какви бяха резултатите ми от БХС.Може би ще съм полезна на някой, като разбира се консултацията с лекар е много по-важна, защото всеки случай е различен. Рискът ми за Едуардс беше 1 от 820, което е сравнително нисък риск. Това,което ме притесни беше излючително ниския PAPP-A= 0,02 МоМ и free-bCG=0,12 МоМ. След това на ехографа се видяха всички проблеми,но ще ви ги спестя...Cry Това беше НАЙ-ТЕЖКИЯ момент за нас, следващия тежък момент беше като трябваше да съобщя на всички на които бях казала,че съм бременна. Не съм суеверна и не чаках 3 месеца,но явно е трябвало. От самото начало изоставаше с 1г.с., а преди трагичния край изостана с 3г.с. и почти нямаше околоплодна течност. Кураж на всички! Явно Господ е решил,че трябва и през нещо подобно да минем!

# 2 319
  • Мнения: 811
Теста ми е отрицателен 1 ден преди МЦ , не знам дали не е рано или просто се надявам напразно.. ужасно е това чувство на очакване и молене и  надежди..

Извинете ме , нещо съм се сдухала..
И съм настинала от вчера и нито да пия хапове нито да не пия.

# 2 320
  • Мнения: 266
Теста ми е отрицателен 1 ден преди МЦ , не знам дали не е рано или просто се надявам напразно.. ужасно е това чувство на очакване и молене и  надежди..

Извинете ме , нещо съм се сдухала..
И съм настинала от вчера и нито да пия хапове нито да не пия.

Пусни си едно бързо ЧХГ в най-близката лаборатория, в  повечето вече резултатите излизат до няколко часа онлайн. 💋
На мен 5-6 дни след закъснение все още ми бяха отрицателни тестовете, на 8мия ден вече пуснах ЧХГ в Цибалаб и резултата ми беше 500 ❤
Не се сдухвай, за това трябва време, рядко става от раз или за месец-два 💐
Редактирам се:
Оказа се че съм забременяла няколко дни преди очакваната менструация, и затова толкова по-късно ми се вдигна ЧХГ-то.

Последна редакция: нд, 21 мар 2021, 16:06 от Ntmasdom

# 2 321
  • Мнения: 34
Теста ми е отрицателен 1 ден преди МЦ , не знам дали не е рано или просто се надявам напразно.. ужасно е това чувство на очакване и молене и  надежди..

Извинете ме , нещо съм се сдухала..
И съм настинала от вчера и нито да пия хапове нито да не пия.

Инфинити, не се надавай и то ще дойде. Ще видиш двете чертички, дай си време. Не винаги става веднага, когато го искаме. Лекувай се, това е най-важното. С бебето, което загубихме опитвахме една година и се получи в месеца, който беше изключително стресов за мен и семейството ми и дори не бях забелязала, че ми е закъсняло. Сега минаха 5 месеца и нищо. Опитвам се да се занимавам с много други неща и да не мисля за това прекалено, защото може да отнеме много време, а тези емоции на очакване и надежди не са полезни никому. Казвам го и като човек минал през куп инвитро процедури и емоции.

# 2 322
  • Мнения: 811
Благодаря ви момичета. Знам, че не трябва да се вглъбявам в мисълта и да се разсейвам, но на моменти изпадам в такива състояния и правя тестове . Пък и бременните ми познати нарастват. Не завиждам никому, просто ми е мъчно..
Дано скоро успеем всички  ❤

# 2 323
  • Мнения: 928
Благодаря ви момичета. Знам, че не трябва да се вглъбявам в мисълта и да се разсейвам, но на моменти изпадам в такива състояния и правя тестове . Пък и бременните ми познати нарастват. Не завиждам никому, просто ми е мъчно..
Дано скоро успеем всички  ❤

Ще стане! А пък може и вече да е станало, но да трябва да изчакаш мъничко. Стискам палци да се похвалиш тези дни Hug

# 2 324
  • Мнения: 156
Момичета,смятате ли да се ваксинирате срещу Ковид преди забременяване? Аз го изкарах преди няколко месеца,но леко и не се знае тези антитела кога ще намалеят. Отделно говорят,че има вероятност преболедувал да се зарази пак,но с нов щам. Страх ме е как би се отразила ваксината на плода,но ме е страх ако се заразя докато съм бременна Confused
Ето това намерих по темата: https://btvnovinite.bg/predavania/tazi-sutrin/ekspert-zhenite-da … ima-imunitet.html

Общи условия

Активация на акаунт