Отговори
# 2 565
  • Мнения: 160
При мен се наложи аборт в 16 г.с. Аз настоявах за изследване на абортивен материал. Резултат- полиплоидия. Било случайна грешка и нямало да се повтори... не зависи от годините на жената.Посъветваха ме да се изследвам единствено за тромбофилия.  От Геника, където изпратихме абортивния материал, ни препоръчаха- кариотип и спермограма. Кариотипа е добре, спермограмата не беше добра, след преглед при уролог се оказа, че има лека форма на варикоцеле. След много четене и търсене на информация си самоназначих изследване на щит.хормони и др. Оказа се, че съм с Хашимото, дефицит на вит.Д, цинк, неоптимален В12... все неща, които са важни за всяка бременна, но никой лекар не ми е назначавал! Поне за следващата бременност ще съм по-подготвена и ще съм взела мерки. Общо взето не разчитайте само на лекарите, интересувайте се информирайте се и действайте 🙂

Последна редакция: вт, 14 юни 2022, 22:04 от deni_5

# 2 566
  • Sofia
  • Мнения: 857
При мен се наложи аборт в 16 г.с. Аз настоявах за изследване на абортивен материал. Резултат- полиплоидия. Било случайна грешка и нямало да се повтори... не зависи от годините на жената.Посъветваха ме да се изследвам единствено за тромбофилия.  От Геника, където изпратихме абортивния материал, ни препоръчаха- кариотип и спермограма. Кариотипа е добре, спермограмата не беше добра, след преглед при уролог се оказа, че има лека форма на варикоцеле. След много четене и търсене на информация си самоназначих изследване на щит.хормони и др. Оказа се, че съм с Хашимото, дефицит на вит.Д, цинк, неоптимален В12... все неща, които са важни за всяка бременна, но никой лекар не ми е назначавал! Поне за следващата бременност ще съм по-подготвена и ще съм взела мерки. Общо взето не разчитайте само на лекарите, интересувайте се информирайте се и действайте 🙂
На много верен път сте!
Аз имам аборт ,заради синдром на Даун преди 4 години, след което направих всичко, което сте описала... единствено спермограмата на съпруга ми беше перфектна.
Набавих витамини до високи нива, биех фраксипарин заради тромбофилия, пиех тироксин за ниски нива на тсх и родих здрава, изключително умна дъщеря ,вече е на 2,5 години. И всичко това, защото задълбах сама, не разчитай само на лекар.
Успех 🙏🏼

# 2 567
  • Мнения: 355
Ох аз още чакам резултати от Хромосек тест от Геника. Направен на 18.05 амниоцентеза. Утре е последния срок. Как може толкова да се бавят. Вярно, че пишеше 20 работни дни, ама то доста е това. Аз ако  до сега чаках да взема решение, щях да съм в 7 месец и половина. При мен абортите беше на 31.05 в 22.с.
До тук нищо не са ми препоръчвали да изследвам. Аз си имам тромбофилия, хипофункция на ЩЖ, но както казвате....сами ще Изследваме. Макар, че кардиологът ми каза, че не е от тези проблеми, проблемът на бебето (сърдечни малформации)

# 2 568
  • Мнения: 464
Здравейте, момичета. На 32 г съм у имаме дете на 4г. Преди две год се наложи да направя аборт по мед. причини в 22г.с. Вече 2 год правим опити за дете и нещата не се получават. Според лекарите нямаме проблеми. Вече се замислям за инвитро. Има ли някой, като след аборт в подобна седмица, е забременяла естествено?

# 2 569
  • София
  • Мнения: 5 493
Здравейте, момичета. На 32 г съм у имаме дете на 4г. Преди две год се наложи да направя аборт по мед. причини в 22г.с. Вече 2 год правим опити за дете и нещата не се получават. Според лекарите нямаме проблеми. Вече се замислям за инвитро. Има ли някой, като след аборт в подобна седмица, е забременяла естествено?
От колко време правите опити?

# 2 570
  • Мнения: 355
На 31.05 преживях същото в същата седмица. Казаха ми 3 цикъла и тогава опити. На мен още не ми е дошло. Според мен щом няма причина открита от лекар, може да е на психическа основа и няма да ви лъжа, че мен точно от това ме е страх! Да не ми стане фикд идея

# 2 571
  • София
  • Мнения: 319
Здравей, Kiss06,

Съжалявам, че минаваш през това!

На мен след аборт в 20-а седмица ми казаха също, че кажи-речи веднага можем да почваме с опитите (изчакахме 3 месеца все пак), но реших директно да ида при репродуктивен специалист, тъй като имах проблеми с овулацията и предишната бременност беше след стимулация с медикаменти.

Е, не попаднах на репродуктивен, с когото да си паснем. Дадох му шанс колкото за 1 инсеминация (неуспешна) и хиляда изследвания. Той много натискаше за инвитро и не ми даде добър отговор защо.

Дадох си пауза и след това отидох при д-р Петра Македонова в Adella. При първата ми среща ме спечели с подхода си и желанието да минем първо през по-естествени варианти.

Е, оказа се, че съм бременна още при първата ни среща, макар и да не знаех тогава. Общо бяха минали към 16 месеца след аборта. Та така и не работих с нея в тази посока. Идеята ми е, че ти пожелавам да намериш специалист, който ще те обгрижи ТЕБ и ВАШИЯ случай, а няма да търси "най-сигурното" директно.

Здравейте, момичета. На 32 г съм у имаме дете на 4г. Преди две год се наложи да направя аборт по мед. причини в 22г.с. Вече 2 год правим опити за дете и нещата не се получават. Според лекарите нямаме проблеми. Вече се замислям за инвитро. Има ли някой, като след аборт в подобна седмица, е забременяла естествено?

# 2 572
  • София
  • Мнения: 5 493
Да,да,много е важно ти да си спокойна.
И аз минах през репродуктивен специалист д-р Калчев ,първо за хистероскопия,която ми назначиха след аборта,защото при мен имаше проблем и аборта не беше основно зареди малформации,макар и да имаше такава.
После продължих да си ходя при Калчев,защото ме беше страх ,че няма да се случат нещата,а и стигнахме до извода,ще трябва да забременея възможно най-скоро след като ми даде зелена светлина,защото се измъчвах от мисли.
Мерихме овулация,следихме си каквото трябва и това ми даваше спокойствие.
Те с д-р Македонова преди работеха заедно,но и двамата дават шанс на естественото преди всичко.
И д-р Калчев е много позитивен,вдъхва спокойствие и надежда.

# 2 573
  • Мнения: 464
Абортите беше март 2020, от юни 2020 подновихме опити. Октомври и ноември 2021 имахме две неуспешни инсеминации. Планираме да направим още две и да подготвим документи за инвитро ...

Здравейте, момичета. На 32 г съм у имаме дете на 4г. Преди две год се наложи да направя аборт по мед. причини в 22г.с. Вече 2 год правим опити за дете и нещата не се получават. Според лекарите нямаме проблеми. Вече се замислям за инвитро. Има ли някой, като след аборт в подобна седмица, е забременяла естествено?
От колко време правите опити?

# 2 574
  • София
  • Мнения: 5 493
Абортите беше март 2020, от юни 2020 подновихме опити. Октомври и ноември 2021 имахме две неуспешни инсеминации. Планираме да направим още две и да подготвим документи за инвитро ...

Здравейте, момичета. На 32 г съм у имаме дете на 4г. Преди две год се наложи да направя аборт по мед. причини в 22г.с. Вече 2 год правим опити за дете и нещата не се получават. Според лекарите нямаме проблеми. Вече се замислям за инвитро. Има ли някой, като след аборт в подобна седмица, е забременяла естествено?
От колко време правите опити?
Хистероскопия правили ли сте,наскоро видях,че д-р Калчев има някакъв уебинари за вторичен стерелитет,не съм го гледала ,защото се надявам да нямаме трудности,но пък мисля че би могъл да даде някакви насоки.
Аз след кюретажа имах въпросните сраствания,които наричат "Синдром на Ашерман",но не знам доколко биха били пречка,защото аз правих хостероскопията преди изобщо да започнем опити за нова бременност
https://fb.watch/dJrc2PPsQe/

# 2 575
  • Мнения: 464
Правих хистероскопия февруари месец, нямаше сраствания, откриха полип и казаха, че може това да е причината, но вече 3 4 месеца минаха и все още няма бременност...

Абортите беше март 2020, от юни 2020 подновихме опити. Октомври и ноември 2021 имахме две неуспешни инсеминации. Планираме да направим още две и да подготвим документи за инвитро ...

Здравейте, момичета. На 32 г съм у имаме дете на 4г. Преди две год се наложи да направя аборт по мед. причини в 22г.с. Вече 2 год правим опити за дете и нещата не се получават. Според лекарите нямаме проблеми. Вече се замислям за инвитро. Има ли някой, като след аборт в подобна седмица, е забременяла естествено?
От колко време правите опити?
Хистероскопия правили ли сте,наскоро видях,че д-р Калчев има някакъв уебинари за вторичен стерелитет,не съм го гледала ,защото се надявам да нямаме трудности,но пък мисля че би могъл да даде някакви насоки.
Аз след кюретажа имах въпросните сраствания,които наричат "Синдром на Ашерман",но не знам доколко биха били пречка,защото аз правих хостероскопията преди изобщо да започнем опити за нова бременност
https://fb.watch/dJrc2PPsQe/

# 2 576
  • Мнения: 139
Здравейте, въобще не подозирах, че има такава тема, докато не ми потрябва...
изчетох доста по темата и мисля, че психически вече съм готова.
Предстои ми прекъсване на бременността поради мед.причини в 23+ г.с.😞
Неуспях да се ориентирам точно и реших да питам тук ако някоя е била в 1 АГ Света София, бившата Тина Киркова, на кой етаж се случва, местят ли по етажи/ отделения, всичко на едно място ли е.
Какви са условията, има ли самостоятелни стаи, какво има в тях, какво е необходимо най-вече да си носим, допълнително ако нещо ми потрябва може ли да ми донесат, има ли свиждания, колко време е престоя, кои дни приемат или няма значение, и тези хапчета които се дават са само там, нали?
Вкъщи предварително нещо необходимо ли е да вземам? Някоя приемала ли е хомеопатия/ШС за подготовка?
Избира ли се екип и кои лекари бихте ми препоръчали, комисията колко бързо решава, вече приета ли съм преди решението?
Ще питам утре на място, но ми се щеше да имам и някаква предварителна информация, за да не пропусна нещо, че в главата ми е пълно със въпроси.
Благодаря на отзовалите се и желая успех на всички ! ❤️

# 2 577
  • Мнения: 12
Здравейте. Измина месец от моето преживяване,което беше на 26.05. Добре съм,физически всичко отмина,психически се справям някак. Имам въпрос към вас- кога ви дойде за първи път цикълът след това? Аз от снощи имам по-обилно кръвотечение като няколко дни преди това имах леко кървене,иначе две седмици почти нямах никакво кръвотечение,Само нещо като лигавица и почти безцветни други изтичания. Буквално сутринта се бях омазала,усещам болки в кръста и долу ниско,тече си обилно и със съсиреци. Чудя се сега дали е възможно това да е цикъл или да доизтича нещо,което не е могло да изтече. Все ми повтарят за 40-45 дни,в които са нормални да има такива неща,но толкова обилно се съмнявам вече след месец време.Чудя се да се притеснявам ли или не,да посетя ли по спешност доктор или да изчакам идната седмица,в която така или иначе съм на контролен преглед…? Ще съм благодарна да чуя вашите мнения!

# 2 578
  • София
  • Мнения: 648
Звучи точно като менструация.  Според мен изчакайте. Ако и като продължителност е около 5-7 дни,след седмица ще бъде и най-подходящото време за преглед. Поне аг ми е казвал, че към 3-ти чист ден е най-добре и за цитонамазка,и за повечето изследвания. По спешност евентуално, ако кръвотечението е необичайно силно много продължително време.
По спомени след около 35 дни мисля,че ми дойде и беше доста обилно със съсиреци,но то си е обичайно при мен.
Съжалявам за преживяното и желая скорошно възстановяване ❤

# 2 579
  • Мнения: 160
Здравейте. Измина месец от моето преживяване,което беше на 26.05. Добре съм,физически всичко отмина,психически се справям някак. Имам въпрос към вас- кога ви дойде за първи път цикълът след това? Аз от снощи имам по-обилно кръвотечение като няколко дни преди това имах леко кървене,иначе две седмици почти нямах никакво кръвотечение,Само нещо като лигавица и почти безцветни други изтичания. Буквално сутринта се бях омазала,усещам болки в кръста и долу ниско,тече си обилно и със съсиреци. Чудя се сега дали е възможно това да е цикъл или да доизтича нещо,което не е могло да изтече. Все ми повтарят за 40-45 дни,в които са нормални да има такива неща,но толкова обилно се съмнявам вече след месец време.Чудя се да се притеснявам ли или не,да посетя ли по спешност доктор или да изчакам идната седмица,в която така или иначе съм на контролен преглед…? Ще съм благодарна да чуя вашите мнения!
Здравей. На мен ми дойде след 45-50 дни. Нямала съм съсиреци, течение и болка както го описваш. Имах малко, но беше в началото. Доктора каза 2 седмици след аборта да отида на преглед за да види дали имам задържана кръв или със се изчистила. Да се доизчиства матката... но вече е минало доста време... 🙄 Аз бих отишла на лекар по-скоро. А както казва Lira81, може да е цикъл.

Общи условия

Активация на акаунт