Отговори
# 2 595
  • Мнения: 1 804
Ziggy, много се радвам за теб! Лека бременност ти желая!

Между другото и ние загубихме момиче. Аз също очаквах да се върне то, но всъщност осъзнах, че така е трябвало да се случи, за да дойде при нас нашето прекрасно момче. 💙

# 2 596
  • Мнения: 36
Здравейте момичета. Налага се да направя аборт по медицински причини почти в 21ва седмица. Плодът има генетична аномалия. Да вземем това решение беше най-трудното нещо в живота и връзката ни. Особено поради факта, чв бременността беше много желана. Странното в моя случай е, че въпреки потвърдената генетична аномалия  в Надежда и факта, че при тях правих стимулацията, феталните морфологии и самата амниоцентеза ми отказват да направя аборт по медицински причини, защото плодът нямал структурни аномалии и имал шансове за нормално развитие след раждане. Само че реално никой не може да ми каже  или гарантира до колко детето ще бъде увредено в бъдеще от въпросната генетична малоформация. Всичко се основава на база статистически данни. По принцип живея във Варна и тук имам опция да го направя в Майчин дом или евентуално АГ. Моля дамите от Варна за съвет и препоръка. Съжалявам, че ни се налага да преминем през този ад, но вярвам, че нашето "малко"щастие ни чака някъде там. Благодаря на отзовалите се.

# 2 597
  • София
  • Мнения: 319
Ох, Деси, кошмар, съжалявам.

Аз бих обсъдила резултатите и с друг генетик, ако имаш възможност. Много ми е странна тази реакция тяхна. Някъде из темите назад пак бях чела за Надежда, че не са били надежден партньор в такива ситуации.

Когато на нас ни се наложи да вземем това тежко решение, отидохме по препоръка в Шейново в София. Знам, че ти е далеч, но да кажа все пак. Там целият екип Рискова бременност от санитарките през стажантите до акушерките и лекарите бяха със страхотно отношение.

Кураж и сили ти желая!

# 2 598
  • Мнения: 1 804
Деси, много съжалявам..
Странно е за надежда, аз там отидох. Няма хамнио, а се осланяхме само на уврежданията.. Бяха несъвместими с живота, може би за това са се съгласили.
Аз от Варна отидох там. Но за тук..бих избрала МД, защото поне условията са по-добри. На фона на ужаса, който изживяваш...

# 2 599
  • Мнения: 36
Ох, Деси, кошмар, съжалявам.

Аз бих обсъдила резултатите и с друг генетик, ако имаш възможност. Много ми е странна тази реакция тяхна. Някъде из темите назад пак бях чела за Надежда, че не са били надежден партньор в такива ситуации.

Когато на нас ни се наложи да вземем това тежко решение, отидохме по препоръка в Шейново в София. Знам, че ти е далеч, но да кажа все пак. Там целият екип Рискова бременност от санитарките през стажантите до акушерките и лекарите бяха със страхотно отношение.

Кураж и сили ти желая!

ZiggyStardust, благодаря ти. Ситуацията е обсъдена с друг генетик, както и с друг специалист по фетална морфология. Реално становищата им не се разминават. Никой не дава гаранции или поне процентна възможност за евентуални тежки последици в развитието. При някои дечица били минимални в началото и после ескалирали, при други обратното. Мен най-много ме ужасява голямата вероятност за аутизъм и разстройства свързани с този спектър, които много често възникват при тази мутация. Всички казват, че в крайна сметка никой не може да каже как ще се развие детенцето ако се роди. Както и да е. Бях с прекрасни впечатления от Надежда. В това отношение много ме разочароваха. Държах да го направя при тях защото са наистина добри специалисти и щях да съм малко по-спокойна, че поне процедурата ще бъде изпълнена както трябва.

Bubbless, благодаря и на теб. В момента не мисля за условията, колкото до протичането на самия аборт и начина, по който ще бъде напавен. Аз съм на 38, нямам други деца и за мен е от изключителна важност да мога да забремея отново възможно най-скоро.

# 2 600
  • Мнения: 156
Деси, кураж! Не се отчайвай! Психически аз много трудно минах през това, въпреки, че аборта беше в 16 г.с. и бях с абразио и пълна упойка. Дай си време да се възстановиш и пробвайте пак. При мен мина повече от година, почнахме чак сега с опитите и много ме е страх, ако забременея няма да мога да се зарадвам даже 😔

# 2 601
  • Мнения: 36
Деси, кураж! Не се отчайвай! Психически аз много трудно минах през това, въпреки, че аборта беше в 16 г.с. и бях с абразио и пълна упойка. Дай си време да се възстановиш и пробвайте пак. При мен мина повече от година, почнахме чак сега с опитите и много ме е страх, ако забременея няма да мога да се зарадвам даже 😔
Благодаря ти, Дени. Да минеш през подобен кошмар никога не е лесно. Трябва да сме силни, нямаме друг избор. И да вярваме, че следващия път всичко ще бъде наред. Стискам палци скоро пак да видиш двете чертички!

# 2 602
  • София
  • Мнения: 319
Деси, може би знаеш, но да кажа: за да ти разрешат прекъсване по медицински причини в тази седмица, трябва лекарска комисия да го одобри официално. Не знам дали такава комисия е спряла процеса в Надежда. Много неприятна ситуация. Като събереш отзиви, може би е добре, ако има как, да се свържеш по телефон с различни болници и да видиш тази диагноза дали ще я одобрят за това... Ох, не знам и аз дали помагам изобщо.

# 2 603
  • Мнения: 36
Деси, може би знаеш, но да кажа: за да ти разрешат прекъсване по медицински причини в тази седмица, трябва лекарска комисия да го одобри официално. Не знам дали такава комисия е спряла процеса в Надежда. Много неприятна ситуация. Като събереш отзиви, може би е добре, ако има как, да се свържеш по телефон с различни болници и да видиш тази диагноза дали ще я одобрят за това... Ох, не знам и аз дали помагам изобщо.
ZiggyStardust, това за комисията е вярно. Все още имат такава в Надежда. Във Варна нямат проблем а диагнозата. От едната болница дори ми казаха какви документи да си подготвя. Реално аз нямам и време за губене. В достатъчна напреднала бременност съм. Просто се моля всичко да минава вече, защото не знам колко още мога да издържа психически 😔. Всеки минал през това знае колко е мъчително...

# 2 604
  • Мнения: 153
Деси, може би знаеш, но да кажа: за да ти разрешат прекъсване по медицински причини в тази седмица, трябва лекарска комисия да го одобри официално. Не знам дали такава комисия е спряла процеса в Надежда. Много неприятна ситуация. Като събереш отзиви, може би е добре, ако има как, да се свържеш по телефон с различни болници и да видиш тази диагноза дали ще я одобрят за това... Ох, не знам и аз дали помагам изобщо.
ZiggyStardust, това за комисията е вярно. Все още имат такава в Надежда. Във Варна нямат проблем а диагнозата. От едната болница дори ми казаха какви документи да си подготвя. Реално аз нямам и време за губене. В достатъчна напреднала бременност съм. Просто се моля всичко да минава вече, защото не знам колко още мога да издържа психически 😔. Всеки минал през това знае колко е мъчително...


Много съжалявам... ужасно е наистина е ужасно и човек е безсилен пред това.
Опитах се да си представя ако бях аз на ваше място дали бих дала шанс на бебето. Много е трудно решението ви, но ако наистина има шанс всичко да е наред? Иска ми се да ви кажа ,че ще е така и да ви олекне на душата и сърцето.

# 2 605
  • Мнения: 100
Навремето преди 11 години при мен в 20 седмица предизвикаха раждане. После ме допочистиха под упойка. Иначе около 6 месеца изчакахме. Почти веднага забременях и си имам син на 10 години.

# 2 606
  • Пловдив
  • Мнения: 14 405
Деси, пожелавам ти ситуацията да се развие възможно най-леко. При такава несигурност аз вероятно също на твое място бих избрала аборт.

А как установихте мутацията (щом няма структурни аномалии) и каква е тя, ако нямаш против да отговориш, разбира се?
Питам от любопитство, защото имам 9-годишен син с аутизъм и тежко умствено изоставане, без физически аномалии и без отклонения на ФМ, също и без диагностицирани до момента генетични дефекти.

# 2 607
  • Мнения: 36
Деси, пожелавам ти ситуацията да се развие възможно най-леко. При такава несигурност аз вероятно също на твое място бих избрала аборт.

А как установихте мутацията (щом няма структурни аномалии) и каква е тя, ако нямаш против да отговориш, разбира се?
Питам от любопитство, защото имам 9-годишен син с аутизъм и тежко умствено изоставане, без физически аномалии и без отклонения на ФМ, също и без диагностицирани до момента генетични дефекти.
Благодаря ти, Магдена.
Диагнозата е тризомия ХУУ или синдром на Якобсен. Хванахме го с пренатален тест, кото в последствие потвърдиха с амниоцентеза. До колкото знам след раждане и на по късен етап в живота може да се направи кръвен генетичен тест,където вече излиза дали въпросната аномалия я има във всяка клетка или само в някакъв процент.

# 2 608
  • Пловдив
  • Мнения: 14 405
Ясно, мерси. Аз също съм чела, че по-голямата част от мъжете с тази аномалия са съвсем нормални, но все пак при несигурност и повишен риск от някои проблеми вероятно вземаш правилно решение.

# 2 609
  • Мнения: 39
dessi_rumenova съжалявам, че ти се случва всичко това.
Моля да споделиш, какъв пренатален тест си направила, на коя фирма и кой вариант.
Моето дете почина 7 дни след раждане имаше порок на сърцето. Искам да те успокоя, че аз нямах възможност да спестя това на бебенцето си, защото нищо не се откри по време на бременността.

Общи условия

Активация на акаунт