За бебетата от 0+ месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 19

  • 24 947
  • 746
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 393
amanita, като не можеш да отваряш прозореца, отваряй вратата към останалата част от апартамента, а там пък охлаждай достатъчно.

Това е добра идея. Нашата спалня е с изглед към междублоково пространство с дървета, и не ми е проблем да отварям през ноща( така и спим през почти цялата година, на отворен прозорец). Но щом не е възможно, да се охлажда от другите стаи.

# 16
  • Мнения: 365
Ние спим на отворен прозорец и сега в момента е отворен широко прозореца!В стаята Т показва около 25,а бебка е само по боди!Не знам на мен ми е вечно жега! newsm78

# 17
  • в града на вечния купон
  • Мнения: 1 091
Пуснах за малко климатика снощи на най-ниската скорост. Падна до 27 и стана доста хладно. Дали пък не ми е неверен термометърът?
АнМари, той коса нЕма  Laughing Има 5 перушинести косъма, но въпреки тях много, много се поти и постоянно. Цял ден си е вир вода като не се спира на едно място...
Прозорец не мога да отворя, защото сме на шумна улица и принцът се буди от колите и минаващите пияни хлапета...
Винаги преди да си легне пускам климатика и правя нормална Т, но много бързо се качва. Нищо че навън е хладно, тук си държи доста голяма жега, макар че апартаментът е тухлен  ooooh!
Той си спи спокойно, но просто под главата му е локва. Иначе не се буди...
Благодаря ви, ще пускам климатика за малко...Лошото е, че има само 2 положения в които духа - напред или постоянно се движи. Малко е смотан тоя климатик откъм движение на ламелите (не знаех, че така се казва).
не се притеснявай какъвто и да е климатик и най-смотания работят по една схема-ксложи го на нормална температура т.е ако при теб е 28, го сложи 25-26 и той като си достигне до 25 градуса сам изключва.
Сега ако климатикатие супер куче марка поне за охлаждане трябва да работи.ДЕругият проблем на скапаните климатици е шума и това, че ме може да контролираш потока на въздуха(ламелите). Но ако не ви пречи шума е ок.
И въпреки това те съветвам докато работи климатика да завиеш бебо с една лека пеленка.

# 18
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Да се запиша и аз в новата тема Wink Бяхте споменали закуската, тя си е още АМ така и не свикнаха с друго. Пълен бойкот е сутрин а видят ли шишетата се успокояват Simple Smile Раничките мажа с крем Здраве за два дни хващат коричка раничките и минават. Судокрем съм пробвала в началото, но ефект не видях от него и така си стои в шкафа. Сега се сетих и друго аз всъщност не знам точно как трябва да изглежда нормалната консистенция на изпражнението само след мляко, моите от раждането са все със запек. Първо не искаха да ходят а откакто се захранихме топченцата са редовно в памперсите, така че може би е и нормално  Thinking
И на мен тези 27-28 градуса ми се виждат много, при условие че сега си е по-хладно навън, но ако навсякъде е затворено може. Сега в хладното през коридора и всекидневната охлаждам стаята нощем иначе сме на отворен прозорец когато е по-топло или не вали. И моите се потят, косите им са постоянно мокри когато спят но интересното е че само главичките до сега 1-2 пъти да се е случило дрешката на гърба да е влажна от пот.

# 19
  • Мнения: 8
Искам да попитам кои плодове са подходящи в момента за бебче на 4 месеца.Имам предвид за сокчета.

# 20
  • Мнения: 4 615
По-добре е да не даваш сокчета все още. По-добре е и да изчакаш още месец, а най-добре два за да започнеш захранването. И когато започнеш нека не е със сок.

# 21
  • Мнения: 8
В интерес на истината не исках да давам абсолютно нищо но педиатара ме посаветва да почна сокчета защото ни е трудно акането,затова се интересувам.Чувала съм че много ранното захранване не е савсем безопасно за бебетата тъи като се увеличава риска от диабет

# 22
  • Мнения: 914
Защо не пробваш първо с пробиотик?

# 23
  • София
  • Мнения: 44 115
аз не бих дала сок преди 7 месец...по-добре пюре плодово... а най-добре да изчакаш още малко.

# 24
  • Мнения: 4 615
Може с пробиотик, а дори и да захраниш по-добрия вариант е плодово пюре.

# 25
  • Мнения: 8
а с какав плод да започна или няма значение

# 26
  • Мнения: 914
С някакъв разхлабващ,обикновенно се започва с ябълка,но тя е запичаща.Круша,синя слива са разхлабващи.Имай в предвид,че ако започнеш захранването първо с плодове може след това да не иска зеленчуците.

# 27
  • Мнения: 4 615
Това може да ти е ориентир. Аз започнах с круша.

# 28
  • в града на вечния купон
  • Мнения: 1 091
Искам да попитам кои плодове са подходящи в момента за бебче на 4 месеца.Имам предвид за сокчета.
а започнах с ябълка , после морков

ябълката я настъргваш и през тензух изтискваш.

бебка я прие с голяма охота

# 29
  • Мнения: 4 615
И като я настържеш и й убиваш всички витамини и ефекта е никакъв. Освен това сока е агресивен, дразни стомаха, може да усложни или предизвика с нова сила вече отшумели колики. Предлагането му може само да навреди в тази възраст. Пюрето е по-приемлив вариант, макар и с него да може (дори препоръчително е ) да се изчака още няколко седмици.

Общи условия

Активация на акаунт