И отново за болестите и градината

  • 1 704
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 332
АИ какво значи има кашлящи и сополиви деца ....  Rolling Eyes ... ами хремата при моите синове винаги е поне 7 дни да не кажа 10, а болничния за гледане на дете никога не е толкова дълъг.
В подкрепа на изказването на Ellypr - какво стана в нашия случай. Тръгнахме на 12.09. на градина - ходи 2 седмици, след което - хоп, температура, сополи, конюктивит, спрях я от градина - лекарства, след което направи и отит и така - 3 седмици не ходи на градина. Тръгна пак миналата седмица, в четвъртък вече (т.е. след 4-тия ден) беше с хрема, от понеделник я спрях - този път без антибиотик, слава Богу, тя нямаше и температура де, ама понякога и така дават антибиотици. Та така цяла седмица капем капки, текат сополи и кашля - ама наистина гадно, едно такова супер звучно и влажно, не знам дали ме разбирате. Обадих се вчера на ГеПи-то, да я питам да ходим ли пак на преглед, че още кашля и има хрема - "ами тя сега като ходи на градина ще има целогодишна хрема, важното е, че няма температура и е с нормален тонус." Няма опасност от зараза, защото капем антибиотични капки - Виброцил, които от понеделник може да сменя с едни други. Та така живот и здраве от понеделник пак ще я пускам в градината, и въпреки че има-няма 5 пъти дневно кашля гадно, това не означава, че е заразно...

# 16
  • Мнения: 442

А замисляла ли се, че може родителите да нямат финансова възможност да си наемат детегледачка  Rolling Eyes ?!?
И какво значи има кашлящи и сополиви деца ....  Rolling Eyes ... ами хремата при моите синове винаги е поне 7 дни да не кажа 10, а болничния за гледане на дете никога не е толкова дълъг.
Не ме разбирай погрешно, като цяло споделям мнението ти, но си доста крайна в част от изказването си. А и разбирам, че ти не ходиш на работа, тогава защо детето ти е на градина  Rolling Eyes  Rolling Eyes .
Просто трябва да се примириш с това, че децата боледуват, независимо дали ходят на градина или не. С боледуването се изгражда имунитет, детето трябва да се срещне все някога с гадинките, и да започне да се справя с тях!
Колкото на теб ти е неприятно да ти боледува детето и ти е тежко да го гледаш сополиво, толкова ми е неприятно и на мен. А при мен болните винаги са двама ... но не драматизирам излишно!
Сори, мир   bouquet , но честно се подразних ..... от това за детегледачките ....


Напълно подкрепям!  newsm10
Не вярвам да има майка, която да остави болното си дете и ей така с лека стъпка и спокойно сърце да отиде на работа. И в нашата градина чувам деца да бухат и подсмърчат, но вече не ми прави впечатление (вярно е, че в началото и аз се дразнех).
Но просто ссезонът е такъв. Аз съм направила каквото трябва (давам имуностимулатори), а ако се разболее дъщеря ми (дано не се случва ... често) - ще я лекувам. Не мога да я държа в камера-нито нея, нито бебето.
Подкрепям също и мнението на Nadq. Мисля, че можем да го даваме по-спокойно с децата си и да не ги обременяваме с нашите тревоги и страхове, да ги оставим да си изживеят детството, без да им дишаме постоянно във врата. О.К. всички се притесняваме за децата си, но нека да е с мярка и да преценяваме трезво ситуациите без излишна паника.

# 17
  • Мнения: 211
Значи казвате,че съм прекалено крайна!Не мисля така!Тамън вирусчето го хаванахме от кашлящти и подсмърчащи деца-явно нелекувани или недоизлекувани.
Относно пускането на градина-моята дъщеря я гледах до 3години плътно.Не съм я давала никъде.Сега реших да си потърся работа и да я дам,но понеже не успях с едното висше да се реализирам никъде и то от години реших да уча задочно и очните ми започват от 14 Ноември,така че се притеснявам.От както съм я пуснала на градина т.е. от 15 Септември нямаме насъбрани и 5 дена в градината-все боледуваме!
Друго,което си мисля е че всяко работещо семейство би дало да кажем 5лв за гледачка ако детето му се разболее и няма възможност да го гледа./в София даже стандарта на живот е по-висок/.

# 18
  • Мнения: 7 821
Дори,
Детегледачките за 9-10 часа, непостоянен ангажимент ще ти вземат доста повече от 5 лв. Тарифите са 1-2 лв. на час и то при постоянна заетост.
Моите също са болни и в къщи повече време от колкото са на градина и ясла. Преди 2 седмици реших да ги спра до края на месеца, че да ги видя най-сетне без сополи. Така и стана сополите изчезнаха, но преди няколко дни хванаха от някъде вирус с повръщане и разстройство, а си бяха в къщи  Rolling Eyes  Rolling Eyes .
Така че щом си решила да дадеш дъщеря ти, примири се че ще боледува! Аз се моля само да боледуват по-леко и рядко да се стига до антибиотик.
Поздрави  Grinning.

# 19
  • Мнения: 1 383
И аз като беше малък синът ми се възмущавах от кашлиците и сополите на другите деца, но вече се убедих че не всичко зависи от майката и не всичко е толкова опасно. Синът ми по цяла зима е сополив, заден ринит, от който кашля от време на време. Що доктори обиколихме, все казват, здраво е детето, няма защо да го тъпчем с лекарства, те така израстват децата - с болестите. Криво ми става като се разкашля точно като го оставям на градина, иначе по цял ден може и един път да не се закашля,  иде ми да потъна в земята, от друга страна знам, че не е болен. Имам приятели, чието дете го връщаха от градина заради кашлица, а то беше алергично. Така че е въпрос на съвест от страна на родителите, трудно може отстрани да се определи кой е заразен и кой има някакъв хроничен проблем.

# 20
  • София
  • Мнения: 4 867
да, и моето дете е от онези, които кашлят сутрин, а пък аз съм от майките, които казват на децата си да спрат да кашлят.

габа кашля. преглеждат я всяка сутрин на входа на детската градина - здрава е, няма хрема, гърлото й е напълно спокойно, но кашля. не я връщат, защото не е заразна, но това не мога (а и не считам за нужно) да го обяснявам всяка сутрин на всяка майка. по същия начин, когато видя друго кашлящо или подсмърчащо дете, предпочитам да се доверя на сестрата в градината, че е преценила ситуацията. виждала съм как предупреждават родителите на болни деца. случвало се е и мен да ме извикат да си прибера разболялото се дете.

казвам на габа понякога да спре да кашля, защото често е достатъчно само да спре да се напъва, за да се успокои и да спре да кашля. ама тя често не се сеща да се спре сама...

# 21
  • София
  • Мнения: 3 421
  И моето в момента е от кашлящите деца - с една такава звучна кашлица. Ходихме няколко пъти на лекар - нищо й няма, на алергична основа е кашлицата. Предупредиха ни, че трудно ще отшуми. И аз какво да правя да стоя месец-два в къщи(защото тя от един месец кашля), при условие, че тя действително не е заразна.Учителката казва, че през деня не кашля - само сутрин.Пием всяка сутрин сума противоалергични лекарства.
 И в други теми съм казвала - много е относително.
 Миналата година на дъщеря ми дали й се събират 3-4 месеца на детска. Постоянно беше болна. И аз много се ядосвах на децата които ги водеха кашлящи, но в крайна сметка в нейната група има едно момиченце, което не е отсъствало и един ден за цялата година.
Ако кашлящите деца са толкова виновни и голям проблем, защо това детенце не се е разболяло(да си е все така живо и здраво), а все моята беше болна . Ами, защото е и до имунна система и до наследствено(мъжът ми като малък е бил все болен), а и в комбинация с алергии.
  За съжаление е трудно да се приеме този факт, още повече когато детето е болно, родителите се притесняват и искат да има някой виновен. Синът ми в момента го гледат майка и татко. Няма достъп до много деца, а пък с болни абсурд - и какво от това миналата седмица беше с кашлица и хрема. Навсякъде могат да се разболеят.
 Ох, хиляди неща които като се комбинират и ето ти болно дете.
 

# 22
  • Мнения: 2 332
  И моето в момента е от кашлящите деца - с една такава звучна кашлица. Ходихме няколко пъти на лекар - нищо й няма, на алергична основа е кашлицата. Предупредиха ни, че трудно ще отшуми.
Мда, и ние май сме на това дередже... Вчера сутринта като се закашля пред сестрата - тя вика - много е влажна кашлицата, идете по-добре пак на лекар, отидохме и нито веднъж не се изкашля пред ГеПи-то! Аз и викам - кашляй бе, маме, Wink, тя - не ми се кашля... Докторката каза - дори и секрет сега няма, гърлото е чисто... много е възможно да е от 3-тата сливица. Добре, че имаме баба на разположение, и тази седмица няма да ходи на градина.
Оф, кога ще израстне периода на болестите!

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
И аз като беше малък синът ми се възмущавах от кашлиците и сополите на другите деца, но вече се убедих че не всичко зависи от майката и не всичко е толкова опасно. Синът ми по цяла зима е сополив, заден ринит, от който кашля от време на време. Що доктори обиколихме, все казват, здраво е детето, няма защо да го тъпчем с лекарства, те така израстват децата - с болестите. Криво ми става като се разкашля точно като го оставям на градина, иначе по цял ден може и един път да не се закашля,  иде ми да потъна в земята, от друга страна знам, че не е болен. Имам приятели, чието дете го връщаха от градина заради кашлица, а то беше алергично. Така че е въпрос на съвест от страна на родителите, трудно може отстрани да се определи кой е заразен и кой има някакъв хроничен проблем.
И ние сме така - заден ринит. Запушен нос, сополи не текат, но пък покашля от време на време. За това никой болничен няма да ми даде, защото детето е здраво, няма зачервено гърло, температури и т.н. Много е относително това с болестите, не винаги кашлицата и сополите са причина за болестите на другите деца, често те просто са причинени от алергия. Що се отнася до вирусите - те с     много често се развиват преди да се появят сополите и не кашляштото дете е причината за заразяването на   другите деца, а някое, което си има напълно здрав вид. Не мисля, че някой родител би си пуснал болно датато на градина. При нас лекарства не могат да се вкарват в градината, освен в случаите, когато се каса е за алергия например и трябва да се пият по-продължително време. Но те се оставят при учителките  заедно с рецептата и бележка от джипито и сестрата лично ги дава на детето. А вирусите обикновено имат кратък инкубационен период и едва ли може да се зарази от недоизлекувано дете. Лошото е по-скоро за недоизлекуваното дете, което може да получи усложнения, но не и да зарази наоколо други деца.
Относно пускането на градина-моята дъщеря я гледах до 3години плътно.Не съм я давала никъде.
И моят син тръгна на 3 години на градина, защото една година работих в къщи и си го гледах, но това не пречеше да боледува постоянно първата година. В общи линии 2/3 от всеки всеки месец изкарвах в болнични, тъпчеха го здраво с антибиотици, но го израстна. Сега давам от Септември Бромховаксом, витаминки за подсилване на имунитета и така вече трета година. Лепва по някоя хрема, но това е в реда на нормалното. За това си мисля, че сега се тревожиш излишно. Не е приятно да ти боледува детето, но първата година обикновено е така, след това някои го израстват, други пак боледуват, но по-рядко.

Общи условия

Активация на акаунт