Априлки 2011г - Добре дошли!

  • 37 652
  • 739
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1
Вида - vania svet е обяснила много добре, според мен няма за какво да се притесняваш, и според мен болките са от неразположение на храносмилателния тракт, колитните болки са ужасни - аз имам по принцип колит и кризите са просто .....а като си и в такова състояние наистина сигурно е плашещо, но но шпато ти е подействало това е важното при положение, че са видяли че всичко с бебо е наред. А относно размера на човечето не се шашкай - тия дни като си те види пак д-р Мърмърова ще го изясните и това недоразумение и както казаха до 12 седмица е напълно вероятно да има такива разминавания.

За протокола аз съм при доктор Гамишев, делят един кабинет с д-р Мърмърова Simple Smile

Относно коремчетата - моя е залепнал за гърба Laughing е вярно първа бременност ми е, а и си повръщам доста на моменти  Simple Smile дано скоро и това отмине
  bouquet  лек и спокоен ден на всички

Последна редакция: ср, 08 сеп 2010, 11:14 от Nikol298

# 706
  • Мнения: 115
Добре дошли на новите мами с пожелания за лека бременност Hug

Vida, както са ти писали и другите момичета не се притесняваи относно размерите на бебо, зависи и от лекаря, които те преглежда и от апаратурата. Относно болките щом няма кървене не се тревожи, гледаи да си почиваш повечко. Завеждащият на патологията в Бургас не беше ли Ковачева? Ако се е махнала ще съм много доволна, заради неината некомпетентност колко си изпатих преди две години... не  е истина  #2gunfire

Kroelahai, аз приемам утрогестан за задържане, но го слагам вагинално и не ми се приспива изобщо. Преди две години го пиех и бях като парцал по цял ден, не можех да си вдигна главата. Вагиналния прием е и по-щадящ за черния дроб.

Лек ден на всички

# 707
  • Пловдив
  • Мнения: 134
Здравейте отново- днес бях отново на преглед при Мерджанов и съм изненадана от коректността му. Обясни ми защо нямам право на друг преглед до 12гс - просто с това направление за наблюдение на бременост така се получавало - то давало един преглед до 12та седмица. Обаче вратичката която той каза, че е можело да ползвам била, че когато отидеш първо за консултация със съответното направление и тогава да ти констатират бременост получаваш текущия преглед и още един като вторичен със стандартно направление, а тия като мен дето са отишли направо за наблюдение ...  ooooh! Та така- обаче не ме върна, щото грешката беше негова, че не ми е казал да отида чак след 12гс, а ме е извикал пак и си ме прегледа човека. Обясни ми, че не може обаче да пусне изследванията до следващия преглед и ще трябва да изчакам (надявах се да ги пуснем днес, защото имам съмнения за ниско желязо). Незнам доколко всичко това е вярно, защото с предишната бременост ми пуснаха изследванията още на първия преглед, ама в крайна сметка той е лекаря- аз си направих устата, като не може не може.  
Иначе което е новина от днес - имаме си сърчице което бие с 168уд. в минута (каза било в нормата), по размери сме за 7седм. и два дни което отговаря и на сметките по калкулаторите, само лошото е че още не се е закрепило добре в горната част , но при положение че било локално уж трябвало да се оправи нататък положението и като си пия Дуфастона да се закрепи окончателно. Разбира се след предния аборт докато стигна 13та седмица надали ще ми олекне, но и тези добри новини засега ме карат да се чувствам малко по-спокойна и да гледам по-оптимистично на нещата. Само лошото е ,че малкия е с растройство вече цяла седмица и почти не спи от никнещите кътници, та недоспиването и притесненията край него на мен ми  разказват играта и на нервите, а и умората направо ще ме смачка, ама ще се опитвам да почивам, че да не направим пак беля.  ooooh!
От Дуфастона иначе и на мен косата започна много бързо да се омазнява, а и корема ми е непрекъснато надут- може по принцип да си е от хормоналните промени това, но откакто го пия тези признаци значително се засилиха. Аз откакто започнах да повръщам смъкнах 5кг, ама като гледам как ми се надува корема може и да ги наваксам още в 1я триместър - само се надявам да не кача пак 25кг, че смъкване при мен няма (още съм с 5отгоре въпреки последното смъкване, а ми тежат  Whistling)
Олях се малко - хайде давайте следващите с добри новини ...  хубав ден от мен момичета   bouquet

ПП Ако някой има отзиви за БХС специалист за Пловдив моля пишете, че наистина незнам къде да се насоча, а искам да се подготвя и да разпитам кое колко ще ми струва и как се записва  за да го направя още към 10-11седмица (за мое успокоение). Благодаря ви предварително!!!

Последна редакция: ср, 08 сеп 2010, 14:53 от delilah_qk

# 708
  • Пловдив
  • Мнения: 17
Здравейте на всички щастливи мами  Simple Smile И аз се присаединявам към големия отбор - очаквам бебчо на 22 Април, това ми е втора бременност, имам момченце на 11 месеца. Малко съм притеснена че разликата на двамата ще е много малка и ще е бая трудничко, голямо тичане ще пада  #Crazy
Пожелавам на всички лека бременност и много хубави бебчета накрая.

# 709
  • Мнения: 1 259
Taка, и аз да си кажа... днес ходих да си сменям личния лекар и се оказа, че трябва преди това да ходя до здравната каса да попълвам някакви формуляри и тогава да се върна пак... такова нещо досега не знаех, а нали до вчера живях в София и там менях лекари и не са ме пращали никъде а веднага ме записваха...

elisa_123, би ли ми разказала за д-р Ковачева, че аз мислех при нея да се запиша, ама се колебая и за Михайлов?!
 

# 710
  • Мнения: 1
*Poli* - ще си позволя да изкажа мнение -аз лично, не бих ти препоръчала нито един от двамата - ето една статистика за Бургас  - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=390948.0;viewResults - поне по мое мнение е що годе вярна

# 711
  • Мнения: 1 488
Здравейте и от мен  Hug видях разни коремчета браво браво  Grinning ,но както се изразяваше моята акушерка Рени с първата ми бременност при мен работата е "Това не е бебе,това е шкембе!"Та още корем на бременна нямам,а ми е и рано,на доктор също не съм отишла,ще запиша час другата седмица.Който ме види казва,че съм отслабнала,а в интерес на истината съм малко по малко кила от преди месец.Та такива работи при мен!Спокойствие и лека храна  Grinning
Лека вече от мен,че момчето прави зулуми в ВЦ-то

# 712
  • Мнения: 115
Poli* преди малко повече от две години имах нещастието да направя спонтанен аборт в Бургас. Когато отидох в патологията ме посрещна Ковачева, която се държа адски грубо. Като разбраха, че не живея в България и съответно не съм осигурена си надписаха едни допълнителни суми като например такса за избор на екип за кюртажа, при положение, че аз до последно нямах идея кои ще ме кюртира. При изписването не сметнаха за нужно да ми предпишат антибиотик. При кюртажа mnogo "кадърната" докторка ми е остъргала матката повече от необходимото, което при зарастването е причинило образуването на септум. Това пък доведе при повторно забременяване до аборт в 6 месец. В последствие ме оперираха, за да изрежат септума и сега се надявам всичко да е наред.

Георгиев също не го препоръчвам само гледа да извлече печалба, няма регистрирана фирма и му се случва да зареже мамите преди раждане. Дълги години му бях пациент, но в последно време и тои е променил тактиката и начина на работа. Чувала съм добри отзиви за Гамишев. Успех!

Последна редакция: ср, 08 сеп 2010, 20:53 от elisa_123

# 713
  • Мнения: 44
Я да се включа и тук. Че някак си ми е присърце. Априлка 2009 и бъдеща 2011  Mr. Green
На 33г, от София, трета бременност. Имаме един Александър (който цял ден не ме оставя да изчета темата).И тази бременност смятам да я следи и доведе до успешен резултат д-р Ралица Василева от "Св.София"(Тина Киркова)
По принцип термина ми е 6-ти май, но предвид секциото при първото ми раждане вероятно, и този път ще имаме априлче.(нали планово секцио обикновено се прави 10-тина дни преди термин)
Час за преглед си записах на 20-ти. Тогава ще съм в 7-ма г.с. За сега си пия фолиевата киселина и се опитвам да си почивам. Симптомите вече са налице- все ми се спи, тежко ми е(като гаденето след преяждане), все ми е топло...
За гаденето- не искам да съм гадна, ама ако изчезва ще е към 4-тия месец  Mr. Green Има един малък трик- дръжте до леглото си някакви дребни бисквитки или солети. При събуждане, преди ставане хрупането на една-две спасява от скоростното изстрелване и монолога пред тоалетната чиния.
Ако мога да съм полезна с нещо- питайте, пък аз и без да питате като се сещам разни неща и ще пиша.

# 714
  • Мнения: 1 259
Poli* преди малко повече от две години имах нещастието да направя спонтанен аборт в Бургас. Когато отидох в патологията ме посрещна Ковачева, която се държа адски грубо. Като разбраха, че не живея в България и съответно не съм осигурена си надписаха едни допълнителни суми като например такса за избор на екип за кюртажа, при положение, че аз до последно нямах идея кои ще ме кюртира. При изписването не сметнаха за нужно да ми предпишат антибиотик. При кюртажа mnogo "кадърната" докторка ми е остъргала матката повече от необходимото, което при зарастването е причинило образуването на септум. Това пък доведе при повторно забременяване до аборт в 6 месец. В последствие ме оперираха, за да изрежат септума и сега се надявам всичко да е наред.

Георгиев също не го препоръчвам само гледа да извлече печалба, няма регистрирана фирма и му се случва да зареже мамите преди раждане. Дълги години му бях пациент, но в последно време и тои е променил тактиката и начина на работа. Чувала съм добри отзиви за Гамишев. Успех!

Ужасно е това Shocked Аз разпитвам моите приятелки, които наскоро родиха и засега са ми препоръчани тези двамата. Слушала съм много неща и за други, но и всеки си е с мнение и много от тях си противоречат.

Аз вече втора вечер съм подута като балон...,направо съм в 5-6 месец Laughing а на сутринта си е нормалното коремче и килограми не съм качила, но май съм се поразширила, не знам дали е възможно толкова рано, но не ми става нито един панталон, всъщност в един влязох, но е желателно да стоя права само, че ако седна Mr. Green и една позната дори позабеляза, че не пия кафе, кола, неща които все съм си пиела като излезем някъде, а и че съм наедряла... ама и като се видя в огледалото имам си дупе...преди беше едно малко, все тесни и малки номера панталони носих...  единствено се моля всичко да е наред и да си заслужава тази голяма промяна Peace

# 715
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Да се оплача и аз - последните няколко дни ми е ужасно зле. И от това, от което не ми се повръщаше, и от това ми се повръща вече. Нямам сила да се мръдна, постоянно ми се вие свят, даже и водата ми се струва, че има гаден вкус. Просто... завиждам на всички, които го карат по-леко.

# 716
  • Мнения: 10
Момичета мен ме отпишете. Аз бях до тук  Cry.

Пожелавам леко бременеене на всички вас и април месец да сте с едни здрави бебчета.

# 717
  • Пловдив
  • Мнения: 134
Съжалявам  Лили27 - преживях го това и наистина е много тежко, но да не вземеш да се отчайваш. Изчакай колкото е необходимо и направи изследванията , които се сметнат за нужни и опитайте отново. Аз още треперя дали ще се задържим до 13тата седмица на бебо, че предния път в осмата седмица спря сърчицето, но съм решила до последно да бъда оптимист. Стискам палци съвсем скоро да видиш пак двете чертички и този път да нямаш никакви проблеми чак до края  spoko

# 718
  • Мнения: 55
Съжалявам  Лили27   Hug
Минах през това и знам какво е, още не смея да се зарадвам на сегашната си бременност заради спонтанния от миналата година не смея на никой още да кажа поне до 12г. с. Дано скоро се похвалиш с нова бременност и здраво бебче накрая   bouquet

# 719
  • Мнения: 115
Lilly27 ,съжалявам миличка! Hug Hug HugКураж,и не се предавай!Дано скоро да видиш пак двете чертички!!!

Аз сега гледам само да се вардя да не се разболея,че малката е с вирус и с много висока температура,та все гледам да се пазя,дано не се заразя само Praynig
Иначе гаденето пак се завърна,ама е само сутрин като стана на 10-тина минути и после ми минава.
За килограмите-аз не съм качила нищо още.

Общи условия

Активация на акаунт