Колко Ви поискаха за секцио в Св. София

  • 1 596
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 228
Аз раждах в Света София - секцио по медицински предписания. Платих си 150 лева за избор на лекар и парите ги платих на касата на болницата, за което ми издадоха документ. този доктор присътва на раждането и ми прави операцията. после си платих и за престой във ВИП-а, защото в нормалното родилно отделение никой не ни обръщаше никакво внимание - но това е друга тема. Ако отидеш в Света София точно на входа има ценоразпис и може да се ориентираш кое колко струва...

# 16
  • Мнения: 35 968
Секциото без здревни осигуровки е около 300 лв.

Нищо подобно! Аз раждах секцио БЕЗ да съм здравно осигурена и никой не ми е взел и лев. Раждането по каналния ред е БЕЗПЛАТНО-поема се от републиканския бюджет. Уговорката е друг въпрос.


когато раждах юни това обясниха на едно майче, което нямаше осигуровки и му препоръчаха да сключи договор със здравната каса за разсрочено плащане на вноските; тя го направи, представи документ и не й взеха нито лев
в случая не става дума за уговорка, правиха й секцио по спешност от дежурния екип

# 17
  • Мнения: 35 968
И казваш "изражда в Света София" - оставам с убеждението, че не работи там, а само ползва родилната зала. Затова може би ти иска пари според собствената си тарифа, което няма нищо общо с тарифата на болницата.

има и такива лекари, които са само с договор за ражданията, а не са щатни лекари в б-цата, но за тях тарифата също е 500 лв.

# 18
  • Мнения: 1 107
Цитат
има и такива лекари, които са само с договор за ражданията, а не са щатни лекари в б-цата, но за тях тарифата също е 500 лв.

Моята лекарка беше от тях, но ако не се лъжа тарифата й за секцио беше 950 лева, плаща се в частния й кабинет срещу касова бележка, а не на болницата - така че всеки външен лекар си определя цената.
Vici, твоята лекарка вероятно е решила, че щом всеки месец плащаш по 30 лева за прегледи и консултации тарифата й за раждане няма да те притесни. Обясни й в прав текст, че не те устройва цената и си поискай направлението! За изнудване и дума не можа да става, с нищо не може да те задължи да раждаш при нея  Wink

# 19
  • Мнения: 781
kamy7  в закона е казано точно и ясно.Не съм плащала стотинка и без да ме пита никой си казвах, че нямам отношения със здравната каса. Отговора им беше-всичко е безплатно, а и в закона е ясно регламентирано.
bubanka това си е изнудване.И аз ходих на училището там и обясняваха, че ако нямаш осигуровки ще си платиш.Ами не си платих нито осигуровките, нито в болницата.Това е политика на болницата- да оберат хората. А да не говорим за спешните случаи.....
Иначе здравната каса няма как са си събере "задълженията"
А специално в Шейново на вратата иам една госпожа, дето раздава болничните листове и като цербер следи всичко ще ви обясни най-подробно , че там раждането не се заплаща независимо от осигуровки и т.н.

Последна редакция: нд, 30 окт 2005, 21:09 от kikа

Общи условия

Активация на акаунт