почистване на климатик

  • 26 521
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15
Момичета трябва ми някакъв спрей за  почистване на климатик. Някой ако е ползвал такъв, моля да ми препоръча, че мирише на мухал и за това не го пускаме, а вече не се трае от жега.

# 1
  • Мнения: 262
почистете филтрите, просто ги изтупай

# 2
  • София
  • Мнения: 4 578
почистете филтрите, просто ги изтупай

И аз така. И ги пера.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 2
Има спрейове в Техно* магазините, както и във всеки по-голям център за климатици. Японски. Пръскаш на "питата"(топлообменника), изчакваш малко време и пускаш климатика. Мръсотията се отича през кондензния маркуч. При филтрите няма как да се образува плесен и колкото и да ги миете ще ви миреше. Спрея е 13-15лв и е за около 3 дезинфекции.

# 4
  • Мнения: 15
Да, точно такъв спрей ми трябва и цената е добра, да знаете къде във Варна има.

# 5
  • Мнения: 1 844
Ох, и ние имаме същия проблем както с климатика вкъщи, така и с  този в колата. SadКато се пуснат първите няколко минути мирише ужасно на мухъл, после спира.
Измихме филтрите,ама явно не е от тях,защото самите те не миришат,а и след измиването положението остана същото.
Ще потърся такъв спрей. Може ли само да ми обясните къде точно трябва да пръскам? Blush

# 6
  • Варна
  • Мнения: 2
За този спрей ви говоря. Има го както казах в Технополис и Техномаркет. Махате филтрите и пръскате върху топлообменника, т.е. тия металните ламели които виждате като махнете филтрите. Има си упътване на самия спрей.

# 7
  • Мнения: 1 844
Здравейте пак Laughing
Купихме спрей за почистване, напръскахме целия климатик, но положението е плачевно- все още си мирише на плесен.
Моля ви препоръчайте конкретен спрей, който да отстрани проблема..може би не съм попаднала на качествен препарат..взех Synt.
Кажете какво да купя. И ако евентуално не стане със спрей, ако извикам хора от сервиз на климатици те занимават ли се с почистване или не?
П.С. Току що видях препоръчания спрей. Имаше го..ама аз избрах другия до него. Twisted EvilНищо,утре ще взема този да го пробвам.Благодаря.

# 8
  • Мнения: 397
desinkata_85 най-добре е да се извикат майстори за профилактика. Спрея се ползва при леки случаи на замърсяване, при мухъл е по добре фирмата от която е закупен климатика(ако е гаранционен) да го почисти. Ако гаранцията е изтекла няма значение към кого ще се обърнете. Профилактиката струва около 30-50 лева и трябва да се разглоби и почисти основно вътрешното тяло.

# 9
  • София
  • Мнения: 56
Филтрите ги пера а другата част я изсмуквам с прахосмукачката!

# 10
  • Мнения: 15
Благодаря ви много, спрея почисти климатика идеално, не мирише и работи като нов.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 2
Японския,с йероглифите?

# 12
# 13
  • Мнения: 10
Аз съм много доволна от този .

# 14
  • Мнения: 7 640
a  през колко време горе-долу се мият филтрите? И кога се пуска почистваща програма?

Общи условия

Активация на акаунт