почистване на климатик

  • 26 519
  • 38
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 15
Момичета трябва ми някакъв спрей за  почистване на климатик. Някой ако е ползвал такъв, моля да ми препоръча, че мирише на мухал и за това не го пускаме, а вече не се трае от жега.

# 1
  • Мнения: 262
почистете филтрите, просто ги изтупай

# 2
  • София
  • Мнения: 4 578
почистете филтрите, просто ги изтупай

И аз така. И ги пера.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 2
Има спрейове в Техно* магазините, както и във всеки по-голям център за климатици. Японски. Пръскаш на "питата"(топлообменника), изчакваш малко време и пускаш климатика. Мръсотията се отича през кондензния маркуч. При филтрите няма как да се образува плесен и колкото и да ги миете ще ви миреше. Спрея е 13-15лв и е за около 3 дезинфекции.

# 4
  • Мнения: 15
Да, точно такъв спрей ми трябва и цената е добра, да знаете къде във Варна има.

# 5
  • Мнения: 1 844
Ох, и ние имаме същия проблем както с климатика вкъщи, така и с  този в колата. SadКато се пуснат първите няколко минути мирише ужасно на мухъл, после спира.
Измихме филтрите,ама явно не е от тях,защото самите те не миришат,а и след измиването положението остана същото.
Ще потърся такъв спрей. Може ли само да ми обясните къде точно трябва да пръскам? Blush

# 6
  • Варна
  • Мнения: 2
За този спрей ви говоря. Има го както казах в Технополис и Техномаркет. Махате филтрите и пръскате върху топлообменника, т.е. тия металните ламели които виждате като махнете филтрите. Има си упътване на самия спрей.

# 7
  • Мнения: 1 844
Здравейте пак Laughing
Купихме спрей за почистване, напръскахме целия климатик, но положението е плачевно- все още си мирише на плесен.
Моля ви препоръчайте конкретен спрей, който да отстрани проблема..може би не съм попаднала на качествен препарат..взех Synt.
Кажете какво да купя. И ако евентуално не стане със спрей, ако извикам хора от сервиз на климатици те занимават ли се с почистване или не?
П.С. Току що видях препоръчания спрей. Имаше го..ама аз избрах другия до него. Twisted EvilНищо,утре ще взема този да го пробвам.Благодаря.

# 8
  • Мнения: 397
desinkata_85 най-добре е да се извикат майстори за профилактика. Спрея се ползва при леки случаи на замърсяване, при мухъл е по добре фирмата от която е закупен климатика(ако е гаранционен) да го почисти. Ако гаранцията е изтекла няма значение към кого ще се обърнете. Профилактиката струва около 30-50 лева и трябва да се разглоби и почисти основно вътрешното тяло.

# 9
  • София
  • Мнения: 56
Филтрите ги пера а другата част я изсмуквам с прахосмукачката!

# 10
  • Мнения: 15
Благодаря ви много, спрея почисти климатика идеално, не мирише и работи като нов.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 2
Японския,с йероглифите?

# 12
# 13
  • Мнения: 10
Аз съм много доволна от този .

# 14
  • Мнения: 7 640
a  през колко време горе-долу се мият филтрите? И кога се пуска почистваща програма?

# 15
  • Мнения: 47
Аз съм много доволна от този .

И аз давам своя глас за този спрей. Само е много важно точно да спазвате инструкцията.
a  през колко време горе-долу се мият филтрите? И кога се пуска почистваща програма?
Мият?! Моите филтри са от пластмаса и само се почистват хубаво (с прахосмукачка или четка за дрехи), желателно е всеки месец, но и на 2-3 месеца не е фатално.
Аз почистваща програма нямам, ако имаш предвид третирането със спрея веднъж годишно е достатъчно или на 6 месеца. Мисля, че няма ограничение колко често да се използва, но по-добре си чисти редовно филтрите, а със спрея по-рядко.

# 16
  • Мнения: 7 640
и тези, за които питам са от пластмаса, мият се на чешмата. Написано е и е нарисувано в листовката Grinning

# 17
  • Мнения: 47
и тези, за които питам са от пластмаса, мият се на чешмата. Написано е и е нарисувано в листовката Grinning
Не че е проблем миенето, но за моите специално нямаше нужда. За 4 години нито един път не съм ги мила и си бяха наред и като чисто нови след всяко чистене. Ако ги миеш трябва да ги подсушаваш преди да ги сложиш. Просто ако се почистят с прахосмукачка са си идеално чистички и няма смисъл да се мият. Е разбира се ако ги чистиш редовно през не повече от 3 месеца.

# 18
  • Мнения: 440
Въпроса ми не е много за тук,но моля да ме извините. Peace
Някой може ли да ми каже за тия характеристики на климатика колко ток ми черпи на час,кое трябва да гледам мощност при охлажбдане или консумурана мощност.

Клас D
Стенен тип климатик
Мощност при охлаждане: 3,48kW
Мощност при отопление: 3,91kW
Консумирана мощност при охлаждане: 1,35kW
Консумирана мощност при отопление: 1,29kW

Благодаря предварително!

# 19
  • Мнения: 47
При охлаждане консумира 1,35 киловата на час
При отопление консумира 1,29 киловата на час
Другите стойности са отдаваната мощност

# 20
  • Мнения: 440
Мнго благодаря!И аз  бях сметнала около 30 ст на час,но се опитаха да ме убедят че не е възможно толкова малко и затова попитах Peace

# 21
  • Мнения: 0
Ами аз си купих от тези http://osaka.bg/климатици/спрейове-за-почистване-на-климатик понеже panasonica се беше вмирисал Sick. И ми казаха че трябвало да се почиства поне веднъж годишно вътрешното и външното тяло.

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 4 015
Аз да попитам откакто сме се нанесли не сме почиствали климатика, под наем сме и нямам идея кога и как се чисти. Климатика е инвенторен Фуджитсу, кажете ми фирма ли се вика или ние да го отворим, само че идея си нямам как се махат филтри.

# 23
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
vaflichka - лесно е да почистиш филтрите. С две ръце хвани вътрешното тяло от 2-те му страни и леко повдигни лицевия капак... После ще видиш и самите филтри. Махаш ги внимателно и под течаща вода с/без мек сапун ги измиваш старателно. Сложи ги за минутки да да изсъхнат. И ги поставяш по обратния ред.

# 24
  • Мнения: 1 351
vaflichka - лесно е да почистиш филтрите. С две ръце хвани вътрешното тяло от 2-те му страни и леко повдигни лицевия капак... После ще видиш и самите филтри. Махаш ги внимателно и под течаща вода с/без мек сапун ги измиваш старателно. Сложи ги за минутки да да изсъхнат. И ги поставяш по обратния ред.
Колко често да се прави ?
 Нашата Мидейка "изкихва " облак прах от вътрешното тяло и си мислих , че филтрите са мръсни , но сега се загледах , че го прави и при изчистени филтри - мия ги един път седмично.

# 25
  • Мнения: 0
vaflichka - лесно е да почистиш филтрите. С две ръце хвани вътрешното тяло от 2-те му страни и леко повдигни лицевия капак... После ще видиш и самите филтри. Махаш ги внимателно и под течаща вода с/без мек сапун ги измиваш старателно. Сложи ги за минутки да да изсъхнат. И ги поставяш по обратния ред.
Колко често да се прави ?
 Нашата Мидейка "изкихва " облак прах от вътрешното тяло и си мислих , че филтрите са мръсни , но сега се загледах , че го прави и при изчистени филтри - мия ги един път седмично.

Прах ли е или мъгла защото ако е мъгла е нормално. А за филтрите на мен ми казаха на 6 месеца да ги пръскам със спрея  пък е в техен интерес да ми кажат по-често. Всяка седмица не е ли много често?

# 26
  • Мнения: 0
Този спрей е скъпичък, но го ползваме както за климатика вкъщи така и за климатика на колата. - XENUM CLIMAIR
Върши наистина страхотна работа.

# 27
  • Мнения: 21 275
Нашият е със самопочистващ се

# 28
  • Мнения: 84
Здравейте, да попитам от известно време климатикът като го включа и понамирисва странно. Чистил съм му 2-3 пъти филтрите с прахосмукачката и като цяло не съм забелязал да са на таени с прах. Но си посмръдва. Не зная дали има функция за самопочистване и как да го настроя да работи като вентилатор, за да се изсуши.
въпросът ми е мога ли без да го повредя да напръскам питата и вентилатора със салицилов спирт? Климатикът е гаранционен. Да се обаждам ли в магазина да идват да го гледат или това е нормално при експлоатация. От както е монтиран е на около около 9 месеца.

# 29
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
nakatasan - не може за толкоз кратко време да се е вмирисал. Дренажа отделя ли хубаво вода?

Иначе го напръскай със спрейовете, показани по-нагоре и би трябвало малко да се оправи.

Иначе за изсушаване на питата на вътрешното тяло можеш да прилагаш следното... преди да го спреш, да го пуснеш на 25-6 градуса в режим на охлаждане за 10-на мин. Това в случай, че нямаш вградена тази функция.

# 30
  • Мнения: 84
nakatasan - не може за толкоз кратко време да се е вмирисал. Дренажа отделя ли хубаво вода?

Иначе го напръскай със спрейовете, показани по-нагоре и би трябвало малко да се оправи.

Иначе за изсушаване на питата на вътрешното тяло можеш да прилагаш следното... преди да го спреш, да го пуснеш на 25-6 градуса в режим на охлаждане за 10-на мин. Това в случай, че нямаш вградена тази функция.

Ръководството на климатика е на руски и английски, които са ми най-близки, които паназнайвам. Като цяло климатикът се държи на най-ниска степен на вентилатора и на около 25-26 градуса Целзий. Ползва се основно през седмицата след работа и през нощта, а през събота и неделя постоянно. През останалото време се изключва. Не е чак толкова убийствена миризмата, но е неприятна и се усеща. В едната стая, където е единия климатик държа котката, която през работно време и не сме в апартаманта да не шава и тараши из апаратамента. В другата стая има същия модел климатик, и там понамирисва, но по-слабо. Постоянните филтри съм ги чистил с прахосмукачката като ги изсмуквах. Видимо почти нямаше прах. От както са купени климатиците на всеки 1,5-2 м съм изчиствал филтрите, но не съм ги прал.

Как да проверя за дренажа? като съм се заглеждал е капало от тръбата на външното тяло.

Мога ли със салицилов спирт да напръскам питата? Има ли опасност нещо да повредя? С такъв спирт съм си чистил климатика на автомобила, защото там изобщо няма филтър купе. С този спирт изчистването стана идеално, макар и временно. Спирта по спомен е под 2 лв 100 мл. и за климатика в автомобила, количеството беше предостатъчно.

Купувал съм за автомобила и специализиран спрей за автоклиматици, който става и за климатици на помещения. Беше около 23-25 лв, може и към 30 лв да беше. Ама чудеса не видях. По спомен на Сонакс или Лики Моли беше, не помня марката. 3-4 пъти пръсках в климатика на автомобила.
Поздрави

# 31
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
При свален на земята климатик може и с меглио да се пръска, не е проблем... После с водоструйката всичко се сваля.
Но така, както е закачен не можеш хубаво да го измиеш след спирта (или каквито препарати ползваш).
Напръскай го с показаните по-горе... Струват към 20лв. в Технополис. Оставяш да подейства и пускаш на макс. степен вентилацията на 22-23 градуса. Гледаш дренажа и ще видиш как отделя нечиста вода... После спри машинката и напръскай обилно САМО с чиста вода от някакво шише с пулверизатор... И пак пускаш на 22градуса на макс. вентилация. И това е, което можеш да направиш, при положение, че е закачен на стената.  Grinning
Филтрите спокойно си ги измивай... С водоструйка светват като нови.
А с моя автоклиматик се занимава брат ми, защото има такъв сервиз за климатици Simple Smile До сега е допълван веднъж и пак толкоз е пръскан радиатора... Но сменям филтъра в купето на поне 10-12м. Не мирише  Laughing

# 32
  • Мнения: 84
При свален на земята климатик може и с меглио да се пръска, не е проблем... После с водоструйката всичко се сваля.
Но така, както е закачен не можеш хубаво да го измиеш след спирта (или каквито препарати ползваш).
Напръскай го с показаните по-горе... Струват към 20лв. в Технополис. Оставяш да подейства и пускаш на макс. степен вентилацията на 22-23 градуса. Гледаш дренажа и ще видиш как отделя нечиста вода... После спри машинката и напръскай обилно САМО с чиста вода от някакво шише с пулверизатор... И пак пускаш на 22градуса на макс. вентилация. И това е, което можеш да направиш, при положение, че е закачен на стената.  Grinning
Филтрите спокойно си ги измивай... С водоструйка светват като нови.
А с моя автоклиматик се занимава брат ми, защото има такъв сервиз за климатици Simple Smile До сега е допълван веднъж и пак толкоз е пръскан радиатора... Но сменям филтъра в купето на поне 10-12м. Не мирише  Laughing

Очевидно е, че сте специалисти в климатичната техника, независимо къде се използва. Заповядайте да я изчистите, ще си платя за услугата.
п.п. Климатикът в автомобила е допълнително слаган от друг модел, заводско не е предвиден филтър купе. От както е монтиран течове няма и не се е налагало да бъде дозареждан. Но заради липсата на филтър купе си понамирисва.

# 33
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Автоклиматикът не знам да тече, но търпи загуби на фреон с времето. На 12-18 месеца се преглежда и дозарежда при нужда Simple Smile
За стенния климатик направи каквото ти казвам, лесно е Simple Smile

# 34
  • Мнения: 1
Здравейте може ли някой да ми помогне.!?Как да си почистя климатика от миризмата на цигари?

# 35
  • Мнения: 9 791
Първо си измий филтрите с обезмаслител - Мелио или нещо друго, след това ги измий леко с някакъв мек препарат с мирис - примерно с 2-3 капки шампоан, който си капваш на ръцете и с дланите нежно мажеш по филтрите. След това плакнеш, сушиш и слагаш обратно.
Купи си и спрей за климатици и напръскай вътре с него.
Не забравяй да избършеш и вътрешното тяло на климатика отвън с кърпа и с мек препарат (примерно за прозорци) или с някаква мокра кърпички.
Накрая пускаш от дистанционното на режим Clean, ако имаш такъв - обикновено е нарисувана една или повече капки. Като свърши този режим, пускаш на вентилатор или на изстудяване за половин част да се изтече и това е.

# 36
  • Мнения: 1
Благодаря ви много, спрея почисти климатика идеално, не мирише и работи като нов.

Може ли някой да напише точните инструкции, за това как точно е ползвал спрея. Ние си купихме почти такъв,но пише,че кшиматика трябва да работи и така да се напръска?! Нали все пак там има ток? А тази пяна си представям как хвърчи на всякъде??? Отделно когато капакът е вдигнат, ще се появи грешка??? И климатикът ще спре да работ?
Или аз нещо не разбирам?

# 37
  • Мнения: 4
Препоръчвам ви фирма Клийн Гаранти / Clean Guaranty / за почистване на климатици в гр.София,гр.Пловдив и региона,ние останахме много доволни!Имат и сайт https://cleanguaranty.com/

# 38
  • Мнения: 9 791
И какво точно направиха (как точно почистиха), което Ви накара да публикувате 2 хвалебствия във 2 теми?

Общи условия

Активация на акаунт