И багажа стегна мама,че до АВГУСТ време няма №15

  • 29 175
  • 743
  •   1
Отговори
# 30
  • Miami
  • Мнения: 416
Аз всеки ден си мисля как все още не искам бебка да излиза, иска ми се да съм бременна още 9 месеца  Laughing , не искам да се ражда все още. Хубаво ми е въпреки всички неразположения  Laughing
Shocked ти направо ме разби  Mr. Green Още 9- месеца, аз не бих издържала и един даже  Simple Smile

Ох, много ме е яд на тези ЖК. Само губене на време - колко кила си, я да ти видя кръвното, легни за тонове за 1 минута и готова си. Питам: "Доктора няма ли да ме гледа на видеозона,все пак съм в девети месец..." А акушерката ми отговаря :" Ами той нали те гледа в 34-35 г.с. и тогава си била в девети месец, ако искаш пак да те гледа трябва да си доплащаш по 10 лв." Да бе, как пък не точно на него ще давам пари, аз си ходя на частно при лекарката при която ще раждам(това не й го казах де, макар че малко ми остана).

# 31
  • Мнения: 18
Добър ден,момичета!Благодаря на Ади за хубавата тема.Вчера бях на консултация-мъничето е 2900.Оказа се обаче,4е след безкрайните ми престои в болницата са забравили да ми пуснат тест за антитела от преди 10 седмици.На всичкото отгоре лекарката при която ходя и при която смятам да раждам,излиза в някакви странни отпуски и ако не родя до 3-ти ще се моля да пренося до 15-ти,когато отново ще е в града LaughingЛуда работа.Ама тук в родилното са едни.....само на нея мога да се доверя.И така цяла нощ в размисли за раждането,докторите,какво трябва да се купи за бебчо(който не спря да бушува)антителата и разни други...че до 5 сутринта няма заспиване.Сега съм размазана.Хубав ден ви пожелавам Heart Eyes

# 32
  • Мнения: 0
Да се запиша и аз в новата темичка! Благодарности на Ади-Деси   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

Толинка, много съжалявам за загубата  Hug думите са безсилни, но гледай напред най-вече заради дълго-очакваното човече  Praynig и всичко да мине "по мед и масло".

Марго, няма проблем ще се отчета щом се срещнем с мъничето. То даже днес бяхме на преглед там - бебчо е добре, с глава напред, върви си точно, тежи към 2 800 гр (+ 200 гр) и от другата седмица сме на запис на тонове в МД, че там дето се следя ми казаха да ходя чак след 10 дена, ако не родя до тогава  Joy , обаче за запис на тонове на казаха нищо  newsm78. Както и да е нали в МД ще ми ги следят, така че не е кой знае какво.

Относно зодиите: майка ми и сестра ми са лъвове, но според мен си е до човек. Аз съм стрелец и определено предпочитам детето ми да е лъв, но ако то е решило да е рак .... какаво мога да направя аз  newsm78 newsm78 newsm78? Не мога да му кажа "Няма да излизаш докато не влезнем в зодия лъв Naughty"  hahaha Joy.

Айде дано по-леко да преживеем днешните жеги, че вече много трудно ги понасям.

# 33
  • София
  • Мнения: 533
Кори при мен пък в понеделник точно обратното: Акушерката вика "А за какво да те тегля сега, и без това само се депресирате като ви тягля, ти в къщи нали си имаш кантар" а за кръвното ми вика "Е той доктора нали ти каза д аси го мериш всеки ден, няма да го мерим", после дойде доктора и каза "Важното е да видим бебето и тоновете, другото няма значение" и така само бебето гледахме и слушахме тонове, макар да не ги записва.

# 34
  • Мнения: 2
Привет мамчета  Simple Smile .... да ви напомня че нашите бъдещи лъвчета ще са родени в годината на тигъра... а това е много силна комбинация  Peace
" Родените в годината на тигъра са хора на късмета. За азиатските народи тигърът е великолепен знак, олицетворяващ мощта на земята и защитата на човешкия живот. Даже имат поговорка – тигър у дома пази от три нещастия – крадци, огън и хитреци. Но ако в къщи има два тигъра единият трябва да изчезне! " това последното си е беда, защото и аз съм тази комбинация/лъв роден в годината на тигъра/  ooooh!
..... в общи линии сме добри хора - факт неоспорим
уф аз днес не се чувствам добре..... имам някакво ужасно стомашно разстройство с болки и всичките му неудобства за които се сетите.... страх ме е да не се обезводня... а лошото е, че следобяд съм и на ЖК, която най вероятно ще презапиша за утре - не мисля че ще съм в състояние да се замъкна до там....
пазете се в жегите... засега  55

# 35
  • София
  • Мнения: 5 785
Днес явно ще се оплакваме една през друга. Събудих се ужасно отекла,нямам глезени,всичко ми тежи,буквално прахтя ,явно ще пазя леглото цял ден, а така ми се иска бавно да се разхождам някаде навън  ooooh!.
Вчера купих нощница за болницата,после ще снимам и показвам.

# 36
  • Miami
  • Мнения: 416
Кори при мен пък в понеделник точно обратното: Акушерката вика "А за какво да те тегля сега, и без това само се депресирате като ви тягля, ти в къщи нали си имаш кантар" а за кръвното ми вика "Е той доктора нали ти каза д аси го мериш всеки ден, няма да го мерим", после дойде доктора и каза "Важното е да видим бебето и тоновете, другото няма значение" и така само бебето гледахме и слушахме тонове, макар да не ги записва.
Ади, ами то така трябва да бъде. Браво на твоя лекар.

# 37
  • Мнения: 55
Здравейте августовски мами! от доста време ви чета и реших и аз да се включа в темата.
Ще си имаме първо бебче, термина ми е 5 август, момиченце.
Надявам се, че всичко ще е наред, както е било през цялата бременност.
Чета ви от самото начало и искам да ви благодаря, защото съм открила отговори на доста от въпросите си, свързани с бременността.
Лек и прохладен ден ви пожелавам и още малко търпение, да си гушкаме бебчетата Heart Eyes

# 38
  • Ямбол
  • Мнения: 1 727
аз з(да отговоря на десинка, макар и с малко закъснение - когато ходих за първи път на преглед и консултация (коя ли седмица беше, вече съм забравила) ми казаха две дати - едната беше 26-ти август термин спрямо последната менструация, а другата май 23-ти беше спрямо размера на плода. аз запомних само едната , а и нея нея ми пишат навсякъде.

# 39
  • София
  • Мнения: 533
Вчера купих нощница за болницата,после ще снимам и показвам.
misleto за какво ти е нощница. В нито една софийска болница(доколкото аз знам) в родилно отделение не разрешават да се ползват собствени нощници, изрично държат да се ползват стерилните болнични нощници. А специално за Токуда и за другите частни болници като Вита и Щерев ми казаха "Отивате като на хотел, само чехли си носете и лични принадлежности като паста за зъби и т.н", всичко останало - кърпи (голяма и малка), лигнин, сапун, тоалетна хартия, неща за бебето ти ги дават там в болницата.

# 40
  • Мнения: 50
Кори, като подхвана темата за лекарите по ЖК, и аз да се оплача.

(Лекаря на Ади даже няма да го коментирам - него отдавна съм го обявила за чудо на природата - някакво рядко разумно същество, на което много малко от нас са имали благословията да попаднат)

И при мен е така по ЖК - само трупам нерви, като ида там - мерят ми кръвното, корема и на кантара и само слушам колко съм дебела. Последната чутовна простотия, която чух онзи ден, беше, че корем с обиколка над 100 бил голям корем (това пак по линията "дебела съм"). Моят в момента е 109. А моето отговорно мнение по въпроса е, че макар никога да не съм била фиданка, на мен самата конструкция си ми е едра, имам едър кокал и съм висока и изобщо не съм напълняла много през бременността - 11 кг. Понеже имам разни проблеми, освен лекарката по ЖК ме следят ендокринолог, кардиолог, а напоследък се явявам и на гинеколог на частно и на никой не му е хрумнало да ми каже, че имам проблем с килата в момента!

И не стига това, ама и от време на време ми взима по 20 лева тая жена, за да ми измери бипариеталния диаметър на главата на бебчето. И като й кажа, че съвсем скоро е мерен при друг лекар - тя ми отвръща, че не можела тя да вярва да други изследвания и искала тя да мери. Пък тя като има толкова много зор да мери, да мери без пари! Все едно искам да ми го мери тоя диаметър! (Ходя на други места да ми мерят него и много други неща). Много съм бясна!

# 41
  • Мнения: 565
Да, и на мен така ми бяха казали като раждах в Тина Киркова- няма нужда от нощница, ние имаме. И като отидох за секциото 24 часа по-рано за подготовка ме вкараха в някакво друго отделение- патология ли е , не знам какво е. Абе там се чака да родиш. И какъв бесен скандал стана с тая нощницааа   #Cussing out Не искаха да ми дадат , това важало само за родилното, пратиха мъжа ми, той обикаля, всичко затворено ,че беше 3 януари, аз през това време седя на ръба на леглото с дрехите и чакам , а те мърморят ,че няма да ми дадат. Накрая не издържах и ги отнесох, развиках им се да ми дадат една смотана нощница, че после ще им донеса 10! Егати източния въпрос стана...какво да ви кажа. Дадоха ми и като дойде мъжа ми си им я върнах.

# 42
  • Miami
  • Мнения: 416
bonniem, ти при кого ходиш на ЖК, тук в Русе ли? Аз не бих дала 20 лв, директно ще откажа. Аз и така правя де, щом ходя при друг лекар и ми прави всички морфологии и важни изследвания.  Ай сиктир ще им давам на тия пари  #2gunfire
С предната бременност ходих при друг лекар на ЖК и бях изключително доволна - всеки месец ме гледаше на видеозона, а накрая всеки път като ходя. Няма такива "Ама имате право само на два по ЗК". Обаче сега нямаше места при тоя лекар... Оф, както и да е, малко остана.

# 43
  • Мнения: 125
Момичета,добро утро!От сърце благодаря на всички ви за подкрепата,много сте мили!Наистина вярвам,че баба е на по-добро място и ще ме пази оттам!Ако Лунен съм няма нищо против,да предложа и аз едно заглавие:
"И багажа стегна мама,че до август време няма!"или "И багажа стегна мама,че до август не остана!"
Лек ден и гушки на всички! Hug
Силно те прегръщам миличка, напълно те разбирам как се чувстваш. Аз също вярвам, че татко е накъде там и ни пази с бебка.    Hug
Страхотно заглавие си предложила, радвам се, че и останалите момичета го харесват и е оглавило новата ни темичка. Благодаря ти Дескааа  Hug  bouquet

Относно зодиите, аз също съм лъвче и много ми се иска и бебка да е лъвичка. Много ми харесва тази зодия, поне за момиче. Който не е имал сблъсък с нея, е добре да запомни, че котетата много обичаме да ни галят по посока на косъма, а не обратно  Wink Crazy

# 44
  • Мнения: 60
Да, за нощниците - в някои болници категорично искат да си носиш. Моя приятелка беше попаднала на една случка в Майчин дом - момиче дошло да ражда с изтекли води и т.н. и някаква акушерка отказала да я пусне, защото нямала нощница в багажа си, изпратили мъжа й да търси отнякъде. Много тъпа история. Акушерката се била държала като някаква надзирателка в затвора. И доста хора се намесили да защитават момичето....

Общи условия

Активация на акаунт