Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 743
Щом си пие сокове newsm78, може млякото да не му харесва? Защо не питаш педито дали да го смениш с друго за да видиш дали ще иска.Какво АД му даваш сега? Груева ли му е педиатар?

Млякото е Нестоген и го пие вече от 2 месеца (беше на НАН,но по финансови съображения го сменихма,а и с Нестогене се оправи акането ) .
Пиеше си го детето.Смесвах и с бисквитите на плазмон и едни други.Смесвах и със малко плодово пюре.Пиеше си го и чисто!Просто изведнъж сви устата и  Sick
А да ти кажа Билянче.Записх го в Люлин на педиатър, да има държавен .Отидохме на 1 месец за ваксина и на консултация.Ваксина нямаше и 2 седмици чаках да ми се обади да отидем - НИЩО!Да не говоря,че на консултацията чакаха болни и кашлящи деца ,а аз си мислех ,че когато има ДК няма прегледи  #Crazy(Симова се казва)
Понеже мъжът ми работи (а и аз преди) в Торакс започнахме да си ходим там (безплатно ни е,а обслужването е супер!).Мислълта ми е,че Влади е вече на 6 месеца,а тя не се е поинтересувала какво става и защо аджеба това дете не посещава консултацията?!
(сори за разводняването  Embarassed)

# 16
  • София
  • Мнения: 6 743
Повдигам си темата и МОЛЯ ЗА ПОМОЩ!
Отказва мляко и това е и установих ,че не отказва биберона ,а млякото.Смених го и НЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ Cry не ще!!!

Та молбата ми е за ИДЕИ за ВЕЧЕРЯ на 6 и половина месчно бебе????
Много ви моля,за да не пускам нова тема пиша тук!
Благодаря предварително!  bouquet  bouquet

# 17
  • Мнения: 1 427
Да не би да е някакъв период?Не знам какво да те посъветвам,освен да опиташ с кисело мляко или каша.Дано всичко да е временно Praynig

# 18
  • София
  • Мнения: 499
При нас се случи същото, но малкия беше на 4 месеца #Cussing out. Единстеното решение което ме спаси беше, че му давах млякото след като го приспя. Така беше около 2месеца, а после нещата се оправиха от самосебеси та чак до десетия месец вечерно време пиеше мляко newsm78

# 19
  • Мнения: 5 251
А пробва ли да му даваш млякото с лъжичка  newsm78 Аз така го давах известно време, като слагах бисквити в него, за да не е толкова течно  Simple Smile
А кисело мляко яде ли, това е другия вариант  Thinking

# 20
  • София
  • Мнения: 2 356
Да кисело мляко, с бисквити е вариант.
Сещам се за кашите на Хип "Лека нощ", давала съм следобед, но защо не вечер, те са на млечна основа. Моята не ги отказва, лапа ги със завидна скорост, но пък са скъпички  newsm78

# 21
  • Мнения: 65
Дамаянти, не се притеснявай отново да смениш млякото. Когато Лора бе  на 3 месеца категорично ми отказа да се храни. Само докато видеше шишето и започваше да свива устни. Успяваше да изпие много малко със доста усилия от моя страна. Тогава я хранех с Нутрилон. Започнах да и слагам плодово пюре във всяко мляко само и само да го пие. Този номер вървя близо седмица. И така се принудих да сменя млякото. Минахме през Аптамил, Милумил и Нан, като от всяко съм и давала по няколко пъти /а Нан-а само го опита и започна да го плюе/. Най-накрая купих една кутия Блемил /бях на ръба да започна с киселото мляко/ и с много резерви и го поднесох. Направо се родих с това мляко. До днес го  пие с голямо настървение Simple Smile. Та, моя съвет е да пробваш. Пък и в края на краищата кислелото мляко е добра алтернатива. Вие сте достатъчно големи. Успех и дано скоро го заискате този биберон с мляко!!!

# 22
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Писах ти на лични, но пак ще ти пиша и тук:
Пробвай с тази каша (в бурканче) на ХИП (мляко, бисквити и плодово пюре). Ако го хапва, спокойно можеш да му го приготвяш домашно.
Пробвай и с кисело мляко и бисквити. Знам, че много мами са против киселото мляко, но след като детето отказва всякакво АМ, то какво друго остава. Можеш да му го даваш (киселото мляко) с плод или плодово пюре.
Ние сме със същия проблем, но аз и кърмя, така че не знам какво още да те посъветвам.
Като откаже всичко, давам цица. Нея все още никога не е отказал.

# 23
  • Мнения: 843
  Дамаянти   , същата работа... ,но не го отказва изцяло млякото, а много малко яде.  С лъжичка успявам да я излъжа, донякъде.
 Щом мислиш, че е от самото мляко, аз пробвах с бисквитки... Една бисквита на цялото количество мляко и по- широк биберон. / става по- рядко от боза/  Явно и е вкусно  , лъже се и хапва:-)  Може би  да опиташ  нещо, което променя вкуса, но си е предимно мляко?
    И аз се притеснявам, защото две млечни хранения  са необходими .

     Мисля, че е от зъбките нашето,  но знам ли...
Успех  и да отмине бързо!!!

# 24
  • Мнения: 3 663
няколко предложения
- чаша с мек накрайник, но не Авент (или друга с клапа) ами Нуби примерно (към 5-6лв струваше) (има и меки накрайници за шишета, потърси, ако искаш, за да не купуваш чаша)
- сламка
- бисквити или плазмон толкова, че да можеш да даваш с лъжичка
- по-голям номер биба (или това го пробва ?)
- плодово пюре или сок (въобще ако е от млякото, т.е. от вкуса му - слагай вътре каквото ти хрумне, за да се промени вкуса, обаче според мен не това е причината, а средството...)
- да не би да не е гладно детето в тоя момент ? ако го храниш мааалко по-късно вечер ? колко време преди вечерята е предишното хранене ?

при всички случаи за мен детето е малко за каквато и да е друга вечеря освен млечна... пък била тя и кисело мляко

# 25
  • София
  • Мнения: 6 743
Благодаря ви многооооооооо!!!  bouquet
Ще пробвам всичко което сте писали,защото и на мен ми се струва рано да се откаже от млякото просто ей така.Дано е свързано със зъби Praynig
Снощи яде кисело мляко е 1 бисквита Закуска вътре.Изяде го.
За сега чаша с мек накрайник не ще.
Иначе сме с трипозиционна биба на Ажент.Давала съм му преди мляко с по една Плазмон бисквитка  и го пиеше,а сега и това не ще!
Дали тряба да давам адапте с лъжица  newsm78 newsm78Много е рядко - ужас,но ако се налага .... и това ще прибвам!!!

# 26
  • Мнения: 218
С моят син имах същия проблем. Никнеха му зъбки и два месеца се налагаше да го приспивам само и само да яде. Когато сасучеше и почваше да пищи от болкар нищо не помагаше. smile3511 Голямото ми откритие се оказаха бибероните на Нуби,  които имат масажиращи пъпчици по тях.  smile3501 Пасват на шишетата на Чико и Авент. Мисля, че това е проблема. Ако и това не е пробвай с друго мляко (крайния вариант е кисело мляко, но нашето педи не го препоръчва преди 9 мес.) Успех!

# 27
  • Мнения: 1 858
Да ви кажа хич не е рано да се откаже от бибата !Сестрата на мъж ми има дете та то нямаше 40 дни когато отказа да пие от биберон!Малко по-нататак в времето отказа и млякото(беше на 3 месеца)и започнаха да я хранят с боза #Shocked
Мой опит...сменихме 5 вида хумана докато принца не си хареса Омнео!
Наложи ни се да пие безлактозно мляко (поради непоносимост към лактозата) пи го няколко месеца и изведнъж започна да го повръща!
И това е от мен..

# 28
  • Мнения: 480
Използвам темата на Дамаянти за да кажа, че и ние от няколко дена сме с този проблем. Звънях на педиатърката и тя с лека ръка каза: "ми давай кисело мляко с бисквити, какво чакаш?!". Хубаво, ама аз още не съм въвела глутена и млечните...
Та въпроса ми е кое да въведа първо и дали да ги въвеждам вече или да продължавам да се мъча някак (с гореописаните хитрини) да давам адаптирано?

# 29
  • Мнения: 480
Използвам темата на Дамаянти за да кажа, че и ние от няколко дена сме с този проблем. Звънях на педиатърката и тя с лека ръка каза: "ми давай кисело мляко с бисквити, какво чакаш?!". Хубаво, ама аз още не съм въвела глутена и млечните...
Та въпроса ми е кое да въведа първо и дали да ги въвеждам вече или да продължавам да се мъча някак (с гореописаните хитрини) да давам адаптирано?

Общи условия

Активация на акаунт